Zobi, zobu maiņa

Dog Health

Zobi, zobu maiņa

Postby čība » 20 Sep 2010, 12:32

Kā izrādās nav temata par zobiem...

Tad nu tā, mums kucēnam mainās zobi. Nevienam mūsu sunim nav tā bijis, ka neizkrīt iepriekšējie un vietā jau aug jauni, bet šim ir - vecie ilkņi turās un nemaz nekustās, bet jaunajiem ilkņiem jau redzams gals...
Man bija visu laiku pārliecība, ka tādi zobi jārauj ārā, bet vetārsts saka, ka mierīgi varot ļaut izaugt jaunajiem zobiem līdz pusei un, ja tas vēl vecie nekust - raut ārā.
Protams,painteresēšos pie citiem vetārstiem, bet bet gribētos dzirdēt citu pieredzi.

P.S. Konkrētajā gadījumā nav runa par mazsuni, bet lielu šķirni, kam tāda zobu nekrišana nav pārāk raksturīga.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby maksis » 20 Sep 2010, 12:39

Man pavisam svaiga, burtiski dažas dienas veca pieredze ar čirneko. Es piederu pie tiem, kas vispār reti sunim mutē ieskatās (nu neapzinīga būtne), tad nu konstatēju, ka manam Rasmusam jaunie ilkņi tieši kā tu saki - iznākuši gandrīz jau līdz pusei, bet vecie vēl turas. Viens galīgi ļurkans, bet otrs stingrs. Uzreiz uzcepu vēstuli audzētājai - ko darīt?! :sajucis: Uz ko viņa atbildēja tieši to pašu, ko tev vetārsts. teica, ka čirnekām zobi mainās viegli, bez problēmām, un lai vnk iedodu sunim kaut ko pagrauzt. Un lai nesatraucos. :kanepe: Pēc 2 dienām nebija ne tā ļurkanā ilknīša, ne tā, kas turējās kā mūris. Tā ka pilnīgi iespējams, jums arī tā būs.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby energy » 20 Sep 2010, 12:58

Mūsu francītim tāpat bija, jau satraucāmies, ko darīt. Devām graužamos un vienu, kad tas galīgi ļurkājās un bija pavisam šķībs(bet vēl ārā nekrita) ar flaķenēm izrāvu :) Otrs pats pēkšņi vienu dienu izkrita, ka pat nepamanījām.
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby čība » 20 Sep 2010, 13:09

energy wrote:Mūsu francītim tāpat bija, jau satraucāmies, ko darīt. Devām graužamos un vienu, kad tas galīgi ļurkājās un bija pavisam šķībs(bet vēl ārā nekrita) ar flaķenēm izrāvu :) Otrs pats pēkšņi vienu dienu izkrita, ka pat nepamanījām.


Mums ir sava sistēma, kā dabūt ārā zobus, kas ļurkājās - mazliet agresīvākas spēles ar vecām lupatām :kanepe: Bet šitie turas kā akmenī, nevis ka neļurkājas, bet vispār pakustināt nevar - arī normāli pirkstos saņemot nevar... Tas arī mani satrauca - ka tie zobi tur kā uz palikšanu iesēdušies :hih:
Nu respektīvi pagaidām nav par ko satraukties - paldies! :jaa: Tad vetārstu arī kādu laiku varēšu likt mierā :hih:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby Cilveeks » 20 Sep 2010, 17:47

čība wrote: vetārsts saka, ka mierīgi varot ļaut izaugt jaunajiem zobiem līdz pusei un, ja tas vēl vecie nekust - raut ārā.


:par:
http://cilveeks.jimdo.com
,,Dzīvot prātīgi neprātīgā pasaulē ir neprāts." /Karlsons/
User avatar
Cilveeks
Junior
Junior
 
Posts: 816
Joined: 13 Jan 2010, 13:34
Location: Latvia, Vidzeme

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby ingo » 21 Sep 2010, 08:34

Manam vilku špicam arī auga jaunie ilknīši, kad vecie vēl nebija izkrituši. Atceroties, ka punduršpicam bija jārauj ārā pie veta, Greisu protams arī aizstiepu pie veta :velnins: Viņš paskatījās, ka vietas pietiek visiem zobiem, gan jaunajiem , gan vecajiem un aizsītīja mūs mājas gaidīt kad paši izkritīs. Tā arī notika :aptracis: Jāuztraucas esot tad, ja var redzēt, ka kādam no jaunajiem zobiņiem nav vietas un tas sāk augt šķībi, tad gan ar steigu jātiek no vecā vaļā
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby Zuzanna » 21 Sep 2010, 10:08

Man Grantam arī viens piena ilknis ļoti ilgi turējās, nekustējās ne lūdzams. Devu kārtīgus graužamkaulus, pa druskai pati pakustināju un pamasēju un drīz vien bija laukā.
Galvenais jāpaseko, lai vecais netraucē augt pareizi jaunajam.
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby čība » 22 Sep 2010, 08:35

Divi augšējie ilkņi, kas vakar vēl turējās kā akmenī iecirsti... šodien vairs nav :aptracis:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby Laura » 22 Sep 2010, 12:24

Tā kā es esmu bailīga un suņiem mutē skatos katru dienu (man patīk!), tad biju stipri izbrīnīta par zobu maiņas procesu Rēzijas žokļos. Vārdu sakot - vispirms izbira visi vecie (priekšējie), tad sāka līst ārā jaunie. Tad izkrita divu dienu laikā visi četri ilkņi un tagad aug jauni vietā. Molāri aug naktīs. Tad gadās, ka no rīta gultā vai uz grīdas atrodam veco zobiņu... Un nāk cobu feja. Ar smirduli. :hih:
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby OrlandoSeaHorse » 26 Sep 2010, 18:05

Vecais zobins japaglaba, tad maja nauda vienmer busot.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby čība » 26 Sep 2010, 21:12

OrlandoSeaHorse wrote:Vecais zobins japaglaba, tad maja nauda vienmer busot.


Kā viņu atrast? :huh: Ja izrauj, nu tad var noglabāt... bet es nevienu izkritušo zobu neesmu redzējusi :(
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby ingo » 27 Sep 2010, 10:05

čība wrote:Kā viņu atrast? :huh: Ja izrauj, nu tad var noglabāt... bet es nevienu izkritušo zobu neesmu redzējusi :(


nu Greisa dažas reizes kopā ar mantiņu ielika rokā, vai nometa pie kājām arī zobiņu :jautri:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby čība » 27 Sep 2010, 10:35

ingo wrote:
čība wrote:Kā viņu atrast? :huh: Ja izrauj, nu tad var noglabāt... bet es nevienu izkritušo zobu neesmu redzējusi :(


nu Greisa dažas reizes kopā ar mantiņu ielika rokā, vai nometa pie kājām arī zobiņu :jautri:


Nē, mums visi zobi pazuda naktī. Vakarā skatos - visi mutē, pau'rķēju - nu nekustās. No rīta, pirms iešanas uzdarbu paskatos - tukša mute :neparliecinats:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby ievucis » 29 Sep 2010, 21:00

Sveiki. NU manai Fabijai arī apakšējie ilkņi vecie turās kā akmenī un jaunie jau krietni paauguši. Nezinu, es domāju vest pie veta, lai skatās, citādi jāraizējas, ka tik nesanāk kāda ķibele.
Reku bildīte ar Fabijas 4 apakšējiem ilkņiem :hih:
Image

Image
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby čība » 29 Sep 2010, 21:23

ievucis wrote:Sveiki. NU manai Fabijai arī apakšējie ilkņi vecie turās kā akmenī un jaunie jau krietni paauguši. Nezinu, es domāju vest pie veta, lai skatās, citādi jāraizējas, ka tik nesanāk kāda ķibele.
Reku bildīte ar Fabijas 4 apakšējiem ilkņiem :hih:
Image

Image


Nu mums tādi līdzīgi bija, biku lielāki izauga un izkrita.
Es tik nezinu, kas Fabija par šķirni? Mazajām šķirnēm ar zobu maiņu ejot grūtāk, lielajiem vienkāršāk.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby ievucis » 29 Sep 2010, 21:39

čība wrote:
ievucis wrote:Nu mums tādi līdzīgi bija, biku lielāki izauga un izkrita.
Es tik nezinu, kas Fabija par šķirni? Mazajām šķirnēm ar zobu maiņu ejot grūtāk, lielajiem vienkāršāk.

Fabija ir Tuleāras kotons :pukudupsis: Neko nezinu, ka ar zobiem viņiem :neparliecinats:
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby ievucis » 30 Sep 2010, 16:24

Bijām pie daktera un viņš teica, ka neko tagad lietas labā nevar darīt izņemot to, ka spēlēties tā, lai tos vecos zobus kustinātu ārā. Līdz 8 mēneši ir jāgaida, lai var ķirurģiski iejaukties, bet cerams, nekas tāds nebūs vajadzīgs. Audzētāja minēja, ka paziņas kotoniņam visi zobi auga 2 rindās, un nācās to veco rindu visu izraut :apstulbis:
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby pixy » 03 Nov 2010, 12:28

Kādi panākumi visiem ar zobu izbiršanu? Visi vecie laukā? Mēs vēl līdz ilkņiem neesam tikuši, bet viņai nav izkritis viens priekšējais apakšējais un jaunais jau aug ārā. Vecais tieši priekšā un ļoti cieši klāt, nevaru nekā paļurkāt. Kādam ir bijušas problēmas ar priekšējiem? Pagaidām šķiet, ka netraucē, jo tai pusē jaunais izvietots tieši turpat kur otrā, bet tā jocīgi ir :neparliecinats:
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby ievucis » 04 Nov 2010, 18:30

Fabei apakšējie ilkņi izkrita, augšējie kā zaldāti stāv, ari nevar pakustināt. Priekšējie ar jau 2 rindās.....ceru tie ātrāk kritīs. Atliek tik gaidīt.
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby adzenda » 04 Nov 2010, 19:48

Jautājums ne par zobu maiņu, bet par zobiem gan...
Tātad - ir aizdoma, ka sunei sācis strutot dzeroklis. :grr: Zobs laikam nesāp, jo uzspiežot neprotestē, bet aptuveni tajā rajonā ir tāds kā mini bumbulis zirņa lielumā. Ciets nav, tāds pamīksts. Reizēm mēģina ar ķepu paberzēt to vietu.
Vai kāds var ieteikt labu speciālistu zobu problēmu risināšanai Rīgā?
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Next

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests