Sunīša diagnoze

Dog Health

Sunīša diagnoze

Postby Saimniece » 20 Aug 2014, 15:24

Aizgājām pie ārsta ar savu veco sunīti, pirms gada paņemtu no patversmes. Bija viens cits jautājums jārisina, nekas nopietns, bet apskatē atklājās, ka palielināti sēklinieki un arī resnajā zarnā ārsts sataustīja sabiezējumu. Kas tas ir, varot pateikt tikai pēc biposijas. Tas faktiski nozīmē operāciju... Sēkliniekus var noņemt, varbūt pat resnajā zarnā sabiezējumu ķirurģiski likvidēt. Ārsts jau neslēpa, ka visbiežāk šādas lietas ir ļaundabīgas, bet nu, 100% nevar pateikt, ja neoperē.

Sunītis jūtas labi. Ēd labi, nokārtojas labi, ir dzīvespriecīgs. Bieži staipās, drusku ņurdēdams, šad tad nopūšas. Bet tā, nekādu problēmu. Analīzes arī labas.

Tagad jautājums pieredzējušiem suņu īpašniekiem: ko jūs darītu tādā situācijā? ... Vai varat ieteikt labu suņu ķirrurgu - onkologu (ja tādi ir)? Galvenais, ko gribas - lai sunim nav jāmokās. Bet kā saprast, kas viņam labāk? Viņš varētu būt gadus 12 - 13 vecs, varbūt 11. Operācija ir stress organismam, sevišķi resnās zarnas operācija. Bet nu, kas notiek, ja neoperē... ja labdabīgs, varbūt nekas. Ja ļaundabīgs, tas taču progresēs

Lūdzu, varbūt kādam ir līdzīga pieredze un var dot padomu.
Saimniece
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 20 Aug 2014, 15:23

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sunīša diagnoze

Postby emy » 20 Aug 2014, 17:01

Es aizietu vēl pie kāda ārsta. vai pat vēl diviem, trim... Neesmu speciālists, bet mulsina tas, ka labas analīzes. Tā var būt? Kur jūs bijāt?
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Sunīša diagnoze

Postby perro » 21 Aug 2014, 08:21

Ja godīgi, es nedarītu neko. Suns nav jauns, operācija gana sarežģīta, un ja tas ir vēzis, tad labākajā gadījumā, uzsākot ārstēšanu, jūs iegūtu kādus 6 mēnešus, varbūt gadu, bet sunim šis laiks tāpat būtu smags un moku pilns. Vai tas ir tā vērts?
Šinī situācijā es dotos mierīgi mājās, censtos sunim sagādāt tik daudz prieka, cik vien spēju (interesantas pastaigas, rotaļas, dažādi kārumi, daudz uzmanības un mīlestības) un pie pirmajām nopietnajām diskomforta pazīmēm dotos pie veta iemidzināt. Tas ir labākais, ko mēs saviem mīluļiem varam dot - aiztaupīt ilgu un mokošu aiziešanu.
Protams, tas ir smags lēmums, bet, manuprāt, saprātīgākais. Jaunam sunim, ar izredzēm uz atveseļosanos - jā, tur var un vajag cīnīties, bet vecu suni dzīt cauri visai biedējošajai un sāpīgai medicīnai, lai iegūtu tikai mazliet papildus laiku... Manuprāt, nevajag.
User avatar
perro
Junior
Junior
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Sunīša diagnoze

Postby lauva » 21 Aug 2014, 23:31

piekriitu perro.
muusu suns aizgaaja 19 gadu vecumaa, vinjam saakaas smagas veseliibas probleemas paaris gadus atpakalj, aarsti teica,ka var jau opereet, bet nekaadu garantiju nedeva (lai gan,kaadu garantiju var dot vecam sunim?) un mees izleemaam,ka nekaadu operaaciju netaisiisim, ja saapees,atvieglosim dienu ar kaadu pretsaapju tableti,ja paliks smagi, neliksim sunim mociities un iemidzinaasim, kas arii tika izdariits ar ljoti smagu sirdi, bet apzinoties,ka mums nav tiesiibas likt sunim mociities,jo mums ir sevis zheel. tas arii ir tas,ko iesaku citiem saimniekiem. ja ikdienu var atvieglot - lieliski! muusu gadiijumaa sunim pretsaapju zaales 2 gadu laikaa tika iedotas varbuut 3 reizes un suns savas vecumdienas pavadiija kaa iists varonis, iepriecinot gjimeni katru dienu. bet ja ikdiena ir pretsaapju tablete un probleemas ar paarvietoshanos utml, tad taa ir sunja mociishana un sevis zheeloshana.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Veteran
Veteran
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Sunīša diagnoze

Postby Bafija » 22 Aug 2014, 10:15

Es neko nedarītu, ja suns jūtas labi.
Man pašai tikko pieredze bija citāda - kucītei (11 gadi) piena dziedzeru audzējs strauji attīstijās, burtiski 4 mēn. laikā. Nedarijām neko, jo sune jutās ļoti labi. Tā arī bija vetārstu pārliecība. Bet jūnijā suns nedēļas laikā sāka "sabrukt", audzējs atvērās. Ieteica iemidzināt, bet es izlēmu, ka vajag operēt. Narkozi izturēja ļoti labi (tā bija parsatā, jo operēja vietējā mazpilsētas klīnikā), pirmā nedēļa bija totāli smaga. Vēl situāciju pasliktināja zāles "Meta stop" viņa gandrīz aizgāja :( Un tad - hop!!! :rej: uzvedas kā mazs kucēns, dzīvespriecīga, labi ēd, utt.
Tomēr audzējs protams atkal ir atpakaļ - nepagāja ne 1,5 mēneši kaut arī piena dziedzeri ir izoperēti, dzemde izņemta, bumbuļi uz vēdera veidojas :(((
Vairāk viņu neoperēsim, jo saules mūžu tā pat neviens nedzīvo :( Ja audzējs neatnāktu vaļā, mēs noteikti viņu neaiztiktu un neoperētu.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Veteran
Veteran
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Sunīša diagnoze

Postby Ane » 22 Aug 2014, 14:11

Arī manas domas tieši tādas - nedrīkstam sava egoisma dēļ - lai suni paturētu dažus mēnešus ilgāk, nekā Daba devusi - sagādāt viņam neciešamas mocības. :asaras: Jā, smagi, bet tāda ir dzīve. Mūsu suņi ir pelnījuši aiziešanu bez mokām. :jaa:
Ane
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00


Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest