Eksperti - kritika un/vai komplimenti

LKF/FCI izstādes u.c. / Dog Shows

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby Šarlote » 07 Aug 2013, 23:08

Sympathy wrote:Labdien, vai kāds zina ko vairāk par Eksperti Sviatlana Radziuk ? vai var iedot kādu linku krievu/angļu valodā?
Meklēju netā, bet laikam manas spējas nekam neder, jo neko neatradu, kā 2 postus šeit pat, kur ir ļoti maz
kas par viņu rakstīts. Paldies jau iepriekš. :pastaiga:


Bijām pie viņas Liepājā. Šķita ļoti sakarīga. Skatījās suni stājā, samērā maz uzmanības pievērsa kustībām. Likās, ka patīk "masīvāka" tipa suņi. Suņus vērtēja zibenīgā ātrumā, apraksti bija īsi.
Last edited by Šarlote on 07 Aug 2013, 23:29, edited 2 times in total.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby Šarlote » 07 Aug 2013, 23:09

Aguce wrote:Varu tikai piekrist IneseL. Eksperts(Dick Rutten) tiešām patīkams. Redzēja katru sīkumu. Apraksts kā IneseL saka ļoti detalizēts, izsmeļošs, ne vēsts no vispārīgām frāzēm, ko varētu ierakstīt katram sunim. Cik skatījos suņi gandrīz visi stāvēja brīvajā stājā - nekādu problēmu. Bija patīkami izstādīties pie šī eksperta. (vienīgais mīnusiņš, katram sunim tika veltīts tiešām diezgan daudz laika, rezultātā rings stipri kavējās)


Man prieks, ka dažam apraksts atbilst realitātei :sarkstosa: ... Mums apraksts ir kā par citas šķirnes suni :pilnmeness: .... (un ne jau tikai mums). Pilnīgi "garām" iespaids. Pretēji iepriekš teiktajam, ka nebija standarta frāzes, mūsu aprakstā tās ir 99%, turklāt tādas, kas (tāda sajūta) rakstītas par citu suni (varbūt nejauši sajuka apraksti?) :tikainesaki: .... Kopumā apraksts nav slikts, bet tik "banāls", ka, šķiet, vai nu eksperts dažas šķirnes tiešām redzēja pirmo reizi dzīvē vai vnk nelaimīga sakritība... Pilnīgi nesaprotamas likās frāzes n-tajiem suņiem aprakstos (dažādu šķirņu) - "pieņemamas kustības" tādiem , kas ringā vienkārši LIDOJA, bet tādiem, kas knapi kājas vilka kustības bija ok... (diemžēl pārāk daudziem šī stulbā frāze ir aprakstos). Īsāk sakot, nezinu, nepareizā diena vai kas, bet sarakstītas absolūtas muļķības un "paredzēt", kurš suns viņam patiks un kurš nepatiks, bija absolūti neiespējami. Nekādas loģikas.
Last edited by Šarlote on 07 Aug 2013, 23:34, edited 2 times in total.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby Šarlote » 07 Aug 2013, 23:18

Interesē atsauksmes par DAMIR SKOK... Palasīju netā, neko sakarīgu neatradu. Varbūt kāds pie viņa izstādījis suni? Paldies!
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby Bea » 08 Aug 2013, 22:24

Šarlote wrote:
Aguce wrote:Varu tikai piekrist IneseL. Eksperts(Dick Rutten) tiešām patīkams. Redzēja katru sīkumu. Apraksts kā IneseL saka ļoti detalizēts, izsmeļošs, ne vēsts no vispārīgām frāzēm, ko varētu ierakstīt katram sunim. Cik skatījos suņi gandrīz visi stāvēja brīvajā stājā - nekādu problēmu. Bija patīkami izstādīties pie šī eksperta. (vienīgais mīnusiņš, katram sunim tika veltīts tiešām diezgan daudz laika, rezultātā rings stipri kavējās)


Man prieks, ka dažam apraksts atbilst realitātei :sarkstosa: ... Mums apraksts ir kā par citas šķirnes suni :pilnmeness: .... (un ne jau tikai mums). Pilnīgi "garām" iespaids. Pretēji iepriekš teiktajam, ka nebija standarta frāzes, mūsu aprakstā tās ir 99%, turklāt tādas, kas (tāda sajūta) rakstītas par citu suni (varbūt nejauši sajuka apraksti?) :tikainesaki: .... Kopumā apraksts nav slikts, bet tik "banāls", ka, šķiet, vai nu eksperts dažas šķirnes tiešām redzēja pirmo reizi dzīvē vai vnk nelaimīga sakritība... Pilnīgi nesaprotamas likās frāzes n-tajiem suņiem aprakstos (dažādu šķirņu) - "pieņemamas kustības" tādiem , kas ringā vienkārši LIDOJA, bet tādiem, kas knapi kājas vilka kustības bija ok... (diemžēl pārāk daudziem šī stulbā frāze ir aprakstos). Īsāk sakot, nezinu, nepareizā diena vai kas, bet sarakstītas absolūtas muļķības un "paredzēt", kurš suns viņam patiks un kurš nepatiks, bija absolūti neiespējami. Nekādas loģikas.


Šoreiz nevaru piekrist Šarlotei. Man iepaids par Dick Rutten šoreiz ļoti labs. Jāsaka paldies LMSK par tik sakarīgu ekspertu, kas katram sunim veltīja pienācīgu uzmanību (protams, pie tā, ka ringi kavējās, jāpievelk mīnusiņš). Arī apraksti (vismaz par maniem suņiem) reāli un objektīvi, tika pamanīti gan plusi, gan trūkumi, turklāt apraksti nebūt nesastāvēja tikai no standarta frāzēm. Izstādīju pie viņa 3 suņus, apraksti individuāli. Atstāja pieredzējuša un zinoša eksperta iespaidu.
Prieks bija izstādīties pēc pēdējā Rīgas CACIBa, kur tiesnesis ringā pat suni lāgā neļāva nolikt, viens aplis kustībā un salika pa vietām pilnīgi neko nepaskaidrojot. Turklāt visiem maniem 3 suņiem, kas ir dažāda dzimuma un vecuma apraksti kā caur kopieri izlaisti. Tur nu nav skaidrs par ko naudu maksā...
Bea
Junior
Junior
 
Posts: 595
Joined: 16 Jan 2010, 17:20

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby Šarlote » 08 Aug 2013, 23:28

Bea wrote:
Šoreiz nevaru piekrist Šarlotei. Man iepaids par Dick Rutten šoreiz ļoti labs. Jāsaka paldies LMSK par tik sakarīgu ekspertu, kas katram sunim veltīja pienācīgu uzmanību (protams, pie tā, ka ringi kavējās, jāpievelk mīnusiņš). Arī apraksti (vismaz par maniem suņiem) reāli un objektīvi, tika pamanīti gan plusi, gan trūkumi, turklāt apraksti nebūt nesastāvēja tikai no standarta frāzēm. Izstādīju pie viņa 3 suņus, apraksti individuāli. Atstāja pieredzējuša un zinoša eksperta iespaidu.
Prieks bija izstādīties pēc pēdējā Rīgas CACIBa, kur tiesnesis ringā pat suni lāgā neļāva nolikt, viens aplis kustībā un salika pa vietām pilnīgi neko nepaskaidrojot. Turklāt visiem maniem 3 suņiem, kas ir dažāda dzimuma un vecuma apraksti kā caur kopieri izlaisti. Tur nu nav skaidrs par ko naudu maksā...


Neviens jau neliek piekrist vai nepiekrist, runa ir par to, kādi kuram sunim ir apraksti. Nu... manējam ir kā no "mācību grāmatas" par suni (un ne tikai manējam, salīdzināju, bija interesanti. Principā vižlas un setera aprakstus varētu vietām samainīt un neviens i nepamanītu). Nē, apraksts pats par sevi nav slikts, bet pilnīgi nekas "eksperta cienošs" tur nav (vismaz tajā, kas atrodas pie manis).

Savukārt par to CACIB ekspertu.... šoreiz arī es nevaru piekrist, īpaši par šo "tiesnesis ringā pat suni lāgā neļāva nolikt, viens aplis kustībā un salika pa vietām pilnīgi neko nepaskaidrojot".... Šis ir tas tiesnesis, kurš neļāva stājā nolikt? Pie tam, jāņem vērā, ka nefilmēju no pašām pirmajām minūtēm, kad suņi bija nolikti stājā.... Tāpēc man video patīk daudz labāk par bildēm, jo tas ir reāls.

http://www.youtube.com/watch?v=nxKt_-PoUZ0&noredirect=1

http://www.youtube.com/watch?v=p4CzBDP-ipk
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby murkata » 09 Aug 2013, 08:41

paskatījos video... nu, man radās iespaids, ka eksperts stājā suņus neskatījās. pagaidīja, kad hendleri noliek, seju prom aizgriezis un tad vienkārši piegāja pie Initas un iedeva bļambu un tad jau arī otru.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby murkata » 09 Aug 2013, 08:48

savukārt, par Dick Rutten (kā var dēlu nosaukt par diku?... :D) man sakāms tikai tas labākais. es ļoti mīlu savu kuci, bet ir jāatzīst, ka viņa ir no modernajām. no amerikāņu asins līnijām, ar šobrīd tik populārajiem pārspīlējumiem. un man nav žēl, ka viņa zaudēja Kendijai, jo mani pamatīgi iepriecināja eksperta paskaidrojums (ļoti laipns un pretīmnākošs cilvēks): "šis nav medību suns, amerikāņu veimārieši nav veimārieši, bet gan šova dekorācija". savukārt klasiskais Arčijs viņam patika, un viņš to dikti slavēja.
pēc besta man radās iespaids, ka šis cilvēks pats ir aktīvs mednieks un saistīts ar šo jomu pamatīgi, jo izvēlējās darbā vairāk pārstāvētās šķirnes.
... kā zināms, veimārieši, tāpat kā vižlas lielai daļai cilvēces maz asociējas ar medībām...
imho
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby Šarlote » 09 Aug 2013, 10:02

murkata wrote:paskatījos video... nu, man radās iespaids, ka eksperts stājā suņus neskatījās. pagaidīja, kad hendleri noliek, seju prom aizgriezis un tad vienkārši piegāja pie Initas un iedeva bļambu un tad jau arī otru.


Murkata, tu laikam nelasīji, ko es rakstīju - es NEfilmēju ringu no pirmajām minūtēm. Es apgāju ringam apkārt, lai suns mani neredz un tikai tad sāku filmēt.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby murkata » 09 Aug 2013, 10:33

tad jau viņš jau iepriekš izvērēja
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby Bea » 09 Aug 2013, 10:48

Murkata, piekrītu! Man arī patika, ka vērtējums tika paskaidrots (līdz ar to saproti vērtējumu, tiesneša domu gājienu un vietu sadalījumu), turklāt apraksts vērtīgs, un galvenais sajūta, ka tiesnesis ieinteresēts savā darbā. Tiesneši arī ir tikai cilvēki, esmu Dick Rutten redzējusi arī tiesājām savādāk, bet šoreiz cepuri nost!! Varbūt mūsu LV suņi viņam dikti patika? ;) Man bija interesanti uzzināt eksperta vērtējumu par Anci, Billija, Latkas un man citu zināmu suņu trūkumi arī tika precīzi pamanīti, kas pēdējā laikā reti gadās. Protams, tika atzīmēti arī plusi, par ko īpašs prieks. Šarlote, pēc ringa mēs taču vienojāmies, ka apraksts precīzi uzrāda mūsu suņu trūkumus. Katram sunim taču tādi ir! Tāpat Reto izstādēs tiesneši šoreiz izpelnās manus komplimentus!
Par CACIB, es palieku pie tā, ka tiesnesis suņus stājā neskatījās, par aprakstiem vispār man šoks. Es nezinu kā citās šķirnēs un citiem suņiem, bet kā jau teicu visiem trim maniem suņiem apraksti pilnīgi vienādi (viens no tiem vēl bija kucēnos, viena pieaugusi kuce un vēl viens suns)!!!!! Pēc pieredzes CACIBā nedēļas nogale Mārupē atstāja vērtīgi pavadīta laika sajūtu.
Bea
Junior
Junior
 
Posts: 595
Joined: 16 Jan 2010, 17:20

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby Bea » 09 Aug 2013, 10:53

Īstenībā var jau tā būt un visbiežāk laikam tā arī ir, ka tiesnesis savu izvēli par labu vienam vai otram sunim izdara jau no pirmā brīža, kad suns ienāk ringā. Ne jau par to ir runa un ne jau par vietu sadalījumu, bet par attieksmi pret dalībniekiem. Nu tomēr tu esi samaksājis naudu, gaidi tiesneša viedokli par suni, bet pretī nesaņem neko. Minūte ringā, vietas sadalītas, paskaidrojumu nav, aprakstos neko nevar izlasīt, ringa laiks apsteigts un tiensesis dodas bezgalīgās pīppauzēs vai vēl nez kādās pauzēs :jautri: Es par CACIBu vēljoprojām.
Bea
Junior
Junior
 
Posts: 595
Joined: 16 Jan 2010, 17:20

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby Šarlote » 09 Aug 2013, 10:59

Bea wrote:
Šarlote, pēc ringa mēs taču vienojāmies, ka apraksts precīzi uzrāda mūsu suņu trūkumus. Katram sunim taču tādi ir!


Man pret to joprojām nav nekādu iebildumu (un nekad nav bijuši), tikai tobrīd es nezināju, ka varētu samainīt savu aprakstu vēl ar 3 suņiem, kuri ir copy paste, tikai numuri citi. Trakākais, ka tie ir citas šķirnes suņi. :sajucis:
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby Šarlote » 09 Aug 2013, 11:01

Bea wrote:Īstenībā var jau tā būt un visbiežāk laikam tā arī ir, ka tiesnesis savu izvēli par labu vienam vai otram sunim izdara jau no pirmā brīža, kad suns ienāk ringā. Ne jau par to ir runa un ne jau par vietu sadalījumu, bet par attieksmi pret dalībniekiem. Nu tomēr tu esi samaksājis naudu, gaidi tiesneša viedokli par suni, bet pretī nesaņem neko. Minūte ringā, vietas sadalītas, paskaidrojumu nav, aprakstos neko nevar izlasīt, ringa laiks apsteigts un tiensesis dodas bezgalīgās pīppauzēs vai vēl nez kādās pauzēs :jautri: Es par CACIBu vēljoprojām.


Bet par attieksmi piekrītu 1000000% - cik reižu tiešām nav sajūta, ka tu tam tiesnesim bezmaz parādā esi, ka viņš tavu suni "apskatās".... Ļoti nekorekti. KATRS suns/ KATRS dalībnieks ir pelnījis vienlīdz labvēlīgu attieksmi.

Diemžēl tieši šāda "negatīvā" pieredze bija ar S.Slukinu, kurš pilnīgi "uzrūca" ringā hendlerei kaut ko, pēc tam tikpat aizkaitināts 15 sekundēs piegāja sunim ar lineālu un tikpat aizkaitināts "nolasīja" spriedumu.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby NARDICUM » 09 Aug 2013, 19:18

Nu jūs visi laikam pie Barbosova neesiet izstādījušies :kanepe: Viņam tāds suņiniecisks uzvārds, liekas daudzsološs, bet ringā, liekas, ka tūlīt kādam iekodīs :soks:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby Šarlote » 10 Aug 2013, 10:49

NARDICUM wrote:Nu jūs visi laikam pie Barbosova neesiet izstādījušies :kanepe: Viņam tāds suņiniecisks uzvārds, liekas daudzsološs, bet ringā, liekas, ka tūlīt kādam iekodīs :soks:


Tu saki? :tikainesaki:

Paskat, tepat 3 lapā atsauksme no Bafijas :

Kirils Barbosovs
Ļoti labs specs ziemeļniekos, jo ir/bija krievijas kamanu suņu kluba vadītājs. Anatomists, ļoti pievērš uzmanību gaitai. Ar labu gaitu un anatomiju var vinnēt praktiski visu, pat ja suns būs ļoti sliktā kondīcijā. Par sliktu uzvedību ringā (trinas, baidas, slikti rādā zobus) var dabūt V.G. ar piebildi, "ocenku snjimaju za povedenjy". Man, kā haskiju īpašniecei ļoti patika :1:


Tāpat Korland Rein raksta, Barbosovs ir superīgs visās šķirnēs....

Izlasot Bafijas ļoti pievērš uzmanību gaitai. Ar labu gaitu un anatomiju var vinnēt praktiski visu es 100% RAKSTĪTOS :jaa:
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby NARDICUM » 11 Aug 2013, 06:46

Nē! Viņš pilnīgi noteikti ir zinošs eksperts (ja ringā nav sejas ), bet kā cilvēks ārkārtīgi nepatīkams.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby Spindzele » 11 Aug 2013, 18:00

Runājot par septītās grupas CACIBa ekspertu, nu, es pie viņa ringā gāju vairākas reizes, kurchāros mūs stājā skatījās pietiekami ilgi, arī Liepājā esmu pie viņa gājusi. Viņš skaidri un gaiši ringā pateica- "Manā uztverē 7. grupas suņiem galvenais ir kustības! Ja man ringā būs atklātās klases suns un čempions, ja čempionklases suns nekustēsies un atklātās klases suns kustēsies labāk, es priekšroku došu atklātās klases sunim!" Un viss. Viņš nebūt nav vienīgais eksperts, kuram primārais ir ne anatomija, bet kustības.
Pie viņa ir bijusi pietiekami liela pieredze, tāpēc varu spriest samērā objektīvi.
Arī Liepājas izstādē, kad mans suns bija "aizvēries" un neskrēja, viņš man pienāca un pateica- BOBu nedodu jums tikai tāpēc, ka suns neskrien un viss, viņš teica, ka mans suns ir labāks, viņš to redz, bet viņam tas neinteresē, jo primārās ir kustības !
Image
User avatar
Spindzele
Puppy
Puppy
 
Posts: 294
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby Creme de la Creme » 12 Aug 2013, 07:17

Spindzele wrote:, kuram primārais ir ne anatomija, bet kustības.

!

No kā tad ir atkarīgas pareizas kustības ja ne no pareizas anatomijas! :jautri:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby NARDICUM » 12 Aug 2013, 07:57

A daudzi eksperti nemaz to anatomiju neredz, bet izvēlas to, kurš vienkārši ātrāk skrien! :kanepe:
Es nu pilnīgi varu piekrist, kad darba šķirnēs dod priekšroku pareizai anatomijai, piedodot prastāku galvu, jo ar skaistu galvu vien nepietiek, lai veiksmīgi ietu medībās, ganītu aitas vai vilktu kamanas.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Eksperti - kritika un/vai komplimenti

Postby Creme de la Creme » 12 Aug 2013, 08:20

Nu tad jājautā ko ekspartam nozīmē ''kustēsies labāk''. :jautri: Vai patiešām kustēsies labāk (pareizāk, atbilstoši šķirnei), vai arī vienkārši ātri skries (lai gan, daudzās šķirnēs, suns ar nepareizu anatomiju nevarēs arī ātri paskriet).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

PreviousNext

Return to Izstādes / citi pasākumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests