sunim displāzija

Dog Health

Re: sunim displāzija

Postby Sisija » 29 Jan 2013, 22:00

Kriste wrote:Kā lai cilvēkam, kurš konsultējās par suņa iegādi, iestāsta, cik tie CR tomēr daudz nozīmē un ir lēti, ja ņem vērā iespējamās komplikācijas, kas kā izrādās parādās ļoti bieži?!

Diemžēl laikam steriotipu, ka bezšķirnes sunīši ir daudz veselīgāki un arī gudrāki, nebūs tik viegli lauzt, lielākā daļa tomēr spītīgi grib uzkāpt uz sava grābekļa...
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: sunim displāzija

Postby čība » 30 Jan 2013, 08:56

Sisija wrote:
Kriste wrote:Kā lai cilvēkam, kurš konsultējās par suņa iegādi, iestāsta, cik tie CR tomēr daudz nozīmē un ir lēti, ja ņem vērā iespējamās komplikācijas, kas kā izrādās parādās ļoti bieži?!

Diemžēl laikam steriotipu, ka bezšķirnes sunīši ir daudz veselīgāki un arī gudrāki, nebūs tik viegli lauzt, lielākā daļa tomēr spītīgi grib uzkāpt uz sava grābekļa...


Nu latvieši tak skopi - katram vajag savu grābekli :kanepe:

Bet kā to iestāstīt - nav ne jausmas :neparliecinats:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: sunim displāzija

Postby Kriste » 30 Jan 2013, 10:56

Bet žēl jau nav to saimnieku, lai jau kāpj, sitās un pārmaksā, bet gan to nabagu suņu, kam šitā ir jācieš!!! :asaras: :asaras: :asaras:
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: sunim displāzija

Postby kikkse » 30 Jan 2013, 12:20

Kriste wrote:Neliels off topiks. Pēdējā mēneša laikā zinu divus displāzijas operācijas gadījumus kucēniem "tjipa" VAS (abi jaukteņi). Viens operēts Jelgavā deviņu mēnešu vecumā, otrs Rīgā ap gadu. Abos gadījumos suns bez CR tika iegādāts, jo nevarēja/negribēja atļauties šķirnes suni. Kā rezultātā tika pārmaksāta suņa ar CR vērtība. Kā lai cilvēkam, kurš konsultējās par suņa iegādi, iestāsta, cik tie CR tomēr daudz nozīmē un ir lēti, ja ņem vērā iespējamās komplikācijas, kas kā izrādās parādās ļoti bieži?!



Man ir divi suņi! pirmais ir aļaskas malamuts. bet otru mēs ņēmām nejau tāpēc, ka žēl naudas. bet gan žēl suņa! cūciski pamest 1 dienu vecus kucēnus ir cūciski! jo redz nevar savu DĀRGO kucīti meklēšanās laikā nosargāt. tāpēc 7 nabadziņiem IR jāciešs! palīdzējam meitenei morāli un matriāli, beigās izdomājām paņemsim vienu draudziņu mājās! ne iet runa par to ka žēl vai kā! suns ēd profesionālo barību un tiek audzināts un lutināts kā jebkurš cits suns! un viņs NAV vainīgs ka tā ir dzīvē noticis... un ko tāpec viņs ir sliktāks?! jo nav sugas suns ar lieliem ciltsrakstiem?! lūk mamma Akita! saimnieks bez sirds! ja tomēr uztrauc tevi suņi tad meklēšanās laikā SEKO savam sunim!

tā kā! šādi teksti ir nepārdomāti! tie sunīši nav vainīgi, ka dzīvē tā noticis! un viņu vieta NAV patversmēs bet gan tāpat kā tam 'dārgajam' , 'veselajam' sunim mājās pie mīloša saimnieka! un mazais akita ir daudz pateicīgāks par visu kas viņam dots nekā mana malamutu dāma... un es neuzskatu ka te ir jārunā par sugām un to īpatnībām. manu suni audzināja cilvēks nevis suns.. un viņam šķiet ka cilvēks ir dievs... un malamuts ir aizstāvis! un es uzskatu ka izdarīju labu darbu! nekā nonāktu šis nabags patversmē ,kur tā necīnītos.. vai arī pie tādiem saimniekiem kā jūs. .kurš visu noveļ uz to ka nav papīri un nav vērts tādam sunim dzīvot!
kikkse
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 27 Jan 2013, 17:49

Re: sunim displāzija

Postby Demiana » 30 Jan 2013, 12:34

kikkse wrote: jo nav sugas suns ar lieliem ciltsrakstiem?!

suga - suns
šķirne -malamuts, akita utt. 8-)
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: sunim displāzija

Postby kikkse » 30 Jan 2013, 12:39

Demiana wrote:
kikkse wrote: jo nav sugas suns ar lieliem ciltsrakstiem?!

suga - suns
šķirne -malamuts, akita utt. 8-)



nu man šķiet domu tu saprati ;) :meitenedejo:
neturu suni naudai, bet gan savam priekam.. ;)
vispār rakstīju, lai lūgtu palīdzību, bet šeit ir maz cilvēku, vairāk naudas pelnītāju un kašķīgie ;)

lai veicas.. ;)
paldies par palīdzību - tiem kuri palīdzēja... un lai jums jūsu ŠĶIRNĪGIE sunīši nekad neslimo...
kikkse
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 27 Jan 2013, 17:49

Re: sunim displāzija

Postby OrlandoSeaHorse » 30 Jan 2013, 12:42

kikkse wrote:Man ir divi suņi! pirmais ir aļaskas malamuts. bet otru mēs ņēmām nejau tāpēc, ka žēl naudas. bet gan žēl suņa! cūciski pamest 1 dienu vecus kucēnus ir cūciski! jo redz nevar savu DĀRGO kucīti meklēšanās laikā nosargāt. tāpēc 7 nabadziņiem IR jāciešs! palīdzējam meitenei morāli un matriāli, beigās izdomājām paņemsim vienu draudziņu mājās! ne iet runa par to ka žēl vai kā! suns ēd profesionālo barību un tiek audzināts un lutināts kā jebkurš cits suns! un viņs NAV vainīgs ka tā ir dzīvē noticis... un ko tāpec viņs ir sliktāks?! jo nav sugas suns ar lieliem ciltsrakstiem?! lūk mamma Akita! saimnieks bez sirds! ja tomēr uztrauc tevi suņi tad meklēšanās laikā SEKO savam sunim!

tā kā! šādi teksti ir nepārdomāti! tie sunīši nav vainīgi, ka dzīvē tā noticis! un viņu vieta NAV patversmēs bet gan tāpat kā tam 'dārgajam' , 'veselajam' sunim mājās pie mīloša saimnieka! un mazais akita ir daudz pateicīgāks par visu kas viņam dots nekā mana malamutu dāma... un es neuzskatu ka te ir jārunā par sugām un to īpatnībām. manu suni audzināja cilvēks nevis suns.. un viņam šķiet ka cilvēks ir dievs... un malamuts ir aizstāvis! un es uzskatu ka izdarīju labu darbu! nekā nonāktu šis nabags patversmē ,kur tā necīnītos.. vai arī pie tādiem saimniekiem kā jūs. .kurš visu noveļ uz to ka nav papīri un nav vērts tādam sunim dzīvot!

Es gan domāju, ka iepriekšējie posti nav par šādu gadījumu. Protams, malači, ka paņēmāt kucēnu un cīnāties par viņu. Bet jūs taču vairāk vai mazāk apzināti izgājāt uz to, ka var būt par suņa veselību jāpacīnās, ja jau ņēmāt tik mazu, barojāt, un vispār bijāt mammas vietā. Bet paskatieties apkārt - cik daudzi arī apzināti pieprasa "šķirnes" suni par sviestmaizes cenu? Un lai lētāk, gatavi ņemt bez ciltsrakstiem, jo nevajag jau priekš lepošanās, vajag tikai šķirnes. Absurds, priekš kam tad vajag šķirnes, ja ne priekš lepošanās?* Un tad uzrodas veiklais fabrikants, kas gatavs tādus kucēnus piegādāt štāpeļiem. Pāro visu, kas kust ar visu, kas kust. Ja nekust - sašūpo un arī pāro. Neskatoties, vai konkrēto suni vispār būtu prātīgi pavairot, ne arī vai divi konkrētie der kopā. Plus vēl "izskatās pēc X šķirnes, re, tavējais izskatās pēc y, pārosim, būs z šķirne!" Paskaties sludinājumos, tiešām ir tādi. Un kad vairākās paaudzēs šitā darās, tad dabū visus tos brīnumus, par ko tad paši gudri spriež, ka šķirnes suņi tādi neveselīgi. Tiem līdz šķirnei kā līdz Mēnesim. Toties lēti. Bet par pliku paldies pasaulē nav nekas: vai nu audzētājs godīgi ieguldīs darbu un zināšanas, par ko gribēs samaksu, vai pircējs vēlāk maksās par brāķa labošanu vetiem. Faktiski tavs suns taču arī cieš dēļ šitādu idiotu izdarībām, vai tad ne? Būtu padomājuši, ko un kā dara, būtu veselīgi kucēni vai sterilizēta kuce, ja no tās veselīgi nesanāks. Ir liela starpība starp "nav papīri", "slims suns" un "nav vērts dzīvot'", to nevar maisīt vienā katlā, un neviens to arī nedarīja.
* Man ir šķirnes suņi un es lepojos ar viņiem, atzīstos. Plus tas, ka jau kucēnu izvēloties, es zināju, kas tur izaugs.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: sunim displāzija

Postby Demiana » 30 Jan 2013, 12:43

par akitu
kikkse wrote:Man ir divi suņi! pirmais ir aļaskas malamuts. bet otru mēs ņēmām nejau tāpēc, ka žēl naudas. bet gan žēl suņa! cūciski pamest 1 dienu vecus kucēnus ir cūciski! jo redz nevar savu DĀRGO kucīti meklēšanās laikā nosargāt. tāpēc 7 nabadziņiem IR jāciešs! palīdzējam meitenei morāli un matriāli, beigās izdomājām paņemsim vienu draudziņu mājās! ne iet runa par to ka žēl vai kā!


par malamutu
kikkse wrote:domājam ka tas varbūt dēļ tā ka nenāca no labvēlīgām mājām.
vīrietim bija diezgan vienalga par saviem malamutiem. baroja 1x dienā un kā piedzima -25 grādos tā šie tur auga ārā. suns pat nezināja kas ir ūdens.. un smirdēja pēc kūts


Visus šos "nabagus" jums atdeva par tīru velti ?
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: sunim displāzija

Postby kikkse » 30 Jan 2013, 12:56

Demiana wrote:
Visus šos "nabagus" jums atdeva par tīru velti ?


nē par malamutu maksājām lielu naudu. bet tas ir svarīgi?! un malamuts ir ar visiem ciltsrakstiem un visu. vnk saimnieki diezgan tādi bija kuriem nauda svarīgāka nekā suns ... vai arī vnk iesācēji šajā biznesā! nez man ir diez gan vienalga! man ir lielisks suns! un vesels.. un neko vairāk nevajag! vai ne?
un akita - ziedojumi patversmei - kā parasti tas nākas kad ņem tādu suni! un tā ir mana izvēle ir man ŠĶIRNES suns vai nav...

OrlandoSeaHorse - nu protams ka ir dusma. man bija vilciņs reiz ar ar dokumentiem.. bet veselība nebija stiprā puse un ar vēzi nomira :( un uzreiz uztaisījām operāciju lai nebūtu kucēni un lai nebūtu citiem tā jācieš!

tāpēc nesaprotu vispār par ko iet runa.. ir un būs cilvēki kuri izvēlas bezšķirnes suņus... un mēs zinājām ka var būt problēmas.. es jau nesūdzo par to ! ka kā nu tā kā nu tā... es prasu cilvēcīgi padomu! netaisos atteikties no tā suņa ne par ko! bet man te sāk stāstīt, ka žēl naudas!
kikkse
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 27 Jan 2013, 17:49

Re: sunim displāzija

Postby OrlandoSeaHorse » 30 Jan 2013, 13:00

kikkse wrote:
Demiana wrote:
kikkse wrote: jo nav sugas suns ar lieliem ciltsrakstiem?!

suga - suns
šķirne -malamuts, akita utt. 8-)



nu man šķiet domu tu saprati ;) :meitenedejo:
neturu suni naudai, bet gan savam priekam.. ;)
vispār rakstīju, lai lūgtu palīdzību, bet šeit ir maz cilvēku, vairāk naudas pelnītāju un kašķīgie ;)

lai veicas.. ;)
paldies par palīdzību - tiem kuri palīdzēja... un lai jums jūsu ŠĶIRNĪGIE sunīši nekad neslimo...

Izklausās diezgan ironiski, ka tas "šķirnīgie" tik ļoti izcelts. Bet varu pastāstīt, ka normāli, ne obligāti super čempioni, bet suņi, kuru audzētāji ir ar pienākuma apziņu veikuši savu darbu, par kuru es maksāju ne mazo naudu, tiešām neslimo. Vismaz ne tāpēc, ka iminitāte vāja, kauli neturas kopā, vai orgāni nestrādā, kā pienākas. Savu reizi ķepu sagriezt vai klepus infekciju noraut var katrs. Ja kas es arī neturu savus 3 dēļ naudas.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: sunim displāzija

Postby kikkse » 30 Jan 2013, 13:06

OrlandoSeaHorse - es visu to ļoti labi zinu! es tak saku ka manam malamutam nekādu problēmu!
bet ko es mēģinu ieskaidrot! ka man ir tas suns mājās kuram ir problēmas un man vajaga palīdzību nevis klausīties kāpēc man viņs mājās ir!!! ja es gribētu to klausīties laikam rakstītu citā topikā nevis pie displāzijām kur meklē palīdzību par veselības tēmām nevis par to kas jau izdarīts... priecājaties ka tas nav jūsu suns ja jūs tik lielu brēku uztaisat ap suni kurš ir bezšķirnes... ieteikt kaut ko varat? nē?! tad paldies! es sapratu jūs un to visu labi bez jums zināju. uztaisat ja jau tāda diskusija nepastāv kāpēc izvēlēties šķirnes suni ar ciltsrakstiem nevis bezšķirnes!
kikkse
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 27 Jan 2013, 17:49

Re: sunim displāzija

Postby OrlandoSeaHorse » 30 Jan 2013, 14:09

Diskusija ir atvērta jau kopš 2010. gada vidus un cilvēki apspriež ne tikai jūsu suni, bet problēmu kā tādu. Un kurš te sāka par šķirnēm ironizēt? Atbildēju. Nepatīk? Diemžēl patiesība no tā nemainās.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: sunim displāzija

Postby čība » 30 Jan 2013, 14:14

Man, ja godīgi vispār nepielec, kāpēc pēkšņi kikkse sacepās par to, ka vinu te apbižo... Vismaz es atbildēju uz Kristes pārdomām, kuras bija saistītas ar vinai zināmu gadījumu, cik noprotu.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: sunim displāzija

Postby Gita Dauksa » 04 Feb 2013, 10:16

Labdien!

Būtu labi, ja Jūs šinī gadījumā varētu savu mīluli aizvest uz J.Šengauta vet klīniku Viļņā (tel +37067603222) lai nākotnē izvairītos no nevajadzīgām operācijām, kaut kā LV pēdējā laikā dikti veti uz operācijām panesušies.Ja nav noslēpums, kur Jūs taisījāt displāziju?
Gita Dauksa
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 23 Jul 2011, 14:42

Re: sunim displāzija

Postby kikkse » 24 Feb 2013, 15:49

Gita Dauksa wrote:Labdien!

Būtu labi, ja Jūs šinī gadījumā varētu savu mīluli aizvest uz J.Šengauta vet klīniku Viļņā (tel +37067603222) lai nākotnē izvairītos no nevajadzīgām operācijām, kaut kā LV pēdējā laikā dikti veti uz operācijām panesušies.Ja nav noslēpums, kur Jūs taisījāt displāziju?


Pie Drapčes - Imantā
kikkse
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 27 Jan 2013, 17:49

Previous

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron