Slapjais dermatīts

Dog Health

Re: Slapjais dermatīts

Postby madja » 08 Oct 2011, 13:27

KĀ neļaut sunim kasīties?
Caurums ir uz lāpstiņas, ideāli aizsniedzams gan ar mēli,gan pakaļkāju.
mēlei var uzlikt mikrofonu, bet kājas tak nesasies?
šodien nodzenāju suni,lai guļ un skatos vislaik,ko dara, bet ko darba dienā? tik ātri jau nepārstās kasīties :(
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Slapjais dermatīts

Postby Ane » 08 Oct 2011, 14:44

Vai tad nevar uzvilkt kādu vesti? :neparliecinats:
Second hand veikalos ir liela vestīšu izvēle, var pēc vajadzības pāršūt.
Savējai, lai neizkasītu pēcoperācijas šuves, uzšuvu tādu kā platu jostu no polsterēta auduma, ar atdalāmu rāvējslēdzi uz muguras, bet, lai nenošļuktu uz astes galu, piešuvu augšas galam sānos pa cilpai, kurās ievēru kakla siksnu. :pukudupsis: Veseļojaties! :pedinja:
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Slapjais dermatīts

Postby čība » 08 Oct 2011, 16:32

Ane wrote:Vai tad nevar uzvilkt kādu vesti? :neparliecinats:
Second hand veikalos ir liela vestīšu izvēle, var pēc vajadzības pāršūt.
Savējai, lai neizkasītu pēcoperācijas šuves, uzšuvu tādu kā platu jostu no polsterēta auduma, ar atdalāmu rāvējslēdzi uz muguras, bet, lai nenošļuktu uz astes galu, piešuvu augšas galam sānos pa cilpai, kurās ievēru kakla siksnu. :pukudupsis: Veseļojaties! :pedinja:


Super ideja :par:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Slapjais dermatīts

Postby madja » 08 Oct 2011, 16:53

Ane - man pagaidām vēl nav skaidrs līdz galam, bet cik saprotu, šito vainu vajag labi vēdināt, zem vestes atkal vis sasutīs + pagaidām arī salips,kamēr tā brūce sulojas.
es apsvēru domu par kokvilnas t-kreklu, bet principā jau tāds nepasargās no pakaļkājas kasījiena spēka.... :(
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Slapjais dermatīts

Postby Sisija » 08 Oct 2011, 19:10

madja wrote:es apsvēru domu par kokvilnas t-kreklu, bet principā jau tāds nepasargās no pakaļkājas kasījiena spēka.... :(

Uzvelc pakaļkājai zeķi vai zābaciņu :)
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Slapjais dermatīts

Postby lauva » 17 Aug 2012, 17:45

nu jā. mēs ar esam tikuši pie šīs lietas - dermatīda. līdz vetam aizbraukuši vēl neesam, bet nu izskatās,ka aizbrauksim gan. jo - jādzen nost spalva. literatūru esmu salasījusies un man rodas jautājums par ūdeņradi - ka tas nav tas labākais ar ko tīrīt. pagaidām es visu laiku tīru ar siltu ūdeni,nosusinu un ar ūdeņradi pāri. saprotu,ka varu pūst to zilo spreju vai smērēt cinka ziedi.
kas man nepatīk - ka sunim jādzen nost spalva un apgriezt to viņš neļaujas,to nāksies darīt pie daktera,zem narkozes :/
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Slapjais dermatīts

Postby Sympathy » 17 Aug 2012, 20:49

Lai nekasītos , var dot fenkarolu, vai kā tur viņu sauc, zāles pret alerģiju - noņem niezi, un suns neaiztiks brūci.
Ārstēt ieteiktu ar streptocīdu, ļoti susina ādu, kā arī apmazgāt 2x dienā ar zilajiem graudiņiem.
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Slapjais dermatīts

Postby Sympathy » 17 Aug 2012, 20:51

lauva wrote:nu jā. mēs ar esam tikuši pie šīs lietas - dermatīda. līdz vetam aizbraukuši vēl neesam, bet nu izskatās,ka aizbrauksim gan. jo - jādzen nost spalva. literatūru esmu salasījusies un man rodas jautājums par ūdeņradi - ka tas nav tas labākais ar ko tīrīt. pagaidām es visu laiku tīru ar siltu ūdeni,nosusinu un ar ūdeņradi pāri. saprotu,ka varu pūst to zilo spreju vai smērēt cinka ziedi.
kas man nepatīk - ka sunim jādzen nost spalva un apgriezt to viņš neļaujas,to nāksies darīt pie daktera,zem narkozes :/


spalva jādzen būs 100%, jo savādāk netiek gaiss klāt un šis draņķis pāris dienās izplatīsies pa visu ķermeni.. (ļoti ātri progresē)
Ūdeņradi nost, jo viņš tikai slapina, un viss paliek vel sliktāk ;(
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Slapjais dermatīts

Postby lauva » 17 Aug 2012, 22:13

jāāāā,es jau to skatos,ka tā tas ir... mans nabaga,nabaga suns...
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Slapjais dermatīts

Postby Saab » 18 Aug 2012, 22:44

Ūdeņradis lokālai vietai. Labi palīdz izsmidzināmais jods (parasto jodu ieliet mazā plastmasas smidzinātājā apt. 250 ml). Visideālāk Hlorheksīna (ja pareizi atceros) antibakteriālie šampūni. Pati lietoju pret to šausmu Darvas ziepes. Man suns slimo ar tādu 5 gadus - uzliesmojumi 2 reiz gadā. Neesmu miljonāre, lai taisītu alerģiskos testus, bet ārstiem ar uz šo problēmu diezgan nospļauties. Man piedāvāja injekciju kursu 2 gab, tad suns būs vesels, bet es tam neticu, paliks vēl slimaks uz aknām ((((
Ja suns neies vaislā, tad var 5 dienas Synolox. Mums palīdz!
Spalva diemžēl vēlami nodzīt, lai viss vēdinās. Ir par atbērts ar kartupeļu miltiem.
Saab
Baby
Baby
 
Posts: 25
Joined: 30 May 2010, 21:39

Re: Slapjais dermatīts

Postby lauva » 18 Aug 2012, 23:03

paldies par padomiem. man šī ir pirmā reize,kad ar šito zvēru saskaros. ūdeņradi atmetu, skaloju ar joda šķīdumu un streptocīdu. mums ieteica to zilo pūšamo,bet sunim no visiem šitiem pūšamajiem jau ir paniskas bailes...
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Slapjais dermatīts

Postby NARDICUM » 20 Aug 2012, 07:33

Pilnīgi piekrītu KR!
No savas pieredzes varu teikt, ka ir viens labs vecs līdzeklis slapjā dermatīta ārstēšanai- cinka ziede. 2-3 reizes dienā visu to skarto vietu iesmērē ar cinka ziedi, spalvu ārā neskuju, smērēju tieši spalvā! Pamatojums- noskūtā spalva ataug krietni ilgāk, nekā tā, kas pati izkrīt. Tā spalva, kas ir bojāta, izkrīt pati, tā, kas nav fatāli bojāta, paliek. Pēc šādas ārstēšanas skartā vieta aizaug daudz ātrāk, nekā noskūtā. Pēc 3 ned. jau var uz izstādi, man Lipsis pēc bebru medībām šitādu dabūja, jau šodien neko nevar redzēt, bet pagājušogad mums vienam aziātam dakteri noskuva, rezultātā pus gadu suns pa izstādēm staigāja ar noskūtu galvu, kamēr noskūtā spalva dabīgi nomainījās!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Slapjais dermatīts

Postby agnete » 20 Aug 2012, 16:26

arī mēs šogad 2x jau dabūjām un izārstējām slapjo dermatītu, bet mūsu gadījumā ļoti labi strādā notīrīšana ar marli ar ūdeņraža pārskābi un virsū smēre, ziede - Tetra delta!
User avatar
agnete
Puppy
Puppy
 
Posts: 310
Images: 0
Joined: 06 Oct 2011, 10:28
Location: Babīte

Re: Slapjais dermatīts

Postby Ezis » 20 Aug 2012, 22:30

Mums šī arī ir gana pieredzēta kaite un tāpēc jau suni neiesim pataisīt par špoku - noskujot spalvu. Rūpīgi kopjot, var tikt galā bez skūšanas. Kaut nu jā - ikviens vets ar to grib sākt.
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38

Re: Slapjais dermatīts

Postby lauva » 20 Aug 2012, 23:28

mēs tomēr spalvu nenoskuvām. un nekas,sunim pamazām viss dzīst,vairs tik traki neniez un vismaz man suns ar pliku galvu nestaigā (+ vēl jau ka spalvas dzīšana mums būtu notikusi zem narkozes,kas man nemaz,nemaz nepatīk).
paldies par padomiem un pieredzēm,tagad esmu gudrāka.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Slapjais dermatīts

Postby NARDICUM » 21 Aug 2012, 06:33

Kas te visi - aptrakuši? :soks:
Spalvu skuj zem narkozes... nagus griež zem narkozes... murgs kaut kāds! :aizsvilstas:
Pareizi darīji, ka neļāvi!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Slapjais dermatīts

Postby lauva » 21 Aug 2012, 10:33

nē,man lieta tāda,ka suns sev neļāva pat apgriezt to spalvu,lēkāja kā tāda maza meitene, tā kā man visi apkārtējie uzstāja uz to,ka spalva jāskuj - vienīgais tad ir zem narkozes. jāsaka kā ir - manam sunim ir sen jau iedzītas bailes no ārsta kabineta un visām medicīniskajām nodarbēm. ja reāli es esmu vienīgā,kas drīkst viņam pie pušumiem un ievainojumiem pieķerties,tad var aizmirst par to,ka to darīs dakteris. ir mums tā un tas ir stulbi,bet vismaz tagad es 100 reizes kārtīgi pārdomāju kas un kā pirms kaut ko darīt (ja vien nav akūts gadījums).
nagus mēs zem narkozes negriežam,nav vajadzības :D viss tiek normāli noskriets :D
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Slapjais dermatīts

Postby Flipers » 28 Jul 2014, 09:50

Manam lielajam sunim ( aziats ) ari tagad ir šī vaina. Viss kakls jēls. Atbrauca vets , sapūtām Terramycin un iedeva prednisolon tabletes. Tagad tik jāpūš un jāgaida kad sadzīs.
Flipers
Baby
Baby
 
Posts: 13
Images: 19
Joined: 25 Jul 2014, 21:53

Re: Slapjais dermatīts

Postby Henriete » 28 Jul 2014, 12:08

Kad man sunim šis dermatīts bija, izmantoju šo http://www.vetvila.lt/parduotuve/1007-1171-large/cortizeme-odos-suspensija-sunims-ir-katems.jpg
Ļoti ātri tikām vaļā no dermatīta. Katru dienu šo jēlo vietu tīrīju un apkopu un vismaz 2 x dienā smērēju šo smēri. 3-4 dienās viss pilnībā sadzija.
Nopērkams vet aptiekās, klīnikās.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Slapjais dermatīts

Postby DanaMary » 28 Jul 2014, 16:27

Es gan nezinu, vai mums bija tas dermatīts, bet izklausās līdzīgi, ķepai uz elkoņa sāka sulot āda, apgriezu spalvu,lai nesaķīp, mazgāju no rītiem, vakaros, bet ar vienkāršu ūdeni,un,par cik suns bija sakasījis, tad smērējām virsū "govju smēri", smēri kas paredzēta govīm tesmeņiem , pārgāja dažu dienu laikā, tagad mājās obligāti stāv tā smēre, ļoti ātri sadziedē visas brūces gan dzīvniekiem,gan cilvēkiem. Bet kā jau teicu, neesmu droša ,ka mums tas pats gadījums,par ko te iet runa. :D
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests