VAS kucēns niķojas

Dogs Teaching

VAS kucēns niķojas

Postby madja » 26 Apr 2010, 16:10

Griežos pēc padoma :) Jau labu laiku pirms suņa ņemšanas lasīju par suņu audzināšanu un, ko šeit raksta un pati sev sajutos diezgan gudra :( bet jau trešajā dienā mana mīlule ir mani iedzinusi panikā. Suns man nekad nav bijis, kas laikam ir diezgan svarīgs aspekts.
Tātad, mums ir menesis un 3 nedēļas. Piektdien vakarā atvedu mājās. Nežēlošos par negulētajām naktīm, jo pieņemu,ka mazuļa vecums ir pārejošs. Tā ka vīrs visas šīs dienas parsvara ir darbā, viņa man staigā vislaik pa pēdām , kad saku nedrīkst - klausa. Bet šodien izstaigājām dārzu un nākot uz māju, sāka ņemt mutē visu,kas trapījās - čiekurus , mizas, kautkādus zariņus -es itkā vislaik saku nedrīkst un ņemu ara no mutes, un , šodien ietiepās - es kā izņemu, tā metās pēc nākamā,vairs nereagēja uz nedrīkst un es izcēlu aiz čupra no dobes un stingra balsī saciju,ka ta nu nevares, kā palaidu valā, ta atkal turpat. pateicu,ka viss, ejam iekšā. uzcēlu uz lieveņa. pēdējās divas dienas mēs smuki apstājāmies priekšnamā noslaucīt kājas, bet tagad vienā rāvienā ieskreja istabā. atnesu atpakaļ uz priekšnamu, spirinājās un pretojās, tad paņēmu rokās un teicu,ka jānomierinās, spirinājās kā traka - ko vēl līdz šim nebija darījusi. kad palaidu istabā, nikni uzklupa mīkstajai mantai.
Vienvārdsakot - vai man ir jau jāsatraucas jeb nē? Zvanīt kārtējo reizi vecāku saimniecei negribu.
Vai es par daudz prasu no mazuļa?
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: VAS kucēns niķojas

Postby Sinty » 26 Apr 2010, 17:20

Suņukam vispār attārpošana un pirmā pote ir???
Jebkurā gadījumā - ko var gribēt no tāda bēbja... Tu labāk paspēlējies ar viņu - iedod kaut ko citu tā čiekuriņa vietā, tik mazs kucēns neko nesaprot, kur nu vēl zināt, ko te tagad drīkstēs un ko nedrīkstēs... Un arī pēc mēneša un vēl, un vēl ilgāk Tev uzreiz nebūs paklausīgs suns, kas neko negrauzīs, neraks un mutē neņems.................
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: VAS kucēns niķojas

Postby madja » 26 Apr 2010, 18:37

protams,ka es negaidu pieauguša suņa uzvedību. es tikai saku,ka viņa izrādīja apbrīnojamu saprašanu un arī paklausību, līdz ar to mani bezgala pārsteidza šāda pēkšņa iespītēšanās - kā jau teicu, man nav pieredzes ar suņiem, bet cik lasiju par tādu lietu kā dominēšanu, tad šeit man radās sajuta,ka viņa grib man parādīt manu vietu, kas priekš tik maza bērna ir dīvaini.....
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: VAS kucēns niķojas

Postby Komatins » 26 Apr 2010, 18:40

Nu ja kādreiz zīdainis nebrēc, tas nenozīmē, ka viņš saprot, ka bļaut tagad nedrīkst! tas pats ar mazu kucēnu, ja tev likās, ka saprot- tas tā nebija. Mazulis ir maziņš un ticamākais pirmās dienas jutās nedroši un neblēņojās un baidījās viens iet istabā! tagad apradis un sāk dauzīties kā kucēnam pienākas. Laiks un pacietība tikai nostādīs visu pa vietām. Nekāda dominēšana šādā vecumā nav.
Komatins
Junior
Junior
 
Posts: 771
Joined: 13 Jan 2010, 13:20

Re: VAS kucēns niķojas

Postby silverequs » 26 Apr 2010, 18:44

Vēljovairāk šādā vecumā sodīt kucēnu nedrīkst, ja dara kaut ko sliktu jānovērš uzmanība uz kaut ko citu nevis jāsoda.
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: VAS kucēns niķojas

Postby OrlandoSeaHorse » 26 Apr 2010, 19:03

Tā klausīšana bija tikai sagadīšanās, pārējais - normāla kucēna uzvedība. Tas gan nenozīmē, ka nevajadzētu mierīgi un mīļi mācīt, kā nākotnē pieaugušajam sunim būs jāuzvedas.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: VAS kucēns niķojas

Postby maksis » 26 Apr 2010, 19:23

madja wrote:Vai es par daudz prasu no mazuļa?

Pilnīgi noteikti! :noliedz:
Sāksim ar to, ka aizliegumiem būtu jābūt dažiem un pamatotiem, nevis "nedrīkst" vnk tāpat. Kāpēc kucēns nevar spēlēties ar zariņiem un čiekuriņiem??? Kas tur slikts? :apstulbis:
Un vispār - jūs šobrīd gaidāt no kucēna pieauguša suņa uzvedību un reakciju, tā man šķiet...
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: VAS kucēns niķojas

Postby FANE » 26 Apr 2010, 22:09

Madja
Jēziņ, tas taču vēl bebis! Tādu jāmīļo un jāspēlējas!
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: VAS kucēns niķojas

Postby madja » 26 Apr 2010, 22:45

atvainojos,ja kautko īsti nesaprotu - bet tad kad - kad viņai būs 4 ? 6? mēneši man sākt neļaut grauzt kurpes vai datora vadu un ēst visu,ko var atrast uz zemes? ja reiz šobrīd "nedrīkst" un "nāc šurp" sunim ir saprotams, kāpēc es to nevarētu lietot? jautājums galu galā bija par to , ka viņa šīs komandas saprot un klausija reizes padsmit, bet pēkšņi vienā reizē ietiepās un es jautāju - vai kāds man var patiekt kā rīkoties
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: VAS kucēns niķojas

Postby FANE » 26 Apr 2010, 23:17

Nu nolieciet tās kurpes un vadus tā, lai kucēns netiek klāt un tad šī problēma atkritīs. Pasakiet nē un nolieciet nost! Kucēnam grūti saprast, kāpēc dažas lietas drīkst un dažas nedrīkst aiztikt.Drīzāk viņa nevis saprata tās komandas, bet reaģēja uz Jūsu balss intonāciju. Kā jau meitenes iepriekš rakstīja, ir jānovērš uzmanība no tā ko nedrīkst, uz to, ko drīkst. Ja viņa ēd visu pēc kārtas, varbūt viņai trūkst minerālvielas?
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: VAS kucēns niķojas

Postby maksis » 27 Apr 2010, 07:41

madja
Un Jūs tomēr neatbildējāt uz manu jautājumu - kāpēc kucēns nedrīkst spēlēties ar čiekuriņiem? Ne kurpēm, vadiem vai tml., bet čiekuriņiem.
Es vēlreiz atkārtošu - aizliegumam, lai tas būtu efektīvs, ir jābūt pamatotam un pietiekami retam. Tad, kad TIEŠĀM nepieciešams. Ja jūsu kucēns dzirdēs "nedrīkst" pārāk bieži, viņam vnk izstrādāsies "imunitāte" pret šo vārdu, tas arī viss, ko panāksiet. Kā mums reiz vienā seminārā teica - ir suņi, kas diemžēl domā, ka viņu vārds ir Nedrīkst, jo tas ir vārds, kuru viņi dzird visbiežāk.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: VAS kucēns niķojas

Postby murkata » 27 Apr 2010, 07:53

madja, mēģiniet izdalīt lietas, kuras drīkst. kucēnam ir ļoti būtiski pslētēties, ja jūs nerotaļājaties ar viņu, tad lai vismaz ar čiekuriem un zariem spļējas. pamētājiet viņai kaut pāris reizes dienā viņa sizvēlētās lietiņas, paspēlējieties. met mājās novāiet visu, ko viņa var apskādēt, jo tas tak ir mazu;lis. jūs taču neatstātu zaņus, karstu kafiju un citas lietas vietā, jkur bēbis tās var paņemt? nu tad radiet droši vidi arī kucēnam un nepārspīlējiet ar koamndēšanu. citādi tiešām, vienā dienā nevarēsiet ar suni iesākt vispār neko - būs imūns pret visām komandām.
palasiet par rotaļām, par pozitīvo pastiprinājumu. lasāt krieviski? http://lib.aldebaran.ru/author/praior_k ... na_sobaku/
angliski?
http://www.clickertraining.com/
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: VAS kucēns niķojas

Postby Sinty » 27 Apr 2010, 08:09

madja wrote: ja reiz šobrīd "nedrīkst" un "nāc šurp" sunim ir saprotams, kāpēc es to nevarētu lietot?

Ja reiz Tu domā, ka viņa šīs komandas jau saprot, tad turpini pie tām strādāt, nevis ņemt aiz čupra, ja nepilda... Kā jau te rakstīja, neaizliedz suņukam visu pēc kārtas, bet mēģini darīt tā, lai būtu maksimāli mazāk viņam pieejamu darbību, kur šis "nedrīkst" skanēs... Uzreiz pēc komandas, pārslēdz mazuļa uzmanību uz kaut ko pilnīgi citu, bet galvenais - interesantu...
Un neaizmirsti, ka arī šurp nav jālieto vnk tāpat, lai kārtējo reizi pārliecinātos, ka Tavs kucēns ir ģēnijs... Pēc katras "šurp" komandas ir kaut kas, kas mazajam ļoti patīk - vai tas būtu gardumiņš, vai rotaļa...
Un par to kāju slaucīšanu - es dzīvē diviem suņiem esmu mācījusi, ienākot dzīvoklī, pašiem uzreiz apstāties koridorā un, tici man, viņi to nespēj saprast divu dienu laikā...
Māci kucēnu tā, lai jebkas priekš viņa būtu rotaļa, un tad arī būs rezultāts... Bet līdz rezultātam Jums abiem vēl garš ceļš ejams...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: VAS kucēns niķojas

Postby brex » 27 Apr 2010, 08:40

Tas kucens jau tapat ir genijs, ja paris dienu laika paguvis saprast 2 komandas un nepilnus 2 men jauns!! :)

Mans suns ari laikam sakuma domaja, ka vards ir "nedrikst" :) Bet es meginaju vinu saprast - vins atnemts no mammites (un nebija nepilnus 2 men vecs), izmegina uz zoba visu, kas nonak acu prieksa!! Un ta kadu laiku, kamer atceras, kuras vietas neko nedrikst nemt - piem., no TV galdina, no vannasistabas plautiniem. Sunim ir mantu kaste, kur visas lietas drikst nemt un plest un sadalit mazos gablainos, ja ir tada velesanas - suns labi zin, ka visu, ko saimnieki ieliek mantu kaste, var nemt

un gulet normali mums nebija lemts vel ilgi - sunitis celas lidz ar gaisminu :)
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: VAS kucēns niķojas

Postby BaibaB » 27 Apr 2010, 08:46

madja wrote:atvainojos,ja kautko īsti nesaprotu - bet tad kad - kad viņai būs 4 ? 6? mēneši man sākt neļaut grauzt kurpes vai datora vadu un ēst visu,ko var atrast uz zemes?

nu vispār pamatlikums skan tā, ka viss, kas ir uz zemes bijis līdz šim vai kas ir kucēnam sasniedzams, ir jānovāc. kurpes skapī vai tur, kur kucēns netiek tām klāt. es mājās mēbeļu stūrus un vadus apsmērēju ar smēri "Finalgon" (citi suņi bija kā suņi, Tara kā grauzējbebrs). suņiem tā nepatīk, viņi tur vairs klāt nelien. kas Tev tur mājās pa zemi tik ļoti mētājas? uz grīdas var atstāt suņa mantiņas, mezglu, kādu graužammantu, bet ja pati savas mantas atstāsi, ne kucēnu vaino, bet sevi.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: VAS kucēns niķojas

Postby murkata » 27 Apr 2010, 10:41

un vēl var arī pats taisīt s'pēļmantiņas. suņiem dikti patīk lietas, kur jānodarbina ne tikai zobi un ķepas, bet arī prāts. piem. papīra virtuves dvieļu serdenē pa vidu ieliec smaržojošu kārumu, pet no abiem galiem to tūbu aizbāz ar priežu čiekuriem. ja jau kucēnam tie patīk un atstāj, kad ej prom. redzēsi, vairāk uzmanības tiks veltīts tieši tevis atstātai mantai, nevis vadiem. (vadus vispār jānovāc, jānoslēpj stiungros "penālos". ja nu sagrauž? gribi ceptu kucēnu?)
poar apaviem, starp vitu, ko viņš ar tiem dara? mans suns ņēma mūsu apavus, drēbes un apakšve';lu un nesa sev uz vietu. viņš negrauza, bet gulēja uz tiem. saimnieks ir mammas vietā un tāda mantu ņemšana ļauj kucēnam justies droši, jūtot smaržu un it kā klātbūtni.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: VAS kucēns niķojas

Postby madja » 27 Apr 2010, 10:53

vispār jau to nedrīkst man mājās nacies lietot vien par čībām (no kurām jau atteicos) un datora vadu - tur nu es neko nevaru padarīt - ja portatīvais tāv uz galda un uz galda viņš stāv,jo ir arī jāstrādā. vairāk nedrīkst attiecas uz āru - jo, diemžēl, šajā mājā dzīvoju tikai kopš rudens un es nevaru galvot, vai tas, ko viņa paņem mutē ir čiekurs vai kautkas ne tik labs - kā stikls, piemēram. šeit daudzus gadus ir bijis diezgan nolaists un zemē visādi brīnumi var atrasties - neba nu man žēl,ka suns grauž kastaņus. Tāpēc jau es te jautāju, jo domāju,ka ja es gribu, lai viņa negrauž visu,kas pagadās, tad nedrīkst grauzt neko. To,ka mājās sagrauztās lietas būs tikai mana nolaidība es labi saprotu, bet mājās nav nekā tāda, ar ko vina varētu sev nodarīt pāri, bet ārā ir.

un vēl jautājums - par tiem rītiem. sešos esam augšā, un , piemēram, šorīt mani pamodināja pēctam,kad jau viss bija izdarīts istabā. man ir saklāti paklājiņi gan guļamistabā,gan priekšistabā, kur viņu atstāj vienu , bet uz tiem viņa neiet, kaut arī saslapināju ar pašas peļķi. šonedēļ man ir atvaļinājums, bet nākamnedēļ viņai naksies vienai palikt istabā un es nezinu,kā lai viņu ieradina nokārtoties uz tā paklājiņa, ja reiz tagad mēs kā mostamies vai paēdam, ejam ārā.
ā un vēl - pēc rīta tualetes viņa kā traka prasās pie mums gultā Vakaŗā ne, tieši no rīta. un tik ļoti apbižojas, kad neņemu, pēc tām sēž un stāsta, kāda es nejauka. tā kā mēs negribam dalīt gultu at pieaugušu vilku, tad es saprotu,ka nedŗikstu piekāpties. vēl jau kājeles par īsu, bet domāju,ka tas ir labi ,ja 2 nedēļu jautājums,kad pati varēs ielekt.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: VAS kucēns niķojas

Postby murkata » 27 Apr 2010, 11:01

man suns arī visu laiku kaut ko pagrauž. ja man izskatās, ka tas ir kaut kas slikts prasu lai parāda. ja nevēlama lieta, iebakstu degunā un saku "nedrīkst", ka ķociņš, čiekuriņš, lai grauž.
tas, ka kucēns agri mostas ir normāli. kā ar zīdaini. vēlāk viņam būs vieglāk saturēt un arī skumjas tik ļoti nenomāks. ārā jūs vedat pareizi - pēc ēšanas un miega. par paklājiņiem man nekādas saprašanas nav. neesmu lietojusi'. jākārtojas ārā un viss!

ar gultu mums bija tā: divu nedēļu laikā atmācījām kāpt uz gultas vispār. kad kļuva skaidrs, ka tā ir mūsu teritorija (alfa pāris guļa augstāk par pārējiem bara biedriem), tad sunim tika atļauts nākt pēc uzaicinājuma. ja nesauc, viņš tikai sēž un "runā" aplamības, bet nekāpj gultā.
mana galvenā doma bija pasargāt suni no pastāvīgās vainas izjūtas. ja jūs neļaujat sunim kāpt uz gultas, tas nenozīmē, ka dienā, kad neviena mājās nav, viņš to nedarīs... tātad katru dienu jutīsies vainīgs par izdarīto noziegumu. kam tas vajadzīugs? pie tam, mazam kucēnam gulēšana gultā ļauj justies tuvāk saimniekam, tātad mierīgāk.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: VAS kucēns niķojas

Postby madja » 27 Apr 2010, 11:26

tad es drīkstu tomēr ņemt viņu blakām?? :aptracis: :aptracis:
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: VAS kucēns niķojas

Postby brex » 27 Apr 2010, 11:31

cik stundas kucens iztiek bez slapinasanas?? Nevar gribet, lai tads mazs suns uzreizi iet uz curasanas vietu (vai pie audzetaja tas ir vispar macits - iet uz vienu vietinu) ??

No rita - kucens izlien no migas un cura un kaka!! :) sak kusteties un nokartojas :) Tik mazam - tad laikam pat jaliek pulkstenis un javed ara ari nakti, ja sava seta

Par visa nemsanau mute ara - to dara laikam gandriz visi kuceni (berniem tacu ari ir periods, kad visu, kas roka, baz mute - visi berni tam iziet cauri), un vel kadu laiku tas turpinasies! Ta ka vienigais - kartigi tirit setu vai sunim sagatavot kadu ierobezotu un drosu laukumu

gulta kapsana - ja tagad padosieties, tad velak to atmacit tikpat ka neiespejama misija. IGNORE - pikst un pikst, var nolikt vietu pie gultas un ar roku papaijat, kamer nomierinas. Suns jau lieliski redz, ka ar pikstesanu panak uzmanibu :) Mums sakuma suns guleja vieta - kadu menesi, atri saprata, ka gulta kapt nevar. BET mes padevamies, kad celsanas no rita turpinajas un turpinajas, ka atlava kapt gulta - ta gul nekustigi, lai tik neidzen ara. Un MES NOZELOJAM, ka padevamies!! nezinu, kadas tagad metodes butu jalieto, lai suni izdabutu ara no gultas - buris vai iespundesana cita istaba
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests