Neēdamas lietas sunim. Sekas

Dog Health

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby murkata » 18 Feb 2010, 10:03

man ir viens stāsts par needamām lietām. tas gan notika ne ar manu suni, bet gan ar labu draugu viņam.
1.daļa
saimniece pāņākusi mājās sastop vūru, kurš izmisīgi meklē vienu pazudušo zeķi.
2.daļa
no tirgus pābestā lielā pārtikas soma palikusi virtuvē uz galda. pēc kādas pusstundas, saimniece dodas to izkrāmēt. visu saliek pa vietām. sviesta nav! kur palika? pazīstot sevi, nodomājusi, ka atstāts tirgū.
3. dažas stundas pagājušas. vakars klāt. jāiet ar suni pastaigā. tas bija īru vilku snim līdzīgs milzu jauktenis... suns nosēžas zem krūma, spiež, spiež, SPIEŽ! un izspiež zeķi, pilnu ar sviestu.
ekas nekādas :)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby BaibaB » 18 Feb 2010, 11:13

nabaga zvērs. viņam neatlēca nekāds labums no tā sviesta. :jautri: :jautri:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby Zuks » 18 Feb 2010, 11:21

Manai vecmāmiņai bija kaķene, kura regulāri norija trauku lupatas (vecajos, labajos laikos, kad švammīšu vēl nebija un traukus mazgāja ar lupatiņām, kuras tika iegūtas no veciem apakškrekliem(mūsmājas)) :apkoku:
Nu lūk - no rīta - lupatas nav, vakarā nav kaķenes, jo tā sēž jāņogu krūmā un spiež. Vienmēr bija tā lupata aiz gala jāvelk ārā :apstulbis: :ko: Sekas - pēc apmēram trim gadiem, laikam zarnās ko bija satraumējusi - nomira. :(
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby paula » 18 Feb 2010, 23:16

Mans taksis, kad bija sīks, ne par ko nebija atturams uz ielas, vai jebkur citur pamēģināt ierīt kādu nomestu salvetīti/tualetes papīra fragmentu. Sekas-es drīz vien pieradu pilnīgi bez riebuma ķeksēt ārā no suņa rīkles svešu cilvēki piešņauktas/piespļautas/vnk piesmērētus vienreizējās lietošanas kabatlakatiņus. Vēsi-nepārtraucot telefonsarunu, piemēram.
Bet šodien mans mazais šnaucers centās apēst pagalmā atrastu pagaru (~10 cm) putna spalvu. Knapi aiz galiņa paspēju izraut :sajucis:
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby Panda Bear » 12 Mar 2010, 22:55

Manējā četrotne sniegu sukā iekšā uz nebēdu. Mums pie mājas sniegs nemaz nav jātīra vai jāizved :meitenedejo:
joks
Skats, kad tiek palaisti vaļā, ir līdzvētrīgs gotiņu baram, kuras grauž zāli :velnins:
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby undd » 12 Mar 2010, 23:40

es par sniegu jau esmu aizmirsusi, tāda sajūta, ka sunītis tiek badā turēts, tāpēc ēd visu, kas patrāpās ceļā, nu ir jauns meņū - mētājamie kociņi - ķer, grauž un ēd, vot šis man nemaz vairs nepatīk, dabūja šodien pa ļockām, a viņa ko - izdomāja, ka es tik pajokojos, pazibināja ar asti, uztaisīja riņķa danci un ej un iepūt :histerija:
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby madzhy » 13 Mar 2010, 01:59

undd wrote:izdomāja, ka es tik pajokojos, pazibināja ar asti, uztaisīja riņķa danci un ej un iepūt :histerija:

tā saucamo "bully run", ja? :D Gordons ar šito taisa, kad saprot, ka izspruks no dabūšanas pa ļockām - prieka dancis! :meitenedejo:
Par lietu - viņš ar mēdz uzgrauzt pa kokam- bišķīt ļauju patrīt zobus. Tev bail, ka briketes neizkakā? :flirts:
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby AnitaJ » 13 Mar 2010, 08:50

undd, ja zināsi kā ar šito cīnīties, tad gan padalies ar padomiem. Mums tas ir trakums un jau gandrīz 7 gadus mēģinu savu bebrveidīgo suni atmācīt no sagrauzto koku apēšanas, diemžēl visai neveiksmīgi :grr: Ja visu laiku skatās uz viņu un saka splauj ārā, tad arī izspļauj, ja nepasaka, tad tik vico iekšā. Kad tā labuma ir par daudz saēsts, tad nemaz nav jāgaida kad iznāks pa otru galu, nāk pa to pašu un tad ieraugot visus tos asumus es ar šausmam domāju kas notiek ar viņa zarnām un ka kādu reizi mums var arī nepaveikties :asaras:
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby zukins » 13 Mar 2010, 10:11

man arī viens tāds bebrs mājās ir - kad aizraujās ar spēlēm ar kociņiem, tad sagrauztā veidā tiek arī norīti. ja kas cits interesantāks - izspļauj ārā. :sajucis: nezinu, kā atradināt. loģiski, ja redzu procesu laicīgi, lieku spļaut ārā vai pati no mutes izķeksēju, bet ne vienmēr es paspēju.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby undd » 13 Mar 2010, 15:41

AnitaJ wrote:ar šausmam domāju kas notiek ar viņa zarnām un ka kādu reizi mums var arī nepaveikties :asaras:


šitas ir tas, no kā es visvairāk baidos un nezinu kā lai ar to cīnās, ja nu vienīgi no rotaļām izslēgt pilnībā visus kokus un zarus

madzhy, vai ne?! viņi ļoti labi zina, kad un kā var izsprukt no pēriena, aktierklase meistarīga un kā lai pēc tam tādam rāda dusmīgu ģīmi :pastaiga:
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby Nemezis » 13 Mar 2010, 19:20

AnitaJ wrote:undd, ja zināsi kā ar šito cīnīties, tad gan padalies ar padomiem. Mums tas ir trakums un jau gandrīz 7 gadus mēģinu savu bebrveidīgo suni atmācīt no sagrauzto koku apēšanas, diemžēl visai neveiksmīgi :grr: Ja visu laiku skatās uz viņu un saka splauj ārā, tad arī izspļauj, ja nepasaka, tad tik vico iekšā. Kad tā labuma ir par daudz saēsts, tad nemaz nav jāgaida kad iznāks pa otru galu, nāk pa to pašu un tad ieraugot visus tos asumus es ar šausmam domāju kas notiek ar viņa zarnām un ka kādu reizi mums var arī nepaveikties :asaras:

nu mums reiz del tas stulbas kocinju rishanas iznaca pa otro galu tada skabarga..neteikshu ka baigi liela..kadi 2,5cm..bet ar asiem galiem..un tad uzreiz asins..ka es nobijos!!!!! domaju vai nu viruss kaut kads un tad ieraudziju to skabargu..Nacas skriet pie arsta..Ta ka ar to nav nekadi joki..Man vecakai sunei jau 8 gadi,bet ari mil sho lietu..Nelauju,saku bljaut,kad redzu vai ari nemu no mutes ara..
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby AnitaJ » 13 Mar 2010, 19:50

Tā arī ir, redzot tos kokus iznākam uzreiz ir skaidrs, ka joki mazi. Mans ne reizi vien ir atvēmis tādas skabargas uz 6 vai 8 cm. Ierobežot to ir visai neiespējami, kaut cenšos. Vislabāk izdodas, ja sāku ātri iet un saukt viņu. Tādā veidā viņam vienkārši nav laika gulēt un grauzt, bet paķer koku un izdodot interesantas skaņas jož man pakaļ, lai apdzītu un atkal turpinātu iesākto. Bet ja apstājos kaut uz mirkli (piemēram parunāties kādu satiekot), tad to pašu arī izmantos koku ēšanai :aizsvilstas: . Citi suņi interesē vienmēr pirmās pāris minūtes (protams, ja tā nav kāda interesanta meitene) un es arī tā kā neesmu ar mieru visu laiku joņot pa mežu kā sāli pa...ā dabūjusi :velnins: . Un ja tagad ziemā it kā graužamu koku būtu mazāk, tad arī tur ir atradis izeju.....vienkārši izrauj no zemes ar visām saknēm......slimība uz kokiem laikam manam čalim nav ārstējama :lamajas: .
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby Nemezis » 13 Mar 2010, 22:12

AnitaJ wrote:slimība uz kokiem laikam manam čalim nav ārstējama :lamajas: .

nu ta jau ta ka manija viniem,slikts pieradums..man vecaka sune iemacija tresho -jaunako kucenu..abi tagad ka traki uz tiem kokiem..visstulbakais ka tas pat ar vecumu nepariet..domaju ka varbut organisma kaut kas pietrukst,bet nu otrs suns atkal uz to nefano vispar,pat mute nenem kocinjus.. :huh:
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby ruby » 16 Mar 2010, 01:24

Kozhljaajamaas gumijas & saldumi & stiklenes:kas satur vielu Xylitol(vienkaarsh saldinaataajs-cukura aizvietotaajs,sastpams arii daudzos dieetiskos produktos). Izraisa ljoti strauju cukura liimenja kritumu asiniis,leekmes,koordinaacijas zudumu. Ja laikus nereagjee - sekas var buut letaalas!!!

Avocado: satur toxiskas vielas ( persin), kuras iedarbojas postoshi uz sirdi,plaushaam un citiem orgaaniem.Indiigs sunjiem,kakjiem un daudziem citiem dziivniekiem.

Alus & alkoholiskie dzeerieni: ietekmee aknas,smadzenes taa pat kaa cilveekam,bet dziivnieks ir daudz mazaaks,taapeec sekas tieshaam var buut letaalas.Jo mazaaks dziivnieks -jo lielaaks risks . Pietiek ar mazuminju lai izraisiitu vemshanu,aknu un smadzenju bojaajumus.

Rieksti: iipashi Valrieksti un Makadāmijas rieksti ir indiigi. Aptuveni peec 12 stundaam dziivniekam saak atklaaties simptomi taadi kaa: nespeeja nostaaveet vai staigaat,vemshana,paaugstinaata kjermenja temperatuura,paaugstinaata neregulaara sirdsdarbiiba. Sekas saakot no vemshanas liidz paraliizei, iestaajas naave.

Shokolaade: satur teobromīnu. Shii viela lielos daudzumos dziivnieku nogalina. Melnaa un nesaldinaataa shokolaade ir iipashi naaveejosha. Arii mazos daudzumos shii viela izraisa paatrinaatu sirdsdarbiibu un taadu kaa hiperaktivitaati, kas izraisa navi. Saakumaa suns ir ljoti izslaapis un pastiprinaati veelas urineet. Simptomu var nebuut vispaar,bet sekas peec tam naaveejoshas. Ja 10 kg suns apeed 1/4 no 250 gr melnaas shokolaades vai kakao pulvera - sekas var buut ljoti nopietnas. Piena shokolaade nav tik biistama.

Siipoli & Kjiploki: satur tiosulfātu(svaigi,vaariiti vai cepti- visa veida siipoli un kjiploki)). Pilniibaa izniicina sarkanos asins kjermeniishus,izraisot aneemiju,pilniigu atslaabumu, elpas truukumus. Pirmie saindeeshanaas simptomi var paraadiities tik peec vairaakaam dienaam.

Vinogas & Roziines : sekas - nieru mazspeeja,kas var buut arii naaveejosha. Pa bishkjim pa bishkjim un sunjuka organismaa shiis toxiskaas vielas jau darbojaas.

Kofeiins: kafija vai teeja( un citi sho vielu saturoshi produkti) negatiivi iedarbojas uz dziivnieka sirdsdarbiibu un nervu sisteemu. Nogurums,sirdsdarbiibas trauceejumi,naave.

Un taadi kaa:
Abolu,bumbieru-seeklinjas,pluumju kaulinji.
Persiku un aprikozes kaulinji.
Kartupelju miza un "zalja izskata" negatavi kartupelji.
Rabarberu lapas.
Rauga miikla.
Brokolji (lielaa daudzumaa)
.
Seenes

!!! Visbiezhaak sastopamie saindeeshanaas simptomi butu : muskulju triisas,vemshana,caureja,leekmes,aadas(acu,ausu) apsaartumi,pietuukums un asinjoshana.
Luudzu nekaveejoties sazinieties ar savu Vetu vai kliiniku!!! Un sargiet savus sunjubeernus!!!
Last edited by ruby on 16 Mar 2010, 13:18, edited 1 time in total.
~ Aiga ~
Image
User avatar
ruby
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 04 Mar 2010, 14:04
Location: Emerald Isle

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby energy » 16 Mar 2010, 07:45

sīpoli un ķiploki ir kaitīgi suņiem???

Bet, ir taču speciālie suņu cepumi ar ķiploku piedevu, kurus pat rekomendē papildus cīņai ar parazītiem un mūsu sunim tie ļoti garšo.
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby Sinty » 16 Mar 2010, 08:11

Es ar bišķi šokā par sīpoliem un ķiplokiem...
Un tāpat arī iedomāties nevarēju, ka tādas sekas var būt no zaļiem kartupeļiem, riekstiem un rozīnēm... Un cik tad sunim ir jāapēd, lai no nosauktajiem produktiem saindētos? Es zinu daudzus saimniekus, kas dod pagrauzt zaļus kartupeļus, speciāli iebaro sīpolu un ķiploku ( to arī es esmu iebarojusi ), kā arī zinu, ka manu vecāku VASiņš ļoti bieži dabū kādu no savirm mīļajiem Indijas riekstiem, kad kopā TV skatās :)
Varbūt kāds zinošs varētu pakomentēt, cik nopietni ir viss šeit aprakstītais?
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby BaibaB » 16 Mar 2010, 09:10

opā! par ķiplokiem pirmā dzirdēšana, man pat ir ieteikts pie biezpiena un tamlīdzīgi šad un tad pievienot kādu drusku ķiploka imunitātes stiprināšanai. rozīnes savukārt es lietoju kā kārumu. pa vienai divām, bet tad jau sanāk, ka suņi ir saindēti? :shokets: kartupeļus manējie pat paši izčiepj no pieliekamā un pakošļā, es gan kartupeļu ēšanu neveicinu, bet nu mēģinājuši ir visi. nav ne krampji bijuši ne kā... :jaut:
bet no kurienes šī infa? var palūgt avotu?
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby brex » 16 Mar 2010, 09:13

Abolu seklas???!!! Hmm, mans suns parasti izludzas abolu serdes - aboli ne visai, bet serdes aped ar lielu prieku

A kas no zaliem kartupeliem? Nedodu, bet citreiz panem kadu paspelelejas
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby BaibaB » 16 Mar 2010, 09:15

brex, tieši tā, manējie visi ēd ābolu serdes, ka šmakst. un manai pirmajai mitelienei vīnogas un rieksti bija kārums nr.1. :sarkstosa:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Neēdamas lietas sunim. Sekas

Postby silverequs » 16 Mar 2010, 09:19

Tad jau sanāk, ka mēnējiem jau sen bija beigtiem jābūt. P.S. Imunofilā, kas ir imunitātes stiprināšanas preparāts ir iekšā samalti ķiploki lielā koncentrācijā, un tas, kas sanāk, ka veti nekā nerubī? :huh:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests