Attārpošana

Dog Health

Re: Attārpošana

Postby obrija » 26 Feb 2012, 10:21

Ane wrote::) Lai nevajadzētu naudu tērēt, pamēģiniet padomju laiku suņu attārpošanas recepti: vidēju vasaras ķiploku galviņu smalki sakapā, uzlej virsū 1,5 glāzes verdoša trekna piena, atdzesē un izbaro sunim, deva ir uz ~35kg suni, suņi labprāt izlok. Praksē pārbaudīts! :jaa: Laikas kucēnam otrā un trešā dienā cērmes gāja pa abiem galiem, arī nopirkto kollija kucēnu tā attārpoju. :pedinja:
Tajos laikos nebija zāļu, ar ko bērniem spalīšus izdzīt, par suņiem nemaz nerunājot, iztikām, kā alu laikmetā . :kanepe:

Vai suņiem no tā mistrojuma nepiemetīsies šidrais vēders? Daudzi suņi jau pienu nepanes, kur nu vēl tādu :kanepe:
Paldies par padomu, būs jāpamēģina, tad jau atsauksmes dzirdēsiet :jautri:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Attārpošana

Postby Ane » 26 Feb 2012, 10:22

:rej: Aizmirsu piebilst, ka šis pasākums jāatkārto pāris reizes ik pēc 2-3 dienām.
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Attārpošana

Postby Ane » 26 Feb 2012, 10:26

:jaa: šķidrāks vēders bija gan, bet no cērmju zālēm arī dažreiz ir tas ir novērots. Laikam tas veicina parazītu izvadīšanu. Domāju, ka suņiem, kas pienu nepanes, varētu lietot mazāk treknu.
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Attārpošana

Postby madzhy » 04 Mar 2012, 15:53

madzhy wrote:Es esmu attārpojusi ar visādiem preparātiem, bet šā vai tā tārpus neesmu redzējusi nekad. Tāpēc interesanti par to analīzi.. tuvākajās dienās nodošu un tad redzēs


darīts.. kā jau es cerēju, parazītu oliņas analīzē nav atrastas. :) Līdz ar to att. zāles izpaliek, bet izmaksas analīze vs att. zāles identiskas, tik netiek čakarētas aknas. :)
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Attārpošana

Postby Panda Bear » 04 Mar 2012, 19:02

madzhy wrote:
madzhy wrote:Es esmu attārpojusi ar visādiem preparātiem, bet šā vai tā tārpus neesmu redzējusi nekad. Tāpēc interesanti par to analīzi.. tuvākajās dienās nodošu un tad redzēs


darīts.. kā jau es cerēju, parazītu oliņas analīzē nav atrastas. :) Līdz ar to att. zāles izpaliek, bet izmaksas analīze vs att. zāles identiskas, tik netiek čakarētas aknas. :)

Analīzes man sanāk krietni lētākas. Zāles uz vienu purnu ap 16 Ls, analize Gulbja laborotorijā Ls 3,5. Es ar izdomāju, ka netārpošu bez apstiprinājuma par tārpu esamību, savādāk baigi bieži sanāk. Par ķiploku, es saviem dodu kad vien ķiplokus tīru mūsu pašu vajadzībām, ēd kā nu kurais, bet apēd :velnins:
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

Re: Attārpošana

Postby madzhy » 07 Mar 2012, 14:10

PB
Kas tās par att. zālēm, kādas jaunās paaudzes?
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Attārpošana

Postby Demix » 23 Mar 2012, 17:25

Korland Rein wrote:Demix, atceries, ka attārpošanas zāles ir jāmaina, jo parazīti pie tām pierod. Ir jāmaina tā, lai atšķirtos aktīvās vielas tajās.

STALOSAN F
Plaša spektra netoksisks pulverveida dezinfekcijas līdzeklis lietošanai dzīvnieku
mītnēs. Palīdz novērst infekcijas slimības un uzlabot gaisa kvalitāti mītnēs. Pielietojot
Stalosan F, uzlabojas dzīvnieku dzīvsvara pieaugums, veselība un barības
izmantojamība. Stalosan F absorbē mitrumu, samazina amonjaka, sērūdeņraža u.c.
kaitīgo gāzu koncentrāciju mītnē, samazina urīnvielas kaitīgo ietekmi. Efektīvs pret
patogēnajiem mikroorganismiem- baktērijām, vīrusiem, sēnītēm.
Īpaši ieteicams, ja ir augsts infekcijas slimību risks, piemēram, jaundzīvnieku mītnēs,
intensīvas turēšanas apstākļos.

Es Stalosan pērku Bertas Namā 25kg iepakojumā. Pietiek ilgam laikam. Mums ir 10x12m2 lieli voljēri. Cenu neatceros, bet nav dārgs.

Nu tā, šamējais pulveris ir mājās,cena 1,-Ls/kg., paņēmām 25kg.maisu un sadalījām uz trim interesentiem,man tika 10kg.,tagad tikai jāizberž kārtīgi volēri un jāsaber :aptracis:
Tikai kā pareizi lietot,cik bērt,cik bieži,vai suņus var uzreiz laist voljērā pēc pulvera izkaisīšanas?
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Attārpošana

Postby obrija » 25 Mar 2012, 19:57

Demix wrote:
Korland Rein wrote:Demix, atceries, ka attārpošanas zāles ir jāmaina, jo parazīti pie tām pierod. Ir jāmaina tā, lai atšķirtos aktīvās vielas tajās.

STALOSAN F
Plaša spektra netoksisks pulverveida dezinfekcijas līdzeklis lietošanai dzīvnieku
mītnēs. Palīdz novērst infekcijas slimības un uzlabot gaisa kvalitāti mītnēs. Pielietojot
Stalosan F, uzlabojas dzīvnieku dzīvsvara pieaugums, veselība un barības
izmantojamība. Stalosan F absorbē mitrumu, samazina amonjaka, sērūdeņraža u.c.
kaitīgo gāzu koncentrāciju mītnē, samazina urīnvielas kaitīgo ietekmi. Efektīvs pret
patogēnajiem mikroorganismiem- baktērijām, vīrusiem, sēnītēm.
Īpaši ieteicams, ja ir augsts infekcijas slimību risks, piemēram, jaundzīvnieku mītnēs,
intensīvas turēšanas apstākļos.

Es Stalosan pērku Bertas Namā 25kg iepakojumā. Pietiek ilgam laikam. Mums ir 10x12m2 lieli voljēri. Cenu neatceros, bet nav dārgs.

Nu tā, šamējais pulveris ir mājās,cena 1,-Ls/kg., paņēmām 25kg.maisu un sadalījām uz trim interesentiem,man tika 10kg.,tagad tikai jāizberž kārtīgi volēri un jāsaber :aptracis:
Tikai kā pareizi lietot,cik bērt,cik bieži,vai suņus var uzreiz laist voljērā pēc pulvera izkaisīšanas?

A šito preperātu var bērt ārā suņiem iežogotajā teritorijā, vai viņš tikai voljēriem?
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Attārpošana

Postby Demix » 26 Mar 2012, 10:57

obrija wrote:
A šito preperātu var bērt ārā suņiem iežogotajā teritorijā, vai viņš tikai voljēriem?

Var!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Attārpošana

Postby wolf-eyes » 16 May 2012, 23:01

http://www.majasmilulis.lv/lv/katalogs/ ... m/d-earth/
1. Šis arī var noderēt pret tārpiem? Bet ar lenteni gan jau netiktu galā..?
2. Ko domājiet par homeopātiskām attārpošanas zālēm? Nē, nejau ķirbju sēklas. Bet speciālas granuliņas, nosaukumu pateikšu rīt. Dod divreiz dienā 45 dienas divreiz gadā. It kā rada nepatīkamu vidi tārpiem un tie paši taisās prom...
3. Citādi katram savs viedoklis par attārpošanu, pat vetiem. Citi saka, ka vienreiz gadā,citi- ka divreiz, citi- ik pēc trīs mēnešiem jāattārpo. Negribas šādas nekonkrētības kontekstā sabojāt aknas saviem zvēriem.
Esmu sapratusi, ka tārpi jau nu tiešām nav vēlami dzīvniekā, bet kā dabūt viņus ārā- tas ir jādara pie iespējams dzīvniekam saudzīgāk. Bet tomēr efektīgi.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Attārpošana

Postby vipdu » 17 May 2012, 08:36

Mūsu ģimene lieto (paši cilvēki) homeopātiskās zāles pret tārpiem, jo arī negribās bojāt bērnu veselību. Lietojam ar nosaukumu Cina. Neesmu manījusi visus šos gadus nevienam tārpus. Plus ka Cina stiprina arī vispārējo imunitāti. Dzīvniekiem neesmu mēģinājusi. Bija doma kaķim kurš nepanes tabletes, bet beigās tam iespiedu skaustā, kaut kādas (neatceros nosaukumu) ko vetārsts ieteica. Bet ir doma nākošreiz pamēģināt, tik nezinu ko un kādās devās dot un nav kam pajautāt. Kāda nosaukuma zāles dod lapsām un kādās devās?
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Attārpošana

Postby wolf-eyes » 17 May 2012, 16:19

vipdu wrote:Kāda nosaukuma zāles dod lapsām un kādās devās?

Tagad es vairs nezinu, vai varēšu pateikt nosaukumu, jo varbūt mūsu vets ielicis tās zāles neorģinālā traukā, jo tā viņa reizēm dara.
Tur rakstīs "Helmin kompl." Izskatās, ka zāles ražotas ir Lietuvā. Rakstīs virsū arī, ka tas ir homeopātisks preperāts, lietuviski.
Mazi balti graudiņi- kā liels sāls grauds vai kā kādi 5 cukura graudi.
Laikam garšīgs, šodien devu bez ēdiena lielajai lapsai un viņa arī apēda tos graudiņus.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Attārpošana

Postby vipdu » 22 May 2012, 14:12

Lielākā daļa homeopātisko zāļu pēc izkata neatšķirās un ir kā šādi graudiņi, tā ka izskats neko nelīdz :) Garšīgas tās tiešām ir, saldas gandrīz kā cukurgraudiņi.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Attārpošana

Postby ash » 22 May 2012, 19:01

nezinu - kura stulbāka - es vai Dino zoo pārdevēja.
pēc grūtas darba dienas, kad galva jau tā plīst pušu, devos pēc tārpu zālēm sunim, jo drīz mums tā vakcīna.
looģiski, ka aptieka jau bija ciet, iegāju Dino Zoo. un tā kaza man iestāstīja ka mans suns OBLIGĀTI ir jāattārpo 2 reizes, jo ja dabon svaigu gaļu, 100 punkti vajag 2 reizes. uz manu 15 kg suni kopā vajadzīgas esot 3 tabletes. iepakojumā pa 2, tātad 2 iepakojumi. tātad apmēram 7 lati.
un tabletītes -drontal plus.
bet nu kad man ieslēdzās veselais saprāts (mājās) sapratu, ka taču jādod tikai vienu reizi, jo nedomāju, ka manam sunim ir tārpi - vesels dzīvnieks un nekādu pazīmju par tārpiem. pēc idejas - nu pietiks ar vienu reizi. un tas drontal vispār neesot labs - varot būt komplikācijas (informācija no manas audzētājas kurai uzticos vairāk kā tai stulbajai pārdevējai).

tagad nevaru saprast - tās tabletes pa 7 lati labāk mest ārā un pirkt kaut ko mazāk kaitīgu? riskēt un cerēt, ka manam sunim nebūs no viņām vemšana un temperatūra.

kāda ir jūsu pieredze ar Drontal?
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Attārpošana

Postby Linda B. » 22 May 2012, 19:11

Ar Drontal tikai laba pieredze.Nekas,nekad nevienam nav piemeties.Omes suni attārpoju ar šo,savu un vēl kaķi,tagad arī jaunāko suni.Ik pa laikam vienīgi tās tabletes nomainu uz Caniverm un viemēr esmu attārpojusi divreiz.Saviem suņiem iekšā ielūrēt nevaru un nekas viņiem vēl nav noticis,ja to tableti iedod divreiz.Iedodu vienreiz un pēc 10 dienām otrreiz.Ja bija tur tie kāpuri,iznīka,ja nebija sunim nekas slikts no tā nenotiek.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Attārpošana

Postby maksis » 22 May 2012, 19:20

ash wrote:kāda ir jūsu pieredze ar Drontal?

Pretēja nekā Jūsu audzētājai.
Bet par to 2x attārpošanu piekrītu Jums - neredzu nekādu vajadzību to darīt, ja nav kaut kādas aizdomas, ka tiešām parazītu invāzija kaut kāda iemesla dēļ.
P.S. Par mazām naudiņām var nodot analīzes un laboratorijā vienas dienas laikā pateiks, ir vispār kaut kādas norādes uz parazītu klātbūtni vai nē. Tas tā - ja negribas lieku reizi zāles dot.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Attārpošana

Postby wolf-eyes » 22 May 2012, 20:02

Ja kas, varu kādam atdot pastu "Flubenol KH paste", man vets to ieteica. Pietiek 13kg smaga suņa attārpošanai (vienu reizi)
Tā kā esmu pārgājusi pilnīgi uz homeopātiju, tad man tā vairs nebūs vajadzīga.
..
Par fekāliju analīzēm un tārpiem. Man vets teica, ka tad tās kakas ir jāvāc trīs reizes dienā vismaz, lai tur kaut kas parādītos. Dažkārt vajag to darīt pat divas dienas. Tādēļ analīzes ir tāds tukšs numurs. Kādam citāds viedoklis?
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Attārpošana

Postby maksis » 22 May 2012, 20:32

wolf-eyes wrote: Kādam citāds viedoklis?

Nosacīti jā. :kanepe: To, ka homeopātiju var pāris reizes gadā lietot attārpošanai - par to vispār nav runa, pilnīgi piekrītu. Bet, ja runa par Drontal un līdzīgiem preparātiem, es uzskatu tā - ja sunim ir pa kādai cērmei, kas analīzēs neparādās, nu dievs ar viņu, mēs nedzīvojam sterilā pasaulē (un paldies dievam!). Kā jau teicu - arī līdz šim manējie ir attārpoti vien reizi gadā un ne viņi, ne mēs tāpēc nejūtamies slikti. Bet, piemēram, Nīnai, kuru savācu no ielas, analīzēs parādīja cērmju oliņas - tad nu viņa arī tika un tiks attārpota (tāpat arī mazuļi, kad pienāks laiks), jo redzu objektīvu nepieciešamību. Doma skaidra? :)
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Attārpošana

Postby wolf-eyes » 23 May 2012, 07:44

maksis wrote: es uzskatu tā - ja sunim ir pa kādai cērmei, kas analīzēs neparādās, nu dievs ar viņu, mēs nedzīvojam sterilā pasaulē (un paldies dievam!). Kā jau teicu - arī līdz šim manējie ir attārpoti vien reizi gadā un ne viņi, ne mēs tāpēc nejūtamies slikti. Bet, piemēram, Nīnai, kuru savācu no ielas, analīzēs parādīja cērmju oliņas - tad nu viņa arī tika un tiks attārpota (tāpat arī mazuļi, kad pienāks laiks), jo redzu objektīvu nepieciešamību. Doma skaidra? :)

Jā, ļoti sakarīgs viedoklis. Ja es būtu paļāvusies uz savu jušku, tad man būtu bijis tāds pats.
Tikai pārāk bieži dzirdu "vajag noteikti regulāri attārpot" .
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Attārpošana

Postby Ane » 23 May 2012, 17:58

Ticiet man, VAJAG attārpot!
Var jau blēņoties ar augu preparātiem, bet nu 2x obligāti ar medikamentiem! :jaa:
Preparāti neko sliktu suņiem nenodara - vairums pat zarnās neuzsūcas, tikai paralizē vai izšķīdina parazītus. :pedinja:
Jādomā par bērnu un savu veselību.
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron