Anālie dziedzeri

Dog Health

Anālie dziedzeri

Postby pixy » 12 May 2011, 06:40

Vetārsta sadaļā jau prasīju, bet tagad, lai pamazām pieņemtu lēmumu, ko darīt, man vajadzīgs jūsu viedoklis :) . Tātad - Keli pašai anālie dziedzeri netīrās, ārsts teica, ka esot ļoti īpatnēja forma un ļoti sliktā vietā atveres. Cerēju, ka pieaugot kas varētu mainīties, bet nekā. Apmēram piecu nedēļu laikā tie ir pilni un jābrauc tīrīt. Vai te ir kāds, kura sunim ir izoperēti šie dziedzeri? Es visu laiku domāju, kā labāk - operēt vai reizi mēnesī braukt tīrīt, kas arī ir ļoti pretīga procedūra un viņa pie klīnikas jau mašīnā pārvēršas par ēzeli un ārā nekāpj. Pie tam baidos nokavēt, ka pilni, kas var beigties ar iekaisumu vai pat ļaunākajā gadījumā ar plīsumu. Ļoti gribu dzirdēt kādu pieredzi šai sakarā, lēmumu jau jāpieņem pašai, bet gribas izvērtēt visus par un pret.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Anālie dziedzeri

Postby OrlandoSeaHorse » 12 May 2011, 07:45

Tiesi konkreti par analajiem dziedzeriem ne, bet visuma pieturos pie principa "ara un prom!" Pec tam pati brinisies, cik viegli palika.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Anālie dziedzeri

Postby Ane » 12 May 2011, 09:17

Var taču pašai iemācīties tīrīt anālos dziedzerus. Regulāri tīru pati - papīra dvieli pie caurumiņa klāt un uzspiest uz palielināto dziedzeri no abām malām virzienā uz augšu, smirdīgā masa satek dvielī. Pēc tam dupsi un nedaudz iekšā ar pirkstu iesmērēju ziedi Tummeli, - mīkstina un dziedē mikroplaisas. Nekādu problēmu! :)
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Anālie dziedzeri

Postby maksis » 12 May 2011, 09:44

Ane wrote:Var taču pašai iemācīties tīrīt anālos dziedzerus.

Tiem, kas šo ar tādu vieglumu saka, acīmredzot, nav bijuši suņi ar nepareizi izvietotām anālo dziedzeru atverēm. Cik saprotu, Keli ir tieši šī problēma. Manam sunim pieaugot viss normalizējās, bet bija laiks, kad dziedzerus Frīdai tīrīja vets un ne jau nu no ārpuses paspiežot. Bija jālien tur iekšā un pat ārstam vēl jāmokās un jāmēģina, no kuras īsti puses paspiest, lai iztīrītu. Labi, ka Frīda bija liels suns ar lielu pēcpusi, bija kur izvērsties...
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Anālie dziedzeri

Postby pixy » 12 May 2011, 09:51

maksis wrote: Ane wrote:Var taču pašai iemācīties tīrīt anālos dziedzerus.


Tiem, kas šo ar tādu vieglumu saka, acīmredzot, nav bijuši suņi ar nepareizi izvietotām anālo dziedzeru atverēm.
Jaa, es pati pie taadiem piedereeju, jo ieprieksheejiem sunjiem tas nebija sarezgjiiti. Divi aarsti ir teikushi, ka Keli ir LJOTI slikti izvietoti tie dziedzeri - jaalien iekshaa un tad ar taadu kaa slaukshanu jaameegjina dabut aaraa. Un liidz ar to taa proceduura ir tik pretiiga, ka, pat ja pati iemaaciitos to dariit, es negribu - lai nu ljaunie ir kaadi citi...Maksi, kaadaa vecumaa Friidai palika normaali?
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Anālie dziedzeri

Postby maksis » 12 May 2011, 09:58

pixy wrote: Divi aarsti ir teikushi, ka Keli ir LJOTI slikti izvietoti tie dziedzeri

Tāpēc arī paši netīrās.
pixy wrote:Maksi, kaadaa vecumaa Friidai palika normaali?

Precīzi neatceros, sen tas bija, pirms gadiem septiņiem. Bet šķiet, ka līdz gada vecumam. Vai ap gada vecumu. Es tavā vietā laikam palasītos par anālo dziederu funkcijām utml.. Ja tas būtu kas tāds bez kā var iztikt (nu tur - teritorijas iezīmēšanai vai vēl kam līdzīgam domāti), es operētu. Vnk es atceros un zinu, kāda ir tā tīrīšanas procedūra šādos problemātiskos gadījumos. Nolemt to sunim uz visu dzīvi... Es nez...
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Anālie dziedzeri

Postby pixy » 12 May 2011, 10:18

maksis wrote:Bet šķiet, ka līdz gada vecumam. Vai ap gada vecumu.
Nu es ar domaaju, ka liidz rudenim veel taapat neopereeshu, varbuut kaut kas mainaas :ludzu: . Taapeec tagad ir probleemas izpeetes briidis, gribu buut informeeta un pienjemt labaako leemumu.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Anālie dziedzeri

Postby OrlandoSeaHorse » 12 May 2011, 10:32

pixy wrote:
maksis wrote:Bet šķiet, ka līdz gada vecumam. Vai ap gada vecumu.
Nu es ar domaaju, ka liidz rudenim veel taapat neopereeshu, varbuut kaut kas mainaas :ludzu: . Taapeec tagad ir probleemas izpeetes briidis, gribu buut informeeta un pienjemt labaako leemumu.
Ja jātīra ik pa 5 nedēļām, tad līdz rudenim vēl dabūsi tīrīt kādas reizes 3-4. Ar katru reizi tavs lēmums par operāciju kļūs nelokāmāks!
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Anālie dziedzeri

Postby cote » 16 Mar 2015, 16:31

pixy wrote:Vetārsta sadaļā jau prasīju, bet tagad, lai pamazām pieņemtu lēmumu, ko darīt, man vajadzīgs jūsu viedoklis :) . Tātad - Keli pašai anālie dziedzeri netīrās, ārsts teica, ka esot ļoti īpatnēja forma un ļoti sliktā vietā atveres. Cerēju, ka pieaugot kas varētu mainīties, bet nekā. Apmēram piecu nedēļu laikā tie ir pilni un jābrauc tīrīt. Vai te ir kāds, kura sunim ir izoperēti šie dziedzeri? Es visu laiku domāju, kā labāk - operēt vai reizi mēnesī braukt tīrīt, kas arī ir ļoti pretīga procedūra un viņa pie klīnikas jau mašīnā pārvēršas par ēzeli un ārā nekāpj. Pie tam baidos nokavēt, ka pilni, kas var beigties ar iekaisumu vai pat ļaunākajā gadījumā ar plīsumu. Ļoti gribu dzirdēt kādu pieredzi šai sakarā, lēmumu jau jāpieņem pašai, bet gribas izvērtēt visus par un pret.
cote
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 16 Mar 2015, 16:02

Re: Anālie dziedzeri

Postby cote » 16 Mar 2015, 16:38

Gadījums no dzīves. Mums ir angļu buldoga puika. Kā jau jebkuram gādās, arī mūsu suņuks saslima. Parādījās mistiskais veidojums pie anālas atveres. Suns nevarēja normāli pakakāt, smilkstēja. Aizbraucam uz klīniku savā rajonā. Izrakstīja antibiotikas. Padzeram, nekādas jēgas. Un sākas maratons. Mēs izmisīgi mēģinājām saprast ,kas sunim kaiš, bet visur mums diagnosticēja dažādas kaites. Sunim palika nevis vieglāk, bet sliktāk. Pēc kartēja (jau 5.pēc kārtas)apmeklējuma paziņa ieteica „Klivet”. Pierakstījāmies pie ķirurga Dmitrija Mihailova, īstenībā jau neticot, ka izdosies glābt mūsu mīluli. Viņš diagnosticēja ielaisto anālo dziedzeru iekaisumu ar abscesa veidošanos. Bija nepieciešama operācija. Operācija bija veikta un mūsu suns vēl joprojām sveiks un vesels. Par ko mēs arī no visa sirds esam pateicīgi dakterim. Un braucam tik uz to klīniku, kaut dzīvojam ļoti tālu, citā pilsētā.
cote
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 16 Mar 2015, 16:02


Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests