Cik daudz skriet sunim ir veselīgi?

Dog Health

Cik daudz skriet sunim ir veselīgi?

Postby chiba » 04 Nov 2014, 15:39

Man jautājums par suni un skriešanu. Diezgan regulāri trenējos skriešanā, līdzi ņemu savu divgadīgo VAS. Displāzijas pārbaudes veiktas, par to bēdu nav. Līdz šim garākā distance noskrieta- pusmaratons (21km), pēc kuras suns ir visai saguris. Cenšos ieplānot maršrutu tā, lai vismaz pusi distances suns varētu skriet brīvī, pats mazliet regulējot savu tempu, tā kā pati skrienu lēni. Protams, pa ceļam ieplānoju arī iespēju padzerties un šādus skrējienus neveicu vasaras karstumā.

Tagad plānoju savas distances pagarināt, konkrēti šobrīd līdz max 30km (kādreiz, iespējams, vairāk) un rodas jautājums, vai vairs būs veselīgi ņemt līdzi suni. Jo viņš jau neizrādīs sagurumu, skries, kamēr vien varēs, tik pēc tam mājās visu dienu gulēs un staigās stīvs :D Par 20km bēdu nebija, jo VASiem šāda distance ir AD testā. Bet par lielāku kilometrāžu sāku šaubīties, ka nepārmoku suni. Pie tam, kad viņš skrien brīvi, tad uz katriem maniem 10km, viņš paspēj noskriet vismaz 12-13 :D Tā kā uz maniem 30, viņš varētu salasīt vismaz 35.
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Cik daudz skriet sunim ir veselīgi?

Postby ash » 04 Nov 2014, 17:04

es arī par šo jautājumu mēdzu aizdomāties. it sevišķi vērtējot ilgtermiņā. es protams saprotu, ka viss atkarīgs no suņa fiziskās kondīcijas un arī ķermeņa uzbūves (vieglsvara vidēja izmēra sunim noteikti var likt lielāku slodzi kā masīvākam, lielākam sunim, jo slodze uz locītavām nav tik liela), bet kopumā, kā saprast, ka slodze vēlāk neradīs kādas veselības problēmas?
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Cik daudz skriet sunim ir veselīgi?

Postby Girts » 05 Nov 2014, 10:05

Man jau liekas, ka uz šo jautājumu atbilde nekad nebūs, jo šādi pētījumi nav veikti. Man ir identiska situācija ar VAS. Tikai es nespēju noskriet pusmaratonu. Bieži vien tādu distanci veicu ar velo un VAS ir blakus. Brauc tādā ātrumā kādā VAS grib skriet. Viņš parasti grib skriet vairāk nekā es uztraukuma dēļ vēlos viņam ļaut. Kur ir bīstamā robežas pēc kuras pārsniegšanas tiek traumētas kājas - nezinu. Bet gribētu arī uzzināt.
Girts
Baby
Baby
 
Posts: 72
Joined: 27 Feb 2011, 15:10
Location: Ventspils

Re: Cik daudz skriet sunim ir veselīgi?

Postby chiba » 05 Nov 2014, 13:14

Nu jā. Ar velo jābūt piesardzīgākam, ja suns skrien saitē, jo tad ir vienmērīgs temps un sunim ir jātur līdzi. Cik man ir skaidrots, tas ir nogurdinošāk sunim. Ja suns skrien savā vaļā, tad viņš maina tempu un tas ir vieglāk. Bet nu tik un tā paliek jautājums, cik ir veselīgi un cik jau paliek neveselīgi. Protams, atšķiras arī šķirnes. Piemēram, kamanu suņi tak veic lielas kilometrāžas, manuprāt.
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Cik daudz skriet sunim ir veselīgi?

Postby peecis » 06 Nov 2014, 11:48

chiba wrote:Nu jā. Ar velo jābūt piesardzīgākam, ja suns skrien saitē, jo tad ir vienmērīgs temps un sunim ir jātur līdzi. Cik man ir skaidrots, tas ir nogurdinošāk sunim. Ja suns skrien savā vaļā, tad viņš maina tempu un tas ir vieglāk. Bet nu tik un tā paliek jautājums, cik ir veselīgi un cik jau paliek neveselīgi. Protams, atšķiras arī šķirnes. Piemēram, kamanu suņi tak veic lielas kilometrāžas, manuprāt.

mans suns esot pavadā blakus velosipēdam skrien daudz lēnāk, tāpēc cenšos arī centrā iespēju robežās pavadu neizmantot. Lēni varu iet ar kājām :D

Nezinu cik tas ir pareizi, bet velopastaigas laikā tempu atļauju regulēt sunim. Pašā sākumā tie ir ~35-45 km/h (pirmajos 200m to ar velosipēdu nevaru panākt), pēcāk nokrītās. Suns pats ir sapratis, ka pa asfaltu skriet nav labi, tāpēc, ja nav blakus zaļā zona, ātrums ir mazāks un iet tikai riksī, bet pa zālāju lēkšos. Parasti pastaigas nav garākas par 20 km un to vidū ir pauze, tuvojoties majām, suns atkal palielina ātrumu.
Pagājušajā nedēļā nostaigājām sešas stundas naktī pa mežu, ar mirgojošām lampiņām aprīkotais suns visu laiku skraidīja apkārt un beigās nemaz neizskatījās noguris, tik nākamajā dienā bija mierīgāks.

Ņemot vērā, ka suns savu 27 kg vietā ir uzrijies līdz stabiliem un nemainīgiem 30, nedomāju, ka to pārslogoju.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Cik daudz skriet sunim ir veselīgi?

Postby Bafija » 06 Nov 2014, 11:59

Uz šo jautājumu par konkrētu suni atbildēs tikai un vienīgi slodzes testi, kas veikti laboratorijā pie suņu sporta ārsta.
Piemēram haskijveiīgie un to jaukteņi var noskriet slodzē velkot kamanas 40 -50 km distanci ar ātrumu ap 30 km/h. Tā viņiem ir norma. Citi to notiekti neizturētu. Dažiem pat sirds apstātos.
Tad vēl seko ārējie faktori - silts, auksts, iespēja dzert, dzesēties peldot, utt. Ko iepriekš ēdis, utt.
Mēs paši konkrēti strādājam ar savām sajūtām! Mēs jūtam un zinam katru savu suni - cik kurš var un nevar :)
Mūsu rekords izstāžu suņiem - 50 km distance ar vienu dzirdīšanu.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv


Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests