Sterilizācija / kastrācija

Dog Health

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby ruby » 08 May 2010, 15:30

Jaaa shodien laicinsh aaraa skaists, dikti silts jau nav bet sauliite silda :)

Mees dziivojam Firhouse, taa ir Dublina 24, apm 4 km no Tallaght centra uz kalnu pusi bet preteeji City West sanaak, vets mums ir Old Bawn, vets patiik bet es ar vediishu citur sterelizeet, vienkaarshi man ir siikie (triis chivavas) un ne visiem vetiem ir pieredze opereet mazos dziivniekus. It kaa ieteica man jauku vetu Wicklow pilseetinjaa, nav taalu no mums :) Vecaakajai sunenei kad taisiija sterelizaaciju bija diegi un protams tuuta, bet viss bija ideaali, vinja man nosveerta meitene un nekad ne par ko nepiikst, taatad nekaadas probleemas nesagaadaaja taa diegu njemshana aaraa un tuuta. Nu tagad man jaaved videejaa - hiperaktiivaa un 100% zinu ka vinja tos diegus man pirmajaas 10 minuutees izraus :( taa kaa nu samekleeju iespeeju kur bez diegiem, tai pashaa Wicklow pilseetinjaa.

Graata jau nemaz nemeegjina laiziit to reetu, ne??
~ Aiga ~
Image
User avatar
ruby
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 04 Mar 2010, 14:04
Location: Emerald Isle

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Ivettta » 08 May 2010, 15:55

ruby , Gratina, man domaat, tai reetinai netiek klaat :D :D Vina man taada paapaliiga Peerliite :hih:
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby link » 18 May 2010, 08:57

Ane wrote:Varbūt kāds zina, vai ES ir kādi normatīvie akti, kas nosaka, no kāda vecuma var sterilizēt/kastrēt kucēnus? No kāda vecuma kucēniem atļauts veikt šādu operāciju dzīvnieku patversmēs?

Tikko pamaniju sho postu. Jus gadijuma ne par Daugavpils patversmi runajat? Neesmu vieteja, bet pat man jau ir vairaki cilveki teikushi(un vetarsti ari), ka Dpils patversme kastrejot sunus/kakjus 2 meneshu vecuma. Kuri parasti mirst...
link
 

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby teddy » 03 Jun 2010, 09:32

Viena saita izlasiju, ka suni pirms kastracijas operacijas velams attarpot un atblusot. Pirmo reizi par ko tadu dzirdu :apstulbis: Kads to ir darijis pirms OP? Man arsts neko tadu neteica, tikai par esanu, ka nevajag dot taja diena.
teddy
Baby
Baby
 
Posts: 25
Joined: 10 May 2010, 08:51

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby aerial » 03 Jun 2010, 10:41

teddy,

neesmu vets, taču man domāt, ka sunim tāpat būtu jābūt atblusotam un attārpotam visa gada garumā, izņemot gadījumus, kad dzīvnieks ir paņemts no ielas. Tad gan varētu būt tā, ka tas vispirms ir jāatbrīvo no parazītiem, un tikai tad jāoperē, taču ne jau ar pāris dienu starplaiku. Papildus tārpu zāles bez īpašas vajadzības tikai novājinātu dzīvnieka organismu pirms operācijas.
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby teddy » 03 Jun 2010, 14:32

Par to jau ari domaju. Savu pirms pusotra menesa attarpoju kartejo reizi, nu tagad nesaprotu vai man tas jadara atkartoti speciali prieks OP. Atblusosana ari pats par sevi, bet intereseja vai tas ir nepieciesams ari tiesi del OP. Bet sitas lietas jau es noskaidroju, piezvaniju arstam. Principa ieteica attarpot, ja jauns suns vairak neka tris menesus nav attarpots. Savu liksu mier tada gadijuma....
teddy
Baby
Baby
 
Posts: 25
Joined: 10 May 2010, 08:51

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby madja » 29 Jun 2010, 10:10

Rema, Čība

Jums jūsu kastrētās sunes ir uz to pašu šniti,kas man - kāda vecumā jūs veicāt operāciju?
Man vets teica,ka vajag pirms pirmās meklēšanās, savukārt trenere par to nebija tik pārliecināta,jo nevar droši uzķert brīdi un zināt,ka suns pilnībā attīstijies.
Domāju par sterilizāciju, jo - tas ir mans pirmais suns un es neesmu droša,ka 1) spēšu noķert,kad TAS sākas 2) suns dzīvojas arī pa pagalmu,kad esam mājā vai dārzā un tā kā paziņām ir precedents ar slepenajiem varoņiem,kas pārvar 1,8 m sētu un ātri pa kluso nodara savu darbiņu, negribu riskēt. Bet negribu arī sunim nodarīt pāri.
Vēl jau mums nav pat 4 mēneši, taču gribu,lai man viss ir skaidrs laicīgi, un jo vairāk viedokļu,jo labāk..
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby čība » 29 Jun 2010, 11:35

madja, patiesībā viedokļi dalās. Laukos VAS ir sterilizēts, jo tā slinkiem cilvēkiem vieglāk. Vai es to darītu pilsētā - nezinu, noteikti domātu ilgāk.
Kad to darīt tas ir tavs lēmums. Pētījumi parāda, ka sterilizējot līdz pirmajai meklēšanās reizei, samazinās audzēju iespējamība. Bet, tikko atgriezos no Vācijas, kur pret sterilizāciju izturas rezervēti un iesaka sterilizēt tad, kad suns ir pieaudzis (ap 2-3 gadi), jo sterilizējot jaunu suni tomēr raksturs itkā neattīstās un sunim ir grūtāk saprasties ar citiem sugas brāļiem&māsām. Internetā ir kaudzēm rakstu.
Es uzskatu, ka tā tomēr ir saimjnieka izvēle, jo operācija ir operācija, narkoze ir narkoze. Ja saimnieks var savu suni nosargāt nezinu vai būtu jāskrien sterilizēt.

Mana reālā pieredze ir tāda, ka sterilizācijai vairāk plusu. Var sterilizēt no 6 mēnešu vecuma. VAS mums ir sterilizēts pēc pirmās meklēšanās, jo nedēļu pirms sarunātās operācijas dienas sākās meklēšanās. Meklēšanās laikā gan nevajadzētu sterilizēt - pārāk daudz asiņu. VAS ir izaudzis pilnīgi normāls suns un nav palikusi nekādā bērna prātā - labs sargs ar spēcīgu un stabilu raksturu. Kokeri sterilizējām pirms pirmās meklēšanās. Nevienam no suņiem nebija nekādu īpašu komplikāciju, tikai vemšana, kad cēlās no narkozes. Tas ir tā pat kā cilvēkiem - kāda nu kuram reakcija uz narkozi.

Ja esi nolēmusi sterilizēt, būtu jāatrod tiešām labs vets, kas labi operē. Ja esi no Rīgas varu ieteikt Paija VET Valdemāra ielā 97. Tā ir veterinārā privātprakse, ārsts tikai viens, par kuru varu teikt tikai to labāko. Tai pat laikā cenas ļoti demokrātiskas.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby madja » 29 Jun 2010, 12:02

nujā, tāpēc jau es laicīgi sāku domāt :) kamēr vēl var izvēlēties visus variantus. viens ir lasīt rakstus internetā - ne vienmēr tiem pilnibā uzticos, tāpēc arī uzbāžos ar jautājumiem šeit, jo jau trešo mēnesi lasot forumā, ir radusies sajūta,ka šeit "dzīvojošie" ir nedaudz tākā pazīstami un word_of_mouth uz mani ir liels spēks :D

Jautājums ne pa tēmu vēl - ja Tu iesaki Valdemāra ielas klīniku, vai pati esi kautkur centrā? Man,protams, radās ķecerīga doma, ka varētu "nejauši" tad noiet garām tur,kur ar mazo bumbuli ejat staigāt....
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby čība » 29 Jun 2010, 12:18

madja PM :yes:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Zuks » 29 Jun 2010, 12:34

Paija Vet tiešām ļoti labs dakterītis. Problēma tikai viena - ar mašīnu grūti piestāt, it īpaši ja esi viens. Man izdevās netālu sētā atstāt - vedu runcīti atbumbuļot, bet lielu suni pēc narkozes tālu neainesīsi. Citādi baigi labai doks. Ja interesē, varu telefoni'nu iedot.
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby čība » 29 Jun 2010, 12:37

zuks - pie Eirovīna veikala var atstāt auto. Bet nu ar stāvvietām tā tiešām ir problēma.
Es pat nezinu, varbūt var piebraukt no pagalma puses. Un nu var jau arī visu izdeomāt - nolikt auto kaut pie bijušās policijas ēkas un piebraukt, ar avārijas gaismām apstāties un ielikt sunci mašīnā. Nu nebūs tā, ka Māris pateiks - darbu beidzu, viss. Ja būs nepieciešams, noteikti palīdzēs aiznest
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby moshkis » 18 Jan 2011, 09:02

Kādi ir plusi un mīnusi puikas kastrācijā? Kadas var būt problēmas pēc tam? Esam nolēmuši kastrēt, bet ir daži labi rada gabali kas ir kategoriski pret
Image
User avatar
moshkis
Puppy
Puppy
 
Posts: 301
Joined: 13 Jan 2010, 22:56
Location: Rīga, Cēsis. t.nr. 28486759

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Rotija » 18 Jan 2011, 09:11

moshkis wrote:...ir daži labi rada gabali kas ir kategoriski pret


Minēšu - vīrieši? :kanepe:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby brex » 18 Jan 2011, 11:02

+ musu suna kastracija - vairs neinteresejas par tekosam kucem - pat paosta tekosu kuci - aaa, nu skaidrs, bet neinterese, a ta jau 8 men desoja pa mezu un mekleja, kur tad palikas; pat nemegina tirinaties gar kajam cilvekiem (lai gan varbut ta bija dominance)
- domaju, ka bisku paleninas vielmaina (lai gan kastrejam tiesi uz gada vecumu, lidz ar to gruti pateikt - kas tiesi ir uz izaugsanu norakstams, kas uz kastresanu)

Citadi nekadi suns nav mainijies - raksturs nemainijas nemaz, tapat uzskata, ka ir "kruts kobelis", citi suni par vinu nesmejas, apcura tapat visu, nekadas problemas veseliba neesam pa so laiku pamananijusi (pfu-pfu), nu jau 2 gadus kastrets
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby aija » 26 Jan 2011, 12:09

tomēr, vajag padomāt par to ,ka suns var palikt" uz galda",lai arī tas procents ir niecīgs(it kā)jūs varat būt tajā skaitā.tieši tā bija ar mani -jauna 5gadīga vesela kucīte tur arī palika.To pārdzīvot ir ļoti grūti.Jo jebkura narkoze ir bīstama gan cilvēkam ,gan zvēram
aija
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 04 Jan 2011, 17:39

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby k_i_k_a » 08 Apr 2011, 20:14

Kad kucēni piedzimuši, pēc cik ilga laika kuci var sterilizēt?
User avatar
k_i_k_a
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 27
Joined: 04 Sep 2010, 18:15

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Andrushka » 13 Apr 2011, 14:08

Sterilizēt varēs, kad pupiņi būs ieņēmuši iepriekšējo izskatu. Tas apmēram pēc 4 mēnešiem no kucēnu dzimšanas.
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby SURI » 27 Apr 2011, 21:06

Kucīte bija sterilizēta, kad viņai bija 2 gadi. Bija dzīves priecīga un aktīva. Apmēram 6-8 mēnešus vēlāk viņa ir palikusi skumja, guļ mājās pie durvim, pastaigas nenes viņai prieku, visi suņi jebkura dzīmuma kairina. Visi mani meginājumi viņu izkustināt ir bez rezultāta.
Pedēja laikā viņa pat neinteresējas par est gatavošanas procesu. Bet ēd visu porciju. Tagad domāju, ka pirmam kartam vajag paradīties ārstam, bet varbūt arī jūs ko ieteiksiet.
User avatar
SURI
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 15 Feb 2010, 17:50

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Sisija » 27 Apr 2011, 21:25

SURI wrote:Kucīte bija sterilizēta, kad viņai bija 2 gadi. Bija dzīves priecīga un aktīva. Apmēram 6-8 mēnešus vēlāk viņa ir palikusi skumja, guļ mājās pie durvim, pastaigas nenes viņai prieku, visi suņi jebkura dzīmuma kairina. Visi mani meginājumi viņu izkustināt ir bez rezultāta.
Pedēja laikā viņa pat neinteresējas par est gatavošanas procesu. Bet ēd visu porciju. Tagad domāju, ka pirmam kartam vajag paradīties ārstam, bet varbūt arī jūs ko ieteiksiet.

Domāju, ka šajā gadījumā tam nav nekāda sakara ar sterilizāciju. Drīzāk ir kaut kādas veselības problēmas. Man arī nācās sterilizēt savas 2 kuces, nekādu negatīvu izmaiņu uzvedībā nemanīju, drīzāk otrādi, un skumīgas jau nu noteikti nepalika. Jāmeklē citi iemesli.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron