Sunim nepieciešama kataraktas operācija Somijā - pieredze

Dog Health

Sunim nepieciešama kataraktas operācija Somijā - pieredze

Postby _Anete_ » 02 Jul 2014, 22:16

Labradoram 6 gadi un viss sākās ļoti strauji, burtiski pāris nedēļu laikā sāka kristies svars un vienu dienu skatos, ka nav kaut kas labi ar acīm. Fiksi aizbraucām uz MBH, kur paņēma asins analīzes, un atklājās cukura diabēts, tagad špricējam insulīnu 2x dienā. Bet tas bēdīgākais ir tas, ka suns burtiski dažu dienu laikā kļuva pilnīgi akls, drausmīgi uz to noskatīties... Pagājušajā nedēļā bijām pie vienas acu ārstes, šodien pie vēl vienas, tā teikt-pārliecībai, un vienīgais variants un cerība ir operācija. Abas dakteres kā optimālāko ieteica Somiju, gan rezultāti esot labi, gan aparatūra. Izredzes esot labas, par cik šis it kā esot klasiskais simptomu variants, kas ļoti strauji noprogresēja. Protams, tagad galvenais ir noturēt stabilu cukura līmeni, kas šobrīd arī izdodas.

Gribēju vaicāt, varbūt šeit ir kāds dzīvnieka saimnieks vai tādi ir paziņu lokā, kas veikuši saviem mīluļiem operāciju ārzemēs. Ļoti gribētos dzirdēt kādu pieredzi, atsauksmes, kādi rezultāti, atveseļošanās, kurā klīnikā tika veikta operācija, jo man iedeva vairākas klīniku adreses Somijā.

Liels paldies jau iepriekš.
_Anete_
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 02 Jul 2014, 22:13

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sunim nepieciešama kataraktas operācija Somijā - pieredze

Postby Ane » 03 Jul 2014, 22:26

Ja sunim tik strauji attīstās diabēts, jārēķinās ar to, ka redzi pēc operācijas suns var arī neatgūt. :(
Cukura diabēta slimniekiem visas rētas slikti dzīst, lieli infekcijas riski.
Es Jums ieteiktu izvērtēt slimības nopietnību. Esmu par to, ka cilvēks sava egoisma dēļ nedrīkst mocīt dzīvnieku, lai to paturētu sev ilgāk par kādu mēnesi, nekā daba lēmusi. :asaras:
Tagad varat mest man ar tomātiem, priekšroka vetārstiem :kanepe: .
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Sunim nepieciešama kataraktas operācija Somijā - pieredze

Postby _Anete_ » 04 Jul 2014, 09:08

Mēs konsultējāmies ar diviem veternārārstiem, kuri specializējas tieši redzes jomā (Ilze Pētersone un Līga Kovaļčuka) un abiem bija vienāds viedoklis, ka - ja operāciju var atļauties, tad tā IR jāveic, jo cerības ir. Vai suns atgūs redzi pilnībā, protams, nav zināms, bet fakts, ka uzlabojami būs, ir diezgan reāls. Iespējams, vienā acī būs jāliek mākslīgā lēca.
Un vēl, gan abas dakteres, gan MBH vetārsts, kur mēs kontrolējam cukura līmeni viennozīmīgi pateica, ka arī tad, ja suns redzi gadījumā neatgūs, viņš adaptēsies un spēs ar to sadzīvot. Nedomāju, ka tā būtu dzīvnieka mocīšana un ne prātāk nenāk tāpēc iemidzināt, tas ir absurds.
Es šeit vēlējos lūgt pieredzi, jo pieļauju, ka kāds tam visam ir gājis cauri.
_Anete_
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 02 Jul 2014, 22:13

Re: Sunim nepieciešama kataraktas operācija Somijā - pieredze

Postby Bafija » 06 Jul 2014, 11:19

ļoti interesanti, kad interesējos par katarktas operāciju sunim, man paziņoja, ka iznākums reti kad ir labs. Izmaksas ir milzīgas praktiski bez garantijas.
No pieredze - sunim redze nav tas svarīgākais. Pirms 9 gadiem atvedu kuci no BG kurai kā izrādās ir katarakta. Trijos gados viņa redzēja vāji, sevišķi krēslā un neredzēja sīkus priekšmetus. Atdevām no audzētavas uz privātmāju. Viņa dzīvo prefektu dzīvi! Skrien, lec un dažkārt nepateiksi, ka viņa savos nu jau 10 gados ir gandrīz pilnīgi akla. Vienīgais, ka dažkār palaižot mežā vaļā, viņa paņem "pēdu"un tad gan ir ieskrējusi kokā. Citādi viņa jūt un zin kur kas mājās nolikts. Pa sētu pāvietojas - pat SKRIEN! ar pavadoni - otru haskiju. Ja nepasaka, daudzi nemaz nespēj iedomāties, ka suns ir akls. Viņai ir ļoti attīstīta dzirde un daudz ko viņa kontrolē ar mēli un degunu!
Tas no personīgās pieredzes.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Sunim nepieciešama kataraktas operācija Somijā - pieredze

Postby _Anete_ » 06 Jul 2014, 16:26

Paldies par atbildi. Mums to redzes zaudēšanu viennozīmīgi saisīja ar cukura diabētu, varbūt tāpēc abi ārsti izteica labas izredzes. Operāciju veiksim, bet mazliet janogaida, lai cukura līmenis ir stabils. Jā, izmaksas ir sākot no 1000eur un uz augšu, atkarībā no klīnikas un to, vai būs vajadzīgas mākslīgās lēcas, bet ja ir kaut vismazākā cerība, tad tas ir jādara.
_Anete_
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 02 Jul 2014, 22:13

Re: Sunim nepieciešama kataraktas operācija Somijā - pieredze

Postby djatka » 22 Dec 2014, 20:43

Sveicināti! Palasīju, ko te raksta un nolēmu padalīties ar pieredzi. Manai suņa meitenei ir diabēts un šai sakarā izveidojās katarakta. Ir 8 gadi un nav šķirnes, bet kāda tam nozīme! Sākumā apkalpojamies Mazo brāļu ordenī. Nevaru teikt , ka tur bija slikti, bet par kataraktu un tās ārstēšanu man neko nevarēja pateikt. Mīklaini izteikumi par Somiju un vispār pieņemtas frāzes- tur neko nevar darīt!
Tad, caur paziņam uzzināju par LĪGU KOVAĻČUKU, kura strādā Candera ielā 4 dvc. Pierakstījāmies un aiziet- proces sācies.
Pakonsultēja un ieteica klīniku Somijā. Animagi Apex
Ritva Rajala, assistant.
Kirkonkyläntie 15
00700 Helsinki

p. 0201 750 070
apex@animagi.fi
www.animagi.fi


Sazinājos ar Somiju un visu sarunāju, viņi pat ieteica viesnīcu, kura ir pavisam blakus un ņem ar suni;
http: hotelhelsinki.fi/cmsms/index.php?page=home&hl=en_US.
Operāciju uztaisīja un viss ir labi - suns redz!!!!!!!!!!!!!!!! Avīzi lasīt nevar bet redz ļoti labi :aptracis:
Par diabētu- vetārste MARINA HITROVA arī strādā DVC teica, ka operācija stabilizēs cukura līmeni . tā arī notika, bija ~18-20 vienības, tagad ir 10-12 vienības.
Pagājis ir jau mēnesis pēc operācijas un ir beigušas arī obligātās pēc operācijas manipulācijas; 4x dienā acu pilieni , acu mazgāšana u.t.t
Līga un Marina- abas ir super!!! Tādu attieksmi es nebiju sastapis vēl nekur, a pieredze ar suņiem man ir 40 gadi .
Tagad par izmaksām;
operācija un nākošās dienas apskate+ zāles ~ 2500 eiro
prāmis un obligātais suņa būris(nelaiž bet tā uz prāmi) 280 + 70 eiro
Viesnīca, ar auto garāžu 360 eiro (divas naktis)
Izdevumus, kuri bija pirms brauciena, saskaitīt ir grūti-tur bija visas potes, čipošana, reģistrācija u.t.t bet varētu būt kādi 450 eiro.
kopā sanāk ~ 3660 eiro . BET , NAUDA IR TIKAI INSTRUMENTS UN NE VAIRĀK...

Vēlreiz gribas pateikties Līgai un Marinai ! Baigi feinas meitenes...
djatka
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 22 Dec 2014, 19:42

Re: Sunim nepieciešama kataraktas operācija Somijā - pieredze

Postby DanaMary » 23 Dec 2014, 13:37

Gribēju pakomentēt par prāmi.
Esam braukuši no Tallinas uz Helsinkiem/ Helsinki- Tallina , abas reizes BEZ personīgā būra. Pie chekinga devām kopā ar mūsu pasēm dzīvnieka pases, iedeva kartīti. Pie info centra paprasījām atslēgu būrim, samaksājām ja nemaldos 10eiro par atslēgu, aizvedām suni uz spec.telpu ar būriem. Būri bija kādi 6,ļoti lieli, manam zeltainajam derēja labi. Kad taisījāmies iet uz mašīna, aizgājām pēc suņa, ar visu atslēdziņu gājām uz INFO centru, atdevām slēdzenīti, atdeva mūsu naudu, un viss, laimīgi gājām uz mašīnu. Drošības pēc man kabatā bija uzpurns, ja nu prasa pa ceļam uz būri, jo jāiet cauri bāram. Satikām arī apsardzi,bet neko neteica.
Vēlu veiksmi un atveseļošanos sunim, priecīgus Ziemassvētkus Jums un Jūsu mīlulim! :)
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Sunim nepieciešama kataraktas operācija Somijā - pieredze

Postby djatka » 24 Dec 2014, 06:47

...varbūt,ka tā arī ir! Bet, es neuzskatīju par iespējamu atstāt savu suni kādā citā telpā un vienu. Šā iemesla dēļ es ņēmu A klases kajīti, viņa ir 4 vietīga un gadījumā ar suni, viņa ir jā arendē visa! Tas bija mans pirmais brauciens ar suni uz prāmja, bet tas jau nekas, viss bija labi. Suns bija man blakus un tas bija galvenais!
djatka
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 22 Dec 2014, 19:42


Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron