Suns sačurājis savu guļvietu

Dog Health

Suns sačurājis savu guļvietu

Postby Dylan » 06 Mar 2014, 08:17

Tā vien šķiet, ka būšu ierakstījusi visās šīs sadaļas tēmās pa jautājumam...

Šorīt pamodos, jo suns prasījās ārā, kamēr ģērbos, tikmēr suns vēl padzēra ūdeni (parasti tā nenotiek, jo viņam tik ļoti gribas čurāt, ka nav spējīgs uz to), neko, izgājām ārā un uztaisīja milzīgas 2 peļķes, jo apnika stāvēt pie viena krūma, vajadzēja pavirzīties uz nākamo un turpināt čurāt.. tad uznācām augšā un viņš man tāds nemierīgs, daudz ar mani runājas, līdz beidzot es pieceļos un aizeju uz viņa matracīti - skatos viss slapjš. Pēc aroma noprotu, ka viņš ir piečurājis savu matracīti. Nezinu - vai miegā vai speciāli. Vairāk sliecos domāt, ka miegā.
Agrāk es biju ievērojusi, ka uz matracīša ir kādi slapjāki pleķi, bet tie nesmaržoja pēc čurām, domāju, ka nosiekalojis, bet šoreiz matracis gandrīz viscaur slapjš.

Ir kādi varianti, kas varētu būt par vainu? (Pie ārsta braukšu rīt, bet man godīgi sakot kauns jau paliek, jo tur sanāk braukt gandrīz katru nedēļu...)
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby perro » 06 Mar 2014, 09:44

Ja meitene, es teiktu, ka visticamāk ir urīnceļu iekaisums. Es savai jaunkundzei parasti ar aptiekā nopērkamo fitolizīnu iztieku, iedasbojas lieliski, tikai, ja suns neklausa, būs pagrūti iebarot.
Otrs - nieres. Par to liecina tā ekstra dzeršana.

Jebkurā gadījumā, bez veta neiztikt. Es ieteiktu, pirms dodaties pie veta, uzreiz jau savākt urīna paraugu.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby Dylan » 06 Mar 2014, 10:43

Man ir suņu puika, apmēram 7-8 mēneši vecs. Tik jauniem suņiem mēdz būt problēmas ar nierēm?
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby ruu » 06 Mar 2014, 11:10

Labāk jau aizejat pie vetārsta, lai sirds mierīga, tur nav ko kautrēties :) Mans suns arī bieži sačurāja savu guļvietu, kad bija jauniņš. Iespējams, ka tas ir vienkārši saistīts ar pusaudža hormoniem un "iezīmēšanu"?
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby Dylan » 06 Mar 2014, 11:20

Protams, ka iesim, vienīgi vetārsts mūs ieraugot vienmēr pārsteigts - kas tad nu atkal. Reizēm pārņem tāda sajūta, ka slikti rūpējos par savu suni. Bet nu viņam problēmas problēmu galā, vai arī es vienkārši esmu ļoti problemātiskas un redzu tās problēmas. Pieļauju, ka ja mans suns dzīvotu ar citiem cilvēkiem, viņš vetārstu savu mūžu nebūtu redzējis. Piemēram, parkā ir suņi, kas ar caureju staigā 2nedēļas vai arī suns pa naktīm vemj un ir pārliecināti, ka tas dēļ parka zariņiem.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby ievish » 06 Mar 2014, 11:41

Dylan, es teiktu, ka tās ir sekas smagajai agrajai bērnībai. Ja agrāk kucēnībā imunitāte ir pabojāta vai vispār nedabū pienācīgi izveidoties, dažādas kaites var vajāt arī visu mūžu. Es teiktu, ka nav ko pievērst uzmanību tam, ko domā citi, un rūpēties par suni pēc labākās sirdsapziņas.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby DanaMary » 06 Mar 2014, 13:41

Dylan wrote: Reizēm pārņem tāda sajūta, ka slikti rūpējos par savu suni.

Tieši otrādi. Tas, ka ejat pie veta biežāk nekā citi, nozīmē to, ka Tev tiešām rūp viņa veselība, un labāk lieku reizi aizstaigāt līdz vetam, nevis vēlāk nožēlot. Cerams puikam viss ok!
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby Dylan » 06 Mar 2014, 15:28

Cik ironiski, kamēr runāju pa telefonu ar suņu instruktoru, lai nozīmētu pirmo apmācības nodarbību Dilans iekāpa manā gultā (!!!! - viņš nekad nekāpj gultā) un piečurā to!
Tas jau izskatās nevis pēc slimības, bet pēc pusaudžu trakajiem hormoniem, pareizi?
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby čība » 06 Mar 2014, 15:37

Dylan wrote:Cik ironiski, kamēr runāju pa telefonu ar suņu instruktoru, lai nozīmētu pirmo apmācības nodarbību Dilans iekāpa manā gultā (!!!! - viņš nekad nekāpj gultā) un piečurā to!
Tas jau izskatās nevis pēc slimības, bet pēc pusaudžu trakajiem hormoniem, pareizi?


Tev paklājs mājās ir?

Sunim ir citādāka doma, kur labāk kaut ko izdarīt, ja ļoti vajag... Uz grīdas viss paliek - peļķe, fuj. Savukārt paklājā, mēbelēs - iesūcas, tā pat kā ārā zālītē. Tomēr iespējams, ka problēma ir, vienkārši suns meklē savā skatījumā nekaitīgāko vietu...
To es novēroju, kad manam sunim slikti bija. Skrien pa galvu pa kaklu uz... paklāja! Kad novācām paklāju - līda dīvānā, savā vietā :grr: Bet uz plikas grīdas, kur viegli savākt un izmazgāt - ne pa kam!
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby Dylan » 06 Mar 2014, 16:15

Jā, mājās paklājs ir, maziņš gan un viņš to ir okupējis kā savējo, bet ir. Suns tiek izvests ~1x 4h (mums lejā pagalms, kur var visu izdarīt). Šorīt/nakt piečurājis savu gultiņu, pa dienu piečurājis manējo, parkā arī ik pa 20m čurā (tā laikam ir zīmēšanās), pie visa tā čurā kā meitene neceļot kāju.

Doties man pie vetārsta vai labāk izlasīt grāmatu par suņu pārejas vecumu?
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby Dylan » 06 Mar 2014, 16:17

Par to zālīti nezinu, jo viņš vēl nav sapratis, ka zālītē čurāt ir foršāk, viņš reizēm arī uz asfalta čurā, kaut gan blakus ir koks ar zemīti. Esmu vairākas reizes viņu cēlusi augšā un likusi zālītē, bet viņam tas tā...
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby ievish » 06 Mar 2014, 16:26

Grāmata nav obligāta, bet pārbaudīt, vai ar nierēm (urīnpūsli?) viss kārtībā gan vajadzētu. Principā sunim nav raksturīgi čurāt vietā, kur viņš guļ. Reizēm pat kucēnus, lai vieglāk apmācīt iet laukā, iesaka gulēšanai likt būrītī, kas nav pārāk liels, bet pietiekami ērts gulēšanai, tā nodrošinot, ka nesačurāsies iekšā, jo savā gultiņā negribēs čurāt. Ir, protams, izņēmumi, bet, ja līdz šim tā nav darījis, tad labāk pārbaudīt.
Par saimnieka gultu vēl varētu domāt, ka kaut kāds pārejas vecums iestājies, bet čurāt savā gultā - nedomāju.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby Dylan » 06 Mar 2014, 16:35

Jā, nebūs laikam tomēr saistīts ar pārejas vecumu. Tikko izvēma zaļi/dzeltenas putiņas.

Tad man vislabāk savākt viņa urīnu konteinerī un doties uz Gulbja labratoriju? Un tad ar analīzēm pie vetārsta?

Sazvanīju labratoriju, teica, lai tik nes šurp un vakarā jau būšot analīzes gatavas. Tagad tikai jāpierunā suni čurāt : >
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby perro » 06 Mar 2014, 18:13

Tās zaļi dzeltenās putiņas ir kuņģa sula, žults. Iemesls varētu būt paaugstināts skābes satur kuņģī. Es teiktu, ka sāk izskatīties pēc steidzama vetārsta apmeklējuma, jau šovakar, tikko analīzes gatavas. Ja čurā kā meitene, neceļot kāju ik pēc metriem 20, noteikti izskatās pēc nierēn/urīnceļu iekaisuma. Neiesaku vilcināties, nopetni.

Kavet strādā visu nakti, ja kas. Cenas nav no lētākajām, bet es savus uz turieni esmu vedusi un nenožēloju.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby fedelta » 06 Mar 2014, 18:45

Nabaga Dilans, kas tik viņam savos 7 mēnešos nav bijis jāpārdzīvo.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby Dylan » 06 Mar 2014, 23:12

Nu viņš kā meitene čurā visu laiku, vēl nav iemācījies kāju celt. Un izskatās, ka viņš vairāk pilina, joprojām ceru, ka tas ir pārejas vecums un teritorijas iezīmēšana, bet jau nopirku urīna konteinerīti, kuru rīt 8:00 dosim labratorijai. Lai sirds mierīga.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby Eskimo » 07 Mar 2014, 02:10

Dylan pārlasi sevis rakstīto 18. Februarī diskusiju zemāk, audzētavu klepus. Jau tur raksti,ka suns daudz dzer,bija arī vēderproblēmas. Steidzīgi vajag nodot analīzes, neviens tev forumā neārstēscsuni,jau pusmēnesis pagājis.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby Linda B. » 07 Mar 2014, 03:15

Vai jūs kādreiz esat nodevuši pilnu asinsanalīzi?Jums tur tās problēmas tik daudz un bieži,ka es sāktu nopietni satraukties,ka kaut kas nav galīgi grīstē. :neparliecinats: Es spiestu uz nopietnu "tehnisko pārbaudi",nav īsti ok tik bieži slimot.
Zinu,ka veti mēdz žmiegties ar pilnu asinsainu,bet,ja tā vēl nav veikta,es ieteiktu uzstāt,lai to izdara.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby Dylan » 07 Mar 2014, 06:35

Eskimo, viņam nebija audzētavu klepus, to man gribēja iestāstīt vetārsts, kurš uz suni tikai paskatījās (nepieliecoties vai neveicot konkrētus izmeklējumus), biju pie cita vetārsta un viņš pārbaudot suni teica, ka nav klepus.
Ar vēderu viņam ir problēmas no brīža, kad esmu viņu paņēmusi - sākumā tie bija parazīti (iespējams, joprojām ir, jo devu prettārpu zāles ik pēc 10-14 dienām, 4 vai 5x pēc kārtas (vislaik nāca tārpi ārā, tabletes tika mainītas: canivern, drontal, pratel), šonedēļ pēc mēneša pauzes vēlreiz iedevu (pratel) un atkal bija viena cērme. Pie vetārsta sanāk būt katru otro nedēļu. Vienreiz bijām 2x nedēļā (pēdēo reizi pie vetārsta bijām pagājušajā piektdienā). Vetārsts izmēra sirdi, paklausās viņa vēderā, izmēra temperatūru, iztīra acis (viņam acīs bija tie bumbulīši), apskatās viņa izkārnījumus, iedod zāles. Suns pa divām nedēļām stabili pieņemas svarā (1kg).

Linda B. nē, pilna asinsaina manā klātbūtnē nekad nav taisīta. Bet tikko savācu viņa urīnalīzes un gaidu, kad atvērsies laboratorija.

Visādi citādi suns nekādas slimības pazīmes neizrāda, ir aktīvs, skrien, lec. Vakaros mums pastaigas sanāk 2h garas (pastaiga ir samērā aktīva ~1h viņš to vien dara kā skrien, gāžās, lec kopā ar citiem sava vecuma suņiem), tad gan atnākot mājās sadzeras ļoti daudz ūdens. Šo pastaigu laikā nekad nav klepojis (tikai tad, kad sarāvis siksniņu, bet tā vairs nav noticis).
Par ēšanu - pēc atsauksmēm esmu viņam sākusi dot Josera emotion kids, bet pie otrās pakas beigām viņš man to jau sāka ēst gariem zobiem, diemžēl, bija jau pasūtīta 3 lielā paka, bet, šķiet, ka viņam nepatīk. Mājās bija kaut kāds Royal Canin un, kamēr tā Josera tika atvesta RC apēda ar baudu.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Suns sačurājis savu guļvietu

Postby Linda B. » 07 Mar 2014, 12:47

Tad noteikti uzstājiet,lai uztaisa analīzes.
Par Joseru man ir slikta pieredze- 3 suņiem no tās acīmredzami nebija labi.Rija zāli kā trakas,vēma un atkal ēda,praktiski viss,ko viņas ārā darija bija ēda zāli un vēma,pārgāju atpakaļ uz mūsu Nutra Nuggets un visu kā ar roku noņēma.Varbūt jums pie tām vēderproblēmām arī vainojama Josera?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Next

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests