Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Dog Health

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby Linda B. » 24 Apr 2012, 09:54

brex wrote:
Linda B. wrote:Vai kāds var apstāstīt kā izpaužas viltus meklēšanās?Kaut kā dīvaini.Jaunākā kuce sāka tecēt nu un tā riktīgi,pārstāja,bet nekādas astes dancināšanas nav,nekas tālāk nenotiek,suņi ar nekādu uzmanību nepievērš,cilpa ar nav īpaši pietūkusi,nu varbūt minimāli lielāka ir.Nesaprotu,ko tagad darīt,sargāt vai varu laist,lai skrien abas pa parku bez pavadas.

cik ilgi bija izdalijumi ar asinim? var but, ka [i]istajas dienas asinainu izdalijumu prakstiski nav [/i]un cilpa var ari samzainaties. Ieteiktu verot rupigi - no ritiem, kad celas, pielikt pie cilpas baltu salvetiti, tad var labi redzet, kas ir, kas nav. Var but ari, ka meklesanas iesakas un apraujas kadas hormonu novirzes del. ieteiktu tomer vala nelaist, meginat saprast, kas notiek

Jutājums gan vairs nav aktuāls,sen jau skaidrs,ka vairs nemeklējas.Taču asiņošana ilga aptuveni nedēļu,pēc tam viss vienkārši apstājās.Nemanīju nekādu astes dancināšanu,pat kaimiņu klibais suns saost nepaspēja.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby Torijs » 07 Jul 2012, 17:23

Cik nu atradu, ko lasāmu par meklēšanos, tad praktiski visur ir par pirmo meklēšanos. Tā kā man līdz šim nekad nav bijušas meičas un līdz šim domāju, ka arī nekad nebūs, tad neesmu īpaši tai lietā iedziļinājusies. Mani interesē pēdējā. Vai kuce meklējas arī cienījamā vecumā? Vai arī tas process kaut kad beidzas un viss?
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby Laura » 07 Jul 2012, 21:15

Man gan sanāks no sērijas "viena tante teica", bet manas kaimiņienes nenosakāmas šķirnes sune meklējās arī visnotaļ cienījamā 14 gadu vecumā...
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby ajame » 07 Jul 2012, 22:27

Linda B. wrote:Vai kāds var apstāstīt kā izpaužas viltus meklēšanās?Kaut kā dīvaini.Jaunākā kuce sāka tecēt nu un tā riktīgi,pārstāja,bet nekādas astes dancināšanas nav,nekas tālāk nenotiek,suņi ar nekādu uzmanību nepievērš,cilpa ar nav īpaši pietūkusi,nu varbūt minimāli lielāka ir.Nesaprotu,ko tagad darīt,sargāt vai varu laist,lai skrien abas pa parku bez pavadas.


Varu padalīties pieredzē par "astes dancināšanu".
šai kucei ļoti sekoju līdzi , jo taisījos viņu pārot. 14. dienā pazuda izdalījumi, bet asti necēla glaudot krustus. 16.dienā tomēr aizbraucu līdz puikam, kaut arī mājās nekas neliecināja par viņas gatavību. Un satiekot puiku, kuce uzreiz pārvērtās līdz nepazīšanai. Uzreiz "dancināja asti" un bez maz vai izvaroja nabaga puiku. Bija nu ļoti griboša. Rezultāts- 4 veselīgi kucēni, kas manā šķirnē skaitās paliels metiens :)
Uz maniem pieskārieniem krustu rajonā tā arī palika neitrāla.
mājās ir arī kastrēts īru seters, kurš kuci arī aktīvi ostīja, bet arī pret seteru kuce bija neitrāla.
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby brex » 08 Jul 2012, 12:20

Torijs
man iepriekseja LDZ kuce meklejas lidz muza galam - 16 gados nacas iemidzinat. kas interesanti - ja jaunibas dienas vairak no suniem vairijas, tad uz vecumu saka intereset, 10 gados kads i... s izlaida no setas un sadzivoja pa pusstundu kucenus.

kaiminu vankske ari 16 gados meklejas, klaino suni ap musu maju un interesejas
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby Torijs » 08 Jul 2012, 14:58

Mjāāā....ļoti ceru, ka maniem "einuhiem" viņa būs vienaldzīga. :ludzu:
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby Retrīvers » 28 Jul 2012, 16:42

Man VAS kuce meklējas 1x gadā apmēram. Nu kādu reizi 10 mēnešos varbūt.
Šogad ļoti skaitīju līdzi un bija tā, ka 14.dienā viņa beidza tecēt, visas pazīmes beidzās, bet īstā pārošanas diena viņai bija tikai pēc nedēļas - 21. dienā.

Pārējām gan man viss normāli. ;)
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby Demix » 01 Nov 2012, 00:31

Man te tāda interesanta lieta.Māte un trīs metas,visām ,līdz šim, meklēšanās intervāls 5/6 mēneši,pirmā parasti mēte,tad visas pakaļ ar kādu nedēļu,pat mazāku, starpību.Pēc smagas dzemdes operācijas māte ,protams,vairs nekad nemeklēsies,bet te sākas tas interesantais, nu jau 8 mēneši,bet nevienai meitai nav nekādu pazīmju,ka kaut kas tuvojas.Kāpēc tik stipra kavēšanās, vai tiešām mātes meklēšanās izpalikšana to varēja izprovocēt?
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby Sisija » 01 Nov 2012, 08:22

Demix wrote:Kāpēc tik stipra kavēšanās, vai tiešām mātes meklēšanās izpalikšana to varēja izprovocēt?

Domāju, ka varētu gan. Gan jau tā meklēšanās nekur nepazudīs, ja vien Tev nebija kaut kas ieplānots šajā sakarā.
Nedaudz par citu, bet tomēr ļoti līdzīgi. Bija man paziņām dobermaņa kucīte, tad viņi paņēma vēl bedlingtonterjera kucīti un kārtība bija tāda, ka jaunākā pierada kārtoties tikai tad, kad to bija izdarījusi vecākā. Kad dobermanis nomira, saimneice bija šokā, jo bedlingtonterjers varēja vairākas stundas staigāt ārā un neko nedarīt, suns izskatījās ļoti apmulsis. Pagāja vairāki mēneši, kamēr situācija normalizējās.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby čība » 01 Nov 2012, 08:23

Demix wrote:Man te tāda interesanta lieta.Māte un trīs metas,visām ,līdz šim, meklēšanās intervāls 5/6 mēneši,pirmā parasti mēte,tad visas pakaļ ar kādu nedēļu,pat mazāku, starpību.Pēc smagas dzemdes operācijas māte ,protams,vairs nekad nemeklēsies,bet te sākas tas interesantais, nu jau 8 mēneši,bet nevienai meitai nav nekādu pazīmju,ka kaut kas tuvojas.Kāpēc tik stipra kavēšanās, vai tiešām mātes meklēšanās izpalikšana to varēja izprovocēt?


Domāju, ka jā. Galu galā meklēšanās var izpalikt dažādu iemeslu dēļ. Tev māte gadījumā arī nebija galvenā kuce? Dabā parasti pārojas tikai galvenā kuce, bet meklējas - visas. Turklāt apmēram vienā laikā, dziļā doma tāda, ka kucēnus visas audzina kopā un, ja vajadzēs, tad arī izbaros kopā. Meklēšanās tā teikt "nodrošina" viltus grūtniecību.
Es pat teiktu, ka tas ir ne tikai ieradums, bet gan, ka dabā tā iekārtots.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby Demix » 02 Nov 2012, 12:56

čība wrote:
Demix wrote:Man te tāda interesanta lieta.Māte un trīs metas,visām ,līdz šim, meklēšanās intervāls 5/6 mēneši,pirmā parasti mēte,tad visas pakaļ ar kādu nedēļu,pat mazāku, starpību.Pēc smagas dzemdes operācijas māte ,protams,vairs nekad nemeklēsies,bet te sākas tas interesantais, nu jau 8 mēneši,bet nevienai meitai nav nekādu pazīmju,ka kaut kas tuvojas.Kāpēc tik stipra kavēšanās, vai tiešām mātes meklēšanās izpalikšana to varēja izprovocēt?


Domāju, ka jā. Galu galā meklēšanās var izpalikt dažādu iemeslu dēļ. Tev māte gadījumā arī nebija galvenā kuce? Dabā parasti pārojas tikai galvenā kuce, bet meklējas - visas. Turklāt apmēram vienā laikā, dziļā doma tāda, ka kucēnus visas audzina kopā un, ja vajadzēs, tad arī izbaros kopā. Meklēšanās tā teikt "nodrošina" viltus grūtniecību.
Es pat teiktu, ka tas ir ne tikai ieradums, bet gan, ka dabā tā iekārtots.

Jā,māte ir galvenā kuce un es domāju,ka tas ir likumsakarīgi,ja vēl ņem vērā,ka haskijs ir primitīvā šķirne,ar izteiktiem bara instinktiem.Viltus grusnība nav mātei iztekta,meitām gan,vienai pamatīgi iztekta,to arī plānoju pārot.Tāpēc tā interese, nu ko gaidīsim...
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby murkata » 14 Nov 2012, 10:14

sveiki, tauta :)
nu, mums ir jau 12 diena un tagad es varu jau spriest kas un kā notiek manā divu dzimumu suņu saimē :)
kā jau es paredzēju, subjektīvi vērtējot sava suņa raksturu un temperamentu, viss ir mierīgi. Suns, protams, laizās, ošņājās, un ir nedzudz satraukts, bet nav ne smilktēšana, ne nemiers. viņš normāli guļ, bez protestiem paliek visu nakti būrī un kucei neuzmācas. drīzāk viņa mēģina pavedināt. un Arčijs skatās uz mani ar lielām acīm "es neesmu vainīgs..." :D :D :D
lietoju beaphar NOLOVE spreju un Latvijā ražoto Imunofil līdzekli, kas kā blakusefektu dod smakas noņemšanu. pilnīgi augu izcelsmes līdzeklis. vakar aizmirsu iedot kārtējas divas kapsulas kucei un uzreiz bija redzama starpība - suns vairāk interesējās, siekalojas... bet arī tas pārgāja, kad apšpricēju to dibenu ar spreju
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby Demix » 14 Nov 2012, 13:16

murkata wrote:sveiki, tauta :)
nu, mums ir jau 12 diena un tagad es varu jau spriest kas un kā notiek manā divu dzimumu suņu saimē :)
kā jau es paredzēju, subjektīvi vērtējot sava suņa raksturu un temperamentu, viss ir mierīgi. Suns, protams, laizās, ošņājās, un ir nedzudz satraukts, bet nav ne smilktēšana, ne nemiers. viņš normāli guļ, bez protestiem paliek visu nakti būrī un kucei neuzmācas. drīzāk viņa mēģina pavedināt. un Arčijs skatās uz mani ar lielām acīm "es neesmu vainīgs..." :D :D :D
lietoju beaphar NOLOVE spreju un Latvijā ražoto Imunofil līdzekli, kas kā blakusefektu dod smakas noņemšanu. pilnīgi augu izcelsmes līdzeklis. vakar aizmirsu iedot kārtējas divas kapsulas kucei un uzreiz bija redzama starpība - suns vairāk interesējās, siekalojas... bet arī tas pārgāja, kad apšpricēju to dibenu ar spreju

Es kuci lieku būrī,manuprāt sunim ir grūtāk,kad kuce staigā apkārt,labāk ortrādi. Parasti gan meklējošas kuces neturu vienā telpā,izlaižu ārā :chura: un fiksi atpakaļ iekšā,viņas pašas nemaz neiet otrpus mājas,kur atrodas voljērs ar puikām.Kucēm arī dodu Imunofilu un ēdienam lieku klāt labu devu ķiploku,lai nomāc to aromātu,izturam diezgan mierīgi,divi puikas ir mierīgāki,divi gan, kritiskajās dienās,biku pagaudo.
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby murkata » 15 Nov 2012, 11:16

vakardiena bija pirmā no kritiskajām :) Arčijs manāmi aktīvāks, satrauktāks, staigā pa māju, luncinās, muskuļus rāda, bet kopumā turās- nekauc, neplosās. tik mēģina tikt klāt meičai. viņa gan mierīga.
dienā meitene ir ar mani darbā, ejam mājās ar kājām, nolieku viņu un ņemu Arčiju - ar riteni pa mežu. pēc tam mainu viņus, jo žēl, ka vienam visu laiku būrī jānīkst. vakar vakarā puika normāli gulēt aizgāja.
sāku likt viņu būtī no pirmās dienas un tagad tas ir pats par sevi saprotams, ka jāguļ. apsedzu būri, lai arī nav jāskatās uz to iekāres objektu :)
suni tūru būrī, jo man viena dāma stāstīja - esot redzējusi, kā kuce dibenu pie žoga piestellē un viss notiekās!
nu tā... paies kritiskās dienas un apkopošu novērojumus :)

p.s. vakar sunim sāku dot calmix
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby obrija » 15 Nov 2012, 12:30

Man arīamerikāņu akitas meitene meklēties sāka, atšķīru no puikas, lai pa ātru nenopāro, tagad skatīsimies kura diena tad akitai būs tā īstā, savādāk tikai korsām forši māku noteikt, kāda jums pieredze, kur puika ar meiteni dzīvo kopā? vai šķiriet nost, un laižiet attiecīgajās dienās, vai ļaujiet viņiem pašiem darboties, ja ir nolemts pārot?
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby chiba » 15 Nov 2012, 13:43

murkata wrote:suni tūru būrī, jo man viena dāma stāstīja - esot redzējusi, kā kuce dibenu pie žoga piestellē un viss notiekās!

A otrādi nevar viņi izdarīt? Nu ka kuce pienāk pie būra un piestellē dibenu un viss notiek? Bet nu, ja būris apsegts, tad jau nevar piestellēt :D
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby Linda B. » 15 Nov 2012, 14:31

chiba wrote:
murkata wrote:suni tūru būrī, jo man viena dāma stāstīja - esot redzējusi, kā kuce dibenu pie žoga piestellē un viss notiekās!

A otrādi nevar viņi izdarīt? Nu ka kuce pienāk pie būra un piestellē dibenu un viss notiek? Bet nu, ja būris apsegts, tad jau nevar piestellēt :D

Būris droši vien ir par zemu,lai suns varētu kaut kā pieriktēties.Es gan nestādos priekšā arī kā to var caur žogu izdarīt.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby murkata » 16 Nov 2012, 10:01

nu, ja tieši tāda ir mana doma - būrī suns nevar pacelties :)

ļoti forši, ka suns ir - tagad skaidri redzu, ka ir īstās dienas. domāju, ka viņš nosaka īsto dienu sākumu. man šķiet, ka tik pat labi varēs saprast, kad ir beigas. forši, analīzes nebūs jātaisa :)
šos abus nepārošu, bet gan jau nākoteni noderēs suņa palīdzība :)

tā kā tā...

Arčijs ļoti aizkustinoši mēģina ar mani sarunāt, lai atļauju :) tāds mīlulis :)
Snorke atkal nešpetna un lustīga, bet labi, ka pati vēl īsti nezina, ko grib :D
vārdu sakot, nav tas velns tik menlns :)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby murkata » 21 Nov 2012, 12:16

viss, lietas cauri. Suns vēl tā kā atcerās, ka kaut kas smaržoja, bet kucei viss savās vietās un dusmīga, klāt nelaiž, kož un ļoti smiekrīgi murmina uz šamo :D
tagad laikām vēl dažas dienas drošības pēc jāpatur atsevišķi naktīs un jāpieskata dienās?...
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Meiteņu lietiņas / meklēšanās

Postby Elbe » 21 Nov 2012, 14:13

Mūsmājās arī tāda dīvaina jautrība: sīkajai meklēšanās, bet viņa man tāda ļoti sportiska meitene un dažas sīkas neērtības neņem galvā, bišķi jestrāka tikai, toties visi sastaptie puiki gan ar bumbām, gan bez , visi skatās tikai uz mammu, kurai nekas netek. :jaut: Laikam zēni vizuāli nespēj pieņemt, ka sīkā šoreiz ir tā, kas smaržo :akes:
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron