Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Dog Health

Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby vipdu » 12 Sep 2012, 18:49

Man steidzams jautājums.
Kucei ir dzemdes iekaisums, jau smaga stadija (sākuma simptomus nesapratu) šodien bija otra sistēmas diena, suns švaks, neēd, nevar paiet (priekškājās slienās, bet pakaļkājās nevar) ar katru dienu paliek kardināli sliktāk (pirmdien vēl skraidīja), operācija paredzēta piektdien. Es ar brāli jau vācam naudu (mērfijs - tieši pirms algas sanāk operācija), bet vecāki visu laiku atrunā un es nesaprotu ko darīt. Kucei ir 10 gadi ar astīti un viņa tagad ir tiešām ļoti švaka (takša metis, ja kas), vecāki saka, ka ārsti gribēs operēt, pat ja viņai nav izredžu pārdzīvot operāciju. Summa par operāciju tomēr ap 100 Ls būs un es nesaprotu ko darīt. Lūdzu pastāstiet savu pieredzi, vai man varetu būt vismaz 50:50 ka izdzīvos, cik vispār ir reāli, ka tik vecs suns un tik vārgs to varētu pārdzīvot. Es jau ar visām četrām par operāciju nevis pēdējo sprici, bet visu laiku iekšā sēž tāds nemiera gars, ja nu gadījums ir gandīz vispār bezcerīgs. Lūdzu palīdziet man pieņemt lēmumu.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby Laura » 12 Sep 2012, 18:52

Es operētu. Tas ir viss, ko varu pateikt.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby Sisija » 12 Sep 2012, 19:21

Es arī operētu. Savu 8 gadus veco suneni operējām. Analīzes bija katostrofālas, aknas slimas, dakteris teica, ka diezvai pamodīsies pēc narkozes.
Pirms operācijas mēs ar suni sarunājām, ka viņa cīnīsies un es viņai palīdzēšu cik varēšu. Runāju ar viņu ilgi un man liekas, ka viņa arī saprata.
Viss beidzās labi, braukājām vēl nedēļu uz sistēmām, bet jau pēc nedēļas pati atnāca uz klīniku kājām (jāiet apmēram pusstunda). Ārsti par brīnījās, ka tik ātri atkopusies. Pēc narkozes gan viņu "mākslīgi" uzmodināja, lai narkozes iedarbība nebūtu tik ilga.
Operējām MBH.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby wolf-eyes » 12 Sep 2012, 19:34

Es teikšu tā- zaudēt jau nav ko operējot.
Var tikai iegūt.
Arī finansiāli lēmums operēt, kā man šķiet, nemaz tik ļoti neatšķiras no iemidzināšanas izmaksām.
Ja iemidzināsiet (arī tā ir liela nauda) suņuka vairs nebūs 100%.
Es tieši vakar biju klīnikā ar dzīvnieciņu un, gaidot šādus tādus rezultātus, aiz gara laika sāku pētīt cenrādi un biju šokā, cik dārga ir suņuka iemidzināšana(vismaz man tā šķita). Nekad nebiju tam tā pievērsusi uzmanību.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby ruu » 12 Sep 2012, 19:36

:par: par operāciju. Domāju, viņa neēd un ir vārga no tā, ka sāp un jūtas slikti. Ja vispār ar veselību ir ok, tad nevajadzētu būt bažām, ka nepārdzīvos operāciju. Lai veicas :pedinja:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby Vendeta » 12 Sep 2012, 22:19

Ja nieru rādītāji (urea, kreatinīns) nav bezcerīgi, tad var operēt. Kāpēc jūsu dakteri gaida tik ilgi? Piometra (īpaši tās slēgtā forma) ir jāoperē nekavējoties, uzreiz pēc analīžu rezultātu saņemšanas, svarīga ir katra diena (ja ne stunda).

Un tās cenas jums tur - :sajucis: - takša izmēra sunim :soks:
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby vipdu » 13 Sep 2012, 07:57

Izskatās, ka operēsim. Vienkārši vakar vakarā viņa izskatījās tā, ka nepārdzīvos pat to nakti un man depresīvas domas nāca. Šorīt jau skaidru galvu viss rādās cerīgāk, šķiet šorīt it kā labāk arī ir, vismaz luncinās un galvu paceļ.
Es īsti nesaprotu kāpēc ārsti gaida. Otrdien palika slikti (sāka lēnu pārvietoties) 10 min pēc tam uzreiz bijām klīnikā. Ielaida sistēmu un paņēma analīzes. Zinu tikai ka cukurs bija labs un vakar kad bijām uz sistēmu dakteres nebija, bija tikai asistents, viņš teica, ka analīzes leikocīti (pareizi atceros, ka tie bija kas paaugstinās pie dzemdes kakla iekaisuma?) vispār neesot paaugstināti, asistents teica, ka tas noteikti tāpēc, ka viņai tās strutas krīt laukā kunkuļiem un iekšā nekrājas. Otrdien daktere teica, ka tādos gadījumos ja nav paaugstināti leikocīti taisa sonogrāfiju. Bet tas atkal būs laiks un viņai jau pēc šīs sistēmas sākas smaga elpošana un vairs nevarēja pieslieties pakaļkājās visa trīcēja (un ja reiz krīt strutas tad tak skaidrs ka ir dzemdes iekaisums?). Šodien atkal ir sistēma un tad operācija. Es nezinu kādas bija pārējās analīzes, to noteikti šodien daktere pateiks, bet es šdien pati netieku no darba tieši tajā laikā, vedīs brālis. Tad nu redzēs kāds būs dakteres lēmums ko darīt. Varbūt ar ka šodien operēs.
Es tik visu laiku sev pārmetu, ka nepamanīju laicīgi un neuzticējos savam sunim. Viņa sāka čurāt iekšā un tā kā biežāk, bet viņai bija tāds niķis agrāk un man likās, ka tas atkal atkārtojas, nevarēju saprast no kā, jo it kā neviens viņai neko tādu nebija izdarījis lai sāktu niķoties. Man vajadzēja iedomāties, ka tas nav speciāli, ka vina varbūt ir slima, ja es reaģētu laicīgi noteikti viņai būtu vieglāk bijis ārstēties un operacija mums jau būtu aiz muguras :asaras:
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby Sisija » 13 Sep 2012, 09:10

Vispār jau tādas operācijas ir steidzamas, manu meiteni operēja tiklīdz bija skaidrs, ka ir piometra. Dakteris teica, labi ka paspējām, vēl nedaudz un dzemde būtu plīsusi, tad izredžu vairs nebūtu...
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby Korland Rein » 13 Sep 2012, 09:42

Kāpēc tik steidzamos gadijumos neoperē nekavējoties? Un kāpēc takša metisam ir tāds cipars? :soks:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby emy » 13 Sep 2012, 10:40

man divas draudzenes suņus ved uz šo http://www.ogresvetambulance.lv/index.p ... &Itemid=64

;loti labas atsauksmes tieši par Mārtiņu. + paskatījos tur cenas varbūt nav tik kosmiskas? (jā tā nav tā pati klīnika, kur jau bijāt)
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby brex » 13 Sep 2012, 14:51

tur ir ari cenradis, be nedomaju, ka bus daudz mazak kopsumma ar turpmako arstesanu vel

http://www.ogresvetambulance.lv/index.p ... &Itemid=66
piomera - Piometra kucei 40.00-...

pasi tur ejam, vetam jau nav jastarda par velti

patiesi nesaprotu, kapec tiek vilkts laiks operesanai?? es dotu sunei iespeju - tad jau redzes, ka bus!
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby ruu » 14 Sep 2012, 12:32

vipdu, kā jums gāja? :estevisamilosu:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby moncis » 14 Sep 2012, 13:30

Manai bijušajai kucītei dzemdes iekaisums bija 8 gados,pēc kārtējām suņudienām parādījas izdalījumi,nevarēja ielekt gultā,gad cēla iekaucās.Zvanīju Rutai,viņa teica,visdrīzāk dzemdes iekaisums.Nākamā dienā operēja,Ruta teica ka iekšā viss irdens,neatceros kuri orgāni.Suns varot operāciju neizturēt.Operācijas laiku sēdēju kafeinīcā ar 100 gr,citādi nervi neturēja.Galurezultātā viss bija labi,suns nodzīvoja vēl 7 gadus.Laikam jau tomēr jādara viss iespējamais viņu labā,lai pēc tam nav sircapziņas pārmetumi.Turaties,visam ir jābūt labi. :ludzu:
moncis
Baby
Baby
 
Posts: 40
Joined: 13 Oct 2011, 10:28

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby vipdu » 15 Sep 2012, 18:38

Mēs pie Mārtiņa bijām. Nu gāja (iet) mums kā pa kalniem.
Par mazsvarīgākām lietām - 100Ls ārsts teica pie gadījuma, ja vajag reanimāciju vai kādi citi sarežģījumi. Izvedumi man tagad ir 70 ls operācija 25 bija analīzes un sistēmas pirms operācijas un tagad katru dienu vismaz 6 ls ja nekas negadās (un protams gadās-man melnā strīpa visās dzīves jomās, tā ka tas jau bija gaidāms).
Kas par svarīgākām lietām. Operāciju pārcieta labi, nekādas reanimācijas nevajadzēja, BET. Kā Mārtiņš teica, takšveidīgie ir ļoti sīksti un ilgi pacieš sāpes un ne mēs pirmie takša saimnieki, kas nepamana laicīgi, tā kā mums mēdz gadīties uzvedības problēmas ar čurāšanu, es nesapratu, ka tur vainīga slimība (intuīcija jau teica, ka varbūt nav kas labi, bet diemžēl tai nepaklausīju). Operāciju taisīja 4 dien (sanāk uzreiz pēc analīžu saņemšanas, lai gan analīzes parādīja, ka leikocīti vispār nav virs normas), taču tas bija jau drusku pa vēlu, iekaisums ir jau pārgājis uz vēdera plēvi, līdz ar to atlabšana ieilgst (un vispār ir uz jautājuma). Staigājam uz sistēmām katru dienu, mājās šprices pret vemšanu. Kopumā paliek stiprāka (lai gan grib visu laiku tikai gulēt), kad vedu čurāt mēģināja pat rikšot un pāris pakāpienus uzkāpt kamēr muguru uzgriezu. Tas būtu labais. Sliktais ir tas, ka viņa neēd un pat nemēģina (pēc ārsta ieteikuma smērējam medu uz smaganām kopā ar sirds pilieniem, lai kaut drusku glikozi dabūtu un sirdij vieglāk, ja dod ar varu ar karoti uzreiz izvemj par spīti zālēm) Vakar dzēra, šodien nedzer (mēģināšu ar sprici iespricēt). Vakar vienreiz pačurāja un kopš vakardienas pusdienlaika vairs nav čurājusi, ielaida sistēmu, lai čurātu, bet tāpat nečurā. Nu man sāk sašlukt dūša. Es visu laiku runāju, lai nepadodas, bet viņa neklausās, viņa šķiet padevusies, es nezinu ko darīt lai uzmundrinātu. Ārsti saka, ka nesaprot kāpēc viņai imūnsistēma uz šo slimību vispār nereaģēja, viņi mēģina to pamodināt, ja neizdosies tad viņi saka ka nekā palīdzēt nevarēs. Lūdzu turiet par mums īkšķus, smagi mums tā atlabšana iet. Un kāds viņa ir kaulu kambaris. Vakar kad čurinājām pie klīnikas (lai redzētu vai nevajag dot zāles čurāšanai, jo nebija jau diennakti čurājusi) brālis man saka - paskaties viņa jau riktīgi labāk izskatās, sieviete, kas uz soliņa sēdēja paskatījās uz viņu kā uz nenormālo, jo suns izskatījās vienkārši drausmīgi (bet ja salīdzina ar iepriekšējo dienu tad tiešām labāk). Paldies Dievam par brāli, viņš ir tik pārliecināts, ka viss būs labi, ka tas palīdz man saņemties.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby vipdu » 15 Sep 2012, 18:49

Un vispār kas notiek? Kamēr ejam uz sistēmām klīnika ir piebāzta pilna ar pacientiem (kam slimības, kam traumas) ārsti skrien galvas nepacēluši, viņi teica, ka pirmo reizi ko tādu redz, nekad tik nenormāli daudz slimo nav bijuši. Runāju ar kaimiņieni, viņa šodien iemidzināja savu suni citā klīnikā (laikam Rīgā) un tur esot tieši tas pats, ārsti brīnoties kas par lietu. Turklāt nākot daudz jaunu dzīvnieku (zem gada) ar visādām tādām kaitēm, kas parādās pārsvarā veciem dzīvniekiem. Kaimiņi savus 4 mēnešus veco kucēnu arī iemidzināja dēļ imunās....kādas tur slimības (organisms pats sevi noārda), bija jau tik tālu, ka bija jāapmutē viena pakaļkāja un otra jau bija sākusi sairt un tāpat arī daļa mugurkaula. Vēl kādās klīnikās kas tāds dzirdēts? Pilnīgi liekas, ka kaut kāda katastrofa būtu notikusi, par ko mums nav te ne jausmas, bet uz veselību sekas atstājusi. Mēs te ar jau mēnesi visi pa apli slimojam, bērni jau trešo reizi, nesaprotu, kas tas ir. Un it kā ar to visu vēl par maz ceturdien (nedaudz pirms operācijas, kad jau taisījos iet ārā) darbā ieradās ekonomikas policija, konfiscēja daļu datorus, tai skaitā manu ar visu darba informāciju. Ja es visu šito pārdzīvošu tad vēl ilgi dzīvošu :histerija:
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby čība » 15 Sep 2012, 18:59

vipdu wrote:Un vispār kas notiek?


Vispār planētas esot nelabvēlīgi sastājušās (Mars un Saturns), esot jāpiesargājas un esot melnā svītra - daudz traumu, slimību, avāriju utt.

Mūsmājās arī turam īkšķus, lai jums viss galu galā kārtībā.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby vipdu » 15 Sep 2012, 21:25

Gandrīz vai liekas, ka tā tas arī tiešām ir. Cerams tās planētas drīz pārvietosies :apcelta:
Sune tagad guļ un dīdās, šķiet nevar nekādi iekārtoties, bet tagad viņa tā ne tik samocīti guļ, pat šķiet tā kā agrāk, nevis kā slimnieks, bet vienkārši gulšņā. Kad paceļ galvu, arī jau daudz normālāk tur, neklanās. Tik ļoti uztraucos kāpēc viņa nedzer (ja vēl saprotu, ka varētu ēst diži negribēties, bet dzert tak gribās noteikti). Tikko saspricējām, viņa tāds malacis, pat neiepīkstas kad spricē un vispār nekādu pretestību neizrāda (lai gan stiprāka ir palikusi un varētu, ja gribētu), pat vakar kad mēs raustījāmies un nesanāca tik labi iespricēt viņa pacietīgi gaidīja kamēr ar to čupri tiekam galā lai varētu iedurt. Ūdeni leju mutē ar tukšu sprici, to norij smuki, pret medu un konserviem gan protestē, arī ja ieliek mutē mēģina izspļaut. Ar konserviem pagaidām vairs nepiesienos, medu turpinām smērēt uz smaganām. Nu baigi kā pa kalniem iet, tikko sāk likties ka ir labāk, tā paliek sliktāk, tikko kā sāk likties ka nu ir vāks, tā paliek labāk. Tas tik ļoti nogrudina.
Šodien nauda arī praktiski izbeidzās. Ārsts gan izteicās, ka var atvērt man pie sevis kredītu. Nezinu, varbūt labāk kāds sms kredīts būs jāpaņem vai kas tāds. Pirmdien puikam dzimšanas diena, viņš arī paliks bešā. Tik stulba sajūta. Nu nekas, tāpat svinēsim nākamās brīvdienās, tad jau alga būs, trīs gados jau vēl nesaprot kura tur tā īstā diena.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby OrlandoSeaHorse » 16 Sep 2012, 00:29

Par to medu mutē, atcerējos, pajautā dakterim, vai tā arī var, vai neies pret kādām citām zālēm: samaisa 1 ēdamkaroti medus, 1 veselu olu, 1 ēdamkaroti piena, 1 ēdamkaroti konjaka. Par to konjaku jau visvairāk jānoprasa. Bet maisījums ir garšīgs, tur tomēr ir diezgan daudz barojoša un šitādiem neko negribošiem slimniekiem kā reize - vispirms iesmērē ūsās, tad jau pats nolaiza, tad sāk no karotītes laizīt un tad izlaksē visu trauciņu ... un tad no tās 1 karotes konjaka ir tādā pālī, ka tup un turies! Visu varbūt tomēr nevajag dot. Kādreiz šitā sunim devu, kad citas cerības vairs nebija, attapās un vēl vairāk kā gadu nodzīvoja. Tiešām nodzīvoja, nevis novilka. Tas tobrīd bija daudz un īsts sasniegums. Devu arī paralizētai vecmāmiņai, kur bija man uzticēta kamēr mamma prom un es apsolīju, ka uz viņas atgriešanos viss būs kārtībā. Un bija ar! Pirms gadiem 30 to man jau teica kā vecu recepti, nezinu, cik tieši sena ir.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby Vendeta » 16 Sep 2012, 09:16

kopš vakardienas pusdienlaika vairs nav čurājusi, ielaida sistēmu, lai čurātu, bet tāpat nečurā
- vai viņai pēc operācijas ir taisīta asins bioķīmija? Piometras biežākā komplikācija ir akūta nieru mazspēja - obligāti ir jāpārbauda nieru rādītāji, tad arī prognoze kļūs skaidrāka.
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Dzemdes iekaisums steidzami līdz 13.09.12.

Postby vipdu » 16 Sep 2012, 13:58

Nu man ar šķita vai tad pēc operācijas analīzes nav jāņem. Pirms operācijas ņēma un nieres bija nedaudz cietušas, bet teica, ka nav tik traki, pēc operācijas, ja godīgi nezinu, varbūt, ka ņēma kamēr vēl bija operācijas zālē. Būs jāpajautā.
Es viņai neko iebarot nevaru (izvemj) arī pliku medu negrib ēst un no alkohola viņa kā no lielākā ienaidnieka pat vesela bēga, domāju slima ar nebūs sajūsmā. Bet būs jāapjautājas.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Next

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests