Suns visu ēd, lasa pa zemi

Dogs Teaching

Suns visu ēd, lasa pa zemi

Postby pepper » 29 Jun 2010, 10:26

Situācija: mums ir 2.5 mēn vecs zeltainā retrīvera kucēns. (saprotu, ka vēl mazs, taču gribu zināt kā pareizi ar to tikt galā) Viņš ēd VISU, lai kas tas arī būtu, viņš to apēdīs. Pastaigās vismaz kādas 50 reizes velku no mutes visādas drazas ārā. Viņš paņem visu kas ielien mutē - izsmēķis, papīrītis, akmeņi (visbiežāk), drazas, gruži, smiltis, pudeļu korķi un vēl visādi nieciņi, prakstiski visu ko viņš pa ceļam atrod, to grib apēst. Kā pareizi ar to cīnīties? Kā iemācīt, ka nedrīkst visu pēc kārtas ēst?

Pagaidām mācamies ar skaļu un dusmīgu FŪ, NEDRĪKST + uzreiz lienu mutē un velku no turienes visu ārā. Bet neizskatās, ka viņš taisās laboties. :neparliecinats:
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns visu ēd.

Postby murkata » 29 Jun 2010, 10:32

visiem bērniem tas ir raksturīgi - kas rokā (deguna galā), tas mutē. pāries. manējais arī ēda visus s...s, gan pārnestā, gan tiešā nozīmē. tagad kaut kādā veidā izdomājis, ka es gribu visus kauliņus, ko atrod krūmos. viņš man atnes, bet pats vairs pārāk bieži neēd. smieklīgi. kas man atliek? paņemu (nedrīkst medniekam teikt fu, par atnsto. lai tā būtu kaut satrūdejusi žurka). tiesa gan ne slavēju, ne lamāju.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Suns visu ēd.

Postby Laura » 29 Jun 2010, 10:45

Kad auga Bročasuns, viņa mutē nokļuva ne tikai dažādi sīki mēsli, bet viņš stiepa prom un līdzi visu, ko ieraudzīja - arī maisiņus, apavus, drēbes, somas, grāmatas, bļodiņas, vadus, kastes utt utjp. Pēc viņa zēnības gadiem mājās pienācās mainīt visu gultasveļu un dažas mēbeles, daļēji grīdas segumu un tapetes. To, ko viņš nesa mājās no pastaigām, grūti vispār aprakstīt - reizēm te izskatījās pēc izgāztuves, citās reizēs pēc gatera. Bet pienāca laiks, kad tas pārgāja. Tagad vienīgais netikums viņa kontā ir kaķu paikas izrīšana pie sarkanās mājas un dažādu kaulu uzlasīšana (ko labvēlīgie pilsoņi sviež laukā pa logiem). Bet tas jau ir tikai maziņs Bročassuns. Un ja ZR ir tikai 2,5 mēneši, īstā jautrība jums tikai priekšā! Vēlu veiksmi!
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Suns visu ēd.

Postby maksis » 29 Jun 2010, 10:47

murkata wrote:visiem bērniem tas ir raksturīgi - kas rokā (deguna galā), tas mutē.

Drusku palabošu. Nav visiem. Manējiem, piemēram, šī problēma ir gājusi secen. Bet daļai gan, tas tiesa.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Suns visu ēd.

Postby pepper » 29 Jun 2010, 10:54

Tad man vienkārši turpināt ar FŪ + vilkt no mutes visu laukā un gaidīt kad tas pāries? :neparliecinats:
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Suns visu ēd.

Postby Kokars » 29 Jun 2010, 11:02

Es domāju ka jā. ;)
Tas ir tipiski ja ne visiem, tad lielākajai daļai kucēnu.
Mans Aziāts ēda visu, bet pirms kāda pusgada, kucēns, kuru vajadzēja aprūpēt nedēļu, ēda tikai to ko deva. ;)
ImageImage
ImageImage
User avatar
Kokars
Puppy
Puppy
 
Posts: 199
Images: 14
Joined: 12 Apr 2010, 18:32
Location: Bolderāja

Re: Suns visu ēd.

Postby Laura » 29 Jun 2010, 11:12

Pepper, turpini ar FŪ. Der arī salocīta avīze.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Suns visu ēd.

Postby madja » 29 Jun 2010, 11:13

Manam VASveidīgajam murmulim ir gandrīz 4 mēneši un pēdējos 2 es cīnos ar Tevis aprakstīto problēmu. Sākumā mēs arī ēdām visu. Pēdējā mēneša laikā Frīda ir nolēmusi,ka viņas aicinājums ir APĒST jebkuru ogli vai vēl labāk - asflata drumslu, der arī akmeņi , mīļākais izmērs - kā pirksta galiņš. es pat nemēģinu ņemt nost, jo laikam pārāk enerģiski sākumā to darīju un suns padomāja,ka tā ir ritīgi forša rotaļa. nezinu, vai tas sanāk jauši vai nejauši, bet atrastus benčikus vai kaulus (sobrīd esmu ļoti nikna uz tiem kretīniem,kas pa Jāņiem ir vistas kaulus izmētājuši dajebkur pa perimetru) pēc FŪ izspļauj vai vismaz ļauj apskatīties,kas ir mutē. Bet uz akmentiņiem es varu fūfināties līdz aizsmakumam. tad nu es , ja tas notiek spēlēšanās laikā pagalmā, pagriežos un eju prom, sak, ja tu gribi būt akmeņgrauzis nevis basketbolists, tad mēs ar bumbu ļausim tev izklaidēties pašai.... paņēmiens nestrādā :D ja mēģinu novērst uzmanību ar zaru (ļoti patīk ķert lapas), skrien pakaļ ar visu akmeni aiz vaiga.
ā, un kaķu kakas ir deliaktese nr. 1, kad nobaru skatās ar tāāādu neizpratni.
bet , ko es ar to visu gribēju teikt :nagi: ja tas Tevi spēj nomierināt, tad varbūt pēc pāris nedēļām Tavs suns paliks izvēlīgāks un negrābs mutē visu,kas pagadās, tikai īpaši izvēlētas lietas :D
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Suns visu ēd.

Postby čība » 29 Jun 2010, 11:21

Jā, mums sīkais arī nikotīna natkarīgais - izsmēķi ļoti patīk :D
Bet es īsti fū un nedrīkst teikt vēl nevaru, gribu labu darba suni un bezbailīgu raksturu - nevaru būt pārāk bargs saimnieks, Tāpēc es vienkārši cenšos iet tur, kur nav izsmēķu un ar visām maņām sajust tos jau laicīgi un aizvākt no kucēna redzes loka :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suns visu ēd.

Postby pepper » 29 Jun 2010, 11:33

Es gan ar salocītu avīzi pa pilsētu nestaigāju un pastaigās līdzi neņemu, bet mēģināsim šo metodi, paldies par ieteikumu. :)
Bet vai kucēna veselībai akmeņi nekaitē? Nevar rasties kādi aizcietējumi vai kas tāds?
Viņš gan ļauj man līst mutē, bet ik pa laikam gadās kāds īpaši garšīgs akmenis, kad ir vērts bēgt. Tad gan man ir dusmas. Zinu, ka pakaļ skriet nav labi, bet baidos par kucēna veselību, ja viņš saēdas akmeņus.
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Suns visu ēd.

Postby čība » 29 Jun 2010, 11:40

pepper, piesien striķītī suni, vienkarši vari saimniecības veikalā parastu virvi - tā kucēns nevarēs aizbēgt - pievilksi klāt un izvilksi :) Es tam izmantoju flexi
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suns visu ēd.

Postby pepper » 29 Jun 2010, 11:48

Man jau ir iegādāta parastā veļas aukla šim nolūkam (vairāk gan pastaigās lai nesadomā mesties ezeriņā pakaļ pīlēm). Pagalmā ejot kārtoties viņš nekādi nespēj pieņemt pavadas. Nekādas. Vienalga vai es viņu turu, vai pavada velkas pa zemi - nē un viss. :apcelta: Pastaigās gan ejam ar pavadām, gan parasto 1.5m, gan veļas auklu, bet pastaigās viņš tik ļoti neēd to visu, izņemot akmeņus. Pagalmā ja ir pavada, tad viņš nometas zemē un grauž viņu. Ir mēģināts griezties riņķī un skriet prom, bet mums pagalmā ir bērni, un citi cilvēki, tā kā viņš tur jūtas droši arī bez manis. Turpmāk pagalmā ņemšu līdzi avīzi. :jaa:
Ps. nekur tālu jau viņš neskrien, parasti maršruts ir uz riņķi apkārt kādai mašīnai, bet viņš skrien kā pončiks tāpēc noķert var ātri.
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Suns visu ēd.

Postby Linda » 29 Jun 2010, 12:08

Varbūt mans uzskats ir nepareizs, bet domāju ka Tev IR jāiemāca sunim, ka jebkuras pastaigas laikā ir vajadzīga pavada.
Es, protams, nezinu, kāds Tev ir tas pagalms - tuvu/ tālu no ceļa bet suns kādu dienu var vienkārši aizskriet uz ceļa un nedod Dievs kaut kas slikts va notikt.
Tā kā domāju, ka labāk būs, ja sāksi viņu pieradināt pie pavadas savā pagalmā!!! :pastaiga:
Linda
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1073
Images: 0
Joined: 19 Jan 2010, 17:04

Re: Suns visu ēd.

Postby pepper » 29 Jun 2010, 12:43

Pagalms, kā jau minēju, ir drošs.
Jā, es zinu, ka jāradina pie pavadas ir jebkurā situācijā, bet mūsu gadījumā vienkārši neredzu iemeslu pavadai pagalmā. Es jau varu uzlikt, lai viņš guļ un grauž to pavadu, bet pagalmā viņai nav vajadzības. Pastaigās gan mums viss ir ok, tur ejam ar pavadu, tikai kad ir droša vieta/parks vai kas tāds, tad nometu pavadu zemē lai skrien un velkās līdzi, ja nu kas tad tā ir vieglāk noķert. :)
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Suns visu ēd.

Postby Sinty » 29 Jun 2010, 13:06

Es te uzrakstīšu apvienojot šo tēmu un to par atsaukšanu...
Man vecāku sunim bērnībā arī bija niķis ar pavadu... tieši tas pats princips - drošs pagalms, nevajag... citur uzlikt nebija problēmu, bet tas atnesa sev līdzi vienu lietu - suns saprata, ka būs tā, kā viņš grib, nevis kā grib saimnieks...(un interesanti - es pavadu liku un viss kārtībā, bet problēmas ar to bija tikai citiem ģimenes locekļiem).. un gribējās sunim arī citur pēc tam bez pavadas, bet tas ir mazākais... kamēr ir kucēns, cilvēkiem nav pretenziju, bet, kad būs izaudzis, tici man, ne visi priecāsies, ka viņiem bez pavadas no kāpņu telpas pretī nesīsies liels suns, par bērniem pat nerunājot... Man jau tas vairāk izskatās pēc pieklājības - vienmēr esmu vedusi suni ārā pie pavadas, kaut arī viņa man zina komandu "blakus" (es runāju par vecāku VASveidīgo suni)... Un arī pagalmā var rasties vajadzība viņu paņemt, kaut vai tāpēc, ka parādīsies cits agresīvs suns un kucēns gribēs tikai iepazīties... tāpēc tas "šurp" ir jāzina un vispār nez vai ir pareizi ļaut bēgt prom pat mājās, kur nu vēl pagalmā... nelaid garām kucēna vecumu, māci jau tagad un pēc tam būs mazāk problēmu...

Bet par to ēšanu - nu gandrīz visi kucēni tā dara... Tur jau Tev ir jāseko līdzi, lai neko sliktu nenorij... Ar laiku pāries - manējā tagad deviņos mēnešos ēd tikai ļoti smaržīgas kožļenes vai ļoti smirdīgas zālēdāju "mīnas", ja tādas trāpās ceļā...
Un vēlreiz par to pavadas neesamību - Tavā pagalmā arī pastāv iespēja, ka cilvēki pa logu izmetīs kaut kādu drazu, ko kucēns var apēst...Nemetīs 3 gadus, bet vienā dienā ņems un izmetīs...
Es jau negribu mācīt - pašai jāmācās vēl daudz un dikti, bet nu es jūtos drošāk, ja mans suns ir man tuvumā un es varu viņu apturēt, un atņemt viņam da jebko, kas ir mutē nonācis... (starp citu 3 mēnešos to izdarīt bija daudz vieglāk kā 6-7os, kad vējš galvā)...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Suns visu ēd.

Postby pepper » 29 Jun 2010, 13:17

Sinty, jums taisnība par to, ka suns darīs ko grib, arī par kaimiņu būšanu. Pārliecinājāt mani - likšu pie pavadas. :jaa:
Bet jautājums - vai tas nevar kaitēt veselībai, ja kucēns norik pāris akmeņus? Ne lielus, bet mazus, kā pirksta gals. :neparliecinats:
Last edited by pepper on 29 Jun 2010, 16:07, edited 1 time in total.
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Suns visu ēd.

Postby Sisija » 29 Jun 2010, 14:14

Par to akmeņu rīšanu, pirms gadiem 20 manas draudzenes dobermaņu kucītei spēlēšanās ar akmentiņiem (pat ne rīšana) beidzās pie veterinārārsta ar kuņģa operāciju :(
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Suns visu ēd.

Postby BaibaB » 29 Jun 2010, 14:16

nu principā tas nav nekas labs. varbūt tie akmentiņi iznāk sunim pa otru galu laikā, bet varbūt ne, un tik krājas un krājas...
starp citu, ko Tu dari, kad noķer kucēnu un atņem viņam akmeni? varbūt viņš to uzskata par rotaļu un ķer pēc nākamā akmens, lai saimnieks skrietu pakaļ un rotaļa turpinātos? varbūt tomēr pēc akmens izķeksēšanas no mutes derētu palaidni arī sakratīt un bargā balsī pateikt, ko par to domā? un te pavada vai veļas aukla noderētu, lai kucēns saprastu, ka no saimnieka garās rokas neizsprukt nekur. un jo mazākā vecumā viņš to iemācīsies, jo labāk.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Suns visu ēd.

Postby pepper » 29 Jun 2010, 16:15

Nu ko. Bijām ārā pagalmā ar parasto pavadu. Apgūlās, atteicās kaut kur iet. Es piecēlu, sapurināju, uzbļāvu un viss. Izdarīja kas darāms un miers. Gājām pastaigā ap ezeriņu, pieliku veļas auklu klāt lai velkas pa zemi un janu kas, lai vieglāk noķert. Šis sadomāja nesties lejā pa kalnu ezeriņā (ko jau paredzēju, jo to viņš izmēģina katru reizi), paķēru aiz auklas, uzvilku augšā un sapurināju, salamāju. Neko, gājām tālāk smuki pa celiņu un viss bija ok. Pastaigā bija tikai ostīšanās, nekāda ēšana nebija.
Ko es daru kad atņemu akmeni? Salamāju viņu, sapurinu. Tā jau nav ka atņemu un saku ej skrien vien tālāk. Tam seko salamāšana un sapurināšana, apmēram tā: FU, NEDRĪKST, bļaudama izņemu akmeni, sapurinu un lēnām atlaižu. Tad viņš nokrīt gar zemi un ir apvainojies. Pieceļu augšā, drusku pavelku aiz pavadas un tad atkal mierīga ostīšanās un atkal akmens mutē. Tāpēc nokārtoties mēs izejam uz 3 min. Izdara visu un aši atpakaļ mājās, lai pat degunu nepaspēj nolaist.

Varbūt kādam kādi citi ieteikumi? Varbūt es kaut ko daru nepareizi? :neparliecinats:
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Suns visu ēd.

Postby OrlandoSeaHorse » 29 Jun 2010, 19:07

2,5 menesos vins vienkarsi nav pieradis pie pavadas. Tev nevis jalepojas, ka tavs suns ir jauns un dumjs, bet jaradina vins pie elementaram dzives lietam. Tad, kad tev vajadzes to pavadu pagalma, tad jau bus par velu. Vajadziba pienak ka zibens speriens, nevis palenam, ka tu vari izdomat, re, te atnaca pastaigaties bistams nekad neredzets suns, ja ari nakoso reiz vins te paradisies, nu tagad tad ari saksim macities un vel pec kaut kada laika tad nu busim zinat. 2-4 menesu vecuma vinam tas jaapgust, velak bus spitigs un stulbs lops, ar kuru neviens netiek gala. Kas tev par skirni? Cik kg sver pieaudzis suns?
Un par sudu esanu tas pats - krati lauka, kekse kaut vai no kunga ara, ta nav rotala un nav jaizskatas pec rotalas, lai vinam ir 100 un 1% skaidrs, ka tas ir drankis un to est nevar. Sazin ko apedis, psihopati diemzel nav atcelti, cik nav dzirdets, ka sunus inde, nu labi, tev visi kaimini saulites, bet tikpat zeme metajas gana daudz bistamu lietu. Tad vairs nekads uki-puki, aiz skirkas, ja nevar noturet, saspied starp kajam, no augsas panem purnu, aizkace pirkstus tai vieta, kur zobi isaki, muti vala, paspied virziena uz leju, ja kas krit, lai izkrit, un visu lauka. Vienreiz tas var but tava suna dzivibas jautajums. Nekads hi-hi-ha-ha, saimniece gribeja nokert, bet es biju veiklaks, te nevar but. Nu, ja 2,5 menesos sis drosi vien vel skrien ka pelmenis, bet ka bus 4? un 6? Neviens cilveks nespej noskriet suni, mums tikai ar viltibu jadarbojas, lai suns jau no mazotnes doma, ka tu visu spej, visu vari, visu zini un vins tev klausa tiesi tapec, ka tu esi liela un varena un taisniga. Nu, tada virziena vinam butu jadoma.
Manejie ar sakuma rija visu - svaigi zirga mesli vispar topa (fui, tadu mantu ar pirkstu no rikles tirit ara - jee). Bet ir atrastas ari McDonalda kotletes, kaut kadas koncas - nelavu. Nevajag viniem, majas bada neturu, nav no zemes nekas jaed. Kad katram savu reizi biju rikli no iekspuses ar vilnas cimdu (ziema) izmasejusi - viss skaidrs, mums vairs neko nevajag uzlasit. Reizem pat nobrinos, tiesam nepanema tik smarzigu lietu.
A, tu ar raksti, kamer es rakstiju. Nu, ja ta apmeram. Tik es uz saviem neblauju. Ne jau troksni visa sals. Es nikni snacu un lamajos klusinam, ari palidz.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests