NODINA cīņa ar asins parazītu

Dog Health

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby Shanele » 29 May 2012, 23:12

Par Certifect arī esmu dzirdējusi labas atsauksmes, to ka erces vispar netuvojas. domaju savam meitenem ari iepilināt,bet pirms menesa jau iepilinaju Effipro pagaidam nesudzamies neviens moskins nekeras,kaut gan mes jau pa meziem nevazajamies, es censos izvairites.
User avatar
Shanele
Junior
Junior
 
Posts: 605
Joined: 20 Jan 2010, 18:44
Location: Rīga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby Torijs » 29 May 2012, 23:19

gilroy, paldies, nomierināji :)
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby Panda Bear » 30 May 2012, 07:21

Savus purniņus un rumpīšus es jau gadiem ar bērniem domātiem pretodu līdzekļiem smidzinu. Palīdz! Tik jāpavaktē, jo kādā brīdī iedarbība beidzas (bērniem domātie nav tik noturīgi).
Pērn es tādu eko līdzekli aptiekā nopirku (johaidī, neatceros nosaukumu), sapūtu un nožēloju - tam bija tik nenormāli spēcīga smaka!!!! Tā no kažokiem neizgāja trīs dienas (arī peldoties), vai atbaidīja odus - neatceros, jo mēs bēgām no suņiem, kad tie tuvojās - tik pretīga bija tā smaka. :jautri:
Tā līdzekļa pazīmes - maksāja ap 5 latiem, maza, caurspīdīga pudele un šķiet zaļa birka.
Labāk nopirkt parastos līdzekļus, kas veikalos pie kasēm. Vismaz man tāda pieredze. Varbūt tā smaka ir gaumes jautājums :medos:
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby Snūpis » 30 May 2012, 08:05

Labrīt!
izlasīju šo topiku no sākuma.
ļoti ceru, ka Sunīts izveseļosies, izturību saimniekiem :pedinja:
Papētīju internetā dabiskos pretodu līdzekļus, pamēģināšu krustnagliņu ēterisko eļļu.
Kāds ir mēģinājis?
User avatar
Snūpis
Baby
Baby
 
Posts: 91
Joined: 28 Dec 2010, 14:04
Location: Rīga

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby vipdu » 30 May 2012, 08:21

Panda Bear wrote:Savus purniņus un rumpīšus es jau gadiem ar bērniem domātiem pretodu līdzekļiem smidzinu. Palīdz! Tik jāpavaktē, jo kādā brīdī iedarbība beidzas (bērniem domātie nav tik noturīgi).
Pērn es tādu eko līdzekli aptiekā nopirku (johaidī, neatceros nosaukumu), sapūtu un nožēloju - tam bija tik nenormāli spēcīga smaka!!!! Tā no kažokiem neizgāja trīs dienas (arī peldoties), vai atbaidīja odus - neatceros, jo mēs bēgām no suņiem, kad tie tuvojās - tik pretīga bija tā smaka. :jautri:
Tā līdzekļa pazīmes - maksāja ap 5 latiem, maza, caurspīdīga pudele un šķiet zaļa birka.
Labāk nopirkt parastos līdzekļus, kas veikalos pie kasēm. Vismaz man tāda pieredze. Varbūt tā smaka ir gaumes jautājums :medos:


Man radinieki atveda no Krievijas kaut kādu superlīdzekli pret odiem (smērējams uz ādas bija, ne pūšams). Kad to lietojām no mums viss turējās pa kilometru - odi, ērces, suņi un cilvēki :jautri: Žēl, ka nosaukumu neatceros vairs, bet Latvijā tāpat tādu nebiju redzējusi.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby AliseM » 30 May 2012, 08:54

Man radās tāds jautājums :sarkstosa: : Vai tikai suņiem tie "odu"tārpi iedzīvojas? cilvēkiem nē?
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby obrija » 30 May 2012, 09:05

AliseM wrote:Man radās tāds jautājums :sarkstosa: : Vai tikai suņiem tie "odu"tārpi iedzīvojas? cilvēkiem nē?

Cik zinu iedzīvojās arī cilvēkiem, tikai pagaidām nav pārāk izplatīti Latvijā, bet neviens jau statistiku nezin. :|
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby AliseM » 30 May 2012, 09:31

:soks:
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby agrita » 30 May 2012, 17:26

Pretodu līdzekli, kas domāts bērniem -Anti Gnus (laikam Krievijas ražojums). Caurspīdīgs ar rozā etiķeti. Smaržas nav nekādas, un tiešām palīdz pret odiem. Pārdod zinu, ka maximas aptiekās
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby obrija » 30 May 2012, 17:50

agrita wrote:Pretodu līdzekli, kas domāts bērniem -Anti Gnus (laikam Krievijas ražojums). Caurspīdīgs ar rozā etiķeti. Smaržas nav nekādas, un tiešām palīdz pret odiem. Pārdod zinu, ka maximas aptiekās

Šo mēģināju smērēt savam gadu vecajam bērnam un diemžeļ odi tā pat uzbruka, varbūt viņa ir īpaši garšīga, bet varbūt odi īpaši badīgi :)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby Panda Bear » 30 May 2012, 20:08

AliseM wrote:Man radās tāds jautājums :sarkstosa: : Vai tikai suņiem tie "odu"tārpi iedzīvojas? cilvēkiem nē?


Kad runāju ar dr. Bokvaldi, viņa teica, ka mums cilvēkiem ir jāstreso par sevi daudz vairāk: http://www.apollo.lv/portal/news/articles/245607

Citēju: " Cilvēku inficēšanās notiek reti, taču pēdējos gados pasaulē reģistrēto gadījumu skaits pieaug, ko daļēji var skaidrot ar klimata izmaiņām. Dirofilariāze cilvēkiem parasti izpaužas ar sāpīgu sabiezējumu zemādas audos, kuru lokalizācija varētu mainīties atbilstoši tārpa migrācijai zem ādas.

Bojājumu biežākās lokalizācijas ir seja, augšdelmi, krūšu kurvis, vēdera priekšējā siena, augšstilbi un vīriešu dzimumorgāni. Profilaksē līdzīgi kā citu filariožu gadījumos būtiska ir izsargāšanās no odu kodumiem. "

.." klīniskie simptomi - drudzis, caureja, dzelte, izsitumi..."
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby undd » 30 May 2012, 21:01

Ņemot vērā to, ka odi un visi citi mērkaķi ir ļoti veiksmīgi pārziemojuši, sarūpējiet pretodu līdzekļus jau laicīgi, kamēr vēl nav sācies lielais atvaļinājumu laiks. Man ir visai bēdīga pieredze pirms pāris gadiem, kad odu invāzija bija neaprakstāma un visi tuvāko veikalu plaukti, kur paredzēts atrasties pretodu līdzekļiem, bija tukši. Dažās aptiekās varēja tik dabūt kaut ko no Autan, ar kuru man ir bijusi visai bēdīga pieredze - pārfrāzējot jau minēto - varbūt es esmu īpaši garšīga, bet varbūt odi īpaši badīgi :)
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby Panda Bear » 31 May 2012, 08:46

Lai dzīve pavisam salda neliktos vēl šis tas par odiem: pasaulē izplatās bīstama slimība, kura jau nodēvēta par «jauno Amerikas AIDS». Infekcija esot grūti atklājama un to izplatot insekti. Šausminošā slimība izraisot upura sirds eksplodēšanu.
Laisi te:
http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/423 ... agt_sirdij

Un man domāt, ka šitās riebeklības pie mums nokļūst kopā ar tiem jaukajiem eksotiskajiem audziņiem, ar kuriem mums te Mārupē, Bieriņos pilni dārzi. :kanepe:
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby Rotija » 31 May 2012, 08:53

Teikšu tā - no visa paglābties nav iespējams. Un odi ir to skaitā. Neviens līdzeklis nepasargās no odu uzbrukumiem 100%. Un kā zināms,lai dabūtu tos tārpu kāpurus, pietiek ar vienu oda kodumu.
Man kucei ar pagājušovasar bija aizdoma uz to pašu Dilofilaria repens,jo atklāja nematožu kāpurus asinīs. Arī Interceptolu dabūja dzert. Tikām vaļā. Bet tapēc man tagad nav panika par jebkuru odu,kas sunim virsū uzlaidies.
Protams,tāpat manējie visi tiek regulāri apstrādāti ar pretērču/pretodu līdzekļiem,jo to kaitēkļu mūsu dzīvesvietā ir pietiekami daudz un vēl vairāk.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby vuks55 » 31 May 2012, 09:12

Nu, jā, regulāra asins nodošana un pārbaude uz Dirofīlijām laikam jau drīz būs norma, kā arī regulāra Interceptola lietošana.

Rotij, sveiciens kaimiņiem.... man Biggim mēnesi atpakaļ bija jancīgas ģīboņa lēkmes, atklājām šīs draņķības, joka pēc pārbaudīju ar Grētu, kurai nekādas sūdzības.... un atklājām asins paraugā pāri par 200 šo mikrofilāriju, tātad augsta tārpu koncentrācija. Tpu, tpu, sūdzību nekādu, bet izskatās, ka mūsu apkaimē Dirofīlijas jau ir katrā otrā sunī. Vēl jāaizved Abis pārbaudīt, redzēs, ko būs.
Cik zinu, tad kaimiņos Rimeikās ar bija gadījums, tāpat Ādažos... :asaras: tā ka esam vienu jaunu draņķību klāt Latvijā dabūjuši. :aknee:
vuks55
Puppy
Puppy
 
Posts: 119
Joined: 29 Feb 2012, 17:31

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby maksis » 31 May 2012, 09:37

Rotija wrote:Teikšu tā - no visa paglābties nav iespējams. Un odi ir to skaitā. Neviens līdzeklis nepasargās no odu uzbrukumiem 100%. Un kā zināms,lai dabūtu tos tārpu kāpurus, pietiek ar vienu oda kodumu.
Man kucei ar pagājušovasar bija aizdoma uz to pašu Dilofilaria repens,jo atklāja nematožu kāpurus asinīs. Arī Interceptolu dabūja dzert. Tikām vaļā. Bet tapēc man tagad nav panika par jebkuru odu,kas sunim virsū uzlaidies.
Protams,tāpat manējie visi tiek regulāri apstrādāti ar pretērču/pretodu līdzekļiem,jo to kaitēkļu mūsu dzīvesvietā ir pietiekami daudz un vēl vairāk.

:par:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby obrija » 31 May 2012, 09:44

vuks55 wrote:Nu, jā, regulāra asins nodošana un pārbaude uz Dirofīlijām laikam jau drīz būs norma, kā arī regulāra Interceptola lietošana.

Rotij, sveiciens kaimiņiem.... man Biggim mēnesi atpakaļ bija jancīgas ģīboņa lēkmes, atklājām šīs draņķības, joka pēc pārbaudīju ar Grētu, kurai nekādas sūdzības.... un atklājām asins paraugā pāri par 200 šo mikrofilāriju, tātad augsta tārpu koncentrācija. Tpu, tpu, sūdzību nekādu, bet izskatās, ka mūsu apkaimē Dirofīlijas jau ir katrā otrā sunī. Vēl jāaizved Abis pārbaudīt, redzēs, ko būs.
Cik zinu, tad kaimiņos Rimeikās ar bija gadījums, tāpat Ādažos... :asaras: tā ka esam vienu jaunu draņķību klāt Latvijā dabūjuši. :aknee:

Ja drīkst zināt, kura tā ir apkaime?
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby vuks55 » 31 May 2012, 09:47

Jaunciems, Suži, Jugla, Ādaži....
vuks55
Puppy
Puppy
 
Posts: 119
Joined: 29 Feb 2012, 17:31

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby obrija » 31 May 2012, 10:22

Paldies dievam, tas tomēr gabaliņš no mums :sajucis:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby Rotija » 31 May 2012, 10:31

vuks55 wrote:.. tā ka esam vienu jaunu draņķību klāt Latvijā dabūjuši. :aknee:


Tā ir. Un LV viņa jau esot labu laiku.

obrija,nedomāju,ka odiem tas attālums būs šķērslis. Un saslimšanas gadījumi tak vairākās vietās jau konstatēti.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests