Kociņu dalīšana suņu starpā

Dogs Teaching

Kociņu dalīšana suņu starpā

Postby teika123 » 26 Apr 2010, 10:33

Mana gandrīz gadu vecā bīglu meitene Ema pasākusi azartiski sargāt katru mežā atrasto koku (un, kā var iztēloties, koku mežā netrūkst). Tagad viņas kādreizējie suņu draugi dalās divās kategorijās: tie, kas spēj iecietīgi izturēties pret kokumāniju un tie, kas ir gatavi parakstīties uz kašķi.

Nav bijis gadījuma, kad viņa pati uzbruktu, toties ir reizes, kad stīvēšanos ar koku un rūkšanu nav izturējis otrs suns - reiz mums sakoda ausis (nu par laimi viss ir labi sadzijis). Tā kā kādreiz labo draugu vidū ir gan stafi, gan bulterjeri, īsti nevēlos noskaidrot, vai viņi niknosies par dāmas provokācijām vai arī ne... Kā man labāk reaģēt un kurā brīdī? Satiekam kādu, palaižu paskraidīt, bet jau pēc brīža viņa ir savākusi koku un grozās otram sunim gar purnu. Turklāt, ja koks ir citam jau sākotnēji, viņa noteikti un ļoti neatlaidīgi centīsies to atņemt - vai pretī būtu VAS vai aziāts.

:rej: Help!
teika123
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 26 Apr 2010, 10:08

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Koku dalīšana

Postby sunupuika » 26 Apr 2010, 10:44

:D teika123 es tā sasmējos!
Ok, man arī ir bīgļuks - nu jau 2 gadīgs, bet koku mānija mums arī ir!
Godigi sakot bīglam vienmēr ir bijusi izteikta vēlme dabūt to, kas ir otam - tas taču ir kkas labāks. Mums ir gadījies atrauties no liela vilka suņa, kas mēģināja noņemt koku...... Un!!?? Mācība nebija....
BET man jau šķiet tā visa ir spēlēšanās, lomu sadalīšana utt., BET ja gadās kautiņš pa nopietnam - izšķir!
Suņi paliek suņi.... Un noskaidros savas attiecības un hierarhiju!
Image
User avatar
sunupuika
Puppy
Puppy
 
Posts: 193
Joined: 13 Jan 2010, 14:49

Re: Koku dalīšana

Postby teika123 » 26 Apr 2010, 11:19

...nu ja, - mācības no tiem ķīviņiem tik tiešām naf. :jaa:

Līdz šim tie koki bija aktuāli brīdi pa brīdim, bet nu tagad vairs nevar ne soli paspert. Pagājis mēnesis kopš meitenei beigusies pirmā maklēšanās un kaut kā pēc tās šis te koku pasākums kļuva drusku pārspīlēts. Bija un vēl tagad nedaudz ir arī tāda fīča, ka koki ir jānorok labi slepenā vietā - it kā tie būtu kādi kauli vai cita barība. Tad nu, ja viņa man ir saitē, es tieku vazāta pa visiem apkārtējiem krūmiem labākās slēptuves meklējumos līdz palaižu dāmu vaļā, lai viņa var neuzkrītoši attālināties un mēģināt koku aprakt vienatnē. Varbūt neļaut viņai to darīt?

Nu un par tiem potenc. kautiņiem - es tāda blonda un nepiededzējusi - kā tad, lai es viņu izšķiru no tāda VAS vai aziāta ?(esmu redzējusi, kā ceļ ārā suni no ņudzekļa aiz astes un kaklasiksnas - vai tā? Un tad laikam tam, kuru vāc prom ir jābūt tieši kašķa izraisītājam, ne? Vai es tādu svešu, niknu VAS vispār spētu savākt? :jaut: )
teika123
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 26 Apr 2010, 10:08

Re: Koku dalīšana

Postby BaibaB » 26 Apr 2010, 11:33

priekš nikniem uzbrucējiem ir gāzes baloniņi.
manai sunei arī mazliet pēc gada vecuma parādījās kociņu mānija. pirms tam viņai koki neinteresēja, tagad viņa sākusi grauzt un, galvenais, apliecināt savu vadošo hierarhijas statusu ar to, ka vai nu atņem citiem kokus vai nelaiž nevienu tiem klāt. un vēl grauž un ēd tos, (un kakā skaidu briketes :lamajas: , šitais man vismazāk patīk).
man audzētāja = vetārste teica, ka tā esot tāda diezgan izplatīta parādība, ka ap šo vecumu parādoties koku mānija (tieši sestdien par to runājām). ja suņi par to nekaujas reāli (un viņi nekaujas), es ļauju viņiem dzīvot pašiem. par graušanu sajūsmā neesmu, bet ko tur darīt - nezinu.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron