Kailēde. Mikrosporija.

Dog Health

Kailēde. Mikrosporija.

Postby sandra111 » 18 Jan 2010, 19:07

Vai ir kādam pieredze ar kailēdi sunim, kuram šī kaite ir jau trešo reizi. Ir aizdomas, ka arī mums visiem ir matos. Pati iešu rīt pie dermatologa, bet varbūt ir kādam tāda bēdīga pieredze.
Dogos arī uzvaicāju.
sandra111
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 18 Jan 2010, 19:03

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: kailēde.Mikrosporija.

Postby murkata » 18 Jan 2010, 19:46

es pati ar to neesmu saksārusies, bet manai draudzenei mājās vairākas reizes ir bijusi šī kaite (20 gadus ilgā periodā) un viņa vienmēr ir tikusi galā. šo slimību gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem ļoti veiksmīgi ārstē ar jodu. protams, āda var iekaist, bet jods jāsmērē katru dienu tik un tā.
var arī doties pie ārstiem un kļūt par izmēģinājuma trusīti. mums Liepājā vienā reizē dermatologs apgalvoja, ka tā esot alerģija, lai arī viņai tika borēts, ka ielas kaķene dzemdējusi kaķēnus zem dīvāna un visai saimei ir kailēde.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: kailēde.Mikrosporija.

Postby agich » 18 Jan 2010, 19:55

dogos bija aizsākta viena tēma par kailēdi
http://www.dogs.lv/board/viewtopic.php?f=8&t=3875
Kamēr šeit parādīsies kāds kas var padalīties pieredzē, tikmēr var pārlasīt esošo tēmu, var būt, ka tur atrodas kas noderīgs.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: kailēde.Mikrosporija.

Postby NARDICUM » 18 Jan 2010, 21:52

Kailēde ir imunitātes problēma!
Ārstē ar 10% jodu.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: kailēde.Mikrosporija.

Postby sandra111 » 18 Jan 2010, 22:15

es taču nevaru visu galvu sev sasmērēt ar jodu ,jo mums tādas kailas vietas nav. Sunim ir viens plikums, bet tā zaraza ir pa visu apmatojumu.tāteica vets skatoties ar zilo lampu.
Veco tēmu izlasīju, priekš sevis neko neatradu.diemžēl.
sandra111
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 18 Jan 2010, 19:03

Re: kailēde.Mikrosporija.

Postby gilroy » 18 Jan 2010, 22:40

Paga, matos, turklāt pa visu galvu - tas kaut kā nepārliecina. Parasti kailā ēde cilvēkam uzmetas uz ādas tajās vietās, kuras biežāk kontaktējas ar suni - rokas, seja, bet nu matos... Jums suns uz galvas taču neguļ.

Cik nu atceros, tajā tēmā bija gana labi padomi - etiķis, citronu sula (pēc matu mazgāšanas galvu izskalot ar etiķa šķīdumu vai citrona sulu ir pat veselīgi - mati spīdēs un laistīsies). Un Imaverols.

Jebkurā gadījumā, kaite ir lipīga un gana nopietna, bet panikai nav nekāda pamata - ar to visu viegli var tikt galā. Gan jau dermatologs rīt pateiks labāko ārstēšanas metodi un medikamentus.

Un tad nopietni jāķeras pie imunsistēmas stiprināšanas. Gan sunim, gan pašiem.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: kailēde.Mikrosporija.

Postby sandra111 » 18 Jan 2010, 22:55

turjau tas trakums, ka suns jau ir ārstēts ar visu Latvijā iespējamo terapiju. No imoverolla šausmīga alerģija viņam. Ir saņemtas gan zāles, gan šampūni, gan potes. Uztaisa provi viss ok. pēc nedēļas viss no sākuma.
Biedē tas, ka zāles ir ļoti toksiskas gan sunim ,gan cilv.
Vets iesaka atkal uzsākt zāļu terapiju, jo potes nav devušas rezultātu, cits vets saka, ka ,varbūt, suns jau kļuvis nēsātājs.
Man jau ar sāk likties ,ka tas ir neizārstējami.
sandra111
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 18 Jan 2010, 19:03

Re: kailēde.Mikrosporija.

Postby NARDICUM » 19 Jan 2010, 10:08

Dzērveņu sula labi palīdz. ;)
Nav tā mirstamākā vaina, lai indētu sevi un suni!
Problēmas ar imūnsistēmu visiem! Man Goba tikai vienu reizi dabūja, un tad, kamēr domāju un taisījos ārstēt, plankums uz purna aizauga pats. Gandrīz puse lapsu un ješku ir slimi ar kailēdi! Tātad, mani suņi ir regulārā kontaktā! ;) Nu un ja viens dīvāna suns ir ar to neglābjami slims, tas mani pārsteidz.
Es jau laikam nomainītu vetu...
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: kailēde.Mikrosporija.

Postby maksis » 19 Jan 2010, 10:23

NARDICUM wrote: Nu un ja viens dīvāna suns ir ar to neglābjami slims, tas mani pārsteidz.

Nemaz nebrīnies. Zinu vienu mopsi, kas šito regulāri dabūjot no paģika kaķiem. Protams, ka tas NAV normāli, bet situāciju jau tas nemaina. Ja godīgi, nemaz nezinu, ko saimnieku vietā darītu... :?
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: kailēde.Mikrosporija.

Postby Nemezis » 19 Jan 2010, 18:56

ka mums teica dr.Brinkis no Canderiem-shi slimiba ir 90% ielas kakiem ,tatad principa to sakert var jebkursh dzivnieks jauns vai nu ari pieaudzis,bet ar vaju imunitati. Citiem pietiek ar mikroskopisko skrambinju,lai saslimt.
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: kailēde.Mikrosporija.

Postby NARDICUM » 19 Jan 2010, 19:46

Nu ar lapsām un ješkām nekas nav labāk. ;)
Imunitāte ir jāstiprina!
Kailēdes skartās vietas var apstrādāt ar:
10% jodu
dzērveņu sulu
līdz 1/4 iztvaicētu urīnu
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: kailēde.Mikrosporija.

Postby murkata » 20 Jan 2010, 09:10

mani arī pārsteidz, ka cilvēkiem visa galva pārņemta, bet plikum kā tādu nav. tas neizskatās pēc kailēdes. var būt ir kāda sekundāra infekcija? aizejiet pie cita veta, ko tas teiks. un kā ar dermatologa apmekl;ējumu?
suns nekasās? var būt viņam ir kašķu ērcīte? (nezinu zinātnisko nosaukumu). manam jauktenītim tā bija visu mūžu. katru pavasari jau iepirku stamozānu, jo zināju - vasaras vidū varēs sākt smērēt.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: kailēde.Mikrosporija.

Postby čība » 20 Jan 2010, 12:01

A kādi ir simptomi cilvēkam?
Man ir kaut kas pielipis, bet nezinu kas - daži sarkani izsitumi un tā kā sausi. Sākumā nemaz neievēroju... Pie dermataloga jau esmu pieteikusies.
Bet suņiem nav nekā... tik iedomājos, ka laukos kaķis guļ tieši mūsu gultā...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: kailēde.Mikrosporija.

Postby murkata » 20 Jan 2010, 12:19

čība wrote:A kādi ir simptomi cilvēkam?
Man ir kaut kas pielipis, bet nezinu kas - daži sarkani izsitumi un tā kā sausi. Sākumā nemaz neievēroju... Pie dermataloga jau esmu pieteikusies.
Bet suņiem nav nekā... tik iedomājos, ka laukos kaķis guļ tieši mūsu gultā...

tai nav obligāti jābūt kailēdei. man bija suņusēne - gredzenveidīgs iekaisums ar grubulīšiem, kas niezēja un čaukstēja. izārstēju ar klotrimazolu. ja mājas ir kaut kādas smērītes,var tak paeksperimentēt :)

kailēde cilvēkam uz ādas iskatās, kā apsārtums, nedaudz sauss, plēkšņains, bez grubuļiem. matainā daļa (kur nu kuram tā ir) arī veidojas plikums. var būt aplūzuši mati.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: kailēde.Mikrosporija.

Postby čība » 20 Jan 2010, 12:34

murkata wrote:
čība wrote:A kādi ir simptomi cilvēkam?
Man ir kaut kas pielipis, bet nezinu kas - daži sarkani izsitumi un tā kā sausi. Sākumā nemaz neievēroju... Pie dermataloga jau esmu pieteikusies.
Bet suņiem nav nekā... tik iedomājos, ka laukos kaķis guļ tieši mūsu gultā...

tai nav obligāti jābūt kailēdei. man bija suņusēne - gredzenveidīgs iekaisums ar grubulīšiem, kas niezēja un čaukstēja. izārstēju ar klotrimazolu. ja mājas ir kaut kādas smērītes,var tak paeksperimentēt :)

kailēde cilvēkam uz ādas iskatās, kā apsārtums, nedaudz sauss, plēkšņains, bez grubuļiem. matainā daļa (kur nu kuram tā ir) arī veidojas plikums. var būt aplūzuši mati.


Mati aplūzuši nav. hmm.. tas kas ir man, atbilstu laikam tomēr tam bez grubuļiem, sauss un plēkšņains. Un uz rokām, a pa rokām ņurcu kaķi. Un tas, ka us sejas ir sarkani pleķi, āda sausa man ir regulāri, tikai šoreiz pārbaudītais krēms negrib palīdzēt, un ievēroju arī tās rokas, tā kā kaut kas niez šoreiz... drošs nedrošs aiziešu paciemoties pie dermataloga... nav gan lēts tas prieks, bet nu...

P.S. Tā kā man radās šāds jautājums un, kā redzams kādam ir ko atbildēt, varbūt citos jautājumos ir vērts izveidot diskusiju par cilvēku veselību? Kas zina, te jau visādi gudrīši :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: kailēde.Mikrosporija.

Postby sandra111 » 20 Jan 2010, 14:04

Kā man teica mikologs(dermatologs), ka ne vienmēr jābūt tik izteiktām pazīmēm (plikumiem). Man ir ļoti niezoša galvas āda, krīt pastiprināti arā mati, ir kaut kas līdzīgs blaugznām tik lielākas tās plēksnes. Vakar biju pie VC4 pie Žīgures, jau skatoties ar zilo lampu viņa redzot šīs bekas pazīmes, bet nu paņēma uz audzēšanu.Bēniem pieraksts uz bērnu slimn. pie mikologa.
Bet man tagad ņepaņatka ar suņa analīzi. Kavetā ņēma gan uz audzēšanu ko sūta uz dz. laboratoriju, gan paši audzēja uz vietas. Nu lūk -laboratorija beka ir izaugusi, a šiem klīnikā nē.Kam ticēt. Vets jau saka ,ka lab. precīzāk.
sandra111
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 18 Jan 2010, 19:03

Re: kailēde.Mikrosporija.

Postby silverequs » 20 Jan 2010, 14:12

sandra111 wrote:Kā man teica mikologs(dermatologs), ka ne vienmēr jābūt tik izteiktām pazīmēm (plikumiem). Man ir ļoti niezoša galvas āda, krīt pastiprināti arā mati, ir kaut kas līdzīgs blaugznām tik lielākas tās plēksnes. Vakar biju pie VC4 pie Žīgures, jau skatoties ar zilo lampu viņa redzot šīs bekas pazīmes, bet nu paņēma uz audzēšanu.Bēniem pieraksts uz bērnu slimn. pie mikologa.
Bet man tagad ņepaņatka ar suņa analīzi. Kavetā ņēma gan uz audzēšanu ko sūta uz dz. laboratoriju, gan paši audzēja uz vietas. Nu lūk -laboratorija beka ir izaugusi, a šiem klīnikā nē.Kam ticēt. Vets jau saka ,ka lab. precīzāk.

ticētu laborotorijas datiem, domāju, ka vini uz to pašu Gulbja laborotoriju vien sūta...
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: kailēde.Mikrosporija.

Postby sandra111 » 20 Jan 2010, 14:15

Nē, kaut kur katlakalna rajonā ,man šķiet. bet vets ieteica pašai paņemt dažas spalvas un aiznest uz Gulbi.
sandra111
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 18 Jan 2010, 19:03

Re: Kailēde. Mikrosporija.

Postby Laura » 01 Feb 2010, 10:57

Varu padalīties savā pieredzē ar kailēdi. Atnesa mums to nelaimi bērns no bērnudārza, turklāt laikā, kad mājās bija 2x suņi un 2x kaķi. Slimojām visi, vistrakāk melnais suns un bērns. Pats galvenais, lai šito sērgu iznīdētu, ir 100% tīrība mājās - grīdas jāpārmazgā katru dienu ar etiķūdeni, veļa pirms mazgāšanas arī jātur skābinātā ūdenī vismaz stundu. Ar to pašu var apmazgāt sevi, suņus, kaķus, bērnus un visu pārējo. Nākamais līmenis - visu tekstilizstrādājumu gludināšana ar karstu gludekli, paklāju izlidināšana miskastē. Nekādas ilgas mazgāšanās vannā. Nekāda kontakta ar otru (sasvīdušu) personu :)
Vēl ir smērītes. No mūsu pieredzes labākā bija Nizoral, bet tā jāsmērē tikai tur, kur tiešām ir tas pleķis. Zvēriem pārliecinoši labākais izrādījās kaut kāds govīm domāts preparāts pret sēnīšu infekcijām (pirkām Ģertrūdes ielas vetaptiekā), smirdēja nejauki, bet palīdzēja. Neko iekšķīgi nelietoja neviens no mums.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30


Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests