Zobakmens

Dog Health

Zobakmens

Postby murkata » 20 Jan 2010, 12:27

no kā un kādos apstākļos tas veidojas? Vai zobakmens veidošanās ir atkarīga no pārtikas, ģenētikas, turēšanas apstākļiem?
man ir tikai jautājumi. var būt kāds no speciem, vai pieredzējušajiem audzētājiem varētu mūs apgaismot?
mans iepriekšējais suns - laikas un VAS jauktenis visu mūšu nodzīvoja bez zobakmens pazīmēm. nomirstot viņam bija veseli visi zobi, tie bija tīri, tikai nedaudz nodzeltējuši. tiesa gan, līdz pusei nodiluši, bet galvenokārt tādēļ, ka viņam tika grauzt akmeņus :)
citiem, cik zināms, zobakmens ir reāla problēma. no kās atkarīgs?
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: zobakmens

Postby silverequs » 20 Jan 2010, 12:35

Cik zinu tas atkarīgs no katras konkrētās mutes ph līmeņa un mikrofloras. :roll:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: zobakmens

Postby Creme de la Creme » 21 Jan 2010, 10:45

ir atkarīga no pārtikas, ģenētikas, turēšanas apstākļiem

Jautājumā jau bija ieslēpta atbilde :roll:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Zobakmens

Postby adzenda » 03 Apr 2010, 19:25

Padalieties, lūdzu, pieredzē, kā un ar ko jūs tīriet saviem mīluļiem zobus?
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Zobakmens

Postby Noise » 03 Apr 2010, 20:22

ar zobubirsti un pastu. domaaju iegaadaat izslaveetos enziimus. kurtiem ir ljoti jaaskataas aizmugureejie zobi, Eskilam mocos ar dzerokljiem.
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Zobakmens

Postby OrlandoSeaHorse » 03 Apr 2010, 20:58

Mums ir zobu pasta ar enzimiem un vistas garsu. Suni kaifo.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Zobakmens

Postby adzenda » 03 Apr 2010, 21:44

Hmmm... tad jautājums vēl, vai laikā, kad kucēnam mainās zobiņi, vispār vajag tīrīt?
Man pašai jau no vienas puses liekās, ka vajag - lai pierod, bet no otras - tikko, kad mainījās priekšzobi, viņa pat staigājot pīkstēja, jo niezēja, sāpēja. Negribas arī traumēt mazo, ka neieņem galvā, ka tā ir nepatīkama procedūra. :jaut:
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Zobakmens

Postby OrlandoSeaHorse » 03 Apr 2010, 23:01

Noziedo vienu zobu birsti, lai grauz un pierod.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Zobakmens

Postby Demix » 03 Apr 2010, 23:41

Mēs lietojam zobu pastu ar enzīmiem un vistas gaļas garšu, ar tādu uz pirksta uzmaucamu zobu birsti,maniem patīk tā procedūra,sākām jau no agras bērnības,un katru dienu dodu grauzdētu, kubiņos sagrieztu rupjmaizi,kalpo vēl piedevām kā kārums,ļoti labi noņem aplikumu,stiprina smaganas!Vēl viena problēma var būt dzeramais ūdens,īpaši privātmājās,vietējais urbums gandrīz visur ir ar paaugstinātu dzelzs saturu,ja nav kruto filtru,krāso zobus!Es saviem dodu tikai filtrētu!!!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Zobakmens

Postby AUCE » 28 Apr 2010, 10:21

Ar citronu !
AUCE
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 04 Mar 2010, 08:50

Re: Zobakmens

Postby ezhuks » 28 Apr 2010, 15:50

AUCE wrote:Ar citronu !

Sadisms
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Zobakmens

Postby ezhuks » 28 Apr 2010, 15:52

Kaa zobubirsti iesaku beernu birstes - mazaaka galvinja (kas ir buutiski mazajaam shkjirneem), sari ir, kaa jau pie cilveekiem, noapaljoti un miiksti. Zoobirstes ir visnotalj brutaalas.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Zobakmens

Postby maksis » 28 Apr 2010, 15:52

No dabīgajiem zonu tīrīšanas līdzekļiem man savulaik ieteica tomātu. Man personīgi tas noteikti liekas pieņemamāk nekā citrons - man pašai no citrona nenormāli nomizo zobus, tāpēc šķiet, ka sunim varētu būt līdzīgi.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Zobakmens

Postby OSENNIJ BRIZ » 28 Apr 2010, 17:03

Es mēģināju ar tomātu-nedaudz atmiekšķē,vieglāk var zobakmeni noņemt,bet ideāli nesanāk..Mūsu šķirnes vienā krievu forumā bija rakstīts,ka tomātu pasta ir ar lielāku efektu.Tieši taisījos sameklēt un liet.pamācibu pārlasīt.Ja interesē,varēšu padalīties!
User avatar
OSENNIJ BRIZ
Puppy
Puppy
 
Posts: 396
Joined: 13 Jan 2010, 22:07

Re: Zobakmens

Postby OrlandoSeaHorse » 28 Apr 2010, 23:59

Principa es tagad uzaudzeju garu ikska nagu un pakasu - precizs un miksts instruments, neko netraume, aizker, ko vajag. Ir meginats visadi, ja galigi neiet ar nagu, tad jau var ar specialiem rikiem, bet mierigak ta ikdiena pa biskim. Vienreiz zobakmens bija uzaudzis tads liels, tad gan taisiju kampanu uz visu dienu. Suni guleja un kaifoja, laikam patika, ka zobi sak elpot.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Zobakmens

Postby zukins » 29 Apr 2010, 08:23

OSH, man vajadzeetu Ateenu Tev iedot :nadzinji: man nekaadi nesanaak vinjai zobus smuki tiirus dabuut. Briivdienaas meegjinaashu miekshkjeet ar tomaatu, redzees, vai sanaaks.
Kaa juus tiiriet dzerokljus? Man ir uz pirksta uzmaucamaa birstiite - bet kaut kaa dzerokljiem no visaam puseem klaat tikt neizdodas.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Zobakmens

Postby adzenda » 29 Apr 2010, 08:24

OrlandoSeaHorse wrote:Principa es tagad uzaudzeju garu ikska nagu un pakasu


Jā... laimīgi tie, kam no dabas stipri nagi - visur var atrast pielietojumu :nadzinji:
Man par cik viņi kā papīrs lokās, tad gribot, negribot nāksies iztikt ar zobubirsti.
Tad nu jautājums ir vēl par to, kuras zobubirstes labāk - tās garenās vai uz pirksta velkamās? :huh:
Image
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Zobakmens

Postby OrlandoSeaHorse » 29 Apr 2010, 08:57

zukins wrote:OSH, man vajadzeetu Ateenu Tev iedot :nadzinji: man nekaadi nesanaak vinjai zobus smuki tiirus dabuut. Briivdienaas meegjinaashu miekshkjeet ar tomaatu, redzees, vai sanaaks.
Kaa juus tiiriet dzerokljus? Man ir uz pirksta uzmaucamaa birstiite - bet kaut kaa dzerokljiem no visaam puseem klaat tikt neizdodas.
Atēna jau kā reiz ir mīļa un maiga meitene, varbūt arī varētu ko sarunāt ar viņu. Bet principā jau tas tavs darbiņš. Dzerokļus tīrām elementāri - viss triks kā to suni nogulda. Priekš dzerokļiem - uz muguras, ķepas gaisā, purnu atmestu, muti vaļā:
Image
Image
Un te - Raducis laizās pēc garšīgās pastas, Aidans nāk prasīt savu daļu:
Image
Nu tā sanāk, ka lai tiktu klāt zobiem, mazliet tā kā jāuzsēžas sunim virsū. Bet mēs ne smagi, tik lai klāt tiktu. :kucens:
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Zobakmens

Postby ezhuks » 29 Apr 2010, 09:03

Kad ir izveidojies zobakmens, tad es tiiru ar videeji lielu laapaamo adatu. Protams - vajag uzmaniigi, jo smaganu var sabakstiit vienaa setaa. Saakumaa to akmeni no virspuses paskraapeeju, tad vinjsh ir taads sadrupis un viegli nokasaas nost. Nezinu kaa citiem, bet maneejai tas akmens ir arii zoba ielocees un no turienes tikai ar adatu var izkasiit.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Zobakmens

Postby ezhuks » 29 Apr 2010, 09:06

adzenda wrote:Tad nu jautājums ir vēl par to, kuras zobubirstes labāk - tās garenās vai uz pirksta velkamās?


ezhuks wrote:Kaa zobubirsti iesaku beernu birstes - mazaaka galvinja (kas ir buutiski mazajaam shkjirneem), sari ir, kaa jau pie cilveekiem, noapaljoti un miiksti. Zoobirstes ir visnotalj brutaalas.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Next

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests