Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Dog Health

Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby Bella1 » 20 Mar 2012, 19:13

Manai mazajai sunītei (krievu tojterjers) pēc otras vakcīnas(3 mēn),kas bija pirms nedēļas,šodien konstatēju sabiezējumu zem ādas skaustā,ap to vietu kur vakcīna bija. Kas tas varētu būt? Vai pats uzsūksies? Lielajam suņukam-dalmācietim,nekas tāds nebija pēc vakcīnām.... :neparliecinats:
Bella1
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 21 Sep 2011, 13:45

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby Lory » 20 Mar 2012, 20:33

Tas ir normāli,uzsūksies ar laiku.Maniem tojiem arī vienmēr pēc vakcīnas ir tāds sabiezējums,bumbulis zem ādas.
Lory
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 27 Feb 2012, 20:40

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby Torijs » 20 Mar 2012, 22:20

Nav gan tas normāli. Tādi sabiezējumi var beigties ar griezumu un sastrutojuma tīrīšanu. Savam francītim tādu sabiezējumu masēju vairākas reizes dienā ar šņabī samērcētu vatīti. Nezinu gan, vai tādam mazulim kā tojam tā var darīt, ka "nenorauj šmigu" :neparliecinats:
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby Korland Rein » 21 Mar 2012, 07:52

Viss beigsies labi. :estevisamilosu: neaiztiec un nepievērs uzmanību. Tas sabiezējums var izaugt pat līdz plūmes lielumam, taču neķer kreņķi. Pazudīs pec tam vienā dienā un nemanot.
Runāju ar saviem vetārstiem. Pēdējā pusgada laikā daudziem pēc vakcinācijas parādās šāda problēma. Pie tam ne uzreiz, bet nedēļu-divas pēc.
Maniem diviem arī nupat bija(kucēnam un lielajam). Viss pārgāja pats par sevi bez paliekošām sekām.

Torijs, nevajadzēja masēt un aiztikt!
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby zukins » 21 Mar 2012, 07:55

Man RR arī bija bumbulis pēc potes. Pēc kāda laiciņa pazuda, uzsūcās.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby Torijs » 21 Mar 2012, 08:00

Korland Rein wrote:Torijs, nevajadzēja masēt un aiztikt!

Es ar to bumbuli biju pie diviem vetiem, un abi teica, ka var rasties sastrutojums, kurš pēc tam jāgriež vaļā, lai iztīrītu, ja neizmasēšu. Dažu dienu laikā arī pazuda. Man ir paniskas bailes no narkozes, ja vajadzētu manu mazo graizīt.
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby Korland Rein » 21 Mar 2012, 08:16

Njā....cik ārstu, tik viedokļu...nekas jauns. ;) Viss labi, kas labi beidzas. Francis pēc konstitūcijas laikam jau irdenāks, iespējams, kas tāds arī var rasties.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby Lory » 21 Mar 2012, 09:31

Man ārsts teica,ka nevajagot aiztikt pats uzsūksies.Tā arī vienmēr ir bijis.Varbūt tiešām francūžiem ir savādāk un neuzsūcas,
Lory
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 27 Feb 2012, 20:40

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby Torijs » 21 Mar 2012, 11:30

Korland Rein wrote: Francis pēc konstitūcijas laikam jau irdenāks......

Sasmējos :kanepe: ... irdenāks.... mans francis ir pat ļoti "blīvs" un stingrs, 13kg muskuļu :)
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby OrlandoSeaHorse » 21 Mar 2012, 17:18

Mums tik vienreiz tāds bija, bet tad nu Aidans izvērsās uz visu banku - kliboja, teica, ka kāja paralizēta, ka mums tā kā uz visiem laikiem jāatvadās, utt. Sildījām ar linsēklu spilventiņu - vispirms mikroviļņu krāsnī, tad pie kājas. Pārgāja +/- tai pašā dienā.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby Torijs » 21 Mar 2012, 18:27

OrlandoSeaHorse wrote:......kliboja, teica, ka kāja paralizēta, ka mums tā kā uz visiem laikiem jāatvadās, utt.

:jautri: :jautri: :jautri: nu Tu dod.... beidz blamēt puiku, nemaz tāds ņerksteklis nav :kanepe:
Mums, paldies Dievam, arī tikai 1x tāds ir bijis, liekas, ka pats nemaz tā arī neuzzināja, ko es tur brucinos ar to vates kumšķi pa muguru, nekādu diskomfortu tas, laikam, neradīja, bet es jau uztraucos par katru sīkumu, kas viņam parādās. Pietiekami ar viņu ķezas ir bijušas...
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby OrlandoSeaHorse » 22 Mar 2012, 10:43

Nebija domāts blamēt. Labāk drama queen, kam visu var ātri nokārtot un atkal viss šokolādē, nekā klusu cieš un neko nestāsta, bet tikmēr vaina aug.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby Brigando » 22 Mar 2012, 19:07

par šo uztūkšanu, tieši sestdien arī bijām uz poti un otrajā / trešajā dienā kakls bij ļoti manāmi uztūcis. Vai nav tā, ka tās ir kaut kādas vecas vakcīnas. Jo mums iepriekš arī nekas tāds nav bijis un skrobe, ka suņuks bij pagalam nelaimīgs, manāmi arī pirmajās dienās sāpēja. Tagad pamazām atiet - palicis dzīves priecīgs. Taču jau nākošs weekend mums ir izstāde - un ko nu lai dara, ja nepaspēs uzsūkties, teikt expertam, lai nepievērš tam uztūkumam uzmanību.
Nepatīk mums šausmīgi vakcinēšanās pasākumi - kā tādi.
Brigando
Puppy
Puppy
 
Posts: 234
Images: 4
Joined: 22 Oct 2010, 03:15

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby murkata » 26 Mar 2012, 10:30

maniem suņi4em tikai vienu reizi tā ir bijis un tieši tajā reizē, kad taišija dubulto poti. vienā sāna bija uzpampums, otrā nē - man dakters teica, ka trāpīts kādā nervā, vai dzīsliņā. pēc pāris nedēļām viss pārgāja :)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby magnola » 22 Aug 2012, 08:42

Man nepieciešama konsultācija arī vakcīnas sakarā. Savu meiču (staffs) vedām vakcinēt pirmo reizi (atkārtotā vakcinācija pēc gada, viņai gads un 3 mēn. tagad), tā ka no tām vakcinācijām neko nezinu. Bijām uz poti 14 .augustā, tagad esmu sataustījusi arī bumbuli zem ādas, bet tas būtu mazākais. Vai var būt arī kaut kādas blakusparādības sunim pēc vakcīnas? Kopš vakcīnas viņa tāda mierīgāka šķiet, vairāk guļ. No svētdienas pa laikam ir šķidrs vēders (no sākuma domāju, tas saistīts ar to kā biju aizbraukusi ciemos, ar vides maiņu), bet šonakt viņa mani sabiedēja :neparliecinats: - divos naktī nabagam bija stipra caureja, kā ūdens, pēc tam piecos no rīta izvēma vakariņās doto. Nesaprotu, vai uztraukties vai nē, jo savādāk suns kā suns, no rīta diedelēja ēst, dzenāja sētā kaķus. Šorīt ēst nedevu, tagad sēžu darbā un nervozēju... :(
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby OrlandoSeaHorse » 22 Aug 2012, 11:56

Principā var būt blakusparādības. Tā gulšņāšana un miegainība varētu būt no vakcīnas. Bet attiecībā uz caureju - nedomāju, ka no vakcīnas. Varbūt vakcīna padarīja organismu uzņēmīgāku, galu galā tā ir stress imūnsistēmai, bet tiešais iemesls būs cits. Ja vakcīna bija 14.08, tad svētdiena jau bija 18.08, četras dienas starpā, un vēl tagad 22.08. t.i., nav pārgājis, 4-5 dienas caureja, tas ir par traku. Paskaties tēmas par caureju, tur ir padomi, ko iesākt. Es dotu ēst klīsterī savārītus rīsus un "Smecta". Un skaties, lai organisms neatūdeņojas. Kā to var saprast? Pirmais jau āda paliek tāda kā plānāka, kā no papīra, ja saņem pirkstos, tad vieglāk krunkojas un lēnāk iztaisnojas. Īsspalvainam sunim to varētu redzēt. Ja tā ir, tad gan pie veta.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby magnola » 22 Aug 2012, 12:24

OrlandoSeaHorse wrote:Principā var būt blakusparādības. Tā gulšņāšana un miegainība varētu būt no vakcīnas. Bet attiecībā uz caureju - nedomāju, ka no vakcīnas. Varbūt vakcīna padarīja organismu uzņēmīgāku, galu galā tā ir stress imūnsistēmai, bet tiešais iemesls būs cits. Ja vakcīna bija 14.08, tad svētdiena jau bija 18.08, četras dienas starpā, un vēl tagad 22.08. t.i., nav pārgājis, 4-5 dienas caureja, tas ir par traku. Paskaties tēmas par caureju, tur ir padomi, ko iesākt. Es dotu ēst klīsterī savārītus rīsus un "Smecta". Un skaties, lai organisms neatūdeņojas. Kā to var saprast? Pirmais jau āda paliek tāda kā plānāka, kā no papīra, ja saņem pirkstos, tad vieglāk krunkojas un lēnāk iztaisnojas. Īsspalvainam sunim to varētu redzēt. Ja tā ir, tad gan pie veta.

Paldies par atbildi! Tā caureja ir tikai no svētdienas, no 18.08. un ar ne visu laiku, pa starpai bija arī normāla vēdera izeja, tāpēc domāju, ka vai nu saēdies vai no brauciena ciemos. Sabiedēja viņa mani šonakt, kad nakts laikā nabadzīte leca gaisā un pūta ārā gandrīz ūdeni. Naktī iedevu Smektu, vēlāk izvēmās. No rīta tikai pačurāja, izskatījās tāda bēdīgāka- miegaināka, bet kaķus tik un tā skrēja izdzenāt no teritorijas, ēst nedevu. Vakarā skatīšos kā meitene jutīsies, vakarā uzvārīšu rīsus.
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby ruu » 22 Aug 2012, 12:37

Varbūt labāk vetam parādīties? Ja nu tas ir parvovīruss (kas, kā izskatās, ir aktivizējies), tad nogaidīšana var nākt tikai par sliktu.
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby magnola » 22 Aug 2012, 12:52

ruu wrote:Varbūt labāk vetam parādīties? Ja nu tas ir parvovīruss (kas, kā izskatās, ir aktivizējies), tad nogaidīšana var nākt tikai par sliktu.

Diemžēl līdz vakaram neko navaru darīt, esmu darbā un nekādi netieku mājās + nedzīvoju Rīgā un līdz mājām ir gabaliņš braucams, bet , protams, vakarā skatīšos kā suņa jutīsies, ja vajadzēs, brauksim arī pie vetārsta.

Vispār par to paravovīrusu baidos, ja nu tiešām ...tfu...tfu..tfu... tad kopā ar svaigu vakcīnu būtu pavisam nelāga kombinācija :(
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Sabiezējums zem ādas pēc vakcīnas!

Postby ruu » 22 Aug 2012, 13:28

magnola wrote:Vispār par to paravovīrusu baidos, ja nu tiešām ...tfu...tfu..tfu... tad kopā ar svaigu vakcīnu būtu pavisam nelāga kombinācija :(

tfu..tfu..tfu.. no manas puses arī. Cerēsim, ka tomēr nebūs tas draņķis :neparliecinats:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Next

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests