Attārpošana

Dog Health

Re: Attārpošana

Postby Dylan » 12 Jan 2014, 08:41

Ane wrote: :velnins: Ja jau dr.Apinis reklamēja zilo zirgu ziedi cilvēkiem, tad kāpēc nelietot cilvēku zāles dzīvniekiem? :)


Esmu taisni lasījusi, ka dzīvniekiem cilvēku zāles nedrīkst dot, īpaši ibuprofēnu vai ko tamlīdzīgu, bet protams neesmu ne zoologs, ne ķīmiķis/farmaceits. Pieturēšos pie Drontal. Pag, bet ir divi veidi Drontal un Drontal Plus?

Creme de la Creme wrote: Vēl jau ir arī skaustā pilināmie •Advocate un •Stronghold. Bet, pirms lietot šos līdzekļus, es ieteiktu pakonsultēties ar vetārstu. Tās ir ļoti spēcīgas zāles. Jums jau tā imunitāte ir novārdzināta (pēc rakstītā spriežot). Vai vetārsts kaut ko rekomendēja imunitātes nostiprināšanai?


Lūk, ļoti labu ideju Tu man saki - vajag kaut ko imunitātei. Nē, man neieminējās gan, ka vajadzētu kaut ko padzert imunitātei. Mēs gan jau dzeram Glyco Flex priekš locītavām, un uzvārīju viņam arī tādu līmes buljona galertiņu priekš skrimšļiem.
Par imunitātes spēcināšanas vitamīniem būs jāpadomā. Vai ir kādi ieteikumi?
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Attārpošana

Postby Creme de la Creme » 13 Jan 2014, 09:40

Dzīvniekiem tiek dotas ļoti daudzs cilvēkiem domātās zāles (tikai, protams, attiecīgi piemeklējot vajadzīgo devu). Es pavisam maziem kucēniem esmu devusi arī ''cilvēciskās'' tārpu zāles - ''Helmintox'' suspensiju. Nemaz jau nerunājot par alerģijas,aknu, sirds u.tml. zālēm.
Imunitātes nostiprināšanai es savējiem esmu devusi ''Imunofil'' no ''GiGi'' firmas (Latvijā ražots). Tikai jārēķinās ka suns bišķi smaržos pēc ķiplokiem... Gan jau ir arī daudzi citi līdzekļi...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Attārpošana

Postby brex » 13 Jan 2014, 20:02

Man drontal nepatik - suns 2x atseviskas rezes to atvema, lai gan nav nekads jutigais. Paliku nesaprasana, ir attarpots vai nav
Dodu Pratel
Bet sada situacija, kad mazs suns parpilns ar trapiem, jauzmanas ari no toksikozes, kad tarpi mirst nost. Iesaku sim attarposanas jautajuma pratigi pieiet
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Attārpošana

Postby maksis » 14 Jan 2014, 06:57

brex wrote:Man drontal nepatik - suns 2x atseviskas rezes to atvema, lai gan nav nekads jutigais.

Domāju, ka individuāla nepanesība. Man ir daudz suņu un kaķu. Vēmis no Drontal nav neviens un nekad. Pat slimā korniškaķe, kas vēma un pampa pēc ikgadējās vakcīnas.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Attārpošana

Postby NARDICUM » 14 Jan 2014, 08:07

Nu man ar Drontal arī nav laba pieredze. Vemt nevēma neviens, arī tārpi pēc Drontala jutās brīnišķīgi :velnins:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Attārpošana

Postby Creme de la Creme » 14 Jan 2014, 11:06

Dylan ir Drontal Cat - kaķiem un Drontal Plus - suņiem. Nu vismaz cik man zināms...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Attārpošana

Postby ash » 28 May 2014, 16:13

dikti nelāgi sanācis. :( esmu aizmirusi attārpot suni, bet pienācis laiks vakcinēt. kā tagad labāk darīt?
1. vakcinēt neattārpotu un attārpot pēc tam (es domāju, ka viņam gan nav tārpi, bet nu mazums... )
2. dot prettārpu zāles un vakcinēt pēc 6 dienām
3. dot prettārpu zāles un vakcinēt pēc 2 nedēļām (vai kā tur īsti bija), bet tad mums nokavēts termiņš un kā būs ar izbraukšanu no valsts?
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Attārpošana

Postby fedelta » 28 May 2014, 16:32

ash

Man jau liekas, ka tas pirmais variants.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Attārpošana

Postby julika » 28 May 2014, 17:09

Man ir jautājums - vai suņiem var dot cilvēkiem domātos preparatus pret attarpošanu? Man mājās ir Helmintox tabletes.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Attārpošana

Postby ash » 29 May 2014, 08:11

zvanīju vetārstam - pārliecinoši pirmais variants.
vetārsts vispār pateica ka tā attārpošana pirms vakcīnas ir obligāta tikai kucēniem, pieaugušu suni nav obligāti attārpot pirms vakcīnas, pilnīgi pietiekot attārpo 2x gadā. (protams, ja suns izskatās ka tam varētu būt tārpi - nu tad protams savādāk, bet ja normāls, veselīgs mājas suns - tad nav nepieciešams. )
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Attārpošana

Postby ahadi kale » 19 Jul 2014, 19:10

Sunim ir tārpu invāzija. Pēc simtomiem tikai, analīzes nav taisītas (tās, cik saprotu, var arī neuzrādīt esošus tārpus, kad šamējie ir noteiktā attīstības posmā, ja?). Bet nu tās ir cērmes, gandrīz 100%. Attiecīgi jāatārpo, ātri un efektīvi. Tikai augusta beigās vajadzīga revakcinācija, kas arī nozīmē attārpošanu + šobrīd arī pret ērcēm vajag sapilināt. Negribas tik daudz ķīmijas tik īsā laikā grūst –tikko ir beidzies antibiotiku kurss (otrais kopš jūnija sākuma) un suņa organisms mēdz jūtīgi reaģēt pret visādiem parazītnobeigšanas pasākumiem. Jautājums: ko un kad no tā visa dot un darīt, lai to nabaga radījumu nenoindētu? (Vetam jautātu, bet pašlaik esmu jauna "ģimenes ārsta" meklējumos.)
ahadi kale
Baby
Baby
 
Posts: 41
Images: 12
Joined: 11 Mar 2014, 20:08

Re: Attārpošana

Postby pixy » 19 Jul 2014, 20:34

Ja Tu viņu tagad attārposi, pirms potes noteikti nav vajadzības to darīt vēlreiz. Vienīgi, ja invāzija, ar vienu attārpošanas reizi nebūs pietiekami, vajadzēs vismaz divas vai pat trīs. Tā, ka tas tāpat augustā aizvilksies. Bet, ja suns ir jūtīgs, es tomēr prasītu vetam, kādā secībā un kādus preparātus labāk lietot.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Attārpošana

Postby ahadi kale » 20 Jul 2014, 21:24

pixy wrote:Ja Tu viņu tagad attārposi

Attārpošu. Iedevu samaltas ķirbju sēklas - tās ir cērmes. :velnins:
ahadi kale
Baby
Baby
 
Posts: 41
Images: 12
Joined: 11 Mar 2014, 20:08

Re: Attārpošana

Postby Krieger » 11 Jan 2015, 22:30

Manam franchu buldogam (4 men) laikam ir cermes. Vismaz vienu tadu baltu tarpinu ar melnu galvu pamaniju pie pakaljas shljuukajot. Jau pirms paris dienam uz pakaljas saka shljukat. Arsts teica ka dziedzeri un iztirija. Attarpota ir bijusi ar Dronut puppy. Kadu tad lidzekli man labaak izmantot.
Krieger
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 23 Jun 2010, 12:52

Re: Attārpošana

Postby Linda B. » 12 Jan 2015, 00:59

Cērme tā neizskatās. Tā nekur ne šļūc , ir diezgan paliela un viscaur rozā. Man vairāk pēc leteņa posma izklausās, bet tiem arī nav melnas galvas
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Attārpošana

Postby Krieger » 12 Jan 2015, 09:42

Reku šāds čalis. Maybe vispār ne no suņa šāds uzpeldējis? Image Image
Krieger
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 23 Jun 2010, 12:52

Re: Attārpošana

Postby Creme de la Creme » 12 Jan 2015, 10:32

Nu jauki...tiko paēdu brokastis un uzreiz šitik jaukas bildes :kanepe:
Tās nav cērmes, nav arī lenteņi. Pēc spalīšiem neizskatās. Es vispār teiktu ka kaut kādi kožu kāpuri, bet neizklausās loģiski.
Varbūt mēģināt nosūtīt bildes kādam vetam?
Sunim ieteiktu kārtīgi nomazgāt pakaļgalu un attārpot ar kādu spēcīgāku līdzekli.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Attārpošana

Postby Linda B. » 12 Jan 2015, 10:58

Izskatās pēc kodes kāpura
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Attārpošana

Postby Krieger » 12 Jan 2015, 11:05

Man jau ar aizdoma bija,ka īsti no suņa tas nevarētu būt, tad,kad viņa atsāka uz pakaļas šļūkāt tomēr sapratu ka īsti kkas nav ok. Vai arī tie dziedzeri atkārtoti ir jātīra?
Krieger
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 23 Jun 2010, 12:52

Re: Attārpošana

Postby pixy » 12 Jan 2015, 11:59

Ja kaut kādu iemeslu dēļ dziedzeri paši netīrās, tie var būt jātīra ļoti bieži. Man sunim kucēna vecumā garākais periods bez tīrīšanas bija 3 mēneši, bieži pat reizi mēnesī tīrījām. Tā, ka ļoti iespējams, ka vajag apskatīt, vai tie atkal nav pilni. Es savus suņus attārpoju ar Drontal+, arī kucēnu vecumā. Analīzes parazītus nav uzrādījušas.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests