Ērces / piroplazmoze

Dog Health

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby Kriste » 01 Jun 2012, 09:29

Mums ir tas pats - tikai pagājušogad labi strādājošās kaklasiksnas šogad kapitāli pieviļ - vismaz viena ērce reizi nedēļā un tieši kaklasiksnas rajonā... :soks:
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby murkata » 01 Jun 2012, 10:31

es šogad iegādājos Killticks (nez, vai parizi uzrakstīoju) kakla siksnas abiem suņiem un vēl neviena ērce nav pat redzēta. ieteikumu izmantot šīs siksniņas saņēmu no ciena mednieka un trenera.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby Kriste » 01 Jun 2012, 12:02

Murkata - A kur pirki?
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby vipdu » 04 Jun 2012, 13:02

Kāds ir šādu lietojis? Mums mistiski mājās parādījās.
http://indiapetstore.com/store/index.ph ... ts_id=1306
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby murkata » 05 Jun 2012, 09:00

Kriste wrote:Murkata - A kur pirki?


veterinārajā klīnikā, Liepājā, Dzintaru ielā :)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby murkata » 05 Jun 2012, 09:01

vipdu wrote:Kāds ir šādu lietojis? Mums mistiski mājās parādījās.
http://indiapetstore.com/store/index.ph ... ts_id=1306


ir labs, bet pret ērcēm 100% nepasargā. arī peldēties nevar
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby vipdu » 05 Jun 2012, 10:14

murkata wrote:
vipdu wrote:Kāds ir šādu lietojis? Mums mistiski mājās parādījās.
http://indiapetstore.com/store/index.ph ... ts_id=1306


ir labs, bet pret ērcēm 100% nepasargā. arī peldēties nevar


Paldies! Ērces mums gadās reti, mani vairāk odi uztrauc. Tad tik lietosim nost. Bet dīvaini, vēl vakar izprasīju visiem mājiniekiem un visi saka, ka to līdzekli redz pirmo reizi. Kā var parādīties mājās līdzkelis ko neviens nav pircis? Laikam kādam būs amnēzija piemetusies :jautri:
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby čība » 05 Jun 2012, 10:36

vipdu wrote:
murkata wrote:
vipdu wrote:Kāds ir šādu lietojis? Mums mistiski mājās parādījās.
http://indiapetstore.com/store/index.ph ... ts_id=1306


ir labs, bet pret ērcēm 100% nepasargā. arī peldēties nevar


Paldies! Ērces mums gadās reti, mani vairāk odi uztrauc. Tad tik lietosim nost. Bet dīvaini, vēl vakar izprasīju visiem mājiniekiem un visi saka, ka to līdzekli redz pirmo reizi. Kā var parādīties mājās līdzkelis ko neviens nav pircis? Laikam kādam būs amnēzija piemetusies :jautri:


Tas gan nav saistīts ar ērcēm, bet es mājās regulāri atrodu lietas, kuras es noteikti neesmu pirkusi. Bet tad loģiski padomājot... neviens cits to 100% nav pircis, līdz ar to... kaut ka ir nopircies pašai nemanot :D It īpaši tā var gadīties izstādes, veikalos - pērkot kaut ko samēra daudz un pieķerot kaut ko klāt :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby Sisija » 05 Jun 2012, 11:49

vipdu wrote:Kāds ir šādu lietojis? Mums mistiski mājās parādījās.
http://indiapetstore.com/store/index.ph ... ts_id=1306

Mums arī tāds ir, bet pret odiem praktiski nedarbojās.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby vipdu » 05 Jun 2012, 12:48

Es vakar iepūtu, bet uz pastaigas beigām skatījos ka odi ap lielāko suni daudz riņķoja. Varbūt arī laiks jau bija ilgāks pagājis, jo sapūtu krietni pirms pastaigas, jo arī pagalmā tos odi kož. Bet vakar to (odu) arī uz manis lidoja daudz mazāk, tāpēc īsti nesapratu vai līdzeklis darbojas vai arī vienkārši odu bija mazāk, jo sev ta neko nepūtu. Pamēģināšu vēl kādas reizes un tad ja nepatiks būs jāpameklē kas cits. Es vienkārši līdz šim suņiem nekad tādu speciālu pūšamo līdzekli nebiju lietojusi (agrāk mums tāds odu uzlidojums arī nebija), tāpēc īsti nezināju vai tie pūšamie ir ok un vai droši var lietot ikdienu pastaigās.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby agich » 05 Jun 2012, 15:40

Šodien biju aizgājusi nopirkt pretērču līdzekli, izmēģināsim to jauno Certifect.
Dakteris stāstija, ka šogad Bolderājā esot ļoti daudz ērču ar piroplazmozi, jau vairāki suņi esot bijuši ar šito problēmu. Takā uzmanamies.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby Torijs » 05 Jun 2012, 19:35

Tas Certifect odiem pat patīk :lamajas: Mierīgi nosēžas uz muguras, kad ar roku dzinu prom,-pilnīgs "po", palidoja dažus cm uz priekšu un atkal tēmēja savu snuķi mugurā.
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby agich » 05 Jun 2012, 19:53

Galvenais, lai pret ērcēm palīdz, pret odiem var citus līdzekļus sapūst.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby čība » 06 Jun 2012, 09:49

agich wrote:Dakteris stāstija, ka šogad Bolderājā esot ļoti daudz ērču ar piroplazmozi, jau vairāki suņi esot bijuši ar šito problēmu.


:jaut: drausmīgi...
Vēl pagājušajā gadā tas likās kā daži izņēmuma gadījumi :(
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby ash » 19 Jun 2012, 10:50

iepriekš lietoju sunim Frontline pilienus.
un tāpat pa kādai ērcei gadījās, reizēm pat vairākas. tagad pēdējās devas iedarbība beigusies - sestdien pēc 2 stundu pastaigas noņēmu sunim ap 20 ērcēm!!! :pagalvu:

šodien jādodas iepirkt kaut kas varen efektīvs! ko jūs ieteiktu? es gribētu laikam kombinēt - kaut kādus pilienus uz skausta + pirms pastaigas pūst spreju.
kakla siksninjas mums neder, jo mājās ir mazs bērns, kas to suni bučo vienā laidā.

no pilieniem esmu lietojusi tikai kaut kādus Beaper (kad bija kucēns) un jau iepriekš minēto Frontline. par sprejiem vispār neko nezinu. aptiekā protams ar jautāšu, bet īpaši tām pārdevējām neuzticos - vienu reizi jau notirgoja mums līdzekli (nosauku neatminos) - es viņai 3 reizes pārjautāju - vai der kucēnam un ja mājās mazs bērns - jā jā, der, der. mājās izlasīju pamācību, sameklēju čeku un gāju atpakaļ uz aptieku (cena jau arī bija pāri par 10 lati).
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby čība » 19 Jun 2012, 12:11

ash wrote:iepriekš lietoju sunim Frontline pilienus.
un tāpat pa kādai ērcei gadījās, reizēm pat vairākas. tagad pēdējās devas iedarbība beigusies - sestdien pēc 2 stundu pastaigas noņēmu sunim ap 20 ērcēm!!! :pagalvu:

šodien jādodas iepirkt kaut kas varen efektīvs! ko jūs ieteiktu? es gribētu laikam kombinēt - kaut kādus pilienus uz skausta + pirms pastaigas pūst spreju.
kakla siksninjas mums neder, jo mājās ir mazs bērns, kas to suni bučo vienā laidā.

no pilieniem esmu lietojusi tikai kaut kādus Beaper (kad bija kucēns) un jau iepriekš minēto Frontline. par sprejiem vispār neko nezinu. aptiekā protams ar jautāšu, bet īpaši tām pārdevējām neuzticos - vienu reizi jau notirgoja mums līdzekli (nosauku neatminos) - es viņai 3 reizes pārjautāju - vai der kucēnam un ja mājās mazs bērns - jā jā, der, der. mājās izlasīju pamācību, sameklēju čeku un gāju atpakaļ uz aptieku (cena jau arī bija pāri par 10 lati).


Es lietoju Advantix. Cik zinu daudzi lieto, bet man tāds novērojums, ka ir iedarbīgākas un neiedarbīgākas partijas. Es savam hovim esmu izvilkusi prezīzu apaļu nulli ērču, pagājušajā gadā varbūt 2-3... kokeris mums ir zemajā stāva, turklāt ļoti daudz slapjums tiek virsū, tam erces pēc ~3 nedēļām paradās. VASam ērces arī maz, kaut gan dzīvo pa mežiem un pļavām.

P.S. Bet palasot atsauksmes man vismaz ir radies iespaids, ka dažādam vietām tiek piegādāti dažādas kvalitātes izstrādājumi, varbūt ražotājvalsts cita vai kaut kā tā, jo ir kas sūdzas par neefektivitāti, īpaši šogad.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby Elbe » 19 Jun 2012, 13:00

Es savām meitenēm atklāju labu līdzekli - Virbac EFFIPRO. Pirku Beinarta klīnikā. Uz ērcēm strādā ikurāt mēnesi, bet tad arī nevienas nebija. Kā mēnesis cauri - gatavs, ir Pūkudupsim pie acs. Visi iepriekšējie manai cacai izraisīja sliktas sajūtas, vemšanu utt. kā arī tāpat pa kādai ērcei gadījās ik pa laikam. Bet ar šo bija pilnīgs un absolūts miers visu mēnesi. Pirms tam mums bija Advocate, bet lielāku štruntu nebiju redzējusi - man sīkā katru dienu dabūja kādu.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby ingo » 19 Jun 2012, 13:49

Pagājušo nedēļ Liepājas Dinozoo prasīju kādus pretērču līdzekļus piedāvā. Atbildēja, ka Frontlain. Uz manām iebildēm, ka jau pagājušogad šito lietojot lasīju nost piesūkušās, resnas ērces, pārdevēja atbildēja, ka arī pilinot ērces taču piesūcas, vajagot suni biežāk ķemmēt :apstulbis: Tad jau tikpat labi varu neko nepilināt vispār, ja pieēdušās ērces ir normāli.
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby seneka » 20 Jun 2012, 15:26

ingo wrote:Pagājušo nedēļ Liepājas Dinozoo prasīju kādus pretērču līdzekļus piedāvā. Atbildēja, ka Frontlain. Uz manām iebildēm, ka jau pagājušogad šito lietojot lasīju nost piesūkušās, resnas ērces, pārdevēja atbildēja, ka arī pilinot ērces taču piesūcas, vajagot suni biežāk ķemmēt :apstulbis: Tad jau tikpat labi varu neko nepilināt vispār, ja pieēdušās ērces ir normāli.

Es Liepājas Veterinārajā aptiekā blakus Centra aptiekai pagājušo gadu prasīju pretodu līdzekli sunim, lai varētu vieglāk Jāņus pārvarēt bez pumpām uz galvas. Pārdevēja iedeva vienu līdzekli, kuram es, naivā, izlasīju anotāciju tikai mājās, jo uzticējos pārdevējai. Anotācijā bija rakstīts - NELIETOT UZ DZĪVNIEKIEM, tātad cilvēku lietošanai, pūšanai uz drēbēm vai tml. Pēc dažām dienām atgriezos aptiekā, naudu atpakaļ nedeva, bet piedāvāja par to pašu summu apmainīt pirkumu pret ko citu, tad nu tikām pie jaunas n-tās mantiņas.
Tāpat RIMI zooveikala pārdevēja man centās ieskaidrot, ka sunim Liepājā esot vajadzīgs uzpurnis. Jo viņas VAS redz policisti esot piesējušies un pat žetonu pārbaudījuši. :ieraujpoda:
Mācība: Neuzticēties pārdevējām, vākt info pašiem, lasīt anotācijas! :)
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: Ērces / piroplazmoze

Postby ash » 20 Jun 2012, 20:23

nu dino zoo pārdevējām es vispār neuzticos, tāpat kā pārējām zooveikalu pārdevējām - nekompotentas un nezinošas, vismaz tās ko man načies sastapt.

šodien biju vet aptiekā - nopirku advantix, tad jau redzēs - kā darbosies . pie viena pārdevēja ieminējās, ka viņu klīnikā šovasar jau bijis viens letāls gadījums - piroplazmoze (viņa teica babioze vai kaut kā tā - tas laikam tas pats) :soks:
šausmas.

nez, kur lai nopērk bio kill vai kaut ko citu, ko var sunim uzpūst virsū pirms pastaigas?? tajā aptiekā nekā tāda nebija. :(
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests