Paliek mīkstas ķepas, ko darīt?

Dog Health

Paliek mīkstas ķepas, ko darīt?

Postby Bea » 30 Dec 2012, 10:15

Varbūt kāds var pasviest kādu vērtīgu padomu? Billijs (vižla) pēc operācijas atkopjas labi, brūce dzīst, nesulo, arī plaušās trokšņu nav. Bet, protams, asiņu zudums bija milzīgs, līdz ar to asins aina uzrāda nopietnu mazasinību. Tagad vēroju, ka priekšējās ķepas paliek mīkstas (pirms tam bija perfekti taisnas un stingras), tagad elkoņos liecas it kā uz iekšu, tā kā mīkstas saites būtu... Es pati domāju, ka tas varētu būt saistīts ar to, ka trūkst kādas vielas asinīs..., bet īsti nezinu ko šādos gadījumos labāk dot? Dodu glikozamīnu (glicoflex), esmu dzirdējusi, ka var dot arī pārtikas želantīnu? Varbūt kāds zin labu vitamīnu un mikroelementu kompleksu, kas varētu palīdzēt atjaunot asins sastāvu? Ko no dabīgās pārtikas dot klāt? Suns ēd Royal Canin, papildus dodu liellopu gaļu, aknas, olas, biezpienu
Iepriekš neesmu ar šādu problēmu iepriekš sastapusies, tāpēc nezinu īsti ko darīt?
Paldies iepriekš!
Bea
Junior
Junior
 
Posts: 595
Joined: 16 Jan 2010, 17:20

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Paliek mīkstas ķepas, ko darīt?

Postby Korland Rein » 30 Dec 2012, 15:07

tagad elkoņos liecas it kā uz iekšu

Elokoņos? :jaut:
Vai konkrētajā asins ainā detalizēti var redzēt Ca un P daudzumu? Ja var, nokonsultējies ar ārstu kā ir par maz.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Paliek mīkstas ķepas, ko darīt?

Postby Stella » 30 Dec 2012, 16:26

Bea,
vispirms jau tiešām prieks lasīt, ka Billijs pēc visa pārciestā labi atkopjas! :estevisamilosu:
Par mīkstajām ķepām - es glikozamīnu nedotu, jo manuprāt šis produkts palīdz ja tā var teikt ''ieeļļot'' locītavas, to dod locītavu iekaisumu, sāpju gadījumos. Un šajā gadījumā glikozamīns var tās locītavas '' ieeļļot vēl mīkstākas''.
Kā man ir teikts, ja jauniem suņiem paliek mīkstas ķepas jādod Ca + A un D vitamīns (piemēram preparāts Calci delice). Devai jābūt adekvātai, nedrīkst arī iedot par daudz, jo jāskatās cik daudz arī Royal barībā tā visa ir iekšā. Bet acīmredzot Ca trūkst. Mana pieredze rāda, ka pāris mēnešu laikā ķepas paliek labas.
User avatar
Stella
Junior
Junior
 
Posts: 615
Joined: 23 Jan 2010, 19:36
Location: Jelgavas novads

Re: Paliek mīkstas ķepas, ko darīt?

Postby vuks55 » 30 Dec 2012, 17:30

Es laikam ķepām nedotu neko... paliks stiprāks, viss nostāsies savās vietās. Nu un nedot slodzi tagad.
Tagad drīzāk jāparunā ar VETu, ko var darīt ar to mazasinību, kādas spēcinošas piedevas.
Glikozamīnu nedotu, jo tā jau sunim bija organismam liels stress, vēl ko klāt diez vai vajag. Varbūt pēc mēneša, ne ātrāk.
vuks55
Puppy
Puppy
 
Posts: 119
Joined: 29 Feb 2012, 17:31

Re: Paliek mīkstas ķepas, ko darīt?

Postby NARDICUM » 31 Dec 2012, 02:42

Es arī domāju, ka pašlaik neko papildus saitēm dot nevajag, kad suns atkopsies, tad jau redzēs.
Kādreiz man kucei pie liela asins zuduma vets iedeva kaut kādus vitamīnus ar paaugstinātu dzelzs saturu un tie ļoti labi palīdzēja. Diemžēl, nosaukumu vairs neatceros.
Nepiekritīšu viedoklim par Glikofleksu, tas ļoti labi nostiprina saites, arī pārtikas zelatīns ir laba lieta. No dabīgās barības labi ir aknas un galerts, galertu var vārīt arī no plikajiem lētajiem kauliem, ieliek tvaika katlā, uzvāra, nogriež uz min. un lai 2-3 stundas pasūt. Es no medībām vedu suņiem šādus plikos kaulus un vāru buljonu, kad atdziest, var ar nazi griezt.

Man prieks, ka ar suni viss ir OK!!! :jiihaa: :aptracis: :aptracis: :dejo: Lai tik veseļojas!
Jā un vēl es atcerējos, vienu suni pēs smaga asins zuduma izdevās izcelt ar aitas taukiem, devu ļoti treknu aitas gaļu, un suns, kas 10 dienas necēlās kājās, sāka strauji atlabt.
BET! Es nezinu, vai šai šķirnei nav nosliece uz kuņģa sagriešanos? Šķirnēm, kurām ir tāda problēma, pāreja no sausās barības uz naturālo var būt kritiska!!!!!!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Paliek mīkstas ķepas, ko darīt?

Postby Andrushka » 07 Jan 2013, 22:10

Lai Fe labāk uzsūcas, papildus vajag arī C vitamīnu.
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga


Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests