Attārpošana

Dog Health

Re: Attārpošana

Postby vipdu » 25 May 2012, 07:08

Ane nu nevajag jau uzreiz tā "nolikt" homeopātiju tikai tāpēc, ka tev konkrēti tā nepatīk (vai par to neko nezini). Es piemēram to neuzskatu par niekošanos. Mūsu ģimenē bērni vispār (un pārējie pēdējos gadus) neko citu kā tikai homeopātiju pret tārpiem (un vispār) nav redzējuši, māja pilna dzīvniekiem, dodas pasaulē visur kur (rotaļu laukumu, skoliņas utt.) un tārpi ne reizi nav bijuši. Tad jau sanāk, ka mums visiem te būtu smagi paveicies no tiem izvairīties, ja reiz homeopātija ir tikai niekošanās. Jā, piekrītu, ka akūtos gadījumos, kad tārpi jau ir daudz, vajag ko trakāku, bet profilaksei neredzu iemeslu lieki indes dzert. Es nesaku ka parastās prettārpu zāles (un vispār zāles) būtu nekur nederīgas vai lieka naudas izmešana, ir gadījumi, kad tādas vajag, bet daudziem ir iepotēts, ka tās ir vienīgās kas darbojas un viss cits ir "niekošanās" un mani šāda netaisna un nepamatota attieksme tracina. (atvainojos, ja kādu ar savu viedokli aizskaru, bet tāds nu tas ir)
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Attārpošana

Postby seneka » 16 Aug 2012, 13:47

Es vedu ik pēc 1/2 gada suņa fēces pārbaudīt uz labaratoriju uz parazitoloģiju, un līdz šim analīžu rezultāti ir bijuši negatīvi. Vai man, neskatoties uz rezultātiem, vienalga ir jādod viņam attārpošanas zāles? Mums jau gads apkārt kopš pēdējās prettārpu zāļu devas. Negribās jau lieku ķīmiju viņam bakstīt iekšā, ja nav tādas vajadzības. Vai tad prettārpu zāles darbojas arī uz priekšu? Piemēram, ja viņš rīt saķer kaut ko... Jūsu viedoklis...?
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: Attārpošana

Postby Creme de la Creme » 17 Aug 2012, 13:26

seneka wrote:Es vedu ik pēc 1/2 gada suņa fēces pārbaudīt uz labaratoriju uz parazitoloģiju, un līdz šim analīžu rezultāti ir bijuši negatīvi. Vai man, neskatoties uz rezultātiem, vienalga ir jādod viņam attārpošanas zāles? Mums jau gads apkārt kopš pēdējās prettārpu zāļu devas. Negribās jau lieku ķīmiju viņam bakstīt iekšā, ja nav tādas vajadzības. Vai tad prettārpu zāles darbojas arī uz priekšu? Piemēram, ja viņš rīt saķer kaut ko... Jūsu viedoklis...?

No pieredzes - sunim tika uztaisītas kakuču analīzes. Analīzes uzrādīja -tīrs. Suns tomēr tika attārpots. Rezultātā - kakuči pilni ar tārpiem! Secinājums - ne jau katrā kakuču porcijā būs tārpu ''pēdas'' (nu ja vienīgi sunim to tārpu jau ir tik daudz ka...). To pateiks jebkurš cik nezik zinošs vets.
Citāts no kāda med. portāla (tas gan par cilvēkiem, bet atšķirības jau nav)
Tradicionāli parazītus nosaka ar fekāliju analīžu palīdzību, bet problēma ir tā, ka šāda metode nav pārāk droša. Analīžu laikā parazītu klātbūtni var noteikt, ja laborants zem mikroskopa ierauga parazīta oliņas, bet, ja tanī brīdī, kad veic analīzes, parazīts nav saražojis oliņas, to klātbūtne paliks nepamanīta. Daži ārsti ieteic veikt analīzes 3 reizes, bet tas visticamāk nepalīdzēs, jo oliņu atlikšanas laiks ir nenormēts. Tikai 8.-10. reizē varētu iegūt patiesu atbildi.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Attārpošana

Postby Demiana » 17 Aug 2012, 13:51

Es jau zinu, ja kaut kas der visam, tad visdrīzāk neder nekam, bet šodien interesējos par viena kucēna atblusošanu un man ieteica TRONHOLD (rakstu tā, kā sadzirdēju), preparāts pilināms skaustā pret blusām, ērcem un parazītiem.
Vai kāds šādu preparātu ir lietojis vai vismaz zin pareizo nosaukumu?
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Attārpošana

Postby Creme de la Creme » 17 Aug 2012, 13:59

Pareizais nosaukums -Stronghold.
http://www.ema.europa.eu/docs/lv_LV/doc ... 068671.pdf
Šitais ir viens riktīgi ''ģiftīgs'' līdzeklis. Kad tas parādījās LV tirgū (tas bija dikti sen) es to pāris reizes pirku. Bet tad panesās ļoti pretrunīgas atsauksmes - vieni teica ka ļoti labs, citi - inde gatavā!
Zinu ka to iesaka ausu/zemādas ērcīšu ārstēšanai.
Es laikam ikdienā nelietotu. Ja nu tikai pēc ārsta ieteikuma (tāpat kā ''Advocate'' līdzekli)
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Attārpošana

Postby Sisi » 17 Aug 2012, 18:39

vipdu wrote:Mūsu ģimene lieto (paši cilvēki) homeopātiskās zāles pret tārpiem, jo arī negribās bojāt bērnu veselību. Lietojam ar nosaukumu Cina.


par cik aktuāli. Vēlos precizēt par Jūsu pieminēto līdzekli Cina -> vai lapā redzamais ir īstais ?
http://www.homeremedycentral.com/en/hom ... /cina.html

meklējot mūsu homeopātiskās aptiekas mājas lapā (http://www.homeopatiskaaptieka.lv/) gan šādu preperātu " Cina" neatrodu. Tamdēļ jautājums par iegādes vietu. Paldies! :)
User avatar
Sisi
Puppy
Puppy
 
Posts: 100
Joined: 13 Jan 2010, 20:10

Re: Attārpošana

Postby vipdu » 23 Aug 2012, 08:43

Nē tāds šis preperāts mums neizskatās (par aprakstu nekomentēšu, nezinu sastāvu savam). Mans ir nācis no mūsu aptiekas (lāčplēša ielas). Pieļauju, ka mājas lapā visi medikamenti vieņiem nemaz nav.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Attārpošana

Postby šerija » 07 Sep 2012, 19:20

Lasot diskusiju radās jautājums ka ir abāk pašam attārpot suni vai iet pie vetārsta to darīt?
šerija
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 07 Sep 2012, 19:12

Re: Attārpošana

Postby OrlandoSeaHorse » 07 Sep 2012, 20:05

Pilnīgi mierīgi var tārpot pats. Tur jau tikai tablete jāiedod - parēķinot suņa svaru un devu pēc instrukcijas. No rīta tukšā dūšā, stundu pagaidīt, piem., pastaigāties un tad var dot brokastis. 2x gadā.
Tabletes tagad garšīgas ražo, pareizāk - garšīgi smaržojošas, suņi ēd bez problēmām, kā gardumiņu. Ja nu kāds īpašs estēts gadās, var tableti ieslēpt kausētā siera kriksītī, vienu kriksi ar tableti uz 1 pirksta, otru - bez tabletes - uz otra pirksta, lai suns redz abus. Pirmo aprīs nepētot, jo jādabū arī otrais, bet otrā viss tīrs.
Vienīgais iemesla, kāpēc būtu jātārpo pie veta - ja kādā valstī priekš iebraukšanas vēl prasa, lai dokumentos tas būtu piefiksēts. Neatceros, vai tie noteikumi vēl ir spēkā un kur.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Attārpošana

Postby šerija » 07 Sep 2012, 20:57

Liels paldies un vēl viens jautajums cik aptuveni izmaksā šīs tabletes un kuras būtu labākās?
šerija
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 07 Sep 2012, 19:12

Re: Attārpošana

Postby OrlandoSeaHorse » 09 Sep 2012, 22:38

Par to kas un kā būtu labāk te jau visa tēma ir. Drontal, ja pareizi atceros, bija 1 tabl. ap 2 Ls uz 10 kg suņa svara.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Attārpošana

Postby Ane » 12 Sep 2012, 10:38

:rej: Reizēm izmantoju cilvēku zāles - pirantel, jārēķina 5mg uz 1 kg svara, tabletē ir 250 mg darbīgās vielas, tātad 1 tablete uz 50kg smagu suni. Sanāk lēti, tikai uz lenteņiem neiedarbojas, drontāls ir visefektīvākais, jo iedarbojas uz visiem parazītiem. :pedinja:
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Attārpošana

Postby Bafija » 04 Oct 2012, 13:28

Pamēģināju - attārpoju savus ar Dehinel. Nesūdzos.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Attārpošana

Postby brex » 17 Mar 2013, 13:36

Kur pedeja laika var nopirkt Pratel?
izmeginaju Dehinel Plus, vema. Ari no Drontal vemj, apskatot sastavu, secinu, ka pie vainas varetu but sastavdala FEBANTELS. Pratela tada nav
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Attārpošana

Postby Danute » 17 Mar 2013, 13:44

brex
Jelgavā Pratel pērkam gan Driksas ielas klīnikā gan Helmaņa ielā.
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Attārpošana

Postby zuustrs » 17 Mar 2013, 20:00

Man mājās ir 7 gb. Pratel tabletes. Varu par puscenu nopārdot :) nesen iegādājos ar lielu rezervi, un konstatēju ka lielajam sunim galīgi nederēja, visu vakaru un nakti vēderiñš sāpēja, mazjiem nekas, tiem derēja. Bet ja tablešu par maz, tad varu pateikt ka Teikas vetklīnikā pirku.
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Attārpošana

Postby brex » 18 Mar 2013, 14:23

Paldies!
dabuju tabletes! tagad tik domaju, vai suns ir attarpots vai nav! pagaja 4 stundas, lidz visu izvema, kursos Baiba teica, ka pec 2-3 var uzskatit, ka ir iedarbojies, bet nu saubos - ja viss iznaca ara, kur tas tabletes butu paspejusas uzsukties. tagad pec 10 dienam dosu atkal un vedisu potet, tad skatisos.
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Attārpošana

Postby otawa » 19 Mar 2013, 22:11

Man arī vajag padomu. Mums ir cvergs (3,5 gadi) , prettārpu tabletes dodam 1- 2 reizes gadā. Acīmredzami parazīti nav bijuši. Tagad mūsu mājās ienācis mazs suņuks, šodien iedevām prettārpu tableti, kaut suņa audzētāji teica, ka ir attārpots un nekļūdījāmies. Tārpi kumšķiem nāk ārā. Lielo suni attārpojām februārī, tagad nezinu , ko darīt - vai attārpot vēlreiz un ja jā tad cik reizes - 1 vai 2, jo skaidri zināms, ka kontakts ar parazītiem pilnu kucēnu viņai bija. Paldies, ja kāds dos kādu padomu.
User avatar
otawa
Puppy
Puppy
 
Posts: 366
Joined: 13 Jan 2010, 17:26

Re: Attārpošana

Postby brex » 19 Mar 2013, 23:14

seit paliktu pie ta, ka suni parasti vajag attarpot 2x gada, ir viedoklis, ka vajag 4x. tomer tarpu zales nav ari klepus konfekte, bet nopietnas zales! es pagaiditu vismaz +3 men no ped.attarposanas un tad kopa kucena kadu attarposanu iedotu ari lielajam sunim
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Attārpošana

Postby otawa » 20 Mar 2013, 10:42

[quote="brex"][/quote]
Paldies! Pagaidām tā arī darīšu, nav ko lieki zāļot suni.
User avatar
otawa
Puppy
Puppy
 
Posts: 366
Joined: 13 Jan 2010, 17:26

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests