Sterilizācija / kastrācija

Dog Health

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby brex » 27 Apr 2010, 11:21

Nu, OSH ir radikala pieeja :)

Par bezskirnes kucites sterilizaciju - kadi ir argumenti pret puisim? Man ari ilgi bija zel savu suni vest uz kastresanu, jo bija vienkarsi zel, ka vinu operes un sunitim bus slikti pec tam (ka ari bija - 2 dienas suns nebija sava ada), a tagad dzive kluvusi bisku vienkarsaka, jo 00 tik dikti nespiez uz smadzenem sunim, kam piedevas patik dominet par citiem suniem
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Noise » 27 Apr 2010, 15:12

brex wrote:Nu, OSH ir radikala pieeja :)

Par bezskirnes kucites sterilizaciju - kadi ir argumenti pret puisim? Man ari ilgi bija zel savu suni vest uz kastresanu, jo bija vienkarsi zel, ka vinu operes un sunitim bus slikti pec tam (ka ari bija - 2 dienas suns nebija sava ada), a tagad dzive kluvusi bisku vienkarsaka, jo 00 tik dikti nespiez uz smadzenem sunim, kam piedevas patik dominet par citiem suniem


prieksh argumentiem var patiit kaadu lapu uz atpakalju - nu nav viss tik rozhains! manaa gadiijumaa tas nav ''suniitis zheel'' un kaa vinjsh atkopsies (kaut arii tas, protams, ir risks, un citaas shkjirnees pat lielaaks), bet gan kaa tas ietekmees manu suni gadu vai piecus veelaak.
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby brex » 27 Apr 2010, 16:49

jautajums bija posta autorei - kadi ir vinas puisa iebildumi pret sterilizaciju?

Noises viedokli izlasiju
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Ivettta » 27 Apr 2010, 21:48

Mes beidzot esam nobriedusi mazo Peliiti Gratinmeituku sterilizet. Vakar bijaam pie daktera, aprunaties par sho procesu. Nakamnedel.
p.s. - nezinu kaa Lv, bet seit, Irija, man uzreiz teica, ka sterilizaciju visdrosak veikt 3. menesus pec un 3. pirms perioda.
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Nemezis » 28 Apr 2010, 00:08

man pedeja laika Nora visur,kur gul,atstaj pelkes,pat pec pastaigas.
no vienas puses labi,ka nav mekleshanas un var bez problemam dzivot ar puikam viena telpa,bet tik un ta,uzskatu ka tas nav normali un domaju ka neesmu vieniga tada,kam ir lidziga problema.Nezinu pakonsulteshos vel ar vetu,bet ar hormoniem pichkat netaisos, apauksteshanas ta nevar but.Kad sterilizejam vinjai gads bija,nesatureshanas paradijas tikai pec gadiem 4.
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Sisija » 28 Apr 2010, 07:24

Nemezis, manai dobermaņa meitenei arī parādījās šāda problēma pēc sterilizācijas, tiesa sterilizēju viņu medicīnisku apsvērumu dēļ gandrīz 8 gadu vecumā. Urīna nesaturēšana parādījās drīz pēc sterilizācijas. Toreiz dakteris ieteica pamēģināt hormonus, mēs lietojām tikai kādu mēnesi ļoti, ļoti mazās devās un viss normalizējās, sune nodzīvoja bez problēmām līdz 11 gadu vecumam. Var būt tomēr ir vērts izmēģināt hormonus (mēs lietojām sievietēm paredzētos). Mūsu gadījumā rezultāts parādījās jau pēc dažām dienām un bija stabili pozitīvs, līdz tam bija tā, ka sune absolūti nejuta, ka piečurāja savu gultu un katru reizi jutās šausmīgi vainīga :( .
Sterilizēju arī otru suneni aptuveni tajā pašā vecumā un ,diemžēl, arī medicīnisku apsvērumu dēļ, bet nekādas problēmas neradās, vienīgi palika apaļīgāka.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Sinty » 28 Apr 2010, 08:12

Mana vecāku VASenīte vakar svinēja savu 10-o dzimšanas dienu... Un viņa nav sterilizēta. Nekādas problēmas ar meklēšanos nav bijušas, tik vien kā uzvilkt bikšeles pa mājām vajag. Uzvedība sunim nemainās tajās dienās, tapat nav nekādu viltus grūtniecību. Un kaut arī kucēni nav bijuši paredzēti ( un, protams, nav bijuši vispār), neviens nav spējis izšķirties par labu operācijai, jo elementāri nav izjusta vajadzība ne no saimnieku, ne suņa puses...

Es vienu laiku arī biju tikai un vienīgi par sterilizāciju, bet, kad jau nobriedu to veikt Dorai, sāku vairāk lasīt par to, sevišķi ārzemju saitos... Un mana pārliecība lēnām izkūpēja...
Tagad domāju pavisam savādāk - ja man būtu lielas šķirnes suns, vai, ja es dzīvotu privātmājā un suns ārā, tad stieptu sterilizēt tūlīt pat, bet... Ja manai mazsunei pirmā meklēšanās izpaudīsies tā, ka tā nesarežģīs īpaši dzīvi ne mums, ne, galvenais, Dorai pašai, tad tomēr ļaušu viņai dzīvot nesterilizētai. Sterilizēt vienmēr var paspēt... :tomati:
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby ruby » 30 Apr 2010, 01:34

Visvairaak apbeedinat tas ka ir cilveeki kuriem par to (kastraaciju/sterelizaaciju) nav nekaadas sajeegas , bet "gvelzh" totaalaakaas muljkjiibas!! Nevienam nekaa personiiga :)

OrlandoSeaHorse wrote: Tas, kas nav, tas problēmas nerada.
āmen :labipadarits:
~ Aiga ~
Image
User avatar
ruby
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 04 Mar 2010, 14:04
Location: Emerald Isle

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby čība » 30 Apr 2010, 07:10

Kastrācija/sterilizācija ir strīdīgs jautājums.
Abās pusēs ir spēcīgi argumenti.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Barbariisha » 02 May 2010, 15:38

Aizbraucām pagājušo nedēļ uz to operāciju, viss jau bija sarunāts, pateica, ko vajag līdzi utt.
Kad braucām mana pārliecība jau bija sašķobījusies, sākumā sāku runāt ar doku un doks pamanīja, ka neesmu pārliecināta. Tā arī neoperējāmies.
Doks teica tā, ja sagaidām meklēšanos un es saprotu, ka mēs netiekam galā, tad varam atkal runāt par sterilizāciju.
Starp citu, doks vēl teica, ka jo jaunāku es viņu sterilizēju, jo mazāks risks, ka viņai 10 gadu vecumā būs kaut kādi krūšu dziedzeru iekaisumi. :tikainesaki:
Image
Barbariisha
Puppy
Puppy
 
Posts: 241
Joined: 20 Jan 2010, 11:03

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby ruby » 03 May 2010, 15:23

Jaa es arii pirmo reizi notrusiiju :( !! Bet peec tam peec apm pusgada sanjeemos un aizvedu suneni uz sterelizaaciju, viss pagaaja vienkarshi ideaali :)

Jaa ja sterelizee kuciiti pirms pirmaas mekleeshanaas tad risks ieguut kruushu dziedzeru iekaisumus ir mazaaks par 0.5%
Ja peec pirmaas mekleeshanaas tad risks ir 8%
Ja peec otraas mekleeshanaas tad shis risks ir 26%, kas ir tieshi taads pats kaa nesterelizeetai kuciitei.
Last edited by ruby on 03 May 2010, 17:31, edited 1 time in total.
~ Aiga ~
Image
User avatar
ruby
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 04 Mar 2010, 14:04
Location: Emerald Isle

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Barbariisha » 03 May 2010, 16:33

Jā kaut ko tādu dakteris teica! :tikainesaki:
Image
Barbariisha
Puppy
Puppy
 
Posts: 241
Joined: 20 Jan 2010, 11:03

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Ivettta » 07 May 2010, 19:59

Perliitei Gratinai sodien tika veitka sterilizaacija, viss bija loti labi, Gratina tagad chucho. :)
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Cilveeks » 07 May 2010, 20:34

Ivettta Gratiņai ātru atveseļošanos! :estevisamilosu:
http://cilveeks.jimdo.com
,,Dzīvot prātīgi neprātīgā pasaulē ir neprāts." /Karlsons/
User avatar
Cilveeks
Junior
Junior
 
Posts: 816
Joined: 13 Jan 2010, 13:34
Location: Latvia, Vidzeme

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Ivettta » 07 May 2010, 20:54

Paldies, paldies! Es jau dikti biju sastresojusies, Gratinu aizvedu no rita aizvedu uz kliniku, atstaju, teica, ka lai pazvanu ar pusdienslaiku, tad pateiks kaa gaaja u.tt., es darbinaa, pastos telefonaa, neatbildeets zvans no kliinikas, man stress, skrienu paarzvaniit, domaaju, ka kaut kas noticies, bet nee, dakteriiite zvanija, lai pateiktu, ka viss ir loti labi, nekaadus stiprus pretsaapju prepartaatus nelietoja, suniitim varu braukt pakalj peec 3. stundaam. Bimbolis aciiis, jo biju sastresojusies, braucu Peerliitei pakalj, Peerluks taads miegains iznaak, meitene no reception parunaajas, 2. nedeljas nedrikst mazgat, shuviites ir taadas, kas nav jaanjem laukaa, Gratinai viss labi un veel ,ka pirmais bulka kliinikaa. :) Iesvetiijaam :tikainesaki: Irijaa bulku nav iipashi daudz Atbraucaam maajaas, Peerluks chucho, tikai, kad saldeejuma mashina pabrauca garaam ar melodiju, Gratinos pareeja Tad jau viss labi Mazai Peerliitei sapirku cuukas austinas, buus ko riit uzgrauzt Paneemu divas brivdienaninas, lai Perlukam buutu blakus. :labipadarits:
p.s. Par cenu Irl, 203.80 euro samaksaajam :) Gratinai 26.6 kg.
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Ivettta » 07 May 2010, 21:19

Atpusamies pec operacijas :) :gul:
Image
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby ruby » 08 May 2010, 01:16

Veelam Graatai aatru atveseljoshanos :)

Jap mees ar samaksaajaam apm taadu pashu sumu par sterelizaaciju plus veel viens simtnieks par trijiem izrautiem zobiem :( bet to apdroshinaashana atmaksaaja.

Klau vai tajaa summaa bija iekljauts assins tests sunim??
~ Aiga ~
Image
User avatar
ruby
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 04 Mar 2010, 14:04
Location: Emerald Isle

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Ivettta » 08 May 2010, 09:05

ruby , paskatiijos Receipt, par asinstestu neko neredzu. :)
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby ruby » 08 May 2010, 14:52

Ah skaidrs, paldies!
Bet vai tev pirms operaacijas nepaprasiija parakstiit papiirus, un tur arii bija jaaievelk kjeksiitis ja tu veelies lai sunim taisa assins testu, ja tu veelies lai nogriezh nagus, ja veelies lai sachipo un citi jautaajumi? Taadu tev nedeva?
Vienkaarshi vecaakajai sunenei kad taisiija sterelizaacijum es pierakstiiju ka vajag assins testu - sirds mieram, tagad mees vediisim videejo sunenei un vets saka - prieksh kam vajag assins testu?? Mees paarvaacaamies un mums tagad cits vets! Bet man liekas ka droshaak tomeer ir ar to assins testu.

Kur tu opereeji? Graatai bija prieksheejaa kjepaa katetrs? Nu noskuta vietinja kur bijis katetrs?
~ Aiga ~
Image
User avatar
ruby
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 04 Mar 2010, 14:04
Location: Emerald Isle

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Ivettta » 08 May 2010, 15:00

Es opereju Blessington veterinarajaa klnikaa, peec Agy ieteikuma, jo mums pasiem ir cita klinika, bet tur prasiju taadu "paaugstu" cenu. Bet viss mums loti patika, Gratinai pavisam maza reetina, shuvites ieksejas, kas nav janem laukaa, katetra bija kepinaa prieksejaa. Isteniba no aarpuses vizuali nemaz nevar pateikt, ka suncis bija operets. Gratina tada miegaina nedaudz, bet nu ja jau diedelee eedamo un nes speleties savu strikji, tad viss ir chiki piki. :rej: Par tiem papiriem, es tik vienu parakstiju, ka esmu informeta par riskiem operacijas laikaa. :)
ruby ,a no kurienes jus esat? kadi sunci tev ir? es te ipasi reti tagad esmu, ieprieksejos dogs.lv vairaak tusejos, tapec sunilv man daudzi sveshi ir :nadzinji:
p.s. - mes ar Gratoni tagad daarzaa saulojamies. :dzimene:
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron