TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Dogs Teaching

TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby sunupuika » 11 Jun 2010, 14:20

Iekopēju linku: http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas ... a_pasargat

Kādi ir jūsu komenti! Mēs varētu padiskutēt par un ap .....
Jo mums ar neliela problēma ar bērniem un to kociņu nicināšanu. Pat tik mīļs suns kā bīgls var būt nedraugos ar bērniem.
Varbūt arī jusu suņukos parādās kādas neadikvatas rīcības?!
Image
User avatar
sunupuika
Puppy
Puppy
 
Posts: 193
Joined: 13 Jan 2010, 14:49

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby brex » 11 Jun 2010, 14:33

Ja, ari mans suns ruc, kad vinam virsu skrien SVESS berns, vicinot lapstinu un spiedzot ultrasakana! Par laimi, lidz sim sajos brizos vienmer suns ir bijis pie saites un siko ar roku esmu vienmer spejusi notvert, lai gan loti ceru, ka Cigis lidz kosanai nenonaktu. Ar saviem berniem (gimenes) un iepazistinatajiem (piem., ir tusins kads ciemos ar siciem), ir ists engelitis

Aprakstitaja gadijuma - KUR BIJA BERNA VECAKI??? Uzskatu, ka nevar palauties uz suni (ja vien tas nav ipasi testets un macits) suna -bernu-svesu cilveku saskarsme!! Tapec jau esam mes-saimnieki, lai pasargatu no sava suna iespejamiem izlecieniem un ari dazkart sargatu suni no citiem (zveriem un cilvekiem)
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby čība » 11 Jun 2010, 14:35

Atkal "prieks" par TVNET zinošajiem darbiniekiem un likumdošans GURU. Sunim nav jābūt uzpurnim, tas ir pretrunā ar likumdošanu :lamajas:

Par pārējo - es ar suni staigāju bez siksnas, bez uzpurņa. Kamēr kāds brēcot izvils telefonu lai to nobildētu, suns sen būs pie manis un siksnas. Kaut arī mums ir VAS, pat Loskutovs ar meitu pagaāja garām neko nesakot :)

Sodus bezatbildīgiem saimniekiem un iespējas sūdzēties par bērnu uzvedību. Man pašai ir bijuši gadījumi, kad ir skaļi jālamā vecāki, lai pievāc savu knēveli, kas izdomājis, ka suni aiz astes raustīt ir forši. Es labprāt to fotogrāfētu un nofilmētu un dotos uz policiju ar iesniegumu par to, ka kaut kādi šīkaļas bojā manu suni. Sodu vecākiem par bērnu nesavākšanu!
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby sunupuika » 11 Jun 2010, 14:42

Vo vo kā brex teica, savējie bērni ir savējie- esam draudzīgi un atlaujam tēlot poniju :) , bet TIE bernisi, kas uz ielas.....
Šītā nepatika atklāti sakot parādijās pēc incidenta, ka mazajam kaiminu puikam tevs ieradija panemt koku un vicinaties un vel pacilat kajas pret manu suni. Un tagad suns visus bernus mera pec vienas merauklas.
Image
User avatar
sunupuika
Puppy
Puppy
 
Posts: 193
Joined: 13 Jan 2010, 14:49

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby Sisija » 11 Jun 2010, 15:05

Manai dobermaņu kucei bija īpaša nepatika pret noteikta auguma bērniem un to izraisīja kaimiņu meitene (velnēns bruņčos), kurai nezin kāpēc visu laiku sunim bija jācenšas vai nu acī iebakstīt, vai aiz astes paraustīt. Visvairāk man nepatika, ka māte, kura parasti nāca ciemos pie mums ar abām meitām, neko neaizrādīja. Es pati vēl biju tajā vecumā, ka neērti bija aizrādīt vecākam cilvēkam, ka viņa bērns uzvedas nepieklājīgi (tagad pati par sevi brīnos :akes: ). Centos vienkārši suni aizvest. Turpretī ar vecāko meiteni, kura uzvedās ļoti adekvāti, sune labprāt spēlējās.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby brex » 11 Jun 2010, 15:06

Čība, raksta neredzu, ka butu teikts, ka VISIEM suniem vajag uzpurni - tikai BISTAMAJIEM.

Kopējs labs darbs
.
Saistībā ar portāla TVNET desmitgades atzīmēšanu esam apņēmušies veikt arī desmit labus darbus. Viens no tiem būtu šādu gadījumu samazināšana. Portāls TVNET novērojis, ka Ziedoņdārzā regulāri pastaigājas suņi bez pavadas un uzpurņa..

Pašvaldības policijas pārstāve portālam TVNET norādīja, ka Rīgas pilsētas apstādījumos dienas laikā nedrīkst vest pastaigā suni bez pavadas. Tāpat aizliegts vest suni pastaigā bērniem paredzētās rotaļu un izklaides vietās un sporta laukumos. Turklāt bīstamiem suņiem jāpastaigājas pa parkiem ar uzpurņiem. Vairāk par aizliegumiem suņiem skatiet šī raksta Resursos
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby elīna » 11 Jun 2010, 15:18

redz kur zemāk ir par uzpurņiem:

"Mūsu priekšlikums.

Portāls TVNET domā, ka situāciju varētu uzlabot aktīvāks pašvaldības policijas darbs šajā parkā, kā arī parkā izlikti skaidri norādījumi, ka suņi jāved pavadā un ar uzpurņiem. Suņu skraidīšanai bez pavadas varētu atvēlēt konkrētu parka daļu, kurā jau patlaban vakaros pulcējas suņi un to saimnieki. Kā Tu domā - vai šāda kārtība situāciju atrisinātu?"

nekas par bīstamību/nebīstamību tur nav teikts, tikai priekšlikums par visiem suņiem uzpurņos.
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby čība » 11 Jun 2010, 16:16

Bīstamam sunim ir jāstaigā ar uzpurni šā vai tā.

Priekšlikums ir ieviest noteikumus, ka sunim jāstaigā ar uzpurni parkā. Jā, pašvaldība to drīkst, tikai kā vienmēr visur pasaulē kā pasaulē, tikai LV tādi īpaši...
Staigāt pavadā... nu nezinu, kas to baigi kontrolēs. Tajā brīdī, kad parādās speciāls pastaigu laukums, tad ir ok. Cik Rīgā tādu pastaigu laukumu ir? Viens :hih: Runāja agrāk par to daudz un plāni milzīgi...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby elīna » 11 Jun 2010, 16:41

čība wrote:... speciāls pastaigu laukums, tad ir ok. Cik Rīgā tādu pastaigu laukumu ir? Viens :hih:


un tas pats piecus metrus garš un trīs metrus plats.
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby ewita » 11 Jun 2010, 16:59

Es esmu nejauka šajā ziņā.. vajag skatīties uz situāciju zinot sekas...
1) sargāju savu suni no nevajadzīgām garīgām un fiziskām traumām..
2) ja bērnu neizglīto vecāki, tad skarbi un korekti pasaku lai neaiztiek suni

ja eju pa ielu vedot suni kreisajā pusē un pretī nāk kāds suņa saimnieks kuram ir slinkums fleksim garumu samazināt, un viņa suns zigzagā iet pa visu ielu, tad pasaku ,ka pieklājīgi suni ir vest kreisajā pusē..
P.s. manā rajonā visi neaudzinātie suņi tiek savākti, tiklīdz mani ierauga :tikainesaki: ... jo man nav slinkums atkārtot :hih:
Image
User avatar
ewita
Puppy
Puppy
 
Posts: 364
Joined: 15 Jan 2010, 12:26
Location: LV

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby silverequs » 11 Jun 2010, 18:12

Mēs vienmēr Ziedonī staigājam un suni savācam, kad kāds iesaucās "policija", nav jau viņi tik ļauni, piemēram vakar nekādi nevarēja saķert rokā vienu vilciņu, nu vot mašīna apstājās izkāopa policija pateica lai visi pieliek suņus pie pavadām un visi tā arī izdarīja, kamēr policiju neredzem, tikmēr mums vienalga, a es najuka vakar viens meitēns ar suņiem dzīvojās un pie Čapja pieskrēja, a Čapim bērni nepatīk, tas iet prom un rūc, un šī paņem un iesper, par cik man vienmer rokās ir ādas siksna Deltas nedarbiem, paņēmu un uzšāvu, ka nošvīkstēja vien. Vairāk problemu nebija. :parvertibas: Man ļoti nepatīk sveši neaudzināti bērni.
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby murkata » 11 Jun 2010, 18:31

manā izpratnē, mēs, suņinieki, nedrīkstam slinkot un mums ir jāpaskaidro vecākiemkatru reizi, ka bērniem nevar ļaut tā uzvesties. un kāpēc. es cenšos pēc iespējas komunicēt ar vecākiem un bērniem bez suņiem. ) vismaz tā mazināsies analfabētisms šajā ziņā.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby čība » 11 Jun 2010, 21:45

murkata, suņineiks ne suņinieks, bet ja vecākiem nedalec tad nu... skaidroju kā māku. Laukos cilvēki ir saprotošāki. Mums ir nākuši klāt, prasa vai drīkst paglaudīt. A Rīgas izlutinātie sīkaļas uzbrūk no aizmugures :lamajas:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby Sinty » 12 Jun 2010, 09:02

Par bērniem runājot - mans mazsuns viņus vnk nevar ciest... Nu ar izņēmumiem, ja sīkais tiešām ir mierīgs, prātīgs un kluss... Bet tā kā, no Doras mazotnes, pārsvarā esam sastapuši tādus, kas skrien virsū ar kliedzieniem "vau-u-u-u" un visādi citādi rūcot plus vēl labākajā gadījuma plātās ar rokām, bet sliktākajā ar koku, tad nu rezultāts ir tāds, kāds viņš ir...
Arī ar vecāku lielo suni ir bijuši starpgadījumi... Viņa gan bērnus mīl, taču līdz robežai... Kad tā pāri darīšana apnīk, pagriežas un iet prom, vai nāk man sūdzēties, taču diemžēl vecāki nesaprot, ka tā nav mīkstā mantiņa, kuru var stundām bakstīt un atļauj bērnam skriet pakaļ atkal ar koku un kliedzieniem... Un aizrādīšana arī ne vienmēr līdz, vieglāk ir aiziet tā patālāk...
Negribas jau, ka bērniem jācieš, bet dažam labam vecākam gan derētu ar žagaru sadot... :parvertibas:
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby madzhy » 12 Jun 2010, 11:24

Sunja skatiijumaa- beerns ir visai neadekvaata buutne. Ja beerns shajaa zinjaa uzvedas paaraakajaa pakaapee... Tad shaadiem sveshiem beerniem nav ko dariit pie svesha sunja, ja vien tas nav cieminjsh un abi ir stingraa kontrolee.Vainiigi vecaaki, kas ljauj svesham (vai kaut savam) sunim urbinaat actinjas vai dariit ko tml.
Sunja saimniekam jaakontrolee, ja ir situacija- svesh berns un jusu suns, uzmaniba nedrikst tikt noversta, vai arii nepieljaut gadijumu, ka suns speeleejas ar sveshu beernu. Manam patiik beerni, kas vinju negrib paraut aiz astes.
Es te nesen staigaaju pa Ziedoni bez pavadas dienas laikaa, vienkaarshi pieklaajiibas peec metu liikumu visiem objektiem ar ratinjiem un vispaar cilveekiem (vai panjemu uz mirkli pie pavadas), neredzu, kur probleema, kaut biskjiit jau jutos neerti dienas gaismaa staigaat ar buljku brivi pa tadu parku. :kanepe: Garaam beernu laukumam, un, ja jaaizmainaas ar cilveeku uz celinja, ir pavada - citu sirdsmieram. Bet vispaar mees ejam uz "sunju laukumu" - kaads tas izveidojies dabiigaa kaartaa, nemaz eksporta ielu nevajag :D Zaljsh liels teritorijas placis, kur mammas nemedz staigat, jo tas nav parks. :)
Gribeetos zinaat siikaak, vai maate pielaida beernu klaat shim sunim vai suns pieskreeja bezsakaraa. Ja jau speeleejaas abi, tad gan jau ne bez maates un sunja saimnieka zinjas. Katraa zinjaa vinja pretenzijas pret saimnieka suni necelj, jo pati uz savu atbildibu ir palaidusi bernu kaitinat suni. Pretenzijas ir TVnetam, kas vienmeer griib uzpuust burbuli un vienkaarshi palielinaat komentaaru skaitu portaalaa.
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby BaibaB » 13 Jun 2010, 15:01

vispār šī ir sarežģīta un kompleksa lieta.
man ir 3 suņi un katram savs funktieris. Robim bērni nepatīk, viņi ir skaļi un mēdz neadekvāti uzvesties, kad skrien, Robis pavelkas līdzi un tad jau sekas nevar paredzēt. mitelšnaucerienes it kā izturas normāli, bet nekad nevari paredzēt bērna reakciju, lai cik tas būtu dīvaini tā teikt. pie manas meitas nāk viņas draugi, visi skaļi ietusē un nekad, NEKAD nav bijusi problēma saskarsmē ar suņiem, visiem trim. bet ar mazākiem bērniem - ej, nu sazini, visādi var būt.
es parasti, ieraugot vecākus ar bērniem vai mātes ar ratiem, paņemu suņus sev tuvāk pavadās, jo bez pavadām mēs pa ielām nestaigājam vispār. reizēm vēl apmetu līkumu, tā man ir drošāk, zinu, ka ne mana kompānija izprovocēs uz nepatikšanām.
ja nu kas, tad ļoti bieži uz nepatikšanām uzprasās bērni paši. ziemā pat bija gadījums. māte ar sīko, bērnam gadiņi pieci, ne vairāk, un es ar diviem suņiem. mazais pieskrien suņiem klāt un glaudīs. es māmiņai pajautāju: jums instinkti nedarbojas? kā jūs varat zināt, ka maniem suņiem bērni patīk? un vispār, vai atļauja par suņu glaudīšanu nav jāpajautā, es taču neskrienu klāt jūsu bērnu bučot.... :lamajas:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby polansky » 13 Jun 2010, 15:49

manējiem ārā nekādas problēmas ar bērniem, pat ja tie kokus vicina vai spiedz - staigājam bez saites, jo pastaigas vieta mums ir mežaparks vai pļavas, un ja sunim kaut kas liekas aizdomīgs, vinš ar līkumu tam paskrien garām un mēs turpinam ceļu. Pilsētā, kur vini ir pie saites, ja kāds bērns pienāk, es palaižu saiti valīgāku un runāju ar suniem ar iedvesmu balsī, tā lai saprot, ka tas ir kaut kas īpaši patīkams. Ja bēbis grib pārāk cieši vinus apskaust, viniem ir kur atkāpties mazliet un visumā vini izrāda loti lielu pacietību. Tad mēs ari ilgi neaizkavējamies, pasakam māminai pāris komplimentus par vinas mazo un atsveicinamies draudzigi. Manai afgānei berns vareja pat purna priekšā ar roku novicināt, vina izlikās to nepamanot. Reizēm ir izdevies pilnīgi pāraudzinat tādus kuri sunus agrāk neieredzēja. Jebkurā gadījumā es izturos loti diplomātiski, pat ja kāds apzināti meklē konfliktu, un laikam mani suni arī saprot ka tā ir jāuzvedas.

Cita lieta ir telpās, kur dzivniekam nav kur atkāpties. Tur vini var arī parādīt zobus, bet tad protams es esmu klāt lai bērnu nolikt pie vietas - jo cieminus jau var izvēlēties. Spīdzināt savu suni nevienam nelauju.

Visvairāk problēmu mums rada tieši sunu īpašnieku bērni, kuriem savs suns ir līdzi pastaigā. Cilvēkiem nav nemazākās sajēgas par sunu psihologiju. Katrs ir lepns par to, ka vina knēvelis no svešiem suniem nebaidās. Un lauj vinam bāzties suniem virsu tieši tai brīdī kad notiek pirmais kontakts un apostīšana. Vai vēl sāk izdalīt kārumus vai svies bumbinas - pilnīgi debīls ieradums !!! Tas viss noved pie greizsirdības lēkmēm un var aiziet pat līdz kautinam, kur pats bērns ir starp divām ugunīm.
Nav cita dabas spēka, kas tā mierinātu, kā krītošais sniegs. (Zenta Mauriņa)
User avatar
polansky
Baby
Baby
 
Posts: 7
Images: 5
Joined: 14 Mar 2010, 19:03
Location: FRANCE

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby murkata » 14 Jun 2010, 08:13

čība wrote:murkata, suņineiks ne suņinieks, bet ja vecākiem nedalec tad nu... skaidroju kā māku. Laukos cilvēki ir saprotošāki. Mums ir nākuši klāt, prasa vai drīkst paglaudīt. A Rīgas izlutinātie sīkaļas uzbrūk no aizmugures :lamajas:

labais! mans suns arī ne visai mīl bērnus, pat ja tie nāk klāt no priekšas. ir skaidrs, ka tie šķiet aizdomīgi.
man pašai ir tāda sajūta un arī vērojot suņus šķiet, ka bērni, psihiski nelīdzsvaroti un piedzērušis cilvēli "skan" citādāk. Viņiem ir nepareizs bioritms un psihofons ( :D ) nezinu, kā citādāk to nodēvēt. kāpēc no trakajiem metas šermuļi? bērni arī bieži vien ir tik dziļi savā pasaulē, ka viņus ne tikai saprast, bet arī sasaukt ir grūti. domāji, ka suņi to visu izjūt daudz asāk un skaidrāk, nekā cilvēki. Tādēļ arī suņi nespēj adekvāti izturēties. ne visi, protams. dažiem ir pietiekoši iecietīgs raksturs.
mūsu mājās, kad sunim bija 4 mēneši, notika incidents -sīkais iekoda sunim dibenā... tā kā, tagad Arč rāda baltu aci un tikai, kad redz, ka neviens viņu neēdīs, pielaiž sīkos klāt :)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby westie » 14 Jun 2010, 11:59

Negribu nevienu apvainot vai nosodīt, bet es NEKAD nebūtu lepna par to ka mani suņi necieš bērnus. Varbūt tā ir mana problēma, bet tam pieveršu ļoti daudz uzmanības, jo pirmkārt, apkārt radiem un draugiem ir daudz mazi, skaļi un neprognozējami bērni, otkārt, ceru ka man arī kādreiz būs bērns, un es negribu būt viena no saimniecem, kas nodot savus mīļuļus deļ tā, ka ģimenē ienāk bērns.
Mans vecākais wests ir pieradināts, ka jebkurš mazs vai liels bērns var izņemt viņam no mutes mantiņas, ēdienu. Viņš pacietīs, ja viņu bakstīs, vilks aiz siknas, vai bāzīs rokas mutē. Viņam ir saimniece,kas viņu aiztāvēs un arī, ja vajadzēs,sados bērnam pa dibenu par suņa spīdzināšanu, bet pats suns NEDRĪKST aizstavēties,tas nav atļauts un viss. Negribu būt situācijā, kad mans suns sakodīs bērnu, nekad!!!
Ar 4. mēnešu vecu ridžbeku,socializācija ar bērniem, sākās ar pirmo dienu mūsu ģimenē, ar ļoti aktīva un skaļa 4.gadīga bērna palīdzību. Un turpinās ārā, ar pagalma bērniem. Mans īpašs paldies mūsu pagalma māmiņam, kuras ar Ambera palīdzību māca 2. gadīgos bērnus paijāt suņus un es mācu viņam stāvēt un nelekt bērniem virsū.
Pašai ir bijuši gadījumi, kad ir svešiem bērniem draudēts ar siksnu, par meiģinājumu sunim iespert, vai iesist, bet tāpēc maniem suņiem esmu es, lai viņus aizstavētu un mācītu.
User avatar
westie
Puppy
Puppy
 
Posts: 169
Joined: 20 Jan 2010, 21:25

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby OrlandoSeaHorse » 14 Jun 2010, 12:14

Lepoties tur nav par ko, bet fakts jāatzīst. Kaut vai priekš sevis, lai zinātu, ko darīt, ja suns nestāves laimīgi smaidīdams, kad svešs bērns nāks draudzēties. Es piemēram, tālāk no grēka - ja bērns prasa atļauju glaudīt suni, tad priekšplānā iet Aidans, bet Rado paliek vēl aiz manis. Nu nepatīk viņam, respektējam un liekam mieru. Un tad visi apmierināti - bērns ir suni dabūjis, Aidans ir izčubināts un Rado uz to visu no malas paskatījies.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron