Viss par grūsnību

Dog Health

Viss par grūsnību

Postby Laura » 07 Apr 2013, 09:48

Izmeklējos forumu krustu šķērsu, bet neatradu nevienu konkrētu tēmu ar jautājumiem, atbildēm un pieredzējušu audzētāju padomiem par grūsnību kā tādu. Bet jautājumi ir un pieļauju, ka ne tikai man.
Kaut ko plānojam, kuce man pirmā, tāpēc daži jautājumi:
1. Kad tieši var noteikt, ka šie kucēni ir vēderā, nevis prātā?
2. Kādas metodes (vairāk tautas, nevis medicīniskas) vislabāk (un kurā dienā) var lietot grūsnības noteikšanai?
3. Kādām uzvedības izmaiņām būtu jāpievērš uzmanība?
4. Kā ikdienā gultā uz saimnieka spilvena guļošai kucei ierādīt vietu, kur būtu jādzīvojas kucēniem?
5. Cilvēkiem ir tāda lieta kā dzemdību aprūpes līgums (pati savulaik izmantoju) ar ārstu, vecmāti vai pilnu medicīnisko brigādi. Kas būtu ieteicamākais sunei - vienoties ar kādu netālu dzīvojošu pieredzējušu audzētāju, ar kādu tālāk dzīvojošu, bet mazāk pieredzējušu vetārstu vai...?
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Viss par grūsnību

Postby Laura » 07 Apr 2013, 09:51

6. Par pastaigām - ikdienā kuce staigā ne vairāk kā stundu, bet visnotaļ aktīvi. Vai, gaidot kucēnus, būtu jāstaigā biežāk, vairāk utt? Esmu dzirdējusi, ka, lai nostiprinātu muskulatūru (un attiecīgi spēju klasiskā veidā piedzemdēt kucēnus), mierīgu pastaigu ilgums jāpalielina. Tā ir?
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Viss par grūsnību

Postby Maruta » 08 Apr 2013, 14:03

:) vislabāk jau nu konsultējies ar cilvēku,kurš izaudzējis vairākus kucēnu metienus(labāk dažādu šķirņu),kā arī izmanto tāda cilvēka atbalstu pirmajās kuces dzemdībās.Nekādu īpašu staidzināšanas režīmu es savām kucēm nekad neesmu noteikusi - viss kā parasti,kuce pati zin,kā viņai uzvesties.Pieredzējis audzētājs jau 3 nedēļu grūsnību var noteikt uz ''aci'' (pie nosacījuma ,ja gaidāms normāls skaits kucēnu metienā,bet ne viens).Pašai Tev būs grūtāk,bet jau 5.-tajā grūsnības nedēļā to noteiksi pati - stāvošai kucei viegli no abiem sāniem vienlaicīgi virzot savas plaukstas uz leju - sapratīsi!Tad arī sāc kuci barot ar kucēnu barību trīs reizes dienā.Tas īsumā.
Mums ir īru setera kucēni
User avatar
Maruta
Baby
Baby
 
Posts: 65
Joined: 25 Mar 2013, 08:52
Location: Valmiera

Re: Viss par grūsnību

Postby Laura » 09 Apr 2013, 21:20

Mūsu problēma lielākoties ir tā, ka te neviena čehu terjeru audzētāja nav... Viņiem mēdz būt daudz un dažādas problēmas. Protams, man ir draugi audzētāji Čehijā un Lietuvā, bet gribas jau iespējami vairāk pašai uzzināt.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Viss par grūsnību

Postby obrija » 09 Apr 2013, 21:51

Pēc savas pieredzes:
manējās pēc veiksmīgas paugļošanas pāris nedēļas vēlāk mēdz vemt, bet to redz, ja bieži uzturēs kuces klētbūtnē, viss pārējais laikaam nav tik izteikts, sākot no puslaika var manīt ka kucei paliek apaļāki sāni, pati rijīgāka un prasa ar vien vairāk eksotiskāku pārtiku. Manu prāt no tā nav ko baidīties, visiem dzīvajiem gadās problēmas utt, bet slaigāt biežāk vajadzētu sākot no otrā grūsnības laika peroda, pārējais.. jau laikam kuce pati jutīs kas un kā.
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Viss par grūsnību

Postby magnola » 17 Apr 2015, 10:55

Paceļu tēmu, kas man kļuvusi ir aktuāla....ir pāris jautājumi:
1. ar ko apstrādāt tagad savu meiteni pret ērcēm, jo cik saprotu, tad skausta pilieni nebūs vairs variants, bet ērču mums ir daudz?
2. pēc kādiem kritērijiem meklēt barību no otrā grūtniecības mēneša un kucēnu laikā? Pašlaik ēdam Nutra Nuggets ar jēru. Tās pašas sērijas kucēnu barība man nepatīk ar sastāvu, vista, vistas tauki un kukurūza, kukurūzas glutēns :( varbūt ir ieteikumi?
3. ko dodiet papildus savām kucītēm šajā periodā, varbūt ir kas labs iesakāms?
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Viss par grūsnību

Postby Creme de la Creme » 17 Apr 2015, 12:26

Es izmantoju Frontline spreju (to var lietot arī pavisam maziem kucēniem).
Var pamēģināt Nutra Gold sēriju. Tur daudz labāks sastāvs. Manējie to labi ēd. Cena augstāka, bet...
Es neieteiktu kaut ko krasi mainīt uzturā. Protams - ja vien kuce nekļūst īpaši izvēlīga :kanepe: Man viena ēda pat skābus kāpostus. Bet ēdiens bija jādod no rokas. Gaļa - mazos gabaliņos. :jautri:
Es savus baroju 50/50 ar sauso/naturālo. Grūtniecības laikā mazāk dodu kaulus. Vairāk skābpiena produktus. Pēdējās grūtniecības nedēļās izvairos no svaigas gaļas. Aknas/nieres - ļoti minimāli.
Papildus vitamīnus nedodu (viss kā ikdienā).
Pēdējās nedēļās var pāriet uz vairākām ēdienreizēm (ja tas ir iespējams). Protams - jāskatās lai kucīte netiktu pārbarota. Dažām labām apetīta ir dikti zvērīga.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Viss par grūsnību

Postby Linda B. » 17 Apr 2015, 15:46

Es rekomendēju Acana puppy&junior. Uz šī izauga mans iepriekšējais metiens un izaugs arī šis. Man ir breeder karte pie izplatītājiem,sanāk tas 13kg mais par veselu piečuku lētāk :kanepe:
Līdz 5. nedēļai baroju kā ierasts,tad pārevedu uz kucēnpaiku,samazinu kaulu daudzumu ēdienā vai nedodu tos vispār,no kādas 45-47 dienas vairs nedodu jēlu gaļu.Katru otro dienu tiek pa paipalu olai
Papildus nedodu neko.Domas dalās par kalciju,ir kas saka,ka vajagot to dot,ir kas saka,ka tas veido cietu skeletu kucēniem.Es nedodu,šķiet gana loģiksi,ka kalcijs veido cietu skeletu,kas dzemdības kucei noteikti neatvieglo.




Vai šeit ir kāds,kas praktizē rentgenu savām kucēm?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Viss par grūsnību

Postby BaibaB » 17 Apr 2015, 21:26

par ērču pilināmo nepateikšu, man kucei grūsnība bija tieši ērču nesezonā.
pirmajā mēnesī devu ēst visu kā parasti - 50/50 sauso un dabīgo barību. otrajā mēnesī, kad bija skaidrs, ka ir gaidāmi kucēni, vairāk sauso, mazāk gaļu, bet atstāju ēdienkartē rīvētus dārzeņus ar eļļu un paniņām vai kefīru, manējie ir lieli dārzeņu cienītāji, neredzēju iemeslu nedot mīļos ķirbjus un burkānus (no sava dārza turklāt). pēdējās nedēļās centos dot ēst 3x parasto 2x vietā. līdz skābiem kāpostiem un gurķīšiem gan nenonācām. :kanepe: sākumā padevu vitamīnus, bet ar kalciju prātīgi, labāk esot nepārspīlēt.

kucēnu barošanas laikā Tara bija ļoti ēdelīga, ēda visu, kas kust un nekust. parastais RC, paniņas, biezpiens, vārīta sirds, ķirbis. piena bija daudz.

Linda B. wrote:Vai šeit ir kāds,kas praktizē rentgenu savām kucēm?

Tu domā USG? man ieteica, ja taisīt USG, tad otrajā grūsnības pusē, jo gršnības sākumā tas varot izraisīt pat spontāno abortu. cik tas ir pamatoti, nezinu. otrajā mēnesī man bija skaidrs, ka kucēni būs un ne pārāk daudz, nebija īsti jēgas taisīt.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Viss par grūsnību

Postby Linda B. » 17 Apr 2015, 21:56

Nē,es tieši par rentgenu runāju.Bijām vakar,paskaitijām skeletiņus,secinājām,ka kucēni milži.Ceru atrast kādu vietējo,kam ir pieredze ar tiem rentgeniem,jo šobrīd īsti nevaru saprast,ļaut man viņai mēģināt dzemdēt pašai vai tikko kā temperatūra uzkāpj atpakaļ uzreiz raut uz ķeizaru.Galvas it kā normālas,varbūt,ka tiek cauri,bet tas viss pārējais...Pašlaik viedokļi dalās,vets sliecās uz to,ka būs ķeizars,bet nu nav nekāds tieši uz šīm lietām specializējies tas vets,runāju ar vienu audzētāju no Amerikas,kur tie rentgeni tomēr ir normāla prakse,viņa uzskata,ka vajadzētu visam notikt dabīgi.Tad nu sēžu un domāju,kā īsti pareizāk darīt.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Viss par grūsnību

Postby Ane » 18 Apr 2015, 10:43

:) Takšiem kucēni vienmēr dzimst lieli, pēc svara manām kucēm daži bija gandrīz vienādi ar Tibetas mastifa mazāko kucēnu.
Domāju, ka svarīgi, lai kucei būtu fiziskā slodze, gluži kā sievietēm - sportistes dzemdē vienmēr vieglāk. Divas kuces dzemdēja pašas, pirmajās dzemdībās no pieaicinātās "pieredzējušās" audzētājas nebija nekādas jēgas, vēlāk izrādījās, ka tas ir viņas bizness un viņa tikai radīja nervozus apstākļus, tāpēc turpmāk dzemdības pieņēmu tikai pati. :pedinja:
Visās dzemdībās bija sarunāts ar pieredzējušu vetārstu, ka būs sazvanāms un, vajadzības gadījumā, varēs arī ierasties vai uzņemt mūs klīnikā; vienreiz bija tāda nepieciešamība - viens kucēns piedzima pats, bet pārējie - ar ķeizargriezienu. Vienai kucītei izdarījām ķeizargriezienu un uzreiz arī nosterilizējām, tas nav labākais variants, bet nu jau pagājuši 9 gadi, kucītei drīz būs 15.
Nesen palīdzēju pieņemt dzemdības taksenītei, kurai dzima mana suņa bērni. Stmulatori bija sagatavoti, lietojām tikai 1x pēc pirmā kucēna 0,5ml oksitocīna, jo 40 minūtes bija pagājušas pēc pirmā kucēna piedzimšanas, pārējie ar ~ 30 minūšu starplaiku dzima paši. Stimulatorus bez pieredzes izmantot nevajadzētu, jo var pārdozēt un rezulātā var pat pārplīst dzemde. Takšiem 30-40 minūtes starplaiks ir norma.
Ko varētu ieteikt? Ja dzemdības nekad nav pieņemtas, tad nu būtu jāpaicina labi pazīstama, pieredzējusi audzētāja, nākošās reizēs var droši darboties pašai. Visās reizēs jābūt sazvanāmam vetārstam, vēlams, lai vetārsts pats būtu "suņinieks". Protams, vēl labāk, ja dzemdības pieņem pieredzējis vetārsts.
Gan jau viss būs labi! Jums + ir tas, ka zināms kucēnu skaits. Lai veicas! :pukudupsis:
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Viss par grūsnību

Postby Linda B. » 18 Apr 2015, 11:37

Paldies! Pakonsultējos ar citu vetu,tas uzskata,ka viss esot normāli.Nu cerēsim,ka tā arī būs.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Viss par grūsnību

Postby magnola » 20 Apr 2015, 07:54

Nezinu kāpēc nevarēju no telefona šeit ierakstīt, tad nu nācās pagaidīt līdz tikšu pie datora...
Pirmkārt, turu īkšķus par jums Linda, lai jums viss norit viegli! Pieļauju, ka lielais notikums jau ir noticis pa šīm dienām? Ja tā, tad pastāsti kā jums gāja. Man pašlaik aktuāls ir viss un noderēs jebkurš padoms :)
Paldies, meitenes par padomiem, jo viens ir teorija, bet pavisam cits ir pieredze! Jā, par kalciju svārstos, tādēļ dodu tomēr kompleksos vitamīnus un vairāk piena produktus ikdienā - kefīrs , biezpiens utt. Ēdienkarte mums apmēram tā arī sanāk 50/50, bez piena produktiem vēl dodu lielopa gaļu, plaušas, sirdi, aknas mazliet, vistu kakliņus, pa kādam kaltējumam, mazliet kauliņus.
Man ieteica dot papildus folijskābi, kā jūs uz to skataties?
Man pat USG ar teica, ka labāk nestresināt kuci , tik tad, ja jau vēla grūtniecība un ir aizdomas uz mazu kucēnu skaitu, tad varot uztaisīt, bet arī USG nedodot nekādu 100% pārliecību?
Rentgens nav kaitīgs mazajiem kucēniem?
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Viss par grūsnību

Postby Linda B. » 20 Apr 2015, 17:13

Par to rentgena kaitīgumu es arī domāju.Bet tā kā man patīk visādi amerikāņu forumi(apgrozība lielāka,informācijas vairāk),tad tur pat ir tādi teicieni kā "tikai bezatbildīgi audzētāji netaisa rentgenu",nav nekādas informācija par kādām komplikācijām,izņemot vienu,kur kuce pēc tā rentgena esot dzemdējusi pāris dienas agrāk kā vajadzētu,it kā uztraukuma dēļ.Ilgi domāju taisīt to rentgenu vai nē,visu laiku jau šķita,ka kam man to vajag,bet tomēr ir patīkami zināt ko mēs vispār gaidam. Ja kāds būtu gulējis slīpi,es to būtu uzzinājusi,nemaz neļautu kucei mocīties un izdarīt neizdarāmo.Tā kā es par,katrā ziņā es turpmāk rentgenu taisīšu vienmēr.
Jums tos vitamīnus papildus liek dod vets?Ja kucei nav nekādas problēmas ar veselību,kādām nebūtu jābūt,ja jau pārojāt,tad es neredzu iemeslu kāpēc dot kaut ko papildus,turklāt tik agri,kad jūs vēl pat neziat vai viņa kaut ko gaida.Nedomāju,ka ir kaut kāda vajadzība kaut ko grūst iekšā.Baro kā baroji līdz šim,ap 4. vai 5. nedēļu jau vajadzētu sākt manīt,ka vēders aug,tad pārliec uz kucēnu barību un viss.Tur jau ir tas,kas viņai vajadzīgs.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Viss par grūsnību

Postby magnola » 21 Apr 2015, 13:36

es jau tieši vairāk par rentgena starojuma kaitīgumu uz kucēnu veselību uztraucos, tomēr tik maziņi un jau tiek apstaroti...iespējams ka tās tik tādas manas iedomas. bet nu jā, ja ir satraukums par augļu skaitu un guļu, noteikti tas ir ļoti labs variants.
Nu par tiem vitamīniem ir tā, folijskābi, kalciju man teica audzētāja dot, gan arī klubā, kalciju (par cik viedokļi atšķiras) izlēmu nedot, bet folijskābi dod arī tā Krievijas audzētāja, pie kuras bijām pāroties, savām amstaff kucēm, tā ka laikam tas tāds pieņemts variants. Pie tam, to folijskābi sāk jau dot meklēšanās sākumā un dod līdz kādai 30 grūtniecības dienai.... (starp citu arī kalciju man ieteica dot grūtniecības sākumā , bet uz beigām vairs nedot) Kompleksos vitamīnus iedeva vets, kad interesējos par to pašu kalcija došanu, prasīju ko tādu varētu padot, vot i iedeva, ka varot šos padot , par ļaunu nenākšot... :kanepe: Man vienkārši kaut kā nav tādas paļāvības, ka sausajā barībā tiešām ir viss nepieciešamais.

Meitenes, kāds ir jūsu kuču dzemdību komplektiņš, kam ir jābūt sagatavotam uz to brīdi?
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Viss par grūsnību

Postby Linda B. » 21 Apr 2015, 14:43

Viedokļi baigi atšķirās.Man enviens nav baigi ieteicis dot kaut ko papildus,tad nu arī nedodu.Tikai pēc dzemdībām calci-delice.
Mans komplekts ir šķērītes nabassaitēm(tās nav parastas šķēres,ķirurģiskās),zobu diegs nabassaišu nosiešanai,marle,lai atsūku gļotas no kucēnu deguniem,ja nu tāda vajadzība būtu,mazi dvielīši ar ko sarīvēt kucēnu,arī,ja rodas tāda vajadzība,svari,klade,pildspalva,šķidrais kaļķis,nošpa,biju domājusi par oksitocīnu,bet es laikam to tā pat baidītos lietot,vismaz šajā reizē,kad tie kucēni ir lieli,mazums viņš nenāk tāpēc,ka nevar iznākt,pēc tā aiziešu,kad viss būs beidzies tīri,lai iztīrītu visu,kas palicis iekšā pēc dzemdībām.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Viss par grūsnību

Postby Vita » 17 May 2015, 21:30

Ļoti lūdzu padalīties par toksikozes izpausmēm 2. grūtniecības pusē. Vai pie viltus grūtniecības tāda mēdz būt? Vai var būt tā, ka pat temperatūra paaugstinās līdz pat 40, bet stundas laikā atkal normalizējas bez jebkādiem preparātiem? USG neko neatrada, bet teica, ka tas neesot 100% Asinsanalīzes, urīnaanalīzes norma, ne caurejas, ne aizcietējumu nav. No rīta vemšana ar nedaudz žulti, nav apetītes, uz pēcpusdienu tā kā paliek labāk, sāk kaut ko ēst, vakarpusē it kā nekas nebūtu bijis. Nu jau 3 dienas tā. Apetīte ļoti dīvaina: royal starter, burkānus, banānus, biezpienu ar kefīru - nē; lēto suņu Canis sauso, ābolus, asinsdesas, vārītu gaļu, pliku biezpienu, pelmeņus - tik padod (nu labi, krikucīti jau var, bet lielākā daļa no tā nav suņu ēdiens). Ar varu neko nespiežu, tikai tik cik pati grib.
Nu un pie reizes labu psihiatru man pašai. :asaras:
User avatar
Vita
Puppy
Puppy
 
Posts: 211
Joined: 25 Feb 2010, 14:35

Re: Viss par grūsnību

Postby Linda B. » 17 May 2015, 22:05

Ja pareizi saprotu,jūs runājat par toksikozi 2. grūsnības mēnesī?Tādai tur nebūtu jābūt,tā parasti ir pirmajā pusē,otrajā pusē(5. nedēļa)taču acīmredzams,ka vēders sācis augt.Un temperatūra 40?Es meklētu veterināro palīdzību.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Viss par grūsnību

Postby Vita » 17 May 2015, 23:38

Jaa, 42 diena. Pie veta bijaam un nepaartraukti uz telefona. Rokoties inetaa - taa var buut, tikai par temperatuuru info nav. Taadeel jautaaju, varbuut kaadam ir pieredze ar liidziigu situaaciju.
User avatar
Vita
Puppy
Puppy
 
Posts: 211
Joined: 25 Feb 2010, 14:35

Re: Viss par grūsnību

Postby pixy » 18 May 2015, 06:56

Manai kokerspaniela kucei bija ļoti smaga māņu grūsnība tieši toksikozes dēļ. Un vēders auga, līdz pat tam, ka daktere nopietni prasīja, vai tiešām tiešām nevienam nav pasprukusi. Par temperatūru gan nezinu, nemērīju toreiz. Pēc trešās reizes kastrēju, jo sapratu, ka sajuksim prātā abas...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Next

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests