Ērces / piroplazmoze

Dog Health

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby ievish » 16 Dec 2014, 08:22

magnola wrote:gunele, jēziņ, turaties! Kādi bija jūsu simptomi? :(


Simptomi ir šādi (no 2 avotiem):

Klīniskās pazīmes un diagnostika ▪ Ar babēzijām inficētie suņiem novēro ar hemolītisko anēmiju saistītas klīniskās pazīmes: augsts drudzis, letarģijas, vājums, sarkana urīna krāsa, smagos gadījumos kolapss. Vēlāk var rasties nopietna anēmija, dzeltenā kaite un daudzu orgānu mazspēja.

Kā klī­nis­kas pazī­mes sunim kons­ta­tē­jama paaugsti­nāta tem­pe­ra­tūra, vājums, ape­tī­tes zudums, ķermeņa masas zudums, suns kļūst anē­misks, palie­li­nās liesa un bieži rodas arī dzel­tenā kaite. Sli­mībai attīsto­ties, pazī­mes kļūst aiz­vien sma­gā­kas.

gunele, kā bija Jūsu sunim?
User avatar
ievish
Veteran
Veteran
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby pixy » 16 Dec 2014, 20:37

gunele wrote: izdevās ieraudzīt piroplazmas. Pirmā pote pret parazītu bija 9.12.
Piroplazmoze ir parazīti? Šeit viens apraksts
Babezioze jeb piroplaz­moze ir smaga sli­mība ar hemolī­tisku anē­miju, kuru izraisa sar­ka­na­jos asinsķer­menī­šos parazitē­joši vienšūņi. Kad ērce baro­jas, sli­mības izraisītāji iekļūst suņa orga­nismā, kur tie pies­ti­pri­nās pie sar­ka­na­jiem asinsķer­menī­šiem. Kā klī­nis­kas pazī­mes sunim kons­ta­tē­jama paaugsti­nāta tem­pe­ra­tūra, vājums, ape­tī­tes zudums, ķermeņa masas zudums, suns kļūst anē­misks, palie­li­nās liesa un bieži rodas arī dzel­tenā kaite. Sli­mībai attīsto­ties, pazī­mes kļūst aiz­vien sma­gā­kas. Lai diag­nos­ticētu babeziozi, tiek veikta asins parauga izmeklē­šana, kuras gaitā tiek noteikta sli­mības izraisītāja esa­mība. Arī šīs sli­mības gadījumā ir ļoti svarīgi sākt sav­laicīgu ārstē­šanu. Bieži ar babeziozi sais­tīta arī Ehr­lic­hia canis infekcija. Arī tā ir ērču pār­nēsāta sli­mības izraisītāja iero­si­nāta sli­mība. Ehr­lic­hia ir šūnās dzīvo­jo­šas baktē­ri­jas, kas inficē dzīv­nieku asins šūnas. , bet tie "Sarkanajos asinsķermenīšos parazitējošie vienšūņi" tā īsti pēc parazītiem neizklausās. Tas, ko rakstāt jūs, gunele, izklausās ļoti līdzīgi dirofilaria repens. Ja man sunim nebūtu problēmas ar veselību, droši vien pat neiedziļinātos, bet, tā kā dirofilāriju neatrada, varbūt pēkšņi tā var būt kaut kāda iekonservējusies piroplazmozes forma? Man kaut kā likās, ka ar to, ja nesāk momentāli ārstēt, mirst grūti, bet ātri...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4117
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby gunele » 16 Dec 2014, 22:16

Sākotnējie simptomi kā no grāmatas- augsta temperatūra virs 41 grāda, nespēks, nespēja sasprindzināties. Čurāja un kakāja mazām porcijām. Urīns tējas krāsā, ar asu sintētisku smaku. No mutes dīvaina smaka- tā kā aknas, tā kā vecas asinis. Pirmais uz ko pārbaudīja bija piroplazmoze, asins tārpi un dzimumceļā iegūta infekcija ( pirms nedēļas bija pārošana). Neko no tā neatrada. Arī pilnā asins analīze bija normas robežās.
Piroplazmām līdzīgus vienšūņus atrada tikai ceturtajās analīzēs un ļoti sliktus aknu rādītājus.
Bija pagājis tieši mēnesis.
gunele
Junior
Junior
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby gunele » 16 Dec 2014, 22:34

pixy wrote:Piroplazmoze ir parazīti?
kaut kā likās, ka ar to, ja nesāk momentāli ārstēt, mirst grūti, bet ātri...

Manā prātā vienšūnis kurš maitā manu suni ir parazīts.
Suns lēnām dzisa, laikam Depedīns kavēja attīstību, tika meklēts vēzis, jo uz antibiotikām nereaģēja.
Vienšūnis līdzīgs vienai no babēzijām, slēptā formā, neparastā izskatā- tā teica laborante. Pirmie vārdi atnesot analīzes, bija, ka tādas asinis vēl nebija redzētas un ja nebūtu prasīts īpaši meklēt, tad nebūtu ieraudzītas.
gunele
Junior
Junior
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby magnola » 17 Dec 2014, 08:21

šausmas, nabaga dzīvnieki :(
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Champion
Champion
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby gunele » 19 Dec 2014, 18:06

Turiet īkšķus un ķepas par Foksīti. Tas ir tik vienkārši - nodzīvot līdz otrdienai un izturēt poti. Un tad gaidīt un cerēt uz brīnumu. Ir ļoti cietušas aknas. Un raudāt nedrīkst - suns ļoti satraucas.
gunele
Junior
Junior
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby pixy » 20 Dec 2014, 08:41

Sūtām labas domas :estevisamilosu:
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4117
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby gunele » 01 Jan 2015, 03:23

Saņēmu savu labāko dāvanu- Foksītis pats padzērās ūdeni. Tātad iespējams vēl viss būs labi. Nieres sāks darboties pareizi.
Kāpēc rakstu šeit? Piroplazmas "jaukumi"- vispirms aknas, tad anēmija un nieres. Dakteris teica, ka prognožu nav, ir tikai cerības.
Asinīs bija neidentificēts eritrocītus bojājošs piroplazmām līdzīgs parazīts. Varbūt kāda mutācija. Dabūta Latvijā.
gunele
Junior
Junior
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby Nora » 06 Jan 2015, 03:11

Par piroplazmozi esmu gājusi cauri ļoti lielam informācijas apjomam gan krieviski, gan vāciski un angliski. Līdz šim neesmu atradusi info, ka suns varētu nodzīvot mēnesi pēc pirmo simptomu parādīšanās... Ok, neesmu veterinārārsts (bet savam vecākajam sunim pirmā aizdomas par piroplazmozi izvirzīju es un pieprasīju dokam pārbaudīt, viņš sākumā iebilda, ka nevar būt, jo vienkārši nevar būt. Pateicos TTA, ka beigās uzticējās man), bet man načitannajai piroplazmozes ekspertei rastos jautājums, vai Fokša gadījumā patiešām runa par piroplazmozi.
Piroplazmoze, līdzīgi kā malārija cilvēkam, grauj sarkanos asinsķermenīšus negantā ātrumā, no tā arī urīna krāsas izmaiņas un aknu, nieru bojājumi, sirds bojājumi, un beigās suns nosmok, jo nav eritrocītu, kas transportētu skābekli, - ja vien nav jau pagalam aknu un nieru bojājumu dēļ. Neārstēta, piroplazmoze nobeidz suni 5 - 7 dienu laikā, minēts literatūrā. Savukārt, ja ārstēšanu uzsāk savlaicīgi, tad 100% izārstējama (ielaistos gadījumos var saglabāties sekas, piem., tie paši aknu bojājumi).
Vai mazais Foksis, visām daudzajām antibiotikām cauri izgājis, saņem šobrīd kādus aknu protektorus?
Un, kas attiecas uz "piroplazmām līdzīgiem organismiem" (ja kas, piroplazmas jeb babēzijas ir baktērijas) - dažkārt netiek laikus uzsākta piroplazmozes ārstēšana, jo mazāk pieredzējušiem laborantiem esot viegli sajaucamas ar borēlijām (kas izraisa Laima slimību).
Foksītim izturību un veselību sūta Nelsons!
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Champion
Champion
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby Vendeta » 06 Jan 2015, 14:56

kas attiecas uz "piroplazmām līdzīgiem organismiem"
- ir vēl Anaplazmoze un Erlihioze, ja par Babeziozi (piroplazmozi) LV vetārsti nu jau daudzi ir vismaz dzirdējuši, šīs slimības tiek ignorētas.
Pirms dažiem gadiem viena no manām sunēm dabūja babeziozi (Ukrainā, pēc izstādes), šogad vēl divas citas izslimoja erlihiozi (dāvana no Itālijas brauciena). Simptomi atšķīrās tikai ar to, ka pie erlihiozes var nebūt tik straujas temperatūras celšanās un neizmainās urīna krāsa. Raksturīgs rādītājs - trombocītu skaita pamatīga samazināšanās, ja taisa USG - palielināta liesa, var būt arī tieksme uz asiņošanu, jo sliktāk sare asinis trombocitopenijas dēļ.
Ārstēšana samērā vienkārša - doksiciklīns (tabl) 3-4 nedēļas.
User avatar
Vendeta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby gunele » 06 Jan 2015, 22:51

Tik vienkārši jau nav gājis. Foksis lupatiņas stāvoklī daudzas reizes ir vests pie ārsta. Pirmie simptomi bija 10.11. iepriekšējā vakarā bija saguris, bet pa dienu, kad vedu pie ārsta temperatūra bija virs 41. Analīzes neko neuzrādīja. Sāk dot antibiotikas un likt sistēmu. No sistēmas paliek sliktāk- cēlās temperatūra un sākās vemšana. Gan intravenozi, gan zemādā- reakcija vienāda. Piroplazmoze un citi asins parazīti( vienšūņi) mūsu pusē ir bijuši. Tā, ka nekas nezināms dakterim vai laboratorijai tas nav. Nesaprotami kāpēc neredzamas pirmajās trijās analīzēs. Tika izmeklēts un neatrasts vēzis un kārtējo reizi suns tuvu lupatiņas stāvoklim aizvests pie daktera 9.12. analīzēs beidzot tika atrasti vienšūņi eritrocītos. Rādītājs 0-3-5, nav ne jausmas ko tas nozīmē, bet teica, ka daudz.
Šo mēnesi, iespējams, suni noturēja Depedīns un dažādas antibiotikas.
Parazītu indēja ar Imochem.
Tagad pa vienai tiek ņemtas nost zāles.
Aknām dodu Essentiale Forte un mārdadžu eļļu. Dēļ nierēm suns ir uz dārzeņu diētas. Drīkst tikai tos produktus kuriem ir sārmaina reakcija organismā. Bez medikamentiem sunim dodu liepu medu, pavasara ziedputekšņus, nātru pulveri un kaķpēdiņu tēju.
gunele
Junior
Junior
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby IneseL » 08 Jan 2015, 09:44

gunele wrote:Laikam esu pirmā, kura par šo šausmīgo diagnozi nopriecājās. Pēc mēnesi ilgas elles bez konkrētas diagnozes, pārciešot divus antibiotiku kursus bez uzlabojumiem, rengenu, diagnostisko operāciju un vēža meklēšanu visur ar sonogrāfu, šī diagnoze vismaz dod cerību, ka izdosies noturēt manu mīluli šajā varavīksnes pusē. Tika taisītas 4 pilnās asins analīzes un tikai pēdējās īpaši cītīgi meklējot izdevās ieraudzīt piroplazmas. Pirmā pote pret parazītu bija 9.12. Tieši mēnesis no pamanāmo simptomu parādīšanās. Foksītis ir ļoti saguris un ik pa laikam smilkst. Tā kā tika prognozēts vēzis un uz citām zālēm nereaģēja, sāka potēt depedīnu. Šodien dakteris lika atsākt potēt depedīnu, ceru, ka sāpēs mazāk.
Vai kādam ir pieredze ar ielaistu piroplazmozi, kā vislabāk atveseļot pēc visas šīs zarazas. Pašlaik dodu essentiale forte un potēju neirorubīnu. 23.12. otrā pote, ceru, ka viss būs labi.

Ak šausmas, nabaga Foksītis! :( Turam visus īkšķus! :estevisamilosu:
User avatar
IneseL
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby IneseL » 08 Jan 2015, 09:55

pixy wrote:
gunele wrote: izdevās ieraudzīt piroplazmas. Pirmā pote pret parazītu bija 9.12.
Piroplazmoze ir parazīti? Šeit viens apraksts
Babezioze jeb piroplaz­moze ir smaga sli­mība ar hemolī­tisku anē­miju, kuru izraisa sar­ka­na­jos asinsķer­menī­šos parazitē­joši vienšūņi. Kad ērce baro­jas, sli­mības izraisītāji iekļūst suņa orga­nismā, kur tie pies­ti­pri­nās pie sar­ka­na­jiem asinsķer­menī­šiem. Kā klī­nis­kas pazī­mes sunim kons­ta­tē­jama paaugsti­nāta tem­pe­ra­tūra, vājums, ape­tī­tes zudums, ķermeņa masas zudums, suns kļūst anē­misks, palie­li­nās liesa un bieži rodas arī dzel­tenā kaite. Sli­mībai attīsto­ties, pazī­mes kļūst aiz­vien sma­gā­kas. Lai diag­nos­ticētu babeziozi, tiek veikta asins parauga izmeklē­šana, kuras gaitā tiek noteikta sli­mības izraisītāja esa­mība. Arī šīs sli­mības gadījumā ir ļoti svarīgi sākt sav­laicīgu ārstē­šanu. Bieži ar babeziozi sais­tīta arī Ehr­lic­hia canis infekcija. Arī tā ir ērču pār­nēsāta sli­mības izraisītāja iero­si­nāta sli­mība. Ehr­lic­hia ir šūnās dzīvo­jo­šas baktē­ri­jas, kas inficē dzīv­nieku asins šūnas. , bet tie "Sarkanajos asinsķermenīšos parazitējošie vienšūņi" tā īsti pēc parazītiem neizklausās. Tas, ko rakstāt jūs, gunele, izklausās ļoti līdzīgi dirofilaria repens. Ja man sunim nebūtu problēmas ar veselību, droši vien pat neiedziļinātos, bet, tā kā dirofilāriju neatrada, varbūt pēkšņi tā var būt kaut kāda iekonservējusies piroplazmozes forma? Man kaut kā likās, ka ar to, ja nesāk momentāli ārstēt, mirst grūti, bet ātri...

"Sarkanajos asinsķermenīšos parazitējošie vienšūņi" kā reiz ir parazīti ;). Par parazītiem bioloģijā sauc visus organismus, kas dzīvo kādā citā dzīvā organismā un pārtiek no tā. ;)
User avatar
IneseL
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby gunele » 05 Mar 2015, 20:36

Foksītis stabili iet uz atveseļošanos. :alinji: Jau mēnesi bez Depedine, bet ar strauji uzņemtu svaru. Aknas, sirds un asinsaina ievērojami uzlabojušies. Nieres vēl jāārstē. Lēnām pagarinu pastaigas, ātri piekūst un dēļ svara baidos samaitāt locītavas.
Pavasaris, saulīte, mostas ērces- sargāsim savus sunīšus.
gunele
Junior
Junior
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Previous

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest