Slapjais dermatīts

Dog Health

Slapjais dermatīts

Postby Dark Amber » 18 Jul 2010, 19:19

Lūdzu pastāstiet, vai slapjais dermatīts ir ģenētiskais "mantojums" vai tomēr dzīves laikā iegūta nelaime ? Visu laiku biju pārliecināta, ka slapjā dermatīta pamatā ir alerģija pret blusu siekalām, bet tagad mani cenšas pārliecināt par pretējo- tas pārejot no paaudzes paaudzē . Kā tur īsti ir ?
User avatar
Dark Amber
Puppy
Puppy
 
Posts: 256
Images: 0
Joined: 14 Jan 2010, 14:01
Location: Liepāja

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Slapjais dermatīts

Postby maksis » 18 Jul 2010, 19:56

Nu bet tendence uz alerģijām taču kā tāda arī iedzimst, tāpēc cenšas nepārot alerģiskus suņus (nu vismaz daži cenšas). Tā ka es neredzu pretrunu abos apgalvojumos. :neparliecinats:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Slapjais dermatīts

Postby Korland Rein » 21 Jul 2010, 20:32

Dark Amber, ja tu domā tās tautā sauktas "slapjās ekzēmas", tad es varu teikt no savas pieredzes, to, ka nav iedzimts gan. :)
Pirmajai rotenei tas bija pēc katras peldes upē, ja bija karsts laika. Ja vēsāks, tad nekas. Blusas viņai nekad nebija, alergijas arī ne. Viņas meitai Ferijai un mazmeitai Bromontai ekzēmas nekad nav bijušas.
Šad tad gadijās Kitt Cardinālam un nesen Quango, kaut gan Fantai enkad nekas tāds nav bijis.
Tās suņīem medz būt no daudz kā: vienam alergiskas, otram no slapja sniega, lietus vai peldes ne visai tīra ūdenī. Tās var rasties ka iekaisums vnk maza ādas bojājuma vai skrāpējuma vietā.
Es ceru, ka mes runājam par vienu un to pašu! :neparliecinats:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Slapjais dermatīts

Postby Gabe » 21 Jul 2010, 22:48

man jautājums, kā tās "slapjās ekzēmas" izskatās? googles tante arī neparādīja. man nejaukas aizdomas, ka manai dāmai arī kaut kas tāds varētu būt uzmeties uz pakaļkājas. pēc peldes, netīra paskata ūdens krātuvē, uz pakaļkājas uzmetās tāds nesmukums. bet tā kā lielāks nepalika, jēls arī nebija un smuki iet nost- pie VETa neaizvedām!
User avatar
Gabe
Puppy
Puppy
 
Posts: 138
Joined: 13 Jan 2010, 22:04

Re: Slapjais dermatīts

Postby Korland Rein » 22 Jul 2010, 07:08

Izskatās tā: it kā sāktu strutot āda. Tā ir mitra un lipīga, spalva arī. Spalva tajā vietā kušķiem izkrīt, ja to pavelk. Taja vietā obligāti jāizdzen spalva lielākā laukumā nekā ir skarta ada, tad vieglāk un atrāk būs to draņķi apārstēt.
Ārstēšana: vislabāk 2-3xdienā skarto vietu notīrīt ar ūdeņradi. Ja veidojas krevele, atmērcēt to pilnīgi līdz atkal jēlai ādai. Tad ar tīru marli pušumu nosusināt.
Ir visādi ldzekļi apstrādei - pūšami - zili un dzleteni, taču var iztikt arī bez tiem. Var vnk uzsmerēt cinka ziedi. Neļaut sunim to vietu kasīt un laizīt, tad process ievilksies līz pat mēnesim.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Slapjais dermatīts

Postby Rotija » 22 Jul 2010, 08:15

Man kucei pirmajā vasarā uzmetās nežēlīga ēde. Pa vēlu konstatēju,nācās nodzīt pussānus+astes pamatnes apmatojumu. Izskatījās pabaisi. :velnins: Un kamēr spalva atauga,pus vasara pagāja. :aknee:
Tagad ar no biežās peldēšanas puikam bik ekzēma uzmetusies,jo pie kakla spalvas daudz un bieza un tā izsūt. Noņemu tik kreveles un ar ūdeņradi apstrādāju.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Slapjais dermatīts

Postby Dark Amber » 22 Jul 2010, 09:13

Es vienalg vēl joprojām lauzu galvu par šo tēmu. Manām meitenēm arī šogad šī liga ir uzmetusies ( piekrītu- pati vainīga, ka nepaskatīju, vai Frontline "derīguma termiņš" nav beidzies, pie tam peldes 3x dienā visos ūdeņos, kas gadās ceļā- tas viss darīja savu. Dermatītu izārstēju ar Tenazym). Bet vienam mūsu audzētam sunim ārsts ir pateicis, ka dermatīts ir iedzimts- ja ir mātei, tad ir bērniem. Ja godīgi- jūtos visai ... nu jūtos pilnīgi nekā, jo līdz šim neuzskatīju, ka tā būtu vaina, par kuru būtu tik ļoti jākreņķējas ( cik zinu, tad daudziem suņiem vasaras peldsezonas laikā uzmetas šī nelaime ...)
User avatar
Dark Amber
Puppy
Puppy
 
Posts: 256
Images: 0
Joined: 14 Jan 2010, 14:01
Location: Liepāja

Re: Slapjais dermatīts

Postby Demiana » 22 Jul 2010, 09:56

RU lapās ir atrodama informācija ka slapjais dermatīts attiecās pie sadaļas - врожденных и передающихся по наследству заболеваний, bet minēts ka tas vairāk attiecās uz citām šķirnēm
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Slapjais dermatīts

Postby Korland Rein » 22 Jul 2010, 10:03

Iespējams, ka tie dermatīti vēl kaut ka sīkāk iedalās, bet es iedzimtības faktoram negribetu pierist itin nemaz!!!!
Runājot par : ka jūtos...Dark Amber, neķer kreņķi, lai cik apzināti būtu audzētāji, ir lietas, ko mēs nevaram nedz ietekmēt, nedz paredzēt. Nevaino sevi un sāc justies labāk! Slapjais dermatīts nav epilepsija! Tas tā - salīdzinājumam... :neparliecinats:
Kaut kad sen man viens vets teica: "Aina, kurš tev ir teicis, ka suņus audzēt ir viegli?! Jo vairāk būs izaudzēto kucēnu, jo biežāk visadu problēmu! Visiem tās bija, ir un būs."
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Slapjais dermatīts

Postby Demiana » 22 Jul 2010, 10:22

Vai kāds zin kā slapjais dermatīts krieviski skanēs? Atradu vienu vetārsta disertāciju par ādas slimībām.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Slapjais dermatīts

Postby Demiana » 22 Jul 2010, 10:34

Jebkurā gadījumā Dark Amber patiešām neķer krenķi, ir tak ar piemēram: cilvēkiem 90% iedzīvotāju ir herpesa vīrusa nēsātāji, bet ne katram parādās herpes infekcija. Domāju ka arī tā ir ar suņiem, kādam tas izpaužas, a kādam nē.
2 gadus atpakaļ arī mana sune pēc peldes un sutoņas ārā šo nelabumu bija saķērusi, visu kaklu vajadzēja noskūt. tagad cenšos suni pēc katras peldes kārtīgi izžāvēt un noteikti noņemt kakla siksnu, jo zem viņas āda vislēnāk žūst un sasut.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Slapjais dermatīts

Postby Korland Rein » 22 Jul 2010, 12:46

Krieviski nezinu..
Bet par herpess - arī suņiem tas ir. :lamajas:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Slapjais dermatīts

Postby Nemezis » 22 Jul 2010, 13:03

manam jauktenim pec peldeshanas upe,vai dikos loti biezi uzmetas tas drankis..Apstradaju un udenradi,terramicin spray vai cinka spreju.Pazeminata imunitate vinajm ari ir no bernibas,ja,bet no juras udens nekas tads nav bijis vispar ,ta ka peldeties sunjus vedu tikai uz juru.

krieviski saucas
мокнущий дерматит (engl. hot spots)

В теплое время года даже минимальное повреждение на коже провоцирует мокнущий дерматит. У некоторых пород собак имеется склонность к развитию острого влажного дерматита, регистрируемого преимущественно летом.

Предрасполагают к развитию заболевания пищевая аллергия, блошиный дерматит, атопия, стафилоккокоз, малассезиоз, раневая инфекция. Порой толчковым фактором является купание собаки в водоеме со стоячей водой. Выпот и мокнущие на коже на фоне высокой внешней температуры воздуха быстро приводит к активизации воспалительного процесса и расширению очага поражения. Активная экссудация способствует распространению дерматита в глубокие слои кожи и вызывает сильную болезненность в зоне дерматита и беспокойство животного.

Начальная стадия заболевания проявляется в виде гиперемии (покраснения) и повышенной влажности участка кожи с выраженным зудом. Преимущественная локализация поражения — область крупа, поясницы, наружной поверхности бедра, под ушной раковиной. В течение нескольких часов вследствие активизации воспалительного процесса, самоповреждения кожи поражение приобретает характер острого гнойного дерматита с большой площадью повреждения.

Осложнение в виде энтомоза (поражение личинками мух) - удел запущенных и ослабленных животных — значительно усугубляет состояние собаки. Энтомоз также часто осложняет течение пиометры, энтерита, конъюнктивита, провоцируя скопление личинок на границе кожи и слизистой вокруг естественных отверстий.

Лечение заключается в первую очередь в санации очага поражения с помощью антисептиков (3% перекись водорода, фурацилин), подсушивающих средств (Циндол, террамицин, алюмоспрей, фукорцин). Очаги энтомоза желательно обработать препаратами с противопаразитарным эффектом (ихтиоловая мазь, деготь, нео-стомазан, противопаразитарные шампуни). Специфические противопаразитарные препараты (нео-стомазан) при обширных и глубоких повреждениях, особенно у ослабленных животных, следует применять очень осторожно, в большем разведении, чтобы не спровоцировать токсический эффект.

Хороший лечебный эффект и обезболивающее воздействие оказывают новокаиновые блокады с антибиотиком и глюкокортикоидном непосредственно под очаг поражения. Внутривенные инъекции кальция глюконата обеспечивают десенсибилизирующий эффект. При частых рецидивах показано применение аутогемотерапии.

Немаловажное значение имеет соблюдение гипоаллергенного режима — необходимо исключить из рациона потенциальные аллергены (пшеничные компоненты — манка, белый хлеб, печенье, рожки; рыба, сухие корма эконом-класса, некоторые витамины).

Своевременная обработка собаки от блох с использованием пролонгированных препаратов (капли-споты, ошейники) профилактирует блошиную инвазию и блошиный дерматит.

Избегайте купания собак в стоячих водоемах, с этой целью лучше использовать проточные водоемы с чистой водой или мыть собаку после купания в сомнительных водоемах.
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Slapjais dermatīts

Postby biinumz » 22 Jul 2010, 15:50

Apstradaju un udenradi,terramicin spray vai cinka spreju.


kur tadus sprejus var nopirkt/meklet? cilveku vai vet aptieka? ir populari vai puse iestadijumu uz mani skatisies lielam acim un piedava svisu ko, tikai ne sho?
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Re: Slapjais dermatīts

Postby Nemezis » 22 Jul 2010, 17:36

biinumz wrote:
Apstradaju un udenradi,terramicin spray vai cinka spreju.


kur tadus sprejus var nopirkt/meklet? cilveku vai vet aptieka? ir populari vai puse iestadijumu uz mani skatisies lielam acim un piedava svisu ko, tikai ne sho?

domaju,ka neskatisies,jo preparati diezgan populari :) Terramicin spray pirku Teriona (~4,50) un Zinkoxyd-Salbenspray pie mums Ziepniekkalna klinika (~7,10) .Vienigais to Terramicinu var lietot tikai vienu reizi nedelja.Nedrikst laut laizit suniem tas vietas (gan neapstradatas,jo mes pedejo reizi del laizishanas dabujam iziet antibiotiku kursu/gan apstradatas).

ieprieksh vari pazvanit uz tuvako kliniku un pajautat,vai viniem ir pardoshana.
Domaju,ka lielas klinikas shie preparati noteiki ir.
Image
Image
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Slapjais dermatīts

Postby biinumz » 22 Jul 2010, 20:48

paldies mīļie!
mums tas stāsts tāds, ka laukos sunim (VASveidīgajam) abas ķepas ar tādiem jēliem pleķiem līdz pat gaļai... jau kādu gadu!!! vetārsts īsti neko, sākumā iedeva antibotiku kursu, tad lika smērēt Bepanthenu. Un sunim uzlikt to lielo apkakli. Citādi viņs nolaizīja tiešām līdz kaulam to vietu. Suns mokās ar to apkakli, tagad atkal ausis pagalam, jo šitajā karstumā nedabiski piespiestas sasūt. Vienu dienu, kad jau gāja uz labo pusi, bija norāvis un 2 stundās, kamēr saimnieki nebija mājās, nolaizījis atkal visas kājas līdz kauliem jēlas. īsi sakot suns mokās visos veidos un ārsts neko neiesaka, bet laukos jau ārsts tikai tas, kas ir un suni, kas 10 gadus ir "laucinieks" jau mašīnā neieliksi un uz smalku klīniku galvaspilsētā neaizvedīsi.
ceru, ka jūsu padomi noderēs - vedīšu jau nākamajā reizē sunim visus tos sprejus, jo domāju, ka pēc vairāk kā gadu ilgas slimošanas, diez vai ar ūdeņraža pārskābi vien cauri tiksim.
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Re: Slapjais dermatīts

Postby Nemezis » 22 Jul 2010, 22:20

biinumz
nu vot manejam tagad tieshi tas pats-pec peldeshanas diki uz pakalkepam paradijas mazas brucites,vinsh protams saka laizit lidz jelumam (tur kur pirkstini,tikai no saniem) ,nu un ta ka ieprieksh taisijam analizes un vinjam atrada stafilokoku,tad nu izgajam ari synulox antibiotiku kursu+es ik pa laikam dodu preparatus imunsistemas stiprinashanai un regulari "fermactiv" probiotikus.Un kamer es neesmu majas staiga ar to satelitu,jo citas izejas nav,nakti vinsh gul zekites.
Veiksmi!
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Slapjais dermatīts

Postby Gabe » 22 Jul 2010, 23:34

biinumz, atceros, ka esmu lasījusi, ka VASiem piemīt tāda "kaite" laizīt sevi līdz kaulam. vairākās grāmatās esmu ar ko tādu saskārusies, starp citu, nepateikšu vai tam bija arī kādi medicīniski iemesli. man šķiet, ka tā bija vairāk psiholoģiskas dabas problēma.
User avatar
Gabe
Puppy
Puppy
 
Posts: 138
Joined: 13 Jan 2010, 22:04

Re: Slapjais dermatīts

Postby acerbis » 26 Apr 2011, 08:40

Šī kaite manam sunim ar regulāri piemetas. Līdz šim domāju, ka tie slapjie pleķi rodas no mitruma - peldes, izlīšanas u.tml., bet šobrīd sunim ir daudzās vietās šie pleķi un parastais iemesls šoreiz nav pie vainas. Vets saka, ka varētu arī būt no barības, bet barību neesam mainījuši. Laikam būs jātaisa analīzes. Esam izmēģinājuši visādas zāles - smēres, pūšamos utt., protams, ar laiku palīdz, bet tomēr gribētu noskaidrot cēloni nevis tikai cīnīties ar sekām.
Varbūt šeit kādam ir bijis kas līdzīgs? Gribētu palasīt citu domas.
User avatar
acerbis
Puppy
Puppy
 
Posts: 203
Images: 0
Joined: 15 Jan 2010, 15:19

Re: Slapjais dermatīts

Postby OrlandoSeaHorse » 26 Apr 2011, 13:19

Radoir ļoti biezs kažoks un viņš karstā laikā ļoti svīst (OK, jā, es zinu, ka teorētiski suņi nesvīst, bet kaut kas tomēr izdalās) un tad viņam arī metas kaut kas nesmuks uz ādas. Lai tā nebūtu, es viņu vienmēr laicīgi trimēju, lai kažoks nav par biezu. Aidanu var trimēt 3x retāk. Un regulāri mazgāju, ja vajag - ar speciālo ārstniecisko šampūnu. Tie ir dažādi. Galvenais nepielaist, ka tie draņķi sāk veidoties.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Next

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron