Suns meza dzena dzivniekus un neklausa

Dogs Teaching

Suns meza dzena dzivniekus un neklausa

Postby pinki » 19 Mar 2018, 21:35

Sveiki! Mana sune pasakusi meza dzenat stirnas un zakjus. Tiem pakal dzenoties aizskrien prom diezgan talu un tikai pec laika atgriezas. Man bail, ka sita var kadreiz ari aizskriet sazin kur. Ejam sunuskola, piesauksanai parasti klausa labi, betja ierauga medijumu, pilnigi aizveras sirmis vinai un vina mani nevis neklausa, bet sciet vispar nedzird. Smilkstedama satraukuma vel ilgi nevar nomierinaties un rinko ari kad atgriezusies pie manis. Laikam nevares laist meza vala, bet tik loti zel, ka sunim visu laiku pie pavadas jatup, skriesana ir vinas istena sutiba kad vina jutas laimiga. Varbut variet ko ieteikt?
pinki
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 06 Jan 2018, 14:48

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns meza dzena dzivniekus un neklausa

Postby Spigana » 20 Mar 2018, 08:16

Ieteikt var tikai strādāt ar suni. Piesaukšanu ir jātrenē ne tikai skolā, bet arī situācijās, kad sunim ir interesantākas lietas apkārt. Jāstrādā ar piesaukšanu tai pašā mežā, kad suns spēlējas ar citiem utt. Mežā pastaigu vienmēr sāciet ar to, ka sunim ir jāaizpilda paklausības komandas, vēlāk pastaigas laikā random brīžos piesauciet suni. Un par to visu, protams, suns saņem kārumus un milzīgas uzslavas.

Un vēl jāatceras, ka saimnieka pienākums ir pastaigas laikā vienmēr pārraudzīt situāciju un būt pirmajam, kas pamanījis briesmas. Protams, pāri ceļam skrienošu stirnu nekā neparedzēsi, bet iespējams, ka ir konkrētas vietas, kur stirnas ir biežāk vai mēdz ganīties, tām ejot garām jau laicīgi paņemiet suni pie pavadas un ejot lieciet sunim fiksēt uzmanību uz jums, slavējot principā par katru soli.

Vēl man sunim pastaigām ir ērta komanda "tur ne!", kas nozīmē, ka drīkst turpināt skriet, bet ne izvēlētajā virzienā (piemēram, ja negribu, lai suns nogriežas uz kādu taciņu). Šo es sunim iemācīju, kad viņa brīvi skraida, bet vēl ne šausmīgi interesantos apstākļos - devu komandu, pati griezos prom un momentā slavēju, kad suns paskatījās prom no izvēlētā virziena un metu kārumu. Vēlāk sāku slavēt par to, ka pati pagriežas un tad jau par to, ka maina skriešanas virzienu.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Suns meza dzena dzivniekus un neklausa

Postby ash » 20 Mar 2018, 09:14

ja sunim ir spēcīgi medību instinkti, mežs nebūs īstā vieta, kur laist izskrieties. meklējiet citas vietas - pļavas, laukus.
noteikti trennējiet piesaukšanu. bet tas nenozīmē, ka kaut kad būs tā, ka varēsiet aiziet uz mežu, saimnieks atslābt un pastaigājas, kamēr suns izskrienas - vienmēr būs jāuzmana situācija un ļoti jāpieskata suns.
apzinos, ka mans mednieciņš var aizmukt mežā, tāpēc nekad no pavadas mežā neatlaižu, kaut suns ir labi piesaucams (ja nav jau pamanījis meža dzīvnieku). ja suns trenkā meža dzīvniekus, medniekiem, mežsargiem ir tiesības suni nošaut. manam sunim arī būtība ir medījuma ķeršana, to ļauju realizēt vedot suni uz kursinga nodarbībām, nevis skrienot pa mežu.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suns meza dzena dzivniekus un neklausa

Postby pinki » 20 Mar 2018, 14:17

Es jau tā daru, pa mežu staigājot ik pa laikam piesaucu, sadodu kārumus, pamētājam kociņu, viss ok. Es vēroju "horizontu" visu laiku, bet nevaru noprognozēt aiz kura pakalna būs stirnas vai kurā grāvī zaķi. Jāmēģina cits mežs būs, kur varbūt mazāk, jo šajā gandrīz katru dienu kādu zvērnu satiekam. Vai jābrauc gar jūru skraidīt.
pinki
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 06 Jan 2018, 14:48

Re: Suns meza dzena dzivniekus un neklausa

Postby NARDICUM » 07 May 2018, 07:17

Sunim ar spēcīgiem medību instinktiem, ja viņš paņēmis pēdu un seko medījumam, visas suņu skolas un piesaukšanas ir kā zaķim ceļu satiksmes noteikumi. Kaut ko, bet ne 100% , var līdzēt elektrošoks. Šādu suni mežā vispār no pavadas laist vaļā nedrīkst, bet tagad, pavasarī, kad mežs ir viens liels dzemdību nams, laist vaļā ir vienkārši noziedzīgi! :lamajas: :lamajas: :lamajas: Jo tā 100% neko tur nevar izmācīt, medību instinkts sunim ir bijis no tiem laikiem, kad suns vēl nebija mājas suns, bet savvaļas zvērs, kam medības bija dzīvības un nāves jautājums, bet apmācība notiek tagad pāris mēnešus.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests