Suns visu laiku rej kā paliek mājās viens

Dogs Teaching

Suns visu laiku rej kā paliek mājās viens

Postby KristianaPurina » 15 Mar 2017, 15:11

Labdien,

Paņēmu suni no patversmes gandrīz 10 gadus vecs, domāju izdarīšu labu darbu, bet ir ļoti liela problēma... Kā es izeju no mājas suns visu laiku rej stundām nemitīgi, tā kā man ir jāstrādā 8 stundas dienā, tas jau kaimiņiem rada ļoti lielu nepatiku. Esmu izmēģinājusi visu: radio, mantas speciālās, kur liek iekšā gardumus, siksnu ar elektrību, visādus gardumus, mācīt viņu, ka tā nedrīkst darīt, bet pilnīgi nekas nepalīdz.... Paliek vēl trakāk, jo viņš ir sācis grauzt māju, plēst linoleju, grauzt tapetes, tā teikt izlauzties...
Esmu jau līdz tam nonākusi, ka apsveru ideju meklēt jaunus saimniekus, esmu pārlasījusi visu internetu, bet jēgas nekādas...

Varbūt kādām ir bijusi līdzīga situācija un varbūt it kāds risinājums ar ko var padalīties.

Gaidīšu Jūsu viedokli.
KristianaPurina
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 23 Feb 2017, 09:31

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns visu laiku rej kā paliek mājās viens

Postby Māra » 15 Mar 2017, 20:08

Ka ir ar suņa nodarbināšanu un nogurdināšanu ikdienā? Varbūt var mēgināt no rītiem, pirms došanās prom kārtīgi nodarbināt zvēru, lai tas pēc tam guļ?
Taču es gaužām ne tuvu neesmu eksperts, ieteiktu pameklēt kinologu-treneri un palūgt konsultāciju pie speciālista. Un vēl arī patversmei pašai šo varētu pajautāt, lūgt padomu. Ja viņi deva suni, zinot kādos apstākļos tas būs, gan jau kaut ko pozitīvu jūsu kopdarbā redzēja, ja akceptēja konkrēto suni tiesi jūsu ikdienai.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suns visu laiku rej kā paliek mājās viens

Postby Imagine » 17 Mar 2017, 21:40

Cik sen sunīti paņēmāt?

Patversmes suņiem - sevišķi tādiem, kas ir ilgi dzīvojuši patversmē, ir ļoti raksturīgi tas, ka pirmās dienas, nedēļas, mēnešus, kamēr pierod pie jaunajiem apstākļiem un rutīnas, viņi saviem saimniekiem staigā pakaļ kā astītes un ne uz brīdi neizlaiž no acīm. Tāpat viņi var ļoti pārdzīvot to brīdi, kad saimnieks viņus atstāj vienus. Mans vecais suns pirmajās nedēļās ļoti raudāja un skrāpējās pie durvīm, vienreiz pēc manas aiziešanas metās logā. Pagāja pāris nedēļas, aprada pie kārtības un nomierinājās. Problēmas neatkārtojās.

Vajag rēķināties ar to, ka atšķirtības stresam nav ātras, efektīvas un universālas metodes, kā to atrisināt. Ja sunim ir milzīgs stress par palikšanu vienam, tad nekādas elektriskās siksnas, domājamās mantiņas, noskriedināšana, nodarbināšana - nelīdzēs. Tā ir kompleksa problēma, prasa milzīgu darbu un pacietību. Un katram ideālā formula ir savējā.

Varbūt jums ir iespēja paņemt brīvu nedēļu no darba, lai to veltītu sunim un ļautu viņam labāk iedzīvoties?

Būtiski sākt kaut vai ar pamata paklausības apmācību, sevišķu uzsvaru liekot uz komandām "vietā" un "paliec". Domāšana nogurdina, liek koncentrēties un nomierināties. Variet palasīt par būra apmācību (crate training), kas var noderēt.
Sekojoši - pieradināt pie jūsu aiziešanas pakāpeniski. Sākumā izejiet uz piecpadsmit minūtēm, ja suns kluss, atgriezieties atpakaļ, paslavējiet. Un tā pakāpeniski kāpiniet to periodu, ko pavadāt projām.

Variet sazināties arī ar pieredzējušu kinologu un pie suņa problēmas strādāt kopīgiem spēkiem. Jebkurā gadījumā vajadzēs laiku, lai suns pierastu un iemācītos palikt viens. Kadam būs vajadzīgas pāris nedēļas, citam - gadi.

Bet, ja, visus apstākļus obektīvi un ar vēsu prātu izvērtējot, nekam no šī laika nav, nav finansiālu iespēju vai citu apstākļu dēļ nevar to risināt, tad varbūt labāk sunim būs meklēt jaunas mājas. Nav jēgas mocīt dzīvnieku.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests

cron