Piena zobi

Dog Health

Piena zobi

Postby Sinty » 08 Mar 2010, 10:04

Aizgājusi mūžībā ir dogs.lv sadaļa par šo jautājumu, tad nu jāsāk no sākuma...
Tātad manai mazajai ilkņi nekrīt ārā un jau sāk augt jaunie zobiņi. Gribēju zināt, vai to var izdarīt bez narkozes, vai tomēr labāk ar?
Un vai tas ir diezgan nopietns process un speciāli jābrauc pie kāda ļoti kompetenta šajā jautājumā daktera, vai nekas tik nopietns nav un varam tos zobiņus izraut jebkurā klīnikā?
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Piena zobi

Postby brex » 08 Mar 2010, 11:29

Iedod pazelet kadu lielo, apalo kaulu -varbut jautajums pats atrisinasies :)
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Piena zobi

Postby dace.k » 09 Mar 2010, 16:12

Piena zobiņiem nav saknes ,es esmu rotaļājoties mazliet ar pirkstiem pakustinājusi un lieta darīta + vēl kautko pagrauzt, kauliņu vai koka sprungulīti,kādu stiprāku mantiņu.
Labradoru audzētava ''Sunset Pearl''
http://sunsetpearl.jimdo.com/
dace.k
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 08 Mar 2010, 14:33

Re: Piena zobi

Postby silverequs » 09 Mar 2010, 16:24

Mazajām šķirnēm ta ir pavisam citādi, piena zobi bieži jārauj ārā zem narkozes, manējam pēdējo ilkni pat 3 gados izrāva, tikai tāpēc, ka it kā sunim netraucēja.
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Piena zobi

Postby paula » 09 Mar 2010, 16:29

Sinty
man ir rekomendācija,s ka tava suņu skolas trenere ir laba speciāliste šai lietā. ne jau raušanā, bet situācijas konstatēšanā-vajag, vai nevajag VETu ;) jo sīkuļiem patiesi ir tīrais ārprāts ar to visu zobu padarīšanu...
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Re: Piena zobi

Postby agrita » 09 Mar 2010, 16:33

saku no pieredzes, mani sunei 6 mēnešos izrāva visus 4 ilkņus( zem kopējā narkozes). Tiem zobiem saknes bija divreiz garākas par pašu zobu, ārsts teica, ka paši nekad nebūtu izkrituši. Viņš rāva ar tādu spēku, ka sajūta bijusi, ka rauj nevis palielinātajam tojam(tolaik ap 3kg), bet riktīgam lielo šķirņu sunim!
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Re: Piena zobi

Postby Sinty » 09 Mar 2010, 17:25

Nu jā, tur jau tā lieta, ka es ar esmu saklausījusies, cik traki tieši maziem suņiem mēdz būt...
Anyway, paldies visiem par ieteikumiem...
Paula, svētdien skoliņā atrādīšu ;)
Nu un tad jau, ja būs jārauj, tad būs... Dikti gan negribas viņai to narkozi, bet tie ilkņi stāv kā ielīmēti, pat mazliet nekustās :(
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Piena zobi

Postby Bea » 11 Mar 2010, 11:18

Mums arī aktuāls jautājums par piena zobiem, konkrēti ilkņiem. Sunim tuvojas 6 mēneši - jaunie ilkņi jau izauguši, bet piena zobi nekrīt ārā. Biju pie veta uz konsultāciju - tas teica, ka var raut, bet tas jādara pie vispārājas narkozes, jo ilkņiem sakne divreiz garāka par pašu zobu esot... Negribējās narkozi, tad nu izlēmu vēl gaidīt un katru dienu pakustināt tos zobus, dot graužamos un varbūt izkrīt paši... Vakar atkal pakustināju zobus un viens ilknis iznāca ārā (zobs jau riktīgi kustīgs bija), bet saknes nekādas tur nav - zobs kā zobs...iznāca ārā viegli, tikai viegliņām kustināju, nerāvu jau spēcīgi ... Tad nu tagad domāju vai zobs ir izrāvies vai nolūzis un sakne varbūt palikusi iekšā! ??? :nagi:
Bea
Junior
Junior
 
Posts: 595
Joined: 16 Jan 2010, 17:20

Re: Piena zobi

Postby brex » 11 Mar 2010, 11:34

nezinu, mana sunim ari nekadas piena zobu saknes nebija!! un zobi ari nav tie mazakie :)

Patiesiba es pat seviski nemaniju, kad nomainijas katrs zobs - to, ka sakusi mainities, vispar nejausi pamaniju - daudzijamies, pamaniju uz rokas sev asinis, mekleju, kur, atradu - sunim laikam tikko zobs izkritis, par mantinu cinoties :) un tiem paris zobiem (viens no tiem ilknitis), ko atradu uz gridas, saknes nebija parejie laikam apedas :D
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Piena zobi

Postby Bea » 11 Mar 2010, 11:37

Brex, tas mani tā kā nomierina. :jaa: Es jau arī domāju, ka nevarēju tak zobu nolauzt :soks: , bet ja jau vets tik pārliecināti apgalvoja par tām briesmīgi garajām saknēm ..., domāju kas zin :jaut: :(
Bea
Junior
Junior
 
Posts: 595
Joined: 16 Jan 2010, 17:20

Re: Piena zobi

Postby Sinty » 11 Mar 2010, 14:18

Nolūzis toč nebūs.. Es te savējo arī atrādīju vetam pastaigas laikā :sarkstosa: ... Sarunājām, ka gaidīšu līdz 7 mēnešiem, mēģinot biku iekustināt un dodot grauzt viskaučko... Un augšējie ilknīši, man šķiet, izkritīs, jo viens jau nedaudz kustas...Bet varbūt tiem apakšējiem tās trakās saknes???
Bea, Tavējam augšējais vai apakšējais izkrita?
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Piena zobi

Postby Bak-tax » 11 Mar 2010, 14:29

Man abiem Takšiem piena ilknīši tika izrauti- bez narkozes!
Iesaku Dr.Kukaini Candera ielā.
Čiks un gatavs! :rej:
Diagnoze- TAKSIS!
Image
Latvijas Takšu un medību Terjeru klubs
http://www.ltmtk.lv
User avatar
Bak-tax
Puppy
Puppy
 
Posts: 285
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Latvija, Rīga

Re: Piena zobi

Postby Bea » 11 Mar 2010, 15:08

Paldies Bak-tax, ņemšu vērā un vērsīšos pie Dr. Kukaines ja otrs ilknis negribēs pats krist ārā. Ļoti jau negribas narkozi taisīt. Sinty, augšējie ilkņi ir tie problēmiskie, apakšējie jau veiksmīgi nomainījušies.
Bea
Junior
Junior
 
Posts: 595
Joined: 16 Jan 2010, 17:20

Re: Piena zobi

Postby Bak-tax » 11 Mar 2010, 15:14

Bea

Dr.Kukainis ir vīrietis! :stiligs2:
Patiešām labākās atsauksmes- visu ātri un smuki izdarija!
Diagnoze- TAKSIS!
Image
Latvijas Takšu un medību Terjeru klubs
http://www.ltmtk.lv
User avatar
Bak-tax
Puppy
Puppy
 
Posts: 285
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Latvija, Rīga

Re: Piena zobi

Postby Bea » 11 Mar 2010, 15:21

:sarkstosa: tiešām nezināju! Par laimi nav bieži bijusi darīšana ar vetiem.
Bea
Junior
Junior
 
Posts: 595
Joined: 16 Jan 2010, 17:20

Re: Piena zobi

Postby Sinty » 11 Mar 2010, 15:51

Mums atkal visi 4 problemātiski, vismaz pagaidām...
Bet, ja nu tiešām gadās tādas saknes kā Agritas suņukam... Tad jau bez narkozes tās būs nenormālas mocības sunim...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Piena zobi

Postby dace.k » 11 Mar 2010, 16:16

Piena zobiņiem sakne ir īsāka, kā īstajiem, ja nu arī raujot vai izkrītot paliek kāda lauzskiņa nevajag uztraukties jaunais zobiņš nākot izstums visu lieko.
Protams, ja nav pārliecības var doties pie VETA.Manā pieredzē vairākiem suņukiem ir nomainījušies piena zobiņi un nav bijušas nekādas problēmas, jaunie zobiņi taisni ,kā zaldātiņi un savā vietiņā.
Labradoru audzētava ''Sunset Pearl''
http://sunsetpearl.jimdo.com/
dace.k
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 08 Mar 2010, 14:33

Re: Piena zobi

Postby ezhuks » 11 Mar 2010, 16:22

Jaunais zobs neko nekur nestumj. Piena zobu saknes uzsuucas un pateicoties tam arii vinjsh izkriit. Ja saknes uzsuukshanaas aizkaveejas, tad piena zobs staav un jaarauj aaraa.
Zobus var raut arii bez narkozes - normaalam sunim tas nav nekas traks. Tikko raavu savai knapi5 meeneshus vecajai meitinja divus ilknjus, kas arii nu nemaz nekusteejaas - ne skanjas! Kopumaa tika izrauti 6 zobi un beerns neko neteica. nav tas nekas shausmiigs.
Narkozi aarsti grib, jo grib savas rokas saglabaat nesakostas. Aarstam raujot jau gan tiek rauts aaraa ar sakni, tamdeelj tas vareetu buut gruutaak. Es vienkaarshi izlauzhu - uzmauc kaadu strikji un speeciigi parauij. Viss. Zobs aaraa.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Piena zobi

Postby Sinty » 11 Mar 2010, 17:05

Wow, no Tevis, Ezhuk, vajadzētu drosmi aizņemties ;)
Bet nu paldies, viss ir tapis apmēram skaidrs... Un neļaušu savam "bērnam" dot narkozi, ja tomēr nāksies raut...un ceru, ka veta rokas īpaši necietīs :)
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Piena zobi

Postby ingo » 11 Mar 2010, 17:22

Nu, ja Teo nebūtu zobiņi rauti narkozē, man liekas viņš no bailēm būtu pagalam :aknee: . Vets teica, ka jo lielāks suns (augumā), jo vieglāk mainās zobi.
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Next

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron