Neēdamas lietas sunim. Sekas

Dog Health

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby bluebelton » 16 Mar 2010, 09:27

Par tiem kartupeļiem - zaļi kartupeļi ir tiešām indīgi ne tikai suņiem, bet arī cilvēkiem (es domāju kartupeli zaļā krāsā). Tā zaļā viela, kas uzkrājas kartupelī ir solanīns. Īpaši daudz tas veidojas kartupeļos uz pavasara pusi, kad kartupeļi jau sāk asnot. :nagi:
User avatar
bluebelton
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 17:57
Location: Riga, Latvia

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby OrlandoSeaHorse » 16 Mar 2010, 09:56

Pie saraksta var pielikt klāt arī mandeles, tur esot zilskābe, ar ko suņa organisms netiek galā tā kā cilvēka.

Diez vai ir tik ļauni, ka suns paostīs kartupeli (mandeli u.c.) un uzreiz krampjos dabūs galu. Bezsaimnieka suni vai bomžu suņi tak pārtiek arī no kartupeļu mizām. Par labu nenāk, bet nemirst uzreiz nost. Te drīzāk jāatceras vecais toksikologu teiciens, ka attiecīgā daudzumā jebkas ir inde . Un stāsts par sievieti, kas noindējās ar ūdeni (jā, skaidru ūdeni). Kaut kādā sakarībā ārsts ieteicis daudz dzert. Šī sapratusi pa savam - "daudz ved ar vezumu" un dzērusi pa 20 l dienā. Salīdzinājumam zirgs (500-600kg svarā) pa dienu izdzer 10-20 l. Rezultātā šūnu apvalki nav izturējuši, pārsprāguši. Traki.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby ruby » 16 Mar 2010, 13:17

Par kartupeljiem veeleejos piebilst - ka tie ir domaati "zalja" izskata kartuleji! Atvainojos un paarlaboshu savu postu :)
Katram jau pasham galva ir uz pleciem un katrs pats var izlemt ko dot un ko nee, bet aciimredzot nav duumu bez uguns!

Luuk arii lapas no kuraam smeelos sho info, un kaa jau tur rakstiits - meegjinaaju padaliities ar visiem :)

http://irishdogs.ie/forum/forum_posts.a ... substances (sheit ir visas visas indiigaas lietas saakot no augiem un beidzot ar cilveeku paartiku un lejaa iepostotas vairaakas veestules ar aprakstiem no cilveekiem kas reaali saskaarushies ar sho)

http://www.aspca.org/pet-care/poison-co ... foods.html

http://www.chihuahua-people.com/showthread.php?t=11446

Un plus man veel ir sarakstinsh no sunju treneriites, kur piemineeti visi shie produkti, ja veelaties kaa pieraadijumu, varu ieskeneet un sheit pievienot :)
~ Aiga ~
Image
User avatar
ruby
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 04 Mar 2010, 14:04
Location: Emerald Isle

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby Demix » 17 Mar 2010, 11:00

Par melno šokolādi gan piekrītu uz visiem 100%,esmu lasījusi neskaitāmos rakstos!!!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby zuustrs » 20 Mar 2010, 18:33

Man suns apēda melnās šokolādes tāfelīti un pēctam izvēma to ārā :sajucis: ceru, ka sekas nebūs paliekošas, bet man kā loham nav saprotams tas avakado. Ir tak suņbarība uz avakado bāzes Avoderm vai kautka tā to sauc. :neparliecinats:
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby terija » 20 Mar 2010, 19:07

Par ķiplokiem ,gan pirmā dzirdēšana ,ka nedrīkst lietot :jaut: :sajucis: : Rozīnes parasti arī iesaka sirdij,ne jau kilogramiem ,bet 5-10rozīnes
710
terija
Puppy
Puppy
 
Posts: 149
Images: 1
Joined: 15 Jan 2010, 20:50

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby agich » 20 Mar 2010, 22:36

Krietna daļa no tā saraksta pa manam ir muļķības. Nu labi, ja lielos daudzumos saēsties tad piekrītu, ka nekas labs nebūs, bet nelielos daudzumos nav nekādas vainas. vismaz ķiplokiem un sīpoliem jau nu noteikti.
Hēra laikam kādus 80% no visa sarakstā minētā ir nogaršojusi. kiplokus dabon diezgan bieži, sīpolus arī šad tad. ļoti garšo vīnogas un kokosrieksti. Alu uz galda arī labāk neatstāt nepieskatītu :hih:
Nu, dzīva un vesela itkā. :meitenedejo:
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby Unkas » 20 Mar 2010, 22:55

Man ar liekas ka ķiplokiem un sīpoliem mērenās devās nav ne vainas. Labs pretparazītu līdzeklis ir ķiploki- viena daiviņa sasmalcināta uz rupmaizes ar plānu kārtinu taukiem katru sestdienas rītu sev un sunim . ;)
Unkas
 

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby agich » 20 Mar 2010, 23:38

redzko atradu vienā no linkiem
Apples, Cherries, Peaches and similar fruit - The seeds of these fruit contain cyanide, which is poisonous to dogs as well as humans. Unlike humans, dogs do not know to stop eating at the core/pit and easily ingest them. It also becomes lodged in the intestines and kills the dog 24 hours with no warning.
Ābolus un ķiršus(ar visiem kauliņiem un sēkliņām loģiski) manējie vasarā lielos daudzumos apēd. Tad jau sanāk, ka vasarā suņus pagalmā nemaz laist nevar, jo citādi jau to ešanu nekādi nevar izkontrolēt. Nu tas tā teorētiski, ja tic tam kas tur ir rakstīts.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby Unkas » 21 Mar 2010, 13:31

Jocīgi, manējiem arī āboli garšo. Vienmēr esmu domājusi ka tie ir labie vitamīni. Un ogas no krūma arī prot nolasīt, īpaši garšo jāņogas.Man jau liekas ka to ir sarakstījis kāds kantora darbinieks kam nav nekādas nojēgas par suņu ikdienu .
Unkas
 

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby agrita » 21 Mar 2010, 14:46

Manai sunei ar jau jābut mirušai- ir ēdusi i ķiplokus, sīpolu, šokolādi, avakado, alkaholu. Protams ne lielos daudzumos, bet nogaršojusi viņa ir praktiski visu, ko esmu ēdusi es. Te tiešām kaut kas neiet kopā!
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby ruby » 21 Mar 2010, 22:48

Miiljie - juus varat dot visu ko sirds veelaas!! Katrs jau pats ir atbildiigs par to ko pieradinaajis :)
Es sho pati neizdomaaju, kaa jau noraadiiju, shis viss ir mineets n-tajos sunju forumos, neesmu ne kantora darbinieks ne kaads izdomaataajs! Padaliijos ar to ko uzskatiiju ka kaadam noderees!

Ar citiem produktiem ir taa ka tos vajag apeest lielos daudzumos, ar citiem ir taa ka tos eedot regulaari notiek taa saindeeshanaas, bet man triisreiz domaat nevajag - ja nevar, tad mani zveeri taadas lietas neredzees kaa "savas ausis" LOL
~ Aiga ~
Image
User avatar
ruby
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 04 Mar 2010, 14:04
Location: Emerald Isle

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby BaibaB » 21 Apr 2010, 19:48

mani zvēri (lielākie) sākuši gardu muti ēst praulus vai vismaz krietni nostāvējušos un mīkstus koka gabalus. kas tā par tādu delikatesi? vajadzētu aizliegt? ko viņi tur atrod, tārpus?
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Previous

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests