Suns vispār neklausa

Dogs Teaching

Suns vispār neklausa

Postby chestresss » 02 Jun 2010, 19:56

Esmu tiešām izmisumā, man ir boksera kucēns 7 mēneši,Ar viņu nekādi nevar tikt galā, ciemiņi pat nevar atnākt pie mums ciemos, viņš lec visiem virsū un neliek mieru, protams lamāju viņu un kāpju uz pakaļkājām, uz sekundi viņš nomierinās, bet pēc tam jau atkal tas pats turpinās, viņš jau tik daudzus ir saskrāpējis:( tad vēl viņš kā nenormāls grib tik sētas otrā pusē, izlīdīs pat par vismazāko caurumiņu un ir gatavs skriet vienalga kuram līdzi un ja vinu sauks vins vispār nenāks, protams esmu mēginājusi visus tos variantus, ka neskrienu vinam pakal, pagriežos un eju prom, citreiz vins nāk arī, bet nu cik tā var, es tak visu mūžu nevarēšu ar viņu šitā karot. Bieži vien esmu pilnigi lidz asaram, kur tada nepateiciba:( Nu protams vēl visu nevaru uzrakstīt, bet nu visi kaimiņi tik skatās un groza galvas, kauns pa visu pilsētu. Ceru, ka kāds tiešām varēs dot kādu sakarīgu padomu vai ierosinājumu kā ar to visu tikt labāk galā. Zinu, vajag uz suņu skolu vest, bet nu pašlaik ar finansēm ir kā ir:(
chestresss
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 02 Jun 2010, 19:54

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: suns vispār neklausa

Postby keiko » 02 Jun 2010, 20:04

pirms ņēmāt bokseri interesējāties par raksturu?
tipisks bokseris. Tici man, zinu par ko runāju. Un varu teikt - tas pāries, bet ar milzīgu darbu un pacietību. Ar kārumiem, uzslavām, spēlēm. Šeit pameklējot tu atradīsi tēmu par pozitīvo apmācību - atalgojuma sistēmu par katru labu darbu.
Puikam tas pārgāja 2 gadu vecumā, jo toreiz tika apmācīts pēc vecajām metodēm, kas ir vairāk suņa iebiedēšana un nekādus labos panākumus nenes suņa un saimnieka attiecībās, bet Meliņai par paklausības pamatprincipiem izpratne radās 9 mēnešu vecumā, bet es viņu audzināju jau no 4 dienu vecuma - ar kārumiem, ar uzslavām un bumbām. Tas nenāks vienas dienas laikā.
Pasaulē nav neviena cita dzīve būtne, kura spēj dot tādu beznosacījuma mīlestību kā suns.
keiko
Baby
Baby
 
Posts: 62
Joined: 14 Jan 2010, 22:03

Re: suns vispār neklausa

Postby chestresss » 02 Jun 2010, 20:39

Jā, lasiju, ka šī suņu šķirne ir ļoti aktīva utt...
jā, es jau viņam mācu visas komandas un par to uzslavēju, bet kā lai viņu uzslavē par to nelekšanu virsū citiem?
chestresss
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 02 Jun 2010, 19:54

Re: suns vispār neklausa

Postby brex » 02 Jun 2010, 20:49

slavet nevis par neleksanu virsu, bet citas komandas pildisanu - piem., sedi, vieta - lai viesiem nav jabeg no suna

un - sanemieties un labak ejiet uz sunu skolu, citadi velak bus vel lielakas auzas, un bokseris nav mazs sunitis, ko pasist paduse

kur dzivojat - varbut kads var ieteikt letakas grupas nodarbibas

un ka kaut kur lasiju - suns nevis neklausa, bet nav pietiekami apmacits :)
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: suns vispār neklausa

Postby adzenda » 02 Jun 2010, 20:51

Pavisam maza mana meitene arī leca visiem virsū - laikam gribēja būt vienā līmenī ar "lielajiem" :hih:
Mēs to atrisinājām tā, ka - tiklīdz nācu mājās, vai nāca kāds cits - turēju plaukstu pāris centimetrus virs sunes pleciem. Tiklīdz mēģināja lekt - atdūrās pret manu roku un es vieglītēm paspiedu uz leju, lai priekšķepas ir pie zemes, un teicu NELEC (šito paņēmienu izlasīju kaut kur netā).
Nezinu vai nostrādāja paņēmiens, vai tas, ka izauga augumā, bet tagad tādas problēmas vairs nav :)
Last edited by adzenda on 02 Jun 2010, 20:57, edited 1 time in total.
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: suns vispār neklausa

Postby Vendeta » 02 Jun 2010, 20:51

kur tada nepateiciba:(
- ziniet, suņiem nepiemīt sociālā taisnīguma izjūta, suns nevar domāt cilvēka kategorijās. Suņi nemēdz būt nepateicīgi, atriebīgi, divkosīgi (atšķirībā no cilvēka). Suns klausa to, kuru uzskata par savas uzmanības cienīgu, tāds parasti ir bara stiprākais un pieredzes bagātais dzīvnieks - bara vadonis. Jums nu būs par tādu jākļūst, ja gribat piesaistīt sev suņa uzmanību un sagaidīt no viņa paklausību.
Vai jūs ar savu kucēnu darbojaties ikdienā, cik ilgi un kādā veidā? Neiet runa par barības pasniegšanu dažas reizes dienā un izlaišanu pagalmā, lai nokārtojas. Bokseri ir ļoti enerģiski un darboties griboši suņi, tad nu nodarbiniet viņu pastaigu laikā, cenšaties, lai viņam ar jums visu laiku ir interesanti, piesaistiet un mēģiniet noturēt viņa uzmanību uz sevi. Bet tomēr vislabāk būtu, ja jūs rastu iespēju kopā ar kucēnu apmeklēt kaut dažas nodarbības suņu skolā vai pie individuālā instruktora, tur jums iemācīs, kā pareizi apieties ar suni, ar kādiem paņēmieniem panākt labu kontaktu ar viņu. Neklātienē, pie tam vēl - nepazīstot suņa īpatnības, ir gandrīz neiespējami palīdzēt tikt galā ar jaunu aktīvu suni.
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: suns vispār neklausa

Postby keiko » 02 Jun 2010, 20:56

ar lekšanu gan es netiku galā, kad redzēju tuvojamies cilvēku, piesaucu pie sevis. Uz manis viņa neleca, jo tikko leca, tā griezos prom un gāju savas lietas darīt, ignorēju viņu. Ar ciemiņiem bija kā bija... tāpēc bija būris guļamistabā un Kong manta :)
bokseris ir ne tikai aktīvs, viņš ir ĻOTI emocionāls, viņš ir emocionāls, naivs optimists, tas viņam lien pa visām vīlēm ārā :)
Viņš ir jānodarbina, ar Melu gājām uz agility, 2 h garas pastaigas dienā pa mežu, pie ezera, peldēšana, skriešana, aktīva dauzīšanās gan ar saimnieku, gan citiem suņiem.
Pie kam suņu skolā treneris patiesībā strādā ar saimnieku, ne suni, viņi groza mūsu domāšanu un paņēmienus, lai tie sunim būtu saprotamāki, lai abpusējais suņa-saimnieka kontakts veidotos labāks. Bieži saimnieks domā, ka vaina ir sunī, bet vaina visbiežāk ir saimniekā.
Pasaulē nav neviena cita dzīve būtne, kura spēj dot tādu beznosacījuma mīlestību kā suns.
keiko
Baby
Baby
 
Posts: 62
Joined: 14 Jan 2010, 22:03

Re: suns vispār neklausa

Postby chestresss » 02 Jun 2010, 21:08

Nu var teikt katru dienu izņemam visas komandas - ar sēdi, guli nav nekādu problēmu, bet kā izejam ārā (mums ir privātmāja)un mēģinam kādas citas komandas - pilniga bezjēga. nu jā, laikam vēl vairāk japiestrādā!!
Un tad kad atnāk ciemiņi, es vinam varu teikt sēdi vai guli, vins mani vispar neklausās tik lec virsū !!!
chestresss
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 02 Jun 2010, 19:54

Re: suns vispār neklausa

Postby keiko » 02 Jun 2010, 21:12

dzīvojot privātmājā, vai jums ir regulāras pastaigas ārpus teritorijas? t.i. vai ir normāla socializācija - ar citiem cilvēkiem, suņiem, mašīnām, situācijām? Jo vairāk lietu viņam kļūst pašsaprotamākas, piem., sveši cilvēki, jo labāk. Pie kam, ar to ka jums ir privātmāja nepietiek. Ar to bieži cilvēki grēko. Sunim tā ir tik ierasta teritorija, ka tajā sevi aktīvi nodarbināt viņš negrib, ir garlaicīgi.
Pasaulē nav neviena cita dzīve būtne, kura spēj dot tādu beznosacījuma mīlestību kā suns.
keiko
Baby
Baby
 
Posts: 62
Joined: 14 Jan 2010, 22:03

Re: suns vispār neklausa

Postby Sinty » 02 Jun 2010, 21:15

chestresss wrote:ar sēdi, guli nav nekādu problēmu

Vai tik te nebūs pie vainas tas pats, kas jau manā pieredzē ir redzēts... Suns zina, ka sēdēt ir apsēsties, bet nezina, ka tas nozīmē sēdēt, kamēr saimnieks ļaus celties???
Bija ļoti līdzīga problēma zināmam sunim... Kad iemācījās, kas īsti ir sēdēt, tad arī problēma pazuda...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: suns vispār neklausa

Postby chestresss » 02 Jun 2010, 21:32

macu arī to, ka jasēž kamēr nesaku , ka var būt brīvs, ar to nav problēmu!!
Jā, laikam ir problēma un vaina manī, vajag vairāk viņu vest ārpus pagalma, paldies, turpmāk tam pievērsīšu lielāku uzmanību :)
chestresss
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 02 Jun 2010, 19:54

Re: suns vispār neklausa

Postby čība » 03 Jun 2010, 08:10

Lai vai ko, bet kāpt uz pakaļkājām nedrīkst! Varat iebraukt ne tikai hiperlēkājošā sunī bet vēl papildus iesapidīgos veterinārajos izdevumos.
Un jā, suni noteikti vajag daudz vest ārpus zināmās teritorijas. Pirms ciemiņu nāksānas vislabāk vispār notrenkt līdz "nāvei". Labs suns ir noguris suns :) un ciemiņiem ar būs miers.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: suns vispār neklausa

Postby murkata » 03 Jun 2010, 11:03

chestresss wrote:macu arī to, ka jasēž kamēr nesaku , ka var būt brīvs, ar to nav problēmu!! :)

kad ciemiņi atnāk arī strādā??? ;)

obligāti darbojieties ar suni. nu jau viņš ir liels. skāde tāda, ka tagad varētu būt tieši pārejas vecuma sākums. dodietiers pie instruktora, garajās pastaigās, uz pilsētu, sabiedriskajā transportā. un iekrājiet milzīgu pacietības vezumu!!!
man ir veimārietis un tas arī ir baigais frukts! tā kā uz priekšu, at pārliecību un pacietību.
P.S. lai suns klausītu, svarīgi iedibināt hierarhiju. nogaidiet, kad notiek kāds lielāks pārkāpums un: bez emocijām, paņemiet aiz čupra un nospiediet pie zemes. nekādā gadījumā neatkāpieties! cīnieties, kamēr suns ir guļus un jūs virsū. turiet viņu aiz čupra un skatieties acīs. bez vārdiem. kamēr suns nenomierinās. ja turpina spirināties skaļu un pēc iespējas briemīgi uzrūciet. kad suns palicis nekustīgs, palaidiet vaļā un kādu brīdi ignorējiet. neilgi, sažas minūtes un tad darbojietie it kā nekas nav noticis. tā ir dominēšanas noteikšana no barveža puses.
ir vēl viens labs pasākums - suņa ēdiena reizē paņekiet viņa bļodu (sunim redzot), ieliecite tur savu ēdienu un apēdiet. vēlams, lai tas ir kaut kas sunim dikti kārdinošs. iedodiet paostīt bļodu un nolieicet to tukšu vietā. ēst iedodiet pēc pusstundas. "barvedis paēdis, bet tu gaidīsi!" tā tas saucas. un tad pastāstiet, kā jums sokas ar paklausību ;) :pedinja:
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: suns vispār neklausa

Postby dresetajs » 03 Jun 2010, 11:29

chestresss wrote:macu arī to, ka jasēž kamēr nesaku , ka var būt brīvs, ar to nav problēmu!!


Murkata jau pajautāja, bet atkārtošos - ja nav problēmu, tad kapēc šīs komandas nestrādā? 8-) Ja suns tiešam zin komandu sēdi, tad viņš sež pie jebkādiem apstākļiem. Ja nesež- konamdu nezin-> jāstrādā, un ne tikai ideālos apstākļos, bet ar traucējošiem faktoriem (ciemiņi arī skaitas :hih: ).
Pacietību Jums, regulāras nodarbības un pietekošu fizisku slodzi sunim un viss atrisināsies :)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: suns vispār neklausa

Postby dresetajs » 03 Jun 2010, 11:35

murkata wrote:suņa ēdiena reizē paņekiet viņa bļodu (sunim redzot), ieliecite tur savu ēdienu un apēdiet. vēlams, lai tas ir kaut kas sunim dikti kārdinošs. iedodiet paostīt bļodu un nolieicet to tukšu vietā. ēst iedodiet pēc pusstundas. "barvedis paēdis, bet tu gaidīsi!" tā tas saucas.


:soks: Es gan kādreiz izmantoju sava suņa bļodu savām vajadzībām - gājienā. Bet noietu lai man ar šādiem paņemieniem hierarhiju jācela- tas jau pa traku. Manuprāt :) Nu bet ja kadam patik un tas strādā- lai ēd no suņa bļodas :hih:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: suns vispār neklausa

Postby murkata » 03 Jun 2010, 13:35

man nostrādāja. un neredzu neko briesmīgu šāda pasākumā. tas taču par nav fizisks pasākums. tīrā psiholoģija. bet nu es jau tāda "dzīvniecisku" atiecību piekritēja :hug:
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: suns vispār neklausa

Postby dresetajs » 03 Jun 2010, 14:21

Man vairāk patik tomēr izmantot savas smadzenes + suņu uzvedības un psiholoģijas zināšanas formējot attiecības ar saviem (un svešiem ja vajag) suņiem 8-) Šobrīd īpašu uzmanību pieveru arī cilvēka pozām strādājot ar suņiem- ņemot vērā tos rezultātus var panākt ātrāk un vieglāk, tas fakts. Un telot apmācot suņus gādās bieži. Bet telot nevis reāli ēst, kost, rūkt, spēlēties ar netīru mantu ņemot to mutē utml. Tomēr esmu cilvēks :) Netaisos līdzēties ne Wolfman, ne Wolfmen`s women- tas manuprāt labi zinātniskām darbam (interesanti ārkārtīgi! Es skatos NG).

Tas ta, man personīgais viedoklis, nevienam nav obligāts un nav aksioma 8-) Tomēr man liekas, ka mūsu filozofija suņu apmācībā un attiecību formēšanā lidzīga :labipadarits:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: suns vispār neklausa

Postby keiko » 03 Jun 2010, 14:36

jā, es arī nespēju kaut kā iedomāties sevi ar suņa mantām zobos, ēdot no suņa bļodas un tā. Drīzāk no psiholoģijas viedokļa atbalstu to žmiegšanu pie zemes, sēšanos virsū, ignorēšanu, kurš pirmais iziet pa durvīm/vārtiem, utt. ĀĀĀ nu ir bijis viens varbūt interesants piegājiens gan ar Melu, gan Maksi, kad bija periods abiem, ka koda rokās, iekodu purnā - pēc tā NEKAD neviens vairs nekožļāja manas rokas!
Pasaulē nav neviena cita dzīve būtne, kura spēj dot tādu beznosacījuma mīlestību kā suns.
keiko
Baby
Baby
 
Posts: 62
Joined: 14 Jan 2010, 22:03

Re: suns vispār neklausa

Postby chestresss » 03 Jun 2010, 14:57

Tur jau tā lieta, ka mājas iekšā viņš visas komandas klausa, bet ja atnāk ciemiņi, viņš ir tik aizņemts ar viņiem, ka manas komandas vinu galigi neinteresē :jaut:
vakar biju uz viņu galigi dusmiga, skatijos uz viņu lielām acīm un teicu , ka slikts suns, jo vakar mani bija nokaitinajis lidz "baltām pelītēm". šodien man viņš vispār ir zelta gabaliņš, bija 2 ciemiņi pie mums, nevienam neleca virsū. Griezu ārā dzivžogu un suni ar palaidu arpus sētas, viens pats smuki pastaigājās, kad pasaucu atnāca atpakaļ - taisni brīnums!!! Bet man jau liekas, ka vinam tik uznāk tādas dienas , ka tad kad es vinu sabaru, nākamajā dienā vinš tēlo labiņo, pec tam atkal tads pats draiskulis:) Varbūt viņam tiešām tas pārejas periods!!
Iesim vakarā atkal uz ezeru,var ritigi izsmieties, jo viņš nemāk vēl peldēt, bet lec pa ūdeni kā varde un pats drausmīgā sajūsmā:) cik gados Jums suns iemacijās peldēt vai ari mans tik tada varde:)
chestresss
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 02 Jun 2010, 19:54

Re: suns vispār neklausa

Postby s_solv » 03 Jun 2010, 15:00

manuprāt, ir "jāsakaš" nauda suņu skolai. Izklausās, ka saimnieks nezin īsti kur un kā viņš rīkojas nepareizi, kā ir jāspēlejas un jānodarbina suns, lai viņš maksimāli koncentrētos tikai uz saimnieku. un pieaugot sunim tikai var ielaist šīs problēmas un pāraudzināt ir daudz grūtāk, nekā iemācīt :) tas tāds man viedoklis. internetā jau neko nepalīdzēsi, neredzot dzīvē Jūsu darbības. Veiksmi!! Jo ātrāk sāksiet, jo labāk un ātrāk būs rezultāti :)
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests