Sterilizācija / kastrācija

Dog Health

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby irituska » 18 Feb 2010, 13:47

Mēs tikko no "randiņa" ar Drapči. Uiiii, šitādu apreibušu es savu zvēru nekas neesmu redzējusi :huh:
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby elīna » 18 Feb 2010, 13:48

tas ātri pāries. manējā pirmo dienu nogulēja, otrajā jau visu bija aizmirsusi.
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby irituska » 18 Feb 2010, 14:02

Utīte arī pastāvēja kādu brīdi šķība - greiza istabas vidū, pavēcināja astīti, aizģeņģerēja uz pamperīša pačurāt, un aizgāja gulēt, izstiepusi saplāksterēto vēderiņu. Taksis nesaprot, ko šim draudzenīte tāda jocīga :apstulbis:
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Snowhuskies » 21 Feb 2010, 14:26

Tā kā plānoju savu suni kastrēt, tad jautājums tāds--vai viņam, ja viņš jau pirms tam ir baudījis "suņulaika vājprātu", zudīs interese par kucēm vai tomēr nē? Cik ir dzirdēts, tad suņi, ja izkastrēti agrā vecumā, pēc kastrēšanas vispār par kucēm interesei neizrāda.
Es vienkārši domāju, vai man tas arī atrisinātu problēmu, ka suns, saodis kādu kaimiņu kucīti, atklāj sevī tādas spējas pārvarēt jebkuru augstāko žogu, ka pilnīgi baisi paliek viņu atstāt vienu.
Snowhuskies
 

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby irituska » 21 Feb 2010, 19:25

HELP!!! :soks:
Bunželei ceturtā pēcoperācijas diena, šī ritīgi atžirgusi - grib dauzīties ar Makaronu. Ļaut? neļaut?ļaut tikai manā uzraudzībā, lai varu pārtraukt dauzīšanos, kad sāk iet par karstu?
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby zukins » 21 Feb 2010, 19:39

neesmu vets - bet es neļautu, ja ir tikai ceturtā diena. lai nesarausta brūcīti, kas sākusi dzīt. manējās kādu nedēļu tika turētas mierīgā režīmā, pēc tam gan ļāvu dauzīties. tā viegliņām :)
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby irituska » 21 Feb 2010, 20:04

Nu man ar' tas liekas tā bišku par traku. Bet es šitik koķetīgu un priecīgu Mončeli sen neesmu redzējusi. Pilnīgs ārprāts.
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby brex » 21 Feb 2010, 20:08

Snowhuskies wrote:Tā kā plānoju savu suni kastrēt, tad jautājums tāds--vai viņam, ja viņš jau pirms tam ir baudījis "suņulaika vājprātu", zudīs interese par kucēm vai tomēr nē? Cik ir dzirdēts, tad suņi, ja izkastrēti agrā vecumā, pēc kastrēšanas vispār par kucēm interesei neizrāda.
Es vienkārši domāju, vai man tas arī atrisinātu problēmu, ka suns, saodis kādu kaimiņu kucīti, atklāj sevī tādas spējas pārvarēt jebkuru augstāko žogu, ka pilnīgi baisi paliek viņu atstāt vienu.


man suns tika kastrets gada vecuma, pirms tam - ka uzoda kuci, skreja meklet, neatskatoties, laizija zemi, kur sacurats - lauka vilka atkal paskatities, vai TA nav gajusi garam
tagad - paosta, liekas, ka saprot, par ko raidijums, tacu nekur trakuligi nemetas. pagajis vairak ka gads pec kastresanas

lai gan te kaut kur Bafija (laikam pie haskijiem) rakstija par vienu no vienu suniem - ka sparatu, nekas daudz nav mainijies
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby irituska » 21 Feb 2010, 22:17

irituska wrote:Bunželei ceturtā pēcoperācijas diena, šī ritīgi atžirgusi


Nezinu. Iet kā tanks. Izgājām ārā - ceļ pret visām kupenām kāju un iezīmē teritoriju :chura: Gribēja arī nesties augšā pa trepēm uz 5. stāvu - to gan neļāvu.
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby agy » 22 Feb 2010, 01:09

Mans mazais ala vestijs bija jauninsh, kad 00 izopereja. pirms tam bija interese par kuchukiem, bet neko nebija darijis. pec operacijas kadus 2 meneshus vel pieversa uzmanibu kucitem, bet pec tam jau hormoni nomierinajas un vairs nav nemaz meginajis kadu pataisit grutu!

Sheit Irija ljoti forshi, ja esi bezdarbnieks, tad vari savu sunciti izkastret/steriilizet par niecigu summu. ja man maza (7.5kg) suna kastreshana izmaksaja ap 100e, tad, ja butu bezdarbniece, tad maksatu tikai 20e. valsts apmaksa starpibu, tada veida samazinot iespeju krancishu paroshanai.
agy
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 15 Jan 2010, 18:05

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby ruby » 16 Mar 2010, 01:45

Agy - to gan nezinaaju ka ja bezdarbnieks tad valsts apmaksaa kastraaciju/sterelizaaciju :soks: Es gan vairs neesmu bezdarbnieks, tagad skaitos pilna laika students (BEA sanjemu), vai luudzu pateiksi kur taadas lietas uzzinaaji?
Manai kuciitei sterelizaacija izmaksaaja 300 eiro, nu 100 eiro atmaksaaja apdroshinaashana, jo piena zobus pie reizes dazhus izraava, taa kaa anesteezija pieskaitiijaas pie zobiem (vinja man 1.7 kg sver taa kaa svaram nav noziimes) Tagad taisamies videejo meiteni vest uz OP, buutu jauki ja kaads mums ko atmaksaatu :D
~ Aiga ~
Image
User avatar
ruby
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 04 Mar 2010, 14:04
Location: Emerald Isle

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Barbariisha » 23 Mar 2010, 19:59

Man jautājums interesei.
Kurā vecumā, tad īsti labāk ir sterilizēt? Vieni saka jāgaida 1,5 gadi, otri saka, ka 6 mēnešos. Kā tad īsti ir? :neparliecinats:
Image
Barbariisha
Puppy
Puppy
 
Posts: 241
Joined: 20 Jan 2010, 11:03

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby brex » 23 Mar 2010, 20:15

suns vai kuce un vai no lielajiem suniem?

visbiezak esmu dzirdejusi sadu viedokli - kuces labak lidz 1. meklesanas reizei (tas samazina audzeju riskus), kas var but dazados vecumos un bezskirnes pienemtai kucitei vispar nezinams. Puikiem - 8-9 men, savam gan gaidiju lidz gadam, lai pieaug miesas, jo boija tads neverts. A lielajiem suniem - nobriest velak, tad ari var bisku velak
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby ruby » 23 Mar 2010, 22:47

Tieshi taa ir vairaakas teorijas kad jaasterelizee/jaakastree! Un iisteniibaa nevar taa pateikt kura ir taa labaakaa/patiesaakaa, jaapameklee info, jaapalasa un tad jaaizsecina kursh tev un tavam miilulim buus tas piemeerotaakais :)
~ Aiga ~
Image
User avatar
ruby
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 04 Mar 2010, 14:04
Location: Emerald Isle

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Barbariisha » 24 Mar 2010, 08:30

Man ir bezšķirnes pundurpinčers kucīte!
Tad, ja viņai tagad it 5 mēn. un 3 nedēļas, tad jau sanāk bez maz, ka mums jābrauc sterilizēties? :soks:
Image
Barbariisha
Puppy
Puppy
 
Posts: 241
Joined: 20 Jan 2010, 11:03

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Sinty » 24 Mar 2010, 08:43

Es arī šitā pat svārstījos, jo viedokļu ir bezgala daudz... Un jau biju nolēmusi savējo sterilizēt pirms pirmās meklēšanās, bet... Tagad tomēr esmu nolēmusi tā, kā sākumā ar vetu norunājām - ne ātrāk par 8 mēnešiem, respektīvi, ja manējā būs no tām "vēlajām", tad darīsim to pirms, bet, ja tomēr sāksies, tad divus mēnešus pēc...
Vismaz sunītes, kas ir sterilizētas pēc pirmās meklēšanās, es pazīstu un viņām viss ir ok jau pieklājīgā vecumā, bet tādas, kuras pirms - nepazīstu nevienu pašu...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Sisija » 24 Mar 2010, 08:51

Es arī vēl pagaidītu, manuprāt 5 mēneši tomēr ir par ātru, bet jāizlemj jau būs pašai.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby brex » 24 Mar 2010, 09:29

Barbariisha - vai nevari uzzinat, kad vinas mammai bija 1.meklesanas - tas varot but lidzigi meitai?
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby s_solv » 24 Mar 2010, 10:20

Es savu Tiku sterilizeju nepilnu 8 meneshu vecumaa sanaaca pirms mekleeshanaas. Operacija bija ljoti smaga, gandriz izdzisa mans sunjuks, jo pilnigi nepanesa narkozi. pecoperacijas periods bija ljoti gruuts. Bet nu kad viss sadzija (dzija viss labi), viss ir superigi. urina nesatureshanas nav. priecaajaas speleejaas dzivojaas :dejosuns: , vienigi "azabochenie" puikas gan vinjai nepatiik :D nemirkli nenozheloju, ka sterilizeju.

aaa vel gibeju piemetinaat. atvedu no laukiem savas sunes mammu arii sterilizet uz Rigu pirms nedeljas. Vinjai gan viss super pec operacijas, pilnigi salidzinaat nevar, staigaja jau taja pashaa dienaa un vispaar neaiztiek savu shuvi. selejaas un priecajas, rit vedishu njem shuves laukaa.
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Greylove » 24 Mar 2010, 13:49

Man šodien kaimiņiene padomu prasīja, storijs tāds: viņi pirms mēneša paņēmusi 2-3g vecu čau-čau šķirnes kuci. Pamestu, un nevienam nevajadzīgu. Un tagad viņu sāk nomocīt domas (kuras, starp citu, vets, kuru sakarā ar ādas problēmām bija apmeklējuši, pameta)- vai tik kucene nav grūsna? Nu tipa esot tāda apaļāka palikusi. Bet ej nu sazini, vai apaļaka tāpēc, ka grūsna, vai tāpēc, ka labākā maizē tikusi, vai tapēc, ka viltus grūsnība. Ko darīt? Nu negribas viņus sūtīt sonogrāfiju taisīt (pašvaki ar naudām). Ja ir patreiz ar kucēniem vēderā, tad loģiski būtu sterilizēt ar visiem kucēniem, bet ja vienk. viltus grūsnība, tad zinu, ka nav labi sterilizēt neilgi pēc meklēšanās, ir jāsagaida, cik saprotu, kādi 3 mēn. pēc meklēšanās, lai hormoni nostājas vietās. Bet patiesībā, nav jau zināms, vai viņai tiešām pirms tā mēneša ir bijusi meklēšanās. Pati čavu tautījusi neesmu, ko man tur taustīt, tāpat jau uz aci neko pateikt nevar.
Labi, jautājums rezumējot - cik lielas problēmas var būt, ja kuci sterilizē māņu grūtniecības laikā, it īpaši tik specifiskai šķirnei kā čau-čau. Varbūt vēl kādas idejas, ieteikumi? :)
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron