Par graušanu

Dogs Teaching

Par graušanu

Postby Zieds » 14 Jul 2010, 09:48

Labdien,

Lūdzu kādu padomu kā, lai tiek galā ar to ka suns grauž visu kam tiek klāt, tad kad plaiek viens mājās. Nav starpības vai esmu prom 30 minūtes vai 8 stundas, tāpat kaut kas tiek sagrauzts. Kā suni pareizāk sodīt un kā lai iemāca, ka ir tikai konkrētas lietas ko drīkst grauzt. ( speciāli kauliņi). Man ir 7,5 mēnešu veca rotveilera kucīte, tā jau ir gana gudra un apķērīga ( ejam uz treniņiem, pmat komandas klausa labi), bet ar graušanas problēmu netiekam galā. Ir dabujusi ar žagaru pa pakaļ,u kad ir pieķerta graužot kurpes vai ko citu, bet labākajā gdījumā tas palīdz tikai uz dienu.
Zieds
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 09 Mar 2010, 12:12

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Par graušanu

Postby adzenda » 14 Jul 2010, 09:59

Te bija daži ieteikumi:
viewtopic.php?f=4&t=134&p=34979&hilit=piparus#p34979
Pati pamēģināju ar melnajiem pipariem apbirdināt gultas galu, kas bija jau sākts apsūkāt - un nostrādāja ar 1. reizi... (ņemot vērā minētajā diskusijā minēto argumentu tā nedarīt, ka sabojās ožu, domāju tā 1 reize neko sliktu manas meitenes garajam degunam nenodarīja)
Tagad gan ķērusies klāt kavrolīnam, kad paliek viena mājas, uz to gan pagaidām pieveru acis - tāpat vasaras beigās būs jāmaina pēc "bērnības beigām" :hih:
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Par graušanu

Postby brex » 14 Jul 2010, 10:58

man ir tikai divi padomi - buris vai telpa, kura neko nevar sapostit

musu sunim grausana beidzas tikai pari gadam, ari tagad vel jautribas noluka dazreiz kadu spilvena sturi nograuz, bet nu tas vairs nav ta - atver durvis un gaidi parsteigumus
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Par graušanu

Postby čība » 14 Jul 2010, 11:15

Es ceru, ka mūsu graušana beigsies kopā ar lādētāja beigām.
biju tādā starā ka nekas nav divu nedēļu laikā sagrauzts! a še tev, gribu uzlādēt telefonu, a gala nav :asaras: Galvenais, ka lādētājs smuki stāv, kur stāvējis...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Par graušanu

Postby madja » 14 Jul 2010, 12:51

čība wrote:a še tev, gribu uzlādēt telefonu, a gala nav


pag, a kur tad tas gals? tak ne jau vēderā es ceru??? :pukudupsis:
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Par graušanu

Postby čība » 14 Jul 2010, 16:32

madja wrote:
čība wrote:a še tev, gribu uzlādēt telefonu, a gala nav


pag, a kur tad tas gals? tak ne jau vēderā es ceru??? :pukudupsis:


Tad jau es vēl būtu sūdzējusies, ka uz diennakts klīniku jābrauc. Gals zem skapīša, ar veselību viss kārtībā. Tāpēc jau var dusmoties :velnins:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Par graušanu

Postby OrlandoSeaHorse » 15 Jul 2010, 15:59

Ar speciāliem kauliņiem vien kucēnam noteikti ir par maz. Viņi jau grauž ne tikai tāpēc, ka zobi knieš (nu tas jau arī), bet arī tāpēc, ka jāuzzina "kas lācītim vēderā", no kā taisīts koks, no kā spilvens, dīvāns, kurpe, čiba, rokassomina, zeķe, utt. Tāda kā materiālmācība. Dod viņam daudz un dažādas lietas, ko grauzt - vienā reizē kaut ko vienu, tad to noslēp (ja vēl ir ko), dod citu, citu, un vēl citu.... tad pēc kāda laika var vilkt laukā pirmo un dot atkal. Manējiem bērnībā topā bija milzīgi priedes zari, stumbrs ar piezariem, pa visu istabu, ar skujām, mizu, tāds gateris, ka vai nu. Grauza un priecājās. Savējos spilvenus regulāri uzšķērda, es bāzu vati atpakaļ un šuvu kopā, nākošā dienā tas pats. Paši no malkas šķūnīša nesa labākās pagales graušanai, devām kartona iepakojuma kastes, tās varēja grauzt, līst iekšā, rakt kā alā, uztaisīt caurumu un līst arā pa to. Tikai nedod savus apģērbus un tādas lietas - kā lai suns zin, ka šo veco apģērbu var, bet šito izejamo nevar? Jo abi ta smaržo pēc tevis. Nu jau 4 un 5 g.v. tā graušanas kāre ir stipri mazāka.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Par graušanu

Postby ezhuks » 15 Jul 2010, 23:40

Buuris un tikai.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Par graušanu

Postby čība » 16 Jul 2010, 09:04

ezhuks wrote:Buuris un tikai.


Ja būri var novietot vēsā vietā, tad jau ok, bet mums sunce guļ pie ledusskapja, tur visaukstākas. Iespiest būri tur nekādi nevar un mocīt suni tā jau karstajā laikā roka neceļas...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron