Pie kura ārsta Rīgā vislabāk taisīt displāzijas pārbaudi?

Dog Health

Pie kura ārsta Rīgā vislabāk taisīt displāzijas pārbaudi?

Postby madja » 03 Apr 2014, 19:11

Nu jau vairākas reizes pēc salēkāšanās ar bumbu bežškirnes VAS 4 gadi ar smilkstēšanu ceļas no dīvāna. Mūsu daktere Bēne Čiekurkalna klīnikā teica,ka ja atkārtojas,tad jāuztaisa displāzijas pārbaude.
Mani vājie nervi šito netur, gribu kautkādu skaidrību, lai var saprast, kas ir kas, kādas slodzes likt, kā tālāk dzīvot.

Cik atradu forumā, iesaka vai nu Avdoško vai Drapči.
Kāda ir personīgā pieredze, kuru iesakiet? es pret savu suni esmu neadekvāti jūtelīga, mani satrauc arī narkoze kā tāda, un interesē, kurš ārsts pilnvērtīgāk var izskaidrot pārbaudes rezultātus un ieteikt tālāko rīcību.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pie kura ārsta Rīgā vislabāk taisīt displāzijas pārbaudi?

Postby Sisija » 03 Apr 2014, 19:57

madja, es ieteiktu Avdoško, un ne tikai tāpēc, ka esi neadekvāti jūtīga pret savu suni :jaa: .
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Pie kura ārsta Rīgā vislabāk taisīt displāzijas pārbaudi?

Postby NARDICUM » 04 Apr 2014, 06:14

Vai, es jau gribēju ieteikt braukt uz Leišiem, bet tad sapratu, ka vajag reālo diagnozi, nevis ķeksīti pielaidei ciltsdarbam! :kanepe:
madja, es arī ieteiktu Avdoško! Un nav jau tikai HD tests jātaisa, klibot pēc slodzes suns var no 100 un 1 iemesla un HD nebūt nav pirmais. Izstāstīt visu problēmu ārstam, veikt pilnīgu suņa izmeklēšanu. Ja tā slodze ir 1xnedēļā dīvāna sunim, tad viņš arī bez displāzijas būs otrā dienā gulošs.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Pie kura ārsta Rīgā vislabāk taisīt displāzijas pārbaudi?

Postby diin » 04 Apr 2014, 07:21

Manai sunei displāzijas pārbaudi uztaisīja Avdoško un tad, kad tur vaina neatklājās, noteica precīzu diagnozi un ārstēšanu pēc muguras rtg bildēm. Tā kā varu ieteikt!
User avatar
diin
Baby
Baby
 
Posts: 20
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:05

Re: Pie kura ārsta Rīgā vislabāk taisīt displāzijas pārbaudi?

Postby madja » 04 Apr 2014, 11:23

NARDICUM wrote: Un nav jau tikai HD tests jātaisa, klibot pēc slodzes suns var no 100 un 1 iemesla un HD nebūt nav pirmais. Izstāstīt visu problēmu ārstam, veikt pilnīgu suņa izmeklēšanu. Ja tā slodze ir 1xnedēļā dīvāna sunim, tad viņš arī bez displāzijas būs otrā dienā gulošs.


Viņa man neklibo, problēma ir piecelties no guļus stāvokļa, ceļas kā stīva tantiņa un stutējas uz priekšķepām un iesmilkstas.
Pēc skrienšanām pa mežu vai garām pastaigām nekas nav bijis, tieši no bumbas vai šķīvīša ķeršanas, cik esmu savilkusi paralēles.

ar vetārstu mums ir ļaunāk kā tam begemotam ar potēm, iztaustīt un izpētīt tāpat viņu īsti nevarēs. saki,ka vispirms jāiet tomēr tāpat uz konsultāciju?
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Pie kura ārsta Rīgā vislabāk taisīt displāzijas pārbaudi?

Postby Sisija » 04 Apr 2014, 11:59

madja wrote:... saki,ka vispirms jāiet tomēr tāpat uz konsultāciju?

Jautājums gan nebija adresēts man, bet domāju, ka jā. Jāiet uz konsultāciju ar varbūtību, ka būs jātaisa rentgens, visdrīzāk, ka tā arī būs, to tad uz vietas arī kopā ar ārstu izlemsiet.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Pie kura ārsta Rīgā vislabāk taisīt displāzijas pārbaudi?

Postby Rotija » 04 Apr 2014, 12:24

noteikti Avdoško!
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Pie kura ārsta Rīgā vislabāk taisīt displāzijas pārbaudi?

Postby NARDICUM » 04 Apr 2014, 15:20

madja
Nu var jau būt tas pats vienkāršākais, ka sāp kāda noteikta muskuļu grupa, kas ikdienā nav noslogota. Labi, ja būtu tā!
Noteikti jāiet uz konsultāciju ar visu suni, noteikti jāiztaisa būs vairāki rtg, iespējams, citi izmeklējumi.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Pie kura ārsta Rīgā vislabāk taisīt displāzijas pārbaudi?

Postby madja » 21 Aug 2014, 11:09

Vakar beidzot bijām pie Avdoško - ir gūžu displāzija E, plīsušas saites pakaļkāju ceļos, kautkādi meniski un vēl kautkas - apkaļķošanās,laikam, dēļ tam,ka suns saudzē gūžas un liek svaru uz ceļiem.
Es itkā pierakstījos uz rezekciju, bet tagad dzirdu viedokļus,ka labāk nevajag operēt, ka ārsti nereti liek operēt tāpēc,ka tas labi maksā, utt.
Manā jēgu pārraudājušajā prātā ir iestājusies absolūta putra un es neko vairs nesaprotu, bet varbūt kādam no jums ir,ko piebilst no savas pieredzes?
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Pie kura ārsta Rīgā vislabāk taisīt displāzijas pārbaudi?

Postby agrita » 21 Aug 2014, 12:04

madja kā es tevi saprotu, man bija tāpat, kad Šērai patellu 2/3 atklāja. Un nolēmām neoperēt, pagājuši tagad 3 gadi. Slodzi nelieku nekādu, tikai tik cik pati un neklibo šobrīd tfu tfu tfu. Tik nepatīk ,ka ķepas pakaļējās viņai aiztiek, tas gan. Bet nu lielam, tas sarežģitāk :(
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Re: Pie kura ārsta Rīgā vislabāk taisīt displāzijas pārbaudi?

Postby LindaS » 21 Aug 2014, 13:10

Saku godīgi( kā vet. mediķis)- es operētu. Tas,ko nosauci izklausās pagalam sūnaini,lai atstātu kā ir.
Pietiek jau ar ceļiem, lai suns justu sāpes un diskomfortu, ja vēl plusā nāk pārējās diagnozes- es negribētu pat celties no gultas :asaras:
Viedokļus vislabāk māk izteikt tie, kam žēl sava maka(piedod, bet tā ir), kad pašiem viena saite plīst- to zin vislabāk izbijuši basketbolisti- mēs taču negaidam, kad tā saaugs un nestaigājam ikdienā uz Rimi utt... bet guļamies pēc iespējas ātrāk zem skalpeļa, šeit abas saites kirdik, plus gūžas tādas,ka brīnums uz kā vispār turas suns un nav no sāpēm sajucis prātā.
Izbrīna nostāja( ne tava , bet cilvēku kopumā) - ja jau viņš staigā, skrien- tad jau okei, nekas, ka pieklibo, dzīvnieks vnk spēj izturēt vairāk un nav tik cimperlīgs kā cilvēks.
Pilnībā paļaujos uz Avdoško, profesionālis ļoti labs, bet kā cilvēks- nu tas ir na ļubiķeļa :)
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Pie kura ārsta Rīgā vislabāk taisīt displāzijas pārbaudi?

Postby Zuzanna » 21 Aug 2014, 13:16

madja, es sirdsmieram nokonsultētos ar vēl kādu ārstu. Nevis tamdēļ, ka neuzticētos Avdoško viedoklim, bet kautvai tamdēļ, lai dzirdētu vēl kādu. Piemēram Briņķis, Ilgažs, Drapče...
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Pie kura ārsta Rīgā vislabāk taisīt displāzijas pārbaudi?

Postby LindaS » 21 Aug 2014, 13:38

Oskars Kozinda, Jelgavas Vet.med.fak. klīnikā.
Kuri zin- tie saprot. Pasniedzējs, visi nosauktie konsultējas pie viņa.
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Pie kura ārsta Rīgā vislabāk taisīt displāzijas pārbaudi?

Postby madja » 21 Aug 2014, 16:15

LindaS wrote:Izbrīna nostāja( ne tava , bet cilvēku kopumā) - ja jau viņš staigā, skrien- tad jau okei, nekas, ka pieklibo, dzīvnieks vnk spēj izturēt vairāk un nav tik cimperlīgs kā cilvēks.


redz, Frīda jau VISPĀR nav klibojusi.

tagad,kad mēģinu vilkt galus kopā, secinu,ka jau gandrīz gadu suns ir mēģinājis ko pateikt- ja agrāk,kad teicu "braucam uz mežu/ jūru/ treniņu" sajūsmā leca mašīnā, tad tagad vienmēr tikai ar pierunāšanu, vai beigās - komandu, tāpat arī - ja stāvu pie vārtiem un saku - ejam staigāt- ļoti bieži negribīgi stāv pagalma vidū un nenāk.

es varu kalpot kā tipisks cilvēka vulgaris piemērs -kas paņem pirmo suni dzīvē par 100 latiem no figviņzinkurienes, un pēc tam nemāk nolasīt,ka nav viss lāga.

šobrīd operāciju atcēlu, lai pašai kāds saprāts atgriežas un spēju uzklausīt viedokļus bez ņuņņāšanas, savākt viedokļus - gan cilvēku pieredzi,gan ārstu.
protams,man ļoti gribas uzreiz darīt jebko,lai tikai seskam būtu vieglāk , bet laikam tomēr taisnība ir tiem,kas saka,lai nestrebju karstu.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Pie kura ārsta Rīgā vislabāk taisīt displāzijas pārbaudi?

Postby LindaS » 21 Aug 2014, 18:15

Jā, tas nāk diemžēl kā zibens spēriens :( un laiks jums ir, nav jau neatliekamā palīdzība. Pakonsultējies,nomierinies un samierinies. Vaina ir labojama :)
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Pie kura ārsta Rīgā vislabāk taisīt displāzijas pārbaudi?

Postby IneseL » 22 Aug 2014, 08:45

madja wrote:
LindaS wrote:Izbrīna nostāja( ne tava , bet cilvēku kopumā) - ja jau viņš staigā, skrien- tad jau okei, nekas, ka pieklibo, dzīvnieks vnk spēj izturēt vairāk un nav tik cimperlīgs kā cilvēks.


redz, Frīda jau VISPĀR nav klibojusi.

tagad,kad mēģinu vilkt galus kopā, secinu,ka jau gandrīz gadu suns ir mēģinājis ko pateikt- ja agrāk,kad teicu "braucam uz mežu/ jūru/ treniņu" sajūsmā leca mašīnā, tad tagad vienmēr tikai ar pierunāšanu, vai beigās - komandu, tāpat arī - ja stāvu pie vārtiem un saku - ejam staigāt- ļoti bieži negribīgi stāv pagalma vidū un nenāk.

es varu kalpot kā tipisks cilvēka vulgaris piemērs -kas paņem pirmo suni dzīvē par 100 latiem no figviņzinkurienes, un pēc tam nemāk nolasīt,ka nav viss lāga.

šobrīd operāciju atcēlu, lai pašai kāds saprāts atgriežas un spēju uzklausīt viedokļus bez ņuņņāšanas, savākt viedokļus - gan cilvēku pieredzi,gan ārstu.
protams,man ļoti gribas uzreiz darīt jebko,lai tikai seskam būtu vieglāk , bet laikam tomēr taisnība ir tiem,kas saka,lai nestrebju karstu.


Es operētu. Tāpat kā Lindai - man liekas milzīgi par daudz liela tā buķete, kas tur ir. Mana sune bija sarāvusi 2 krusteniskās saites, izoperēju vienu (kas akūti sāpēja)pie Drapčes, ar otras operāciju viņš teica pagaidīt, lai sadzīst un tad redz, kā suns uzvedās ar otru kāju. šobrīt jau 4 gadi pēc pirmās operācijas un neizskatās, ka otru vajadzētu. Es no pieredzes varu ieteikt Drapči - pilnībā uzticos, bet nu varbūt tikai tāpēc, ka ar citiem nosauktajiem man nav pieredzes ;)
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Pie kura ārsta Rīgā vislabāk taisīt displāzijas pārbaudi?

Postby Demiana » 22 Aug 2014, 09:15

Es vērstos pie Oskara Kozindas pēc konsultācijas, Avdoško protams arī ir ļoti labs, bet man šķiet vēl nav pienācis tas brīdis, kad skolnieks ir "pārraudzis" skolotāju.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45


Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron