HELP!!! Asins donori

Dog Health

HELP!!! Asins donori

Postby Alias » 10 Nov 2012, 20:39

Lielo sunu saimnieki!!! Loti nepieciesama Jusu palidziba!!!!
Viens no manas Yules kuceniem ir nonacis nelaime. Nepieciesama asins parliesana. Savu sunu asins resursus esam izsmelusi.
Ja kadam ir velme un iespeja palidzet, LUDZU, asins testu uz grupu saderibu var veikt rit ap plkst. 11-tiem, Riga, Fr.Candera iela 4. Ludzu, rakstiet man pm.
PALDIES!!! :dejosuns:
Mums ir kucēni!

Akita audzētava AmberYule (FCI)
http://www.akita-inu.lv
Alias
Puppy
Puppy
 
Posts: 483
Joined: 22 Jul 2010, 11:55

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: HELP!!! Asins donori

Postby pixy » 10 Nov 2012, 20:47

Alias, es jau kaut kad agrāk noskaidroju, ka Keli ir mazliet par vieglu, bet mēs turam visas ķepas - Tavi bērni ir tik forši :estevisamilosu: . Lai pūkdupsis turās, ļoti ļoti piedomāsim :ludzu: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: HELP!!! Asins donori

Postby Alias » 10 Nov 2012, 20:53

Paldies!!! :pukudupsis:
Mums ir kucēni!

Akita audzētava AmberYule (FCI)
http://www.akita-inu.lv
Alias
Puppy
Puppy
 
Posts: 483
Joined: 22 Jul 2010, 11:55

Re: HELP!!! Asins donori

Postby Alias » 12 Nov 2012, 01:02

Paldies visiem atbalstitajiem, donoriem un potencialajiem donoriem!!! Paldies Ilonai, Dmitrijam un Arboram, Demania, Ainai, Ligitai, Laurai, Irai, Tatjanai, Annai, Sherlokam un vina saimniekam, Sabinei un Dzimim, Uchika&VUK... PALDIES!!! :sirsninas:
Mums ir kucēni!

Akita audzētava AmberYule (FCI)
http://www.akita-inu.lv
Alias
Puppy
Puppy
 
Posts: 483
Joined: 22 Jul 2010, 11:55

Re: HELP!!! Asins donori

Postby dresetajs » 13 Nov 2012, 00:32

Ja vajag vēl raksti! Kaut, mēs visi esam pa vieglu, bet ja ņems gatavi palīdzet.
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: HELP!!! Asins donori

Postby čība » 13 Nov 2012, 08:30

Jūs nu gan... klusi meklējiet donorus...
Es jaunās tēmas reti lasu, parasti tik "savējās" un vēl izstāde bija... Biju palaidusi garām šo tēmu.
Bonti nav pa vieglu un ir donors ar pieredzi. Tiesa ne vienmēr no viņas sanāk izspiest tik, cik varētu ņemot vērā izmēru, bet pēdējo reizi asinis nodeva +/- divus mēnešus atpakaļ, tā kā varēja jau pa jaunam... Ja vajag vēl - dodiet ziņu PM!
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: HELP!!! Asins donori

Postby obrija » 13 Nov 2012, 09:28

Tikko ilasīju temu, ja vēl vajag esam gatavi braukt palīdzēt, Luxa mums meitene ar pieredzi un cik esam nodevuši asinis vienmēr darējušas:)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: HELP!!! Asins donori

Postby Alias » 14 Nov 2012, 20:38

Paldies par vēlmi palīdzēt! Pagaidām asins pārliešana nenotiek. Ja nepieciešamība pēc donoru asinīm būs aktuāla, lūgšu jūsu palīdzību atkārtoti!!! :sirsninas:
Mums ir kucēni!

Akita audzētava AmberYule (FCI)
http://www.akita-inu.lv
Alias
Puppy
Puppy
 
Posts: 483
Joined: 22 Jul 2010, 11:55

Re: HELP!!! Asins donori

Postby Demix » 15 Nov 2012, 14:25

Alias wrote:Paldies par vēlmi palīdzēt! Pagaidām asins pārliešana nenotiek. Ja nepieciešamība pēc donoru asinīm būs aktuāla, lūgšu jūsu palīdzību atkārtoti!!! :sirsninas:

Noteikti zvani ,jo ir dienas,kad te neielūkojos!Esam gatavi jebkurā diennakts laikā! Turās!!! :ludzu:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: HELP!!! Asins donori

Postby Demiana » 15 Nov 2012, 17:14

varbūt ir vērt izveidot sarakstu ar donoriem, kuri ir gatavi palīdzet? Tikai nikus, un tad jau ja vajag raksta PM?
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: HELP!!! Asins donori

Postby čība » 15 Nov 2012, 19:47

Demiana wrote:varbūt ir vērt izveidot sarakstu ar donoriem, kuri ir gatavi palīdzet? Tikai nikus, un tad jau ja vajag raksta PM?


Jā, nav slikta ideja :par:
Beinarta klīnikā tāda sistēma ir, viņi glabā datus par donoriem un visas reizes, kad esam bijušas nodot asinis, klīnika ir uzmeklējuši mani - nevienu reizi tas nav bijis pat attāli zināms suns.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: HELP!!! Asins donori

Postby Amberons » 17 Nov 2012, 21:19

Paldies visiem par labām domām un vēlmi palīdzēt.
Visiem, kas mums deva dzīvības eleksīru - brāļukam Arboram, Ilonai un Dimam, Yogijam un īpašs superpaldies Lailai par neizsīkstošu atbalstu gan Amberonam, gan man, arī milzu rotveileram Bono, kas atsaucās vakar, kad bija pavisam kritiski.
Šķiet, ka ka mūsu stāvoklis sāk stabilizēties, vismaz man tā ļoti gribētos domāt un cerēt.
:sirsninas2: :sirsninas2: :sirsninas2: :sirsninas2: :sirsninas2: :sirsninas2: :sirsninas2: :sirsninas2: :sirsninas2: :sirsninas2: :sirsninas2:
Amberons
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 17 Nov 2012, 21:05

Re: HELP!!! Asins donori

Postby dresetajs » 18 Nov 2012, 09:49

Foršas ziņas!!! Turaties un veseļojaties!
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: HELP!!! Asins donori

Postby donna-tonna » 05 Dec 2012, 21:28

Kārtējais lūgums pēc palīdzības - ir nepieciešami donori asins pārliešanai. Priecāšos par atsaucīgiem lielo (40 kg & up) pieaugušo (2-8 gadi) suņu saimniekiem, kuri rīt, 6.12., plkst. 9-os MBH varētu palīdzēt saņemties vienam sliktajam zēnam. Diemžēl manējie neviens nesver pat tuvu 40 kg :( :histerija: Līdz ar to es varu vienīgi palīdzēt ar īkšķu turēšanu.
tālrunis, kur zvanīt palīdzētgribētājiem un iztaujāt kaut ko sīkāk: 22800050 (Diāna)
Ļoti ceru uz atsaucību un jau iepriekš tencinu.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: HELP!!! Asins donori

Postby čība » 06 Dec 2012, 12:22

donna-tonna wrote:Kārtējais lūgums pēc palīdzības - ir nepieciešami donori asins pārliešanai. Priecāšos par atsaucīgiem lielo (40 kg & up) pieaugušo (2-8 gadi) suņu saimniekiem, kuri rīt, 6.12., plkst. 9-os MBH varētu palīdzēt saņemties vienam sliktajam zēnam. Diemžēl manējie neviens nesver pat tuvu 40 kg :( :histerija: Līdz ar to es varu vienīgi palīdzēt ar īkšķu turēšanu.
tālrunis, kur zvanīt palīdzētgribētājiem un iztaujāt kaut ko sīkāk: 22800050 (Diāna)
Ļoti ceru uz atsaucību un jau iepriekš tencinu.


Kāpēc ir šis ierobežojums 40+? Parastii esam derējuši ar saviem 35kg... Tā kā suns šoreiz nav arī pie labas veselības, jebkurā gadījūmā asinis nodot nevar, bet vienkārši interesējos, kāpēc tas ierobežojums tāds?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: HELP!!! Asins donori

Postby donna-tonna » 06 Dec 2012, 12:46

čība, es nez, kāpēc tā. nezinu, kāpēc MBH bija uzstādījis šādas prasības un konkrēto suni ar tādu dg palaidis uz nakti mājās. Es saprotu, ka viņi nestrādā diennakti, bet... ir taču citas klīnikas. Man likās, ka šitais ir kaut kas pārspīlēts. Man domāt, ka suņu donori ir kā cilvēku donori - galvenais, lai suns labās miesās (nu, ne pārāk vājš) un tad notecināt var vismaz kaut ko (varbūt kāds vets vēlas pakomentēt par šo?). Es ar savu 20 kg būtu gatava iet, bet īsti 40 kg bobis man pat padomā neviens nebija... Ja pareizi sapratu, donors bija atradies, asinis pārlietas, bet... Diemžēl, nu jau šīs lūgums ir atkritis pats no sevis un šis stāsts nav ar laimīgām beigām.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: HELP!!! Asins donori

Postby čība » 06 Dec 2012, 13:09

donna-tonna wrote:čība, es nez, kāpēc tā. nezinu, kāpēc MBH bija uzstādījis šādas prasības un konkrēto suni ar tādu dg palaidis uz nakti mājās. Es saprotu, ka viņi nestrādā diennakti, bet... ir taču citas klīnikas. Man likās, ka šitais ir kaut kas pārspīlēts. Man domāt, ka suņu donori ir kā cilvēku donori - galvenais, lai suns labās miesās (nu, ne pārāk vājš) un tad notecināt var vismaz kaut ko (varbūt kāds vets vēlas pakomentēt par šo?). Es ar savu 20 kg būtu gatava iet, bet īsti 40 kg bobis man pat padomā neviens nebija... Ja pareizi sapratu, donors bija atradies, asinis pārlietas, bet... Diemžēl, nu jau šīs lūgums ir atkritis pats no sevis un šis stāsts nav ar laimīgām beigām.


Ehh... :svece:

Šie gadījumi liek man padomāt - varbūt vajag reģistru ar telefoniem? Jo forums tomēr nav tas. Ja suni aizved uz Beinarta klīniku, esmu visnotaļ droša, ka man zvanīs - tur mani kontakti ir. Bet citas klīnikas... Katrai sava datu bāze, ja tada vispār ir... Un kur viens suņa saimnieks stresā var atrast gana daudz palīgus? Jo mums ir bijis tā, ka suns skops un neko daudz tur notecināt nevar... citreiz var pietiekami. Respektīvi viens donors - nav izeja!

Tai pat laikā negribētos lai telefoni ir pieejami visiem, kam ienāk prātā...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: HELP!!! Asins donori

Postby donna-tonna » 06 Dec 2012, 13:15

Būtu arī jauki, ja kāds paskaidrotu, kādi ir nosacījumi, lai suns varētu būt par donoru. vakar šie 40+ kg mani izsita no sliedēm. Bet datubāze būtu ļoti OK. Parasti to vajag uz sitiena, citi te palasa, bet reti ielogojas... Pazvanot būt operatīvāk. Par šo jāpadomā.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: HELP!!! Asins donori

Postby pixy » 06 Dec 2012, 13:36

Es par šo jautājumu interesējos pirms gada, kad kollijmeitenei bija vajadzīga palīdzība. Mans suns sver 27kg. Toreiz Beinarta klīnikā teica, ka suns ir par vieglu, bet, ja ir tā, ka cita varianta nav, tomēr kaut ko notecināt var. Nebija kategorisks noraidījums, ka nē. Man jau liekas, ka tas lielā mērā ir atkarīgs no slimā suņa izmēra - nedomāju, ka no mana suņa nevar notecināt tik, cik vajag tojam vai taksītim, vai vēl kaut kam tādam. Un toreiz arī atradu šo - lai gan arī tā ir viena atsevišķa klīnika, kas to piedāvā - http://www.dvc.lv/lapa/lv/84/Asins-donori. Un šeit pat ir pieminēts gandrīz mana suņa svars -

4. Kāds ir ideāls asins donors?

Ideāls asins donors ir draudzīgs un klīniski vesels dzīvnieks, tas nedrīkst būt grūsns. Donoriem būtu jābūt vakcinētiem (ne mazāk kā 10 – 14 dienas pirms asins nodošanas), brīviem no infekciju un parazītu klātbūtnes organismā. Kaķa svaram jābūt ne mazākam par 4,5 kg, bet suņa svars ne mazāks kā 28 kg.
6. Cik daudz asiņu tiek noņemts?

Sunim parasti tiek noņemtas 400 ml asinis (viena suņa deva) no apmēram 28 kg smaga suņa. Mazākiem suņiem tiek noņemtas mazāks asiņu daudzums. Kaķim max var noņemt 100 ml, vidēji tiek noņemts 50-80 ml.
Patiešām kāds vetārsts varētu mazliet paskaidrot, kā tad īsti ir - ar svaru un visu pārējo.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: HELP!!! Asins donori

Postby donna-tonna » 06 Dec 2012, 13:49

paldies par skaidrojumu. Man jau arī tā likās, ka sāls nav tikai svarā, bet gan suņa kondīcijā un konkrētajam indivīdam noņemamajā aisns daudzumā. tad kāpēc jāmeklē 1x40 kg, kam, piem., var notecināt tos 400 ml, ja var paņemt 4x 28 kg, iegūstot vairāk ml. Un kāpēc nevar no 20 kg suņa paņemt kaut 100 ml, ja no kaķa var 100? 20 kg suņus takš daudz vieglāk atrast.
laikam jāpagaida Vendeta, šis ir viņas lauciņš.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Next

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests