Attārpošana

Dog Health

Attārpošana

Postby ajame » 15 Nov 2010, 15:08

Savus suņus vienmēr attārpoju pēc ārstu norādēm, bet nu gribās izprast attārpošanas sistēmu pašai. Diemžēl šajā forumā nebija neviena ieraksta par attārpošanu. Domāju, ka arī citi iesācēji-suņinieki būs priecīgi par šādu informāciju. :)

Un tātad, kā un kad attārpot savus suņus? Vai ir kāda sistēma?
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Attārpošana

Postby OrlandoSeaHorse » 16 Nov 2010, 17:18

Parasti 2x gadā, turklāt 1 reizi jāiekārto 2 nedēļas pirms potēšanas. Un lai savukārt nesakrīt ar pretērču apstrādi (ja nebrauc uz UK), nav ko vienā reizē visas indes organismsm grūst iekšā.
Kucēnus biežāk, hm, nu ja, pašai tagad kucēns mājās, bet redz, aizmirsusi, būs vēl jānoprecizē pie veta. Laikam bija 1x mēn. līdz 6 mēn. vecumam. Ja suni baro ar riskantiem produktiem, piem., medījumu, tad biežāk.
Senāk dogs.lv bija jau diskusija, toreiz domas dalījās, vai Pratel vai Drontal būtu tas labākais, bet par pārējiem gan bija skaidrs - draņķis, cērmes dzīvo astītes kulstīdamas. Mūsu jorka kucēnu arī audzētāja bija attārpojusi ar kaut ko citu (mājās ir pierakstīts nosaukums), kad iedevu Drontal, tad iznāca tāda cērme, proporcionāli cilvēkam tas būtu kā slotas kātu izkakāt + vēl mučkulis sīkās. Parasti pieaugušajiem, regulāri tārpotajiem suņiem gan tas ir vairāk formāls pasākums, tā jādara un darām, nekādus "rezultātus" ar aci neredz.
Ja sunim ir tārpi, tad viņš var ne tikai izrādīt, ka ar vēderu nav gluži OK, bet arī puņkoties un acis asarot.
Devas jāskatās uz paciņas, Drontal ir 1 tablete uz suņa 10 kg svara, tātad attiecīgi vai nu vairākas tabl., vai jādala. Dod no rīta, tukšā dūšā. Ēst var pēc stundas. Mēs kā ceļamies pirms rīta pastaigas apēdam savu devu un viss. Elementārākais, ka iebarot tableti sunim: ņem mazu kriksīti mīkstu sieru, iespiež tajā tableti, ja sunim vajag vairākas tabletes (vai daļas) - sagatavo vairākus tādus kumosiņus. Un vienu kumosiņu bez tabletes. Tur rokā, tā ka suns redz visus kumosiņus, pirmo dod ar tableti, otro - ar tableti, utt, pēdējo - tīro. Suns uz nākošo kumosu skatīdamies, nemaz neizgaršo mutē esošo, rij tik lejā un ķer nākošo. Pēdējo jau var droši izgaršost, tur nekā nav. Bet laikam tās tabletes pašas par sevi arī nemaz nav smādējamas, vienreiz viens no manējiem vienu nejauši izmeta no mutes, bet otrs momentā paķēra un norija tik ātri, lai es nepaspētu atņemt. Es tomēr pieturos pie siera metodes, tā mierīgāk.
Attārpo visus kopā dzīvojošos suņus, tātad, ja kucēnu tārpo 1x mēn, tad pieaugušos līdzi. Un vispār jau arī saimniekiem visiem neskādēs tai pašā reizē Vermox ieraut, labāk tālāk no grēka.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Attārpošana

Postby Shanele » 16 Nov 2010, 23:14

pirmo reizi kucenus attarpo 21 diena (3nedelas) to veidz audzetajs, tad atkarto pec 10 dienam, tad vel attapo 10 dienas pirms 3menesu potes.
un talak jau pec pasu ieskatiem bet pareizi butu ik pec 3men.
pieaugusos tarpoju 2x gada. kuciti pirms paroshanas jattarpo butu 2x ar 10 dienu intervalu.

ta ka taagd esmu sakusi stradat klinika zinu loti daudz pret taarpu zales
jau piemineto Drontalu un Pratelu, Zipyral, ir vel caniverms (divu veidu uz 2kg tablete un 10kg) ko var lietot jau no 3nedelu vecuma.
tad ir pastas vithaminte un duelmint ( jalieto 3dienas pec kartas,nav seviski erti man skiet..)
ir garsigas tabletes Plerion ar aknu garsu ko var apest ka konfekti tiem kam problemas iebarot.

pati attarpojos reizi gada tikai.

aa vel kas ir svarigi katra attarposanas reize sunim nedot vienu un to pashu attarposanas preperatu,jo tiem paraziitiem rodas imunitate un iedarbiba tad ir 0!

jatarpot ja ir blusa,bet tad kad veikti visu blusu apkarosanas pasakumi lai nesanak reize ar pretblusu lidzekliem.
User avatar
Shanele
Junior
Junior
 
Posts: 605
Joined: 20 Jan 2010, 18:44
Location: Rīga

Re: Attārpošana

Postby ajame » 17 Nov 2010, 00:08

Bet mēs agrāk visu laiku lietojām Stronghold pilināmo skaustā. Tas laikam nav tas labākais līdzeklis? Jo viņš jau domāts gan āra, gan iekšējiem parazītiem.
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: Attārpošana

Postby ruby » 20 Nov 2010, 18:03

Es ataarpoju kuceenus liidz 4 meeneshi katras divas nedeeljas, tad no 4-6 meeneshi katras 30 dienas, un taalaak no 6 meeneshi katrus 3-4 meeneshus. Ja pa vasaru lietojam Advocate spot-on pilienus skaustaa, tad attaarpoju katrus 6 meeneshus.
Kuceenus svariigi ir ataarpot tik biezhi jo ir jaaizjauc tas taarpu/ceermju cikls.
Nekad neesmu ataarpojusi pirms vakciinaam, mums nav taadas prasiibas.
Pashi gjimenee ataarpojamies apm vienu reizi gadaa.
Lietoju Drontal vai Milbemax tabletes.
Esmu mekleejusi info par to ka jaalieto dazhaadi attarposhanas liidzeklji jo it kaa taarpiem rodas imunitaate pret vienu, bet diemzheel neko apstiprinoshu no paarbaudiitiem avotiem neesmu taa arii atradusi, taapeec neuzskatu par vajadziigu mainiit tabletes.
~ Aiga ~
Image
User avatar
ruby
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 04 Mar 2010, 14:04
Location: Emerald Isle

Re: Attārpošana

Postby OrlandoSeaHorse » 21 Nov 2010, 03:42

ruby wrote:Nekad neesmu ataarpojusi pirms vakciinaam, mums nav taadas prasiibas.
Diez vai kaut kur tas ir likumos ierakstits ka prasiba, tas vairak no vesela saprata viedokla. Kada jega potet cermes?
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Attārpošana

Postby Shanele » 22 Nov 2010, 21:03

ruby wrote:Esmu mekleejusi info par to ka jaalieto dazhaadi attarposhanas liidzeklji jo it kaa taarpiem rodas imunitaate pret vienu, bet diemzheel neko apstiprinoshu no paarbaudiitiem avotiem neesmu taa arii atradusi, taapeec neuzskatu par vajadziigu mainiit tabletes.


Ruby- tas nenozime ka neesi atradusi ka ta nav :|
man to ir apstirpinajusi vairaki vetarsti un par so temu stastija un macija kursos!
User avatar
Shanele
Junior
Junior
 
Posts: 605
Joined: 20 Jan 2010, 18:44
Location: Rīga

Re: Attārpošana

Postby Sanio » 23 Nov 2010, 10:26

Es vēl nesen savam iedevu pretārptu tableti. Hmm.. neatceros kā sauc. Mums ir 7 mēn. Pēdējā tika dota vasarā. Mums audzētāja teica, lai dodam ik pēc 3 mēnešiem.

Kad man tagad atkal dot? No kāda vecuma skaitās pieaudzis sunis, kad ir jāatārpo 1x gadā?
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Attārpošana

Postby Ane » 23 Nov 2010, 14:52

OrjandoSeaHorse ļoti labi aprakstīja visu par attārpošanu! :jaa: Divreiz gadā jāattārpo pieauguši suņi, medību suņi biežāk, pēc medību sezonas beigām. Dažas zāles tārpus izšķīdina, tāpēc fekālijās tos neatrod. Neatradīsiet arī maziņus tārpeļus; jūs tak negaidīsiet, kad cērme izaug, kā veļas striķis. :shokets:
Cērmju olas ir bīstamas arī cilvēkiem, īpaši bērniem.
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Attārpošana

Postby madja » 23 Nov 2010, 15:43

mums tabletes iebarošana ideāli aizgāja ar zemesriekstu sviestu - vispirms iedod nolaizīt piciņu bez tabletes un pēc tam aiziet dzīva :D
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Attārpošana

Postby Ane » 27 Nov 2010, 09:09

Ja kāds šaubās - attārpot suņus un kaķus, vai nē, tad palasiet par Toxokara un toksokarozi. :shokets:
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Attārpošana

Postby Sanio » 27 Nov 2010, 18:05

man teica, ka pēc tabletes iedošanas (Drontal plus flavour) - pēc 2ned. vēlreiz ir jāatkārto. Taisnība, daļēji vai nē?? :huh:
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Attārpošana

Postby Shanele » 27 Nov 2010, 21:50

Sanio wrote:man teica, ka pēc tabletes iedošanas (Drontal plus flavour) - pēc 2ned. vēlreiz ir jāatkārto. Taisnība, daļēji vai nē?? :huh:


ta ir jadara gandriz pec katram pretattarposanas zalem, jo ta pirma deva nosit dzivos tarpus, olinas,tie kas atrodas zarnas,bet tie kas kaut kur celo un ir cita savaa aattistibas cikla jus nenogalejat tapec ir jaattrapro vel reiz pec 10-14dienam lai izjauktu parazitu attistibas ciklu pilniba
User avatar
Shanele
Junior
Junior
 
Posts: 605
Joined: 20 Jan 2010, 18:44
Location: Rīga

Re: Attārpošana

Postby Sanio » 29 Nov 2010, 12:28

Shanele

paldies par info. Bet man ir tāda aizdoma, ka pēc tabletes iedošanas dupsis palika pašķidrs, tagad jau ir ok. Vai tas tā varētu būt? Reakcija ..
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Attārpošana

Postby Shanele » 29 Nov 2010, 19:05

nav par ko :)
par to nav jasatraucas, ja tas pariet un neturpinas ilgstoshi.
kad attarpoju savus kucenus visiem bija skidri vederini pec otras reizes jau nebija tik traki!
User avatar
Shanele
Junior
Junior
 
Posts: 605
Joined: 20 Jan 2010, 18:44
Location: Rīga

Re: Attārpošana

Postby ruby » 29 Jan 2011, 13:27

OrlandoSeaHorse wrote:
ruby wrote:Nekad neesmu ataarpojusi pirms vakciinaam, mums nav taadas prasiibas.
Diez vai kaut kur tas ir likumos ierakstits ka prasiba, tas vairak no vesela saprata viedokla. Kada jega potet cermes?


Sho biju kaut kaa izlaidusi!
Veselaa sapraata man pietiek lai sunim taa nesatraumeetu organismu, vispirms attaarpojot un peec 10 dienaas vakcineejot, viena no shiim proceduuraam jau ir pietiekami traumeejosha, kur nu veel abas kopaa ar tik nelielu starplaiku!!!
~ Aiga ~
Image
User avatar
ruby
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 04 Mar 2010, 14:04
Location: Emerald Isle

Re: Attārpošana

Postby OrlandoSeaHorse » 29 Jan 2011, 15:21

Nu ne jau es to izdomaju. Un man teica 2 nedelas, nevis 10 dienas.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Attārpošana

Postby Fifochka » 03 Feb 2011, 23:25

Attārpojot savas sunes sapratu, ka vienai ir bijušas cērmes (tā pateica vetārsts), jo bija šķidra biezpienveidīga (ar baltu) vēdera izeja, otrai normāla. Otrreiz ar intervālu 10 dienas, abām vēdera izeja normāla. Ja esot cērmes, tad pēc zālēm ir tas šķidrais ar baltu piejaukumu (sadalījušās cērmes). Devu Caniverm.
User avatar
Fifochka
Puppy
Puppy
 
Posts: 258
Joined: 26 Jan 2010, 19:19
Location: Latvia, Riga

Re: Attārpošana

Postby brex » 03 Feb 2011, 23:28

neticu, ka diviem kopa dzivojosiem suniem vienam ir cermes, otram nav - vini tak pat no vienas blodas dzer, baz degunu otra bloda, laiza viens otru
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Attārpošana

Postby pixy » 08 May 2011, 14:11

Biju iegājusi stacijas vetaptiekā paprasīt, cik viņiem Drontal maksā un pārdevējs ieteica, ka var pirkt Cestal - esot vienāds sastāvs, bet lētāks. Ir kāds devis to Cestal? Paskatījos sastāvus, abiem aktīvās vielas ir pa 50mg prazikvantela, 144mg pirantela embonāts, atšķirīgi ir cestalam 200mg fenbezdazols, drontalam 150mg fenbantels. Es no tā neko nejēdzu, cik kurai sastāvdaļai liela nozīme un kāda iedarbība :neparliecinats: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Next

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests