Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Dog Health

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Bafija » 12 May 2015, 08:59

manuprāt ir lietas, kuras nosaka arī iedzimtība. Jo man kā piemērs, ka Dogo nav galīgs sūds, kalpo lielākā braucamo sporta suņu komanda Latvijā (kuras īpašnieks starp citu ir vācietis ). Suņi ēd Dogo visu pastāvēšanas laiku - 6 gadus un tie ir veseli, spīd, dzemdē veselus kucēnus un uzvar nopietnās sacensībās 8-) Zinu krančus kuri no Dogo spīd un laistās :D
Mūsu pašu suņiem piemēram dārgā barība "sarkanais karalis" dod tādas alerģiskas reakcijas, ka maz neliekas :pagalvu:
Noteikti nevienu nereklamēju un neaizstāvu, bet nav pierādīta Dogo kā barības vaina konkrētajā slimībā. Ir tikai pieņēmumi.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Creme de la Creme » 12 May 2015, 10:09

Protams - es arī neieteiktu sasteigt ar secinājumiem! Iespējams ka daži no slimajiem suņiem tika baroti ar Dogo. Bet tik pat labi tā ir sakritība jo Dogo vienkārši ir ļoti populāra supermarketu barība.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Qued » 12 May 2015, 13:52

Jūs varat ieteikt kādu alternatīvu cenā līdzīgu barību lieliem suņiem? Gribu pašķaidīt/pamainīt Dogo, kamēr kļūst skaidrs, kas no šī trakuma iznāk.
Qued
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 11 May 2015, 14:49

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Qued » 12 May 2015, 13:54

Bafij, tie kamanu suņi ēd Proline vai klasisko?
Cik īsti nozīmīgi ir novietot ēdamtrauku augstāk, lai barībai nav "jākāpj" augšup?
Vai ir jēga atjaukt sauso barību ar ūdeni pie barošanas?
Qued
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 11 May 2015, 14:49

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby NARDICUM » 12 May 2015, 14:37

Ar trauku likšanu uz paaugstinājuma es gan neiesaku aizrauties!
Amerikā veiktie pētījumi (linku gan uz sitiena atrast nevaru) liecina, ka suņi,kas ēd no paaugstinājuma, apmēram 2-x biežāk uzpūšas. Sunim šāda ēšanas poza ir nedabīga. Dabā vilks, visbiežāk, ēd vispār guļus.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Qued » 12 May 2015, 14:55

Afigeķ. Kā izpaužas uzpūties suns? :)
Qued
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 11 May 2015, 14:49

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Zuzanna » 12 May 2015, 18:28

Cik zinu no savas vetārstes stāstītā, visiem ar šo slimību slimojošiem suņiem viņas praksē ir tikai viens vienojošais faktors - visi ēduši Dogo :(
Tikko mūžībā aizgāja draugu suns :asaras: arīdzan ēda Dogo, viņu ģimenē mīt arī citi suņi, kas tika baroti ar citu barību-tiem viss kārtībā...traki.
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Elbe » 12 May 2015, 21:06

Nu, mana pieredze par Dogo barību ir tāda, ka suns paliek badā, bet kaka kā zilonim un gaisu maitā kā gāzes ģenerators. Mums takšelis reizēm ēda šo barību no izstādē nopelnītā maisa, kad ikdienas barība nelaikā izbeidzās, un katru reizi viens un tas pats rezultāts: ārā nāk vairāk, nekā iet iekšā :pilnmeness: Tā kā nav brīnums, ka šitas fabricējums suņiem nosprosto iekšas un rada problēmas.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Qued » 12 May 2015, 21:21

A jūs par kuru Dogo runājat?
Es 6 gadus atpakaļ paņēmu lēto Dogo, tādā brūnā papīra maisā, tad suņi tika pie nereāla kašķa. Pametu. Pirms trim gadiem vetklīnikā ieteica Dogo Proline, to ēdam arvien un viss ok, vismaz līdz šim.
Qued
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 11 May 2015, 14:49

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Demix » 13 May 2015, 00:59

Bafija wrote:situācija ir visnotaļ kustlīga. Dogo savas cenas un pieejamības dēļ ir ieņēmis 50% no vietējā tirgus - pamatu veido tieši lauki.

Varbūt tieši tāpēc sacelta brēka par Dogo,jāizspiež no tirgus un tam nav nekāda sakara ar jauno slimību. IMHO
Mums diemžēl vai par laimi nav pieredze ar Dogo,kādu labu laiku atpakaļ bija sliktas atsauksmes,līdz ar ko mēs pat nepamēģinājām!
Mums arī ir ļoti svarīgi atrast piemērotu barību par pieņemamu cenu,bet nu mēs arī miksējam.
Un par dārgajām 100% piekrītu NARDICUM + vēl pārpircēji,pārpiegādātāji.Starp citu mana banda Acana un Orijen vispār izbrāķeja,knapi apēda pa maisam,pie kam sajauktu ar citu sauso.
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby NARDICUM » 13 May 2015, 06:54

Qued
Afigeķ. Kā izpaužas uzpūties suns?

Dod Dievs, lai Jūs to nekad tā arī neuzzinātu...

Izpaužas tieši tā, kā ir uzrakstīts- sunim strauji uzpūšas vēders.
Ja šāds stāvoklis ir novērots, NEKAVĒJOTIES ir jāgriežas pie veterinārārsta, jo laiks tiek skaitīts uz minūtēm! Nav jādomā, ka var būt kaut ko apēdis un gan jau pāries! nelolojiet ilūzijas- jūsu suns mirst!
Nav jābūt veterinārārstam, lai noteiktu šīs slimības diagnozi, tā ir acīmredzama!
Atvainojos par off. :sarkstosa:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby NARDICUM » 13 May 2015, 07:19

Bija mums Latvijā kādreiz tāda ļoti laba franču buldogu audzētava Turaidas Roze, tagad saimniece ir aizprecējusies uz Ukrainu un vairākus gadus LV nedzīvo. Suņi TR bija tiešām labi, bet ar vienu nopietnu problēmu- ļoti alerģiski. Bija brīdis, kad audzētāja nonāca finansiālās grūtībās un es viņai uzdāvināju 25 kg DOGO maisu, tie daži franči ar tādu ilgi varēja iztikt.Vārdu sakot, biju pārsteigta, kad Žanna ( TR īpašniece ir mana vārda māsa) man zvanīja un prasīja, kas tā par barību (toreiz DOGOvēl nebija tik populārs un es to ņēmu pa taisno no ražotāja fasētu parastos kombikorma maisos) un kur to var nopirkt, jo visi audzētavas suņi pārstājuši kasīties un sākuši apaugt ar skaistu, spīdīgu vilnu!
Pēc tam es, vadoties jau no Žannas pieredzes, ieteicu šo barību manai mammai, kurai bija ļoti alerģisks čau. Suns nodzīvoja uz DOGO līdz 14 gadu vecumam un par alerģiju varēja aizmirst. Bet tam čavim alerģija bija patiešām briesmīga!
Tā kā nevajaga jau galīgi noniecināt DOGO!
Vēl es krīzes laikā ievēroju tādu likumsakarību- suņi, kuri tika pārvesti no ļoti dārgā RK uz lētākiem brendiem (jā, daudzi uz DOGO, bet ne visi) saskārās ar dažādām veselības problēmām. Var jau būt, ka tieši otrādi- dārgos brendos tiek pievienota kāda viela, no kuras vairs nevar "nokāpt"? Jo problēmas bija tieši tiem, kuri pirms tam bija ēduši barības no "kosmisko" cenu gala. Tie, kas sēdēja uz DOGO un citiem lētākiem zīmoliem izskatījās labi un nekas viņiem nekaitēja! Un, tāpat, kā veļas pulvera reklāmā- ja rezultāts ir vienāds, kāpēc maksāt vairāk? Tāpēc es pieļauju, ka notiek DOGO barības izspiešana no tirgus.
Jā, un es, kā lauksaimnieks, par Tukuma Straumes kombikormiem arī nevaru pateikt nevienu sliktu vārdu!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Bafija » 13 May 2015, 08:33

Qued wrote:Bafij, tie kamanu suņi ēd Proline vai klasisko?
Cik īsti nozīmīgi ir novietot ēdamtrauku augstāk, lai barībai nav "jākāpj" augšup?
Vai ir jēga atjaukt sauso barību ar ūdeni pie barošanas?


kamannieki ēd 25 kg baltos maisos bez uzrakstiem - tātad vislētāko. Vienīgi viņi briedina barību toverī pirms barošanas un iejauc mazliet zivi, gaļu lai suņiem garšotu.

Nardicum jau pateica, ka ASV ir veikts pētijums, kurš pierādija, ka nav labi likt traku uz paaugstinājuma. Mums patreiz ir pāri demit suņiem - secinājums, suņi pašī citreiz labprāt izber barību un zemes un tad lasa graudus, daudzi ēd guļot. Sākumā man pat teic,a ka tiem ir slima sirds. Nekā - suņi izrādās tā arī medījumu kožļā - guļus. Statīvus esmu novākusi, arī to nepieciešamību izslēgusi no kucēniem vajadzīvo lietu saraksta jaunajiem saimniekiem.

mēs ziemā jaucāmar siltu ūdeni - mazliet briedinājām. Nekādas izmaiņas nenovēroju. Bija kuriem garšoja vairāk, bija kuriem tas traucēja u viņi laida ūdenī burbuļus, spēlējās, ja barība nebija pietiekoši uzbriedusi.

lai arī pamatā savus suņus baroju ar formulu svaiga gaļa/zivis, sausā vienlaga tiek dota -zobiem un lai zarnas iztīrās :kanepe:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby gunele » 13 May 2015, 09:49

Bafija wrote:manuprāt ir lietas, kuras nosaka arī iedzimtība.
[/i]

Ar iedzimtību manam suņam viss ir kārtībā. Viņa 8 gadus garajā mūžā problēmas ar vilnu bija tikai pēc Dogo ēšanas. Iespējams tikai sakritība, bet ne pirms , ne pēc tam nekādas kažoka vainas nav bijušas.
gunele
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Qued » 13 May 2015, 12:29

Še tev nu - tad man labāk ņemt atkal nost no paaugstinājuma?
Biju vetklīnikā visu rītu, tur teica, ka LVB relīze ir nekonkrēta un pārsteidzīga.
Tā gaļa - jēlu vai apvārītu? Un zivis? Vietējās, ar visām ķidām vai no veikala?
Qued
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 11 May 2015, 14:49

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby frukc » 13 May 2015, 12:36

kaimiņš savu dižciltīgo VAS bija barojis ar dažādām smalkām un dārgām barībām, bet sunim no tām bija ādas iekaisumi, kopš pārgājis, pēc vetārsta ieteikuma, uz Maximas sauso barību, sunim viss kārtībā. tad nu es arī savam AAS skaistulim to dodu, un viss ir lieliski, kā izskatās. nu paralēli pievienoju, kā nu kuru reizi - svaigu liellopu ragū/gaļu, svaigas zivis, vārītu un no kaulie atlobītu vistas gaļu + bulijonu, dažreiz olu, vai simboliski - smaržai, pielieku klāt ko no pašu galda.

sirds sastingst lasot, ka no specializētās pārtikas var būt letāls iznākums, jūtu līdzi tiem saimniekiem, kuri pazaudējuši savus mīluļus :(
User avatar
frukc
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 04 Mar 2013, 18:45

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Creme de la Creme » 13 May 2015, 14:09

Atkārtošos - nav jāskatās uz brendu bet barības satāvu!
Es piem. saviem takšiem esmu devusi RC takšiem domāto. Sākās problēmas ar ausīm. Bet paziņai Dānijā suņi burtiski palika pliki. Un par to cenu barībai pat nav pievienots glukozamīns :kanepe:
Baroju ar RC medium suņiem domāto - viss kārtībā. Spalva spīd un laistās, suņi labā formā. Un bonusam - tur vēl klāt glukozamīns :jautri:
Bet vienā reizē kucēniem uzmetās pumpas (barojot ar RC Starter). Tā kā man suņi nekad nav bijuši alerģiski, tad kategoriski atteicos no šīs barības markas.
Bet citi ēd un liela...
Esmu izmēģinājusi dažnedažādas barības. Tā lai pateiktu - šitā ir vislabākā, nevaru!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Cresty » 13 May 2015, 19:27

Par sastāvu jau daudz viedokļi pausti, un pilnīgi tiem varu priekrist - ne jau brends, bet sastāvs ir svarīgs.
Tomēr nedrīkst aizmirst par tādu lietu kā konkrēta suņa īpatnības.
Kas vienai kucei bija super, tas otrai galīgi nederēja, - bija jāmaina. Eksperimentējām ilgi un dikti (ar labām (pēc sastāva) un dārgām, ar lētām un normālām), līdz nonācām pie Josera. Suņiem garošoja, kaka maza, bez kaut kādas īpašas smakas (pirms tam no citām paikām mēdza pus sēta smirdēt) spalva un pašsajuta lieliska.
Suņi nomainījas, nomainījās arī paika - Josera vairs neder, vienīgais ko mans lielais ēd ir RC large breed. Super spalva (garspalvainais VAS), laba kaka utt. Sīkais ir atsevišķs stāsts uz šādu paikas tēmu neattiecas.
Tā kā ne tikai paikas saturs, bet arī konkrēta suņa individuālās īpatnības nosaka, "labas" vai "slikas" paikas etiķeti.
User avatar
Cresty
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 07 May 2015, 18:56

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Henriete » 14 May 2015, 09:55

Creme de la Creme wrote:Atkārtošos - nav jāskatās uz brendu bet barības satāvu!

Pilnīgi piekrītu! Un katram sunim tas ir tik ļoti individuāli. Vajag vienkārši izmēģināt, kas der tieši TAVAM sunim, nevis klausīties visu apkārt stāstīto.
Ja sunim rodas kādas problēmas , nu meklē citu risinājumu vienkārši un vis.. Tas nenozīmē, ka pēkšņi visiem būs problēmas.
Katram der kaut kas savs un tas ir jāatrod. Cik reižu nav dzirdēti gadījumi, kad vienas ģimenes viens suns ēd vienu paiku ,otrs - pavisam citu.
INDIVIDUĀLI.

Creme de la Creme wrote:Esmu izmēģinājusi dažnedažādas barības. Tā lai pateiktu - šitā ir vislabākā, nevaru!

Arī šim +. Un tagad esmu atradusi vienu, kura mums ir ļoti okej, kažokam , formai, un pēc sastāva lieliska manam sunim (Bozita). Esmu devusi RC, RC Goldeniem, Hills, Profine utt. Un Bozita patīk vislabāk.

Un kā jau teicu, no sausas paikas suns visu dzīvi nenodzīvos vesals un pilnvērtīgs. Balansam jādod arī sabalansēts svaigs uzturs, par ko ne reizi vien ir diskutēts.

Kas attiecas uz statīvu, cik cilvēki, tik viedokļi. Tā saucamā "dabīgā" poza, kas ir savvaļas suņiem, jau sen pieradinātajiem un dzīvesveida mainītajiem suņiem vairs nav primārā, manējie ēd no statīva un ja tas novietots vienā augstumā ar mugras līniju, nekādas problēmas nevar konstatēt, barības vadā tas tāpat nonāk un pārstrādājas kuņģī, neatkarīgi no bļodas augstuma. Jo no grīdas ēdot sunim jārij barība uz augšu, kur bieži esmu novērojusi aizrīšanos (pēc savas pieredzes). Tas arī katram ir individuāli. Kas no kucēna vecuma ēd no statīva, tāpat ēd arī vēlāk. Un otrādi.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Qued » 14 May 2015, 11:36

Ok, te nāk viens piliens par labu LVB akcijai. Mans suns ticis pie balsenes un barības vada paralīzes. Vets vērtē, ka galvenais risks tagad ir plaušu iekaisums plaušās nokļuvušas barības dēļ.
Qued
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 11 May 2015, 14:49

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron