Zobi, zobu maiņa

Dog Health

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby pixy » 24 Jul 2012, 20:33

Nu tad vienkārši paļaujies uz savām izjūtām - ja Tev sāk šķist, ka suņam par daudz vienā brīdī vai arī tiešām kādas pazīmes par to sāk liecināt - nu padod to pašu Calcidel, tas ir labs preparāts un lielajiem kucēniem to bieži iesaka. Tai pat laikā, varbūt vienkārši iedod kādu skrimsli (jēlu) papildus uzskrabināt un to pašu biezpienu kādā maltītē - un būs labi :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby Dagucis » 24 Jul 2012, 20:39

Mums šodien izkrita pēdējie divi ilknīši.
Pēc pāris dienām mums paliks 5mēneši. Apakšējais ilknītis jau kādu nedēļu kustējās. Šodien atbraucu pēc darba mājās un skatos,ka ilknis tā noliecies. Ar pirkstu pieskāros un laukā bija.
Augšējo pakustināju, bet nemaz nekustējās. Tad ar mīksto mantu paspēlējāmies vienā momentā izkrita arī tas :) Un šie abi uz bruģīša, tā, ka varēju pacelt. Tie arī bija pēdējie no priekšējiem zobiņiem, kas mainījās. Jaunie ilknīši jau spraucās ārā. Tāpēc jāsaka, ka pāris dienas staigāja ar sešiem ilknīšiem :D Nu jāsaka gan, ka līdz pusei nebija izauguši, bet nu mazliet jau bija gan. Neesam lielā šķirne, bet gan kautkas starp vidējo un lielo.
Barojam ar sauso (tagad gan ļoti nelabprāt to ēd), kefīriņu + biezpieniņu. Tagad sākām cukurkauliņus sestdien dot,lai pagraužās ;)
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby muffin » 25 Jul 2012, 10:59

pixy wrote:Nu tad vienkārši paļaujies uz savām izjūtām - ja Tev sāk šķist, ka suņam par daudz vienā brīdī vai arī tiešām kādas pazīmes par to sāk liecināt - nu padod to pašu Calcidel, tas ir labs preparāts un lielajiem kucēniem to bieži iesaka. Tai pat laikā, varbūt vienkārši iedod kādu skrimsli (jēlu) papildus uzskrabināt un to pašu biezpienu kādā maltītē - un būs labi :) .

Liels paldies par padomu! :pukudupsis:
User avatar
muffin
Baby
Baby
 
Posts: 48
Joined: 14 Jun 2012, 17:01
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby Sirke » 01 Oct 2012, 14:48

Man arī jautājums par zobiem, tāpēc nesākšu jaunu tēmu, bet pajautāšu tepat.

Tā tad sunim jau 4 mēneši, šodien izkrita viens priekšējais zobiņš... pat nezinu kur viņai tas palika, norija vai kaut kur nokrita...
Bet vispār suns pēdējā laikā ir neomā... maz grib spēlēties...
Tā zobu maiņa suņiem ir sāpīga? Tā ietekmē viņa garstāvokli?

Kas īsti jādod sunim ēst, kad viņam tie zobiņi krīt? Vai jādod kalcijs?
Manam sunim ir alerģija uz piena produktiem tāpēc biezpiens un kefīrs atkrīt.

+Sunim elpa pēdējās divas nedēļas ir vienkārši šausmīga... pirms tam bija viss kārtībā...
Vai zobu maiņa pasliktina suņa elpu?

Ar barību mums arī iet kā iet. Liekas no HILLS viņa nenormāli krīt spalva un kasās, tagad nopirku ACANA, bet to viņa nelabprāt ēd, neskatoties uz to, ka tur ir 60% tīras gaļas....
ImageImage
User avatar
Sirke
Baby
Baby
 
Posts: 39
Joined: 06 Aug 2012, 17:24
Location: Rīga

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby čība » 03 Oct 2012, 09:28

Sirke wrote:Bet vispār suns pēdējā laikā ir neomā... maz grib spēlēties...
Tā zobu maiņa suņiem ir sāpīga? Tā ietekmē viņa garstāvokli?


Uz visiem jautājumiem - jā, tā var būt un droši vien ir. Musējai zobu maiņas laikā limfmezgli piepampa tā, ka skrēju pie dakteradomādama, ka kaut kas kaklā iekodis. Kucēnam pampums bija pa visu kaklu manas plaukstaslielumā!

Kas īsti jādod sunim ēst, kad viņam tie zobiņi krīt? Vai jādod kalcijs?
Manam sunim ir alerģija uz piena produktiem tāpēc biezpiens un kefīrs atkrīt.


Jāskatās vai vajag, jo kalcija pārforsēšana arī nav laba un no tās atkal citas problēmas...Par šo es apjautātos audzētāja viedokli. Es savam nedevu papildus kalciju. Profesionālajā kucēnu barībā viss tomēr ir iekšā. Bet papildus devu to, ko jūs nevariet dot.

+Sunim elpa pēdējās divas nedēļas ir vienkārši šausmīga... pirms tam bija viss kārtībā...
Vai zobu maiņa pasliktina suņa elpu?

Mazliet tas varētu ietekmēt, bet, ja elpa ir šausmīga es tomēr čāpotu pie veta, slikta elpa var liecināt arī par citām problēmām.

Ar barību mums arī iet kā iet. Liekas no HILLS viņa nenormāli krīt spalva un kasās, tagad nopirku ACANA, bet to viņa nelabprāt ēd, neskatoties uz to, ka tur ir 60% tīras gaļas....

Vai barība tiek kārtīgi izmērcēta?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby Sirke » 10 Oct 2012, 13:35

Vai barība tiek kārtīgi izmērcēta?


Čība, liels liels paldies par atbildēm! ;)

Nu jā es to barību nelabprāt mērcēju, bet laikam tā būs jādara :)

Un par to elpu runājot es sapratu, ka es bik par daudz dodu viņai tās porcijas, kad iemaisu gaļu... viņa jau tādā veida var apēst daudz, a kuņģītis tak maziņš, iespējams nepārstrādā visu, tāpēc kaut kas tur veidojas...

Bet var jau arī būt no pārtikas, katrā gadījumā vēroju tālāk...

Es arī sapratu, ka manu sune ir baigā aktrise :)))
ImageImage
User avatar
Sirke
Baby
Baby
 
Posts: 39
Joined: 06 Aug 2012, 17:24
Location: Rīga

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby čība » 10 Oct 2012, 13:48

Sirke wrote:Nu jā es to barību nelabprāt mērcēju, bet laikam tā būs jādara :)


Zobu maiņas laikā suņuks varētu nelabprāt ēst, jo viņam vienkārši sāp. Vēlāk barību ieteicams mērcēt, ja suns ir baigais rīma. Zinu, ka mana audzētaja arī pieaugušajiem suņiem tomēr barību mērcē, sausās barības uzbriest un tā varot labāk saprast, cik tad galu galā tiek tajā kunģī, nevis iedod saujiņu, kas vēderā uzbriest par spainīti :kanepe:

Par to elpu - no pārāk lielām porcijām nevaru iedomāties, ka būtu slikta elpa, diez vai suns ir pieēdies tā, ka barība tur pat rīkles galā stāv. Iespējams, ka kunģis sliktak parstrādā kādu barību. Bet - tad nav ieteicams to dot, jo galu galā priekš kam lieka slodze puncītim?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby Mada » 30 Oct 2012, 10:12

Ko jūs izmantojat iekaisušu smaganu ārstēšanai? Suns nav jaunulis. :jaut:
ImageImageImage
User avatar
Mada
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1202
Joined: 13 Jan 2010, 13:33

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby zane/rikkarda » 19 Oct 2013, 16:35

Sveiki.
Manai suncei liekas ka problēma ar zobiem, vai arī nav-nevaru saprast.
Lieta tāda ka ilkņi negribēja vecie krist ārā, un beidzot izkrita kad jaunie jau bija līdz pusei ārā. Tagad apakšējie ilkņi sanāk taka nedaudz uz iekšu un duras augslejās. Viens izskatās ka būš taka sabīdijies uz sānu un aizies vietā, bet otrs ir dziļāk... :( Nevaru saprast vai 1 dien jādodas pie veta vai tas tik tāpēc ka bija taka iespiesti uz vidu un arī otrs ieies īstajā vietā?
zane/rikkarda
Baby
Baby
 
Posts: 21
Images: 0
Joined: 26 Aug 2013, 12:11

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby Creme de la Creme » 21 Oct 2013, 08:42

Zobs var ''aiziet'' vietā, bet var arī palikt uz iekšu.
Varat aiziet pie dr.Ilgaža uz konsultāciju.
Tāpēc ir ļoti svarīgi laikus izraukt piena ilkņus (ja tie traucē jauno zobu augšanai).

Mada - man dakteris ieteica Dentisept pastu (Dentisept Adhesive Oral Paste).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby zane/rikkarda » 22 Oct 2013, 18:13

Creme de la Creme wrote:Zobs var ''aiziet'' vietā, bet var arī palikt uz iekšu.
Varat aiziet pie dr.Ilgaža uz konsultāciju.
Tāpēc ir ļoti svarīgi laikus izraukt piena ilkņus (ja tie traucē jauno zobu augšanai).

Mada - man dakteris ieteica Dentisept pastu (Dentisept Adhesive Oral Paste).


Nedzīvoju Latvijā. :(
Par to izraušanu, man vets ar mazai kad skatijās teica ja iznāk līdz pusei un nekrī ārā tad jāiet. Bet tad jau apmēram arī izkrita. :(
Pavērošu vēl nedēļu-divas, nebūs uzlabojumi vedīšu uz klīniku, lai skatās.
zane/rikkarda
Baby
Baby
 
Posts: 21
Images: 0
Joined: 26 Aug 2013, 12:11

Previous

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron