Suns kasās!?

Dog Health

Re: Suns kasās!?

Postby erna » 09 Mar 2012, 19:53

Manai sunei šobrīd ilgā kasīšanās, kuru gan es, gan vetārsts ilgi uzskatījām par alerģiju, ir beigusies, un kā izrādījās, bija kašķis. Cik es sapratu, ādas analīzēs arī pašas ērcītes neatrada, bet visas pazīmes sakrita. Un ārstēšana ir līdzējusi.
Arī biju sabijusies par lipīgumu, jo man ir vēl divi suņi un mazs bērns, kurš burzās un ņemās ar suņiem daudz un dikti, bet pagaidām visi veseli!
User avatar
erna
Baby
Baby
 
Posts: 59
Images: 3
Joined: 27 Apr 2010, 13:15

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns kasās!?

Postby Maija_Dakota » 09 Mar 2012, 22:53

iespējams, sunim bija malaseszia - rauga sēnīte. tā parādās pie zemas imunitātes (viņa ir visiem - tikai savairojas pie labvēl. apstākļiem). tas izskaidro kāpēc neslimoja pārējie - pietiekama imunitāte. Malasēzijas simptomātika - blaugznas, izteikta spēcīga nieze, spalvas izkrišana. Parasti rauga sēnīte skar ausis - bet iespējamas arī citas ķermeņa vietas.

slimojošajam sunim var padot cilvēku Imonosil, zivju eļļu.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Suns kasās!?

Postby Lory » 11 Mar 2012, 17:24

erna wrote:Manai sunei šobrīd ilgā kasīšanās, kuru gan es, gan vetārsts ilgi uzskatījām par alerģiju, ir beigusies, un kā izrādījās, bija kašķis. Cik es sapratu, ādas analīzēs arī pašas ērcītes neatrada, bet visas pazīmes sakrita. Un ārstēšana ir līdzējusi.
Arī biju sabijusies par lipīgumu, jo man ir vēl divi suņi un mazs bērns, kurš burzās un ņemās ar suņiem daudz un dikti, bet pagaidām visi veseli!

Ar ko ārstē to kašķi,jādzer iekšķīgi kādas zāles vai jāsmērē uz ādas?
Lory
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 27 Feb 2012, 20:40

Re: Suns kasās!?

Postby Ligita555 » 11 Mar 2012, 18:09

Lory wrote:
erna wrote:Manai sunei šobrīd ilgā kasīšanās, kuru gan es, gan vetārsts ilgi uzskatījām par alerģiju, ir beigusies, un kā izrādījās, bija kašķis. Cik es sapratu, ādas analīzēs arī pašas ērcītes neatrada, bet visas pazīmes sakrita. Un ārstēšana ir līdzējusi.
Arī biju sabijusies par lipīgumu, jo man ir vēl divi suņi un mazs bērns, kurš burzās un ņemās ar suņiem daudz un dikti, bet pagaidām visi veseli!

Ar ko ārstē to kašķi,jādzer iekšķīgi kādas zāles vai jāsmērē uz ādas?

Mums skaustā bija jāpilina "stronghold" atkarībā no suņa svara ,mums palīdzēja :jaa:
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: Suns kasās!?

Postby Ligita555 » 11 Mar 2012, 18:16

Ligita555 wrote:
Lory wrote:
erna wrote:Manai sunei šobrīd ilgā kasīšanās, kuru gan es, gan vetārsts ilgi uzskatījām par alerģiju, ir beigusies, un kā izrādījās, bija kašķis. Cik es sapratu, ādas analīzēs arī pašas ērcītes neatrada, bet visas pazīmes sakrita. Un ārstēšana ir līdzējusi.
Arī biju sabijusies par lipīgumu, jo man ir vēl divi suņi un mazs bērns, kurš burzās un ņemās ar suņiem daudz un dikti, bet pagaidām visi veseli!

Ar ko ārstē to kašķi,jādzer iekšķīgi kādas zāles vai jāsmērē uz ādas?

Mums skaustā bija jāpilina "stronghold" atkarībā no suņa svara ,mums palīdzēja :jaa:

Jā ,un vēl zivju eļlu dzērām ,teica ,ka reakcija nebūs uzreiz ,bet būs ,un tā arī bija :jaa:
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: Suns kasās!?

Postby Lory » 11 Mar 2012, 18:47

Stronghold iepilinājām,zivju eļļu arī dzeram,bet uzlabojuma nav.Esmu izlasījusi internetā ļoti daudz informācijas kas tas varētu būt un esmu nonākusi pie secinājuma,ka ta varētu būt kailēde.Gribu pamēģināt izmazgāt ar šampūnu Chlorchexidine 4%,nezinat kur āgenskalnā vai centrā varētu viņu nopirkt?Cik saprotu tā kailēde cilvēkiem arī var pielipt?
Lory
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 27 Feb 2012, 20:40

Re: Suns kasās!?

Postby Ligita555 » 11 Mar 2012, 21:15

Tādu šampūnu pirkām vet klīnikā '' Mazo brāļu hospitālis " :)
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: Suns kasās!?

Postby erna » 12 Mar 2012, 10:44

Mums iešpricēja kaut kādu poti, kas esot tieši pret parazītiem, pēc divām nedēļām vajadzēja atkārtot. Plus vēl visu suņa kažoku vajadzēja saslapināt ar kaut kādu šķīdumu, ko šķaidīju ar ūdeni, diemžēl iepakojumu esmu izmetusi, tāpēc nosaukumu nepateikšu.
Tieši šorīt biju uz atkārtoto poti, un dr. teica, ka tomēr esot analīzēs bijusi tieši kašķa ērcīte, nebiju īsti labi iepriekš sapratusi. Arī asinsanalīzēs kaut kāds specifisks rādītājs skaidri norādījis uz parazītiem un niezi.
Vispār dr. stāstīja, ka tā kā šogad suņi kasoties, tā neesot bijis nekad, kaut kāda epidēmija!
User avatar
erna
Baby
Baby
 
Posts: 59
Images: 3
Joined: 27 Apr 2010, 13:15

Re: Suns kasās!?

Postby ruu » 12 Mar 2012, 13:26

Mans suns kasījās no barības. Gandrīz 5 mēnešus mainīju dažādas barības, kamēr sāku dot hipoalerģisko. Vairs nekasās (tfu, tfu, tfu...) Vēl mēs diezgan regulāri dzērām zivju eļļu, un arī Dermatrix ir labi vitamīni, protams, ja tas nav kašķis vai ēde, tad jau kaut ko niknāku vajag.
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Suns kasās!?

Postby Lory » 12 Mar 2012, 19:35

Tagad mazgāsim ar to šampūnu,paskatīšos kā būs pēc kāda laika.Daktere teica,ka varētu būt kašķis,bet neesot pārliecināta.Es domāju,ka barība šoreiz nav pie vainas,ēdam vislaik un nav bijušas nekādas alerģijas uz šo barību.Nu ja nepāries no šampūna kasīšanās iešu atkal pie ārsta lai dara ko grib,bet lai atrod iemeslu kapēc suns kasās.
Lory
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 27 Feb 2012, 20:40

Re: Suns kasās!?

Postby Maija_Dakota » 15 Mar 2012, 13:12

Veteusan http://www.bertasnams.lv/anotacijas/Veteusan.pdf
4. INDIKĀCIJA(AS)
Kašķis, utu un blusu invāzija, nieze un hroniska ekzēma.

Surolan http://www.bertasnams.lv/anotacijas/Surolan.pdf
lieto Otitis externa un ādas iekaisumu ārstēšanai ,kurus izraisa:
-Sēnītes
Microsporum spp.
Trichopyton spp.
Candida spp.
Malssezia pachydermatis
-Gram pozitīvās baktērijas
Staphylococcus spp. (jutīgie celmi)
Streptococcus spp. (jutīgie celmi)
-Gram negatīvās baktērijas
Pseudomonas spp. (jutīgie celmi)
Eschericia coli
-Ausu parazīti
Otodectes cynotis
Surolan piemīt arī pretiekaisuma un pretniezes iedarbība.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Suns kasās!?

Postby Lory » 15 Mar 2012, 19:15

Paldies,ja nepaliīdzēs šampūns,pamēģināsim kaut ko no tava piedāvājuma.
Lory
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 27 Feb 2012, 20:40

Re: Suns kasās!?

Postby Šarlote » 17 Mar 2012, 23:39

Vai spalva nekrīt ārā pastiprināti? Mans arī kasījās + krita spalva + blaugznas parādījās. Nomainīju nez cik barības, devu vitamīnus utt, beigu beigās pēc vairākiem mēnešiem biju pie citas ārstes, kura paņēma spalvu analīzei. Izrādījās, ka sunim ir ādas sēnīte un galvenais, ka pa visu ķermeni gandrīz jau! Bija jādzer garš AB kurss, zāles bija ļoti dārgas + suns jāmazgā pēc tam ar joda šampūnu. Papildus devu zāles spalvas uzlabošanai un imunitātei zāles.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Suns kasās!?

Postby Lory » 18 Mar 2012, 19:29

Jā krīt ārā spalvas pastiprināti,kā jau rakstīju kasās,blaugznas.Mazgāju regulāri ar to šampūnu,nu it kā kasās mazāk,it kā palīdz.Nezinu iet vēl pie vetārsta vai nē?
Lory
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 27 Feb 2012, 20:40

Re: Suns kasās!?

Postby ash » 04 Jan 2015, 00:04

Nevaru saprast, vai satraukties, vai nē. Suns pirms kāda laikā kasīja ausi, paskatījos - auss tīra, kā vienmēr. Tā kā nekasīja daudz un pēc pāris dienām pārstāja, neko nepasākām. Tagad pēdējās dienās atkal drusku kasās - 3-4 reizes dienā, bet nekasās stipri. Šodien pamanīju ausīs melnus pleķīšus, it kā āda palikusi tumšāka. Uz muguras arī vienu atradu.
Barību mainījām pirms 1,5 mēnešiem. Līdz šim nav bijušas nekādas problēmas ar alerģiskām reakcijām, vai ko citu.
Uz fikso arī neatradu par ko varētu liecināt tādi pleķīši, spalva ārā nekrīt, nav ne blaugznu vai izsitumu, pumpu.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suns kasās!?

Postby AVEI » 27 Mar 2015, 19:10

čība wrote:
Lory wrote:Jā mums ir dzīvoklis ar centrālapkuri,radās jau man doma,ka no tās centrālapkures varētu būt tā kasīšanās,biju kaut kur lasījusi.Bet tad kapēc nepāriet tā kasīšanās?Es vienkārši nezinu ko lai dara?Nabags vislaik kasās un krīt spalva ārā,man liekas,ka no garspalvaina paliks īspalvains.


Nu ja pie vainas ir centrālapkure, tad pāries tikai tad, kad beigsies sezona...




Un ka atvieglot suna dzivi , kamer kurina?
AVEI
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 16 Feb 2010, 20:54

Previous

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests