Attārpošana

Dog Health

Re: Attārpošana

Postby Dylan » 19 Dec 2013, 21:37

Nu jaa, taa kaa man shis ir pirmais suns, tad man ar vetiem nav nekaada dizhaa pieredze. Vispaar dziivojam Riigaa- centraa, bet taa kaa suniiti panjemam Candera ielas patversmee, pie veta vedu turpat blakus uz dzivnieku veseliibas centru, pirmo reizi vedu kucenu 10 dienas pec tam, kad panjemu vinju no patversmes, jo vinjsh leekajot sasita kaajinju, kadas 5 minutes spalgi kauca un tad guleja, meginaja iet uz trim kajinjam, kliboja. Uzreiz metos pie veta, jo domaaju, ka kaajinja salauzta. Par laimi nekas traks, tikai sasitums, bet par mani pasmeejaas, ka vedu kucenu pie veta par shadiem gadijumiem... nu jaa, iisti nepatika attieksme, bet nu domaaju, ka kantoris tomeer uzticams, paliidz dziivniekiem un taa.
Tad vel pec 10 dienam vajadzeja taisit revakcinaciju, toreiz palaimejas ljoti jauka dakteriite, izmerija vinjam visas temperaturas, klausijas sirsninju, sapoteja. Kucens pat neiechikstejas. Es vinjai stastiju par biezho kakasjanu, bet to mees norakstijam uz to, ka jauna bariba.
Sonedeelj mees dziivojamies pa juurmalu, saakaas taa caureja un ieraudziiju kakaas tos taarpus, tapec aizgaju uzreiz uz blakus esosho vet-kliniku. Shii daktere man iisti nepatika, jo luudzu paskatiities suniisha zobus (vinjam tagad mainaas), un vinja taa veera valjaa, ka kucens zheeli iesmilksteejas, svari arii vinjai nebija tikai taadi paartikas, teicu, ka varu tapat uzlikt uz tiem, bet teica, ka, ja aptuveni zinu svaru - buus ok. Nu taa attieksme taada, ka beigaas es vinjai ljoti neuzticejos, protams visas zaales nopirku (Caniverm 3gb), jo suniitis ta jaarstee un tas, ka taarpi, to redzu taapatam.

Bet paldies par padomiem. Noteikti iziesim visu triis zaalju kursu, es veel tikai ceru, ka tad, kad poteejaam vinjam taarpu nebija. Pieljauju, ka mums ar taarpiem buus muuzhiigas probleema, jo kucens rij visu, kas kustas un nekustas. Veel man bija doma, ka vinjsh vislaik izsalcis, jo vinjam tie taarpi, nevis taadeelj, ka no patversmes un uzaudzis/piedzimis bada apstaakljos, jo kuceena maasinja jau ir iemaacijusies eest leenaam un nemaz vairs neizeed visuu bljodinju. maneejais, kad izeed bljodinju, saak to staipiit, aiznes uz migu un grauzh. Ar vienvardsakot, taa kaa shis ir pirmais mans suns, man ljoti daudz jaunu iespaidu un emociju, protams, ljoti daudz jautajumi, kaa labaak dariit un taa, jo gribas, lai izaug vesels un praatiigs suns.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Attārpošana

Postby Creme de la Creme » 20 Dec 2013, 21:30

Tā ēšana ir visai individuāla lieta. Viens rij, citam jālūdzās lai paēd :kanepe:
Tam jau šis forums domāts - lai apmainītos pieredzē, izteiktu viedokļus, dotu padomus (kā nu kuram sanāk...). :labipadarits:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Attārpošana

Postby julika » 23 Dec 2013, 07:42

Dylan,

par vet.kliniku runājot - aizej uz Biovet, tas ir netālu no centra. Es kad biju ar savu Kiru, man ārste atbildēja uz visiem jautajumiem, ļoti laipni un patikami, nosvēra, apskatīja zobus, spalvu, un pat naudu neņema par apskati, teica - nākamreiz, kad atnāksiet poti taisīt.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Attārpošana

Postby peecis » 23 Dec 2013, 17:26

Dylan wrote:Nu jaa, taa kaa man shis ir
pirmais suns, tad man ar vetiem nav nekaada dizhaa pieredze. Vispaar dziivojam Riigaa- centraa, bet taa kaa suniiti panjemam Candera ielas patversmee, pie veta vedu turpat blakus uz dzivnieku veseliibas centru, pirmo reizi vedu kucenu 10 dienas pec tam, kad panjemu vinju no patversmes, jo vinjsh leekajot sasita kaajinju, kadas 5 minutes spalgi kauca un tad guleja, meginaja iet uz trim kajinjam, kliboja. Uzreiz metos pie veta, jo domaaju, ka kaajinja salauzta. Par laimi nekas traks, tikai sasitums, bet par mani pasmeejaas, ka vedu kucenu pie veta par shadiem gadijumiem... nu jaa, iisti nepatika attieksme, bet nu domaaju, ka kantoris tomeer uzticams, paliidz dziivniekiem un taa.
...

Mjā, cik cilvēku, tik viedokļu par ārstiem :-)
Man savukārt ļoti patīk mana suņa vetārsta attieksme - aizsūtu telefonbildi, pajautāju - kas nopietns vai pofig - 90% gadījumu pofig, 5% tiek doti padomi pa tel, 5% jāved rādīt.

Tu taču pats arī neskrien katru zilumu bildēt un ieraugot savu kaku citā krāsā neskrien pie ārsta? :-)

Man savā darbā arī gadās cilvēki, kuri satraucas par visu, labākais risinājums - "kaut ko" izdarīt un obligāti par to paprasīt samaksu, jo tikai tad viņi ir apmierināti. Ja nepaprasi naudu, viņuprāt pret viņu ūberproblēmu esi pavirši attiecies, savukāt, ieraugot saprātīgu rēķinu, viņi ir apmierināti - viņu stress nav bijis veltīgs :-)
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Attārpošana

Postby Dylan » 24 Dec 2013, 00:31

peecis nu manā uztverē lauzta kāja ir nopietni un ņemot vērā, ka man nav nekādas pieredzes, es, protams, vēlos, lai kāds man izskaidro, ka kucēni mēdz spalgi bļaut 5minūtes un tad lekt uz 3 kājām, nevis par mani pasmieties un prasīt vai es grasos par katru sīkumu braukt.
Varbūt padalies ar sava veta kontaktiem, man arī tāds derētu, kas konsultē online.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Attārpošana

Postby fedelta » 24 Dec 2013, 11:56

Dylan wrote:peecis nu manā uztverē lauzta kāja ir nopietni un ņemot vērā, ka man nav nekādas pieredzes, es, protams, vēlos, lai kāds man izskaidro, ka kucēni mēdz spalgi bļaut 5minūtes un tad lekt uz 3 kājām, nevis par mani pasmieties un prasīt vai es grasos par katru sīkumu braukt.
Varbūt padalies ar sava veta kontaktiem, man arī tāds derētu, kas konsultē online.


Nu es arī savam vet par ,manuprāt, ne tik svarīgām lietām rakstu uz e-pastu un viņš sniedz padomus kas un kā, ja saka, ka, lai ko pateiktu ir jābrauc klātienē, tad braucam uz klīniku. Bet mūsu vets atrodās Jelgavā, cik noprotu Jūs esat no Rīgas?!
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Attārpošana

Postby peecis » 25 Dec 2013, 20:05

Man otrādi - pats Rīgā, suņa dakteris nerīgā.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Attārpošana

Postby fedelta » 25 Dec 2013, 20:39

peecis wrote:Man otrādi - pats Rīgā, suņa dakteris nerīgā.



Mums palaimējies, paši Jelgavā un dakteris Jelgavā :pukudupsis:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Attārpošana

Postby Linda B. » 25 Dec 2013, 21:02

Es labāk par pārāk uzmanīgu attieksmi,nevis ņirgāšanos par to,ka es uztraucos,ka mans kucēns 5 minūtes no vietas kauc un klibo.Tas būtu pat jocīgi par to neuztraukties!Es noteikti par šādu veta attieksmi ziņotu klīnikas direktoram un pie šī ārsta nekad vairs neietu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Attārpošana

Postby Sisija » 26 Dec 2013, 18:17

Linda B. wrote:Es labāk par pārāk uzmanīgu attieksmi,nevis ņirgāšanos par to,ka es uztraucos...

:par: it sevišķi, ja man tas būtu pirmais suns.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Attārpošana

Postby Dylan » 29 Dec 2013, 15:33

Tā, šodien pēc 11 dienu starplaika iedevu otro prettārpu tableti un ārā iznāca vismaz viens tārps. Vai tas nozīmē, ka man vēl pēc 2 nedēļām jādod attārpošanas tablete? Vai varbūt tā arī jābūt, ka otrajā reizē nāk vēl tārpi un nemaz vairs nekas nav jādod? Man vet-ārsts toreiz iedeva 3 tabletes un teica, ka trešo pēc mēneša. Tad man tagad gaidīt vēl mēnesi vai jādod vēlreiz pēc tām 10 dienām?
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Attārpošana

Postby fedelta » 29 Dec 2013, 16:23

Domāju, ka, ja šoreiz tie tārpi nebija simtiem un, ja dakteris teica pēc mēneša, tad tā arī dari ^^
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Attārpošana

Postby brex » 30 Dec 2013, 13:32

tas kucens ir bijis parpilns ar tarpiem, tad dod 3.tab pec menesa un rekinies, ka suns joprojam ir pilm\ns ar tarpiem. tacu tarpu tabletes nevar est ka konfektes
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Attārpošana

Postby Dylan » 03 Jan 2014, 14:53

Otro attārpošanas tableti devu 29. decembrī. Šodien un vakar viņš atkal pasācis biežāk kakāt un otrā kaka tāda nedaudz ģlotaina. Šķiet, ka atkal tārpi uzdarbojas.. esam jau no tā pārguruši. Varbūt ir kaut kas efektīgāks kā tabletes? Tur kaut kāda klizma vai kas tāds, kas izskalo visu viņu un izvada tārpus? Nezinu. Tikai filizofēju..
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Attārpošana

Postby ievish » 03 Jan 2014, 15:55

Dylan, citas tabletes. Pajautā, lai maksis padalās, ar ko toreiz kaķa bērniem tārpus laukā dzina, kad izrādījās, ka pirmās prettārpu zāles nekam nelīdz.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Attārpošana

Postby Danute » 03 Jan 2014, 16:19

maksis wrote:Atļaušos vēlreiz pateikt savu viedokli par to, ka Caniverm ir sū*s. Ja ņem vērā manu pieredzi, tad to var dot vai nedot, rezultāta nekāda. Drontal un Flubenol gan nekad nav pievīluši.

Re kur Maksis jau padalījās savā pieredzē.
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Attārpošana

Postby Dylan » 03 Jan 2014, 21:34

Skaidrs, tagad es to nākamo tableti drīkstu dot tikai 28.janvārī vai var arī ātrāk? Negribas jau arī kucēnu sačakarēt.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Attārpošana

Postby Dylan » 06 Jan 2014, 14:27

Vakar un šodien atkal tārpi birst ārā. Zvanījus vetārstam teica, ka lai dod tabletes ik pa 10 dienām, kamēr tārpu vairs nav. Mēģināšu Makša ieteiktās, cerams palīdzēs, citādāk suns atkal izkāmējis..
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Attārpošana

Postby Creme de la Creme » 10 Jan 2014, 09:12

ievish wrote:Dylan, citas tabletes. Pajautā, lai maksis padalās, ar ko toreiz kaķa bērniem tārpus laukā dzina, kad izrādījās, ka pirmās prettārpu zāles nekam nelīdz.

:par:
Mums arī tā ir bijis (ka ierastās zāles neiedarbojās).
Vēl jau ir arī skaustā pilināmie •Advocate un •Stronghold. Bet, pirms lietot šos līdzekļus, es ieteiktu pakonsultēties ar vetārstu. Tās ir ļoti spēcīgas zāles. Jums jau tā imunitāte ir novārdzināta (pēc rakstītā spriežot). Vai vetārsts kaut ko rekomendēja imunitātes nostiprināšanai?
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Attārpošana

Postby Ane » 10 Jan 2014, 18:03

:ninja: Reizēm lietojam helmintox paši un dodu suņiem, 1 kapsula uz 10kg, esam lietojuši arī dekarisu, kurš, starp citu, bez tam vēl stiprina imunitāti. Helmintox ir lēts, dekaris ir dārgāks. Kad ir vairāku veidu tārpi, drontal plus, manuprāt ir vislabākais. Visas zāles, ko ved no Krievijas, tādi caurejas līdzekļi vien ir.
:velnins: Ja jau dr.Apinis reklamēja zilo zirgu ziedi cilvēkiem, tad kāpēc nelietot cilvēku zāles dzīvniekiem? :)
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests