Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Dog Health

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby magnola » 14 May 2015, 12:45

Mīļie, izrādās pirms 3 gadiem arī mūsu radu pulkā viens suns (parasts vilkveidīgais lauku krancis) ir aizgājis ar līdzīgiem simptomiem, viņš visu savu dzīvi ēda DOGO +cilvēku pārtiku no galda. Tā kā es arī nosliecos domāt slikti par šo barību. Labi ,ka nebaroju savējo ar tādu....brrr :soks:
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Qued » 14 May 2015, 12:51

Manējie 3 gadus sēž uz Dogo Proline.
Qued
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 11 May 2015, 14:49

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby magnola » 14 May 2015, 14:08

Qued wrote:Manējie 3 gadus sēž uz Dogo Proline.

Tas konkrētais sunītīs aizdāja 7g vecumā :(
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Qued » 19 May 2015, 07:57

Reku šodien Latvijas radio būs raidījums par tēmu:http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/zinamais-nezinamaja/dilatacija-bistama-slimiba-suniem.a52198/
Qued
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 11 May 2015, 14:49

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby peecis » 20 Jan 2016, 11:55

NRA atkal pacēluši DOGO tēmu - rakstu nelasīju, bet DOGO nepirkšu dēļ viņu attieksmes. Pēc vetārsta stāstītā, viņiem pašiem ir 0 intereses atrisināt problēmu un sānāksmē no viņu pārstāvja skanējuši tikai un vienīgi draudi. Dogo nekad neesmu pircis (esmu tikai vienu saņemtu konservu iepakojumu izbarojis), bet pēc viņu draudiem vetārstiem nemaz neizskatīšu tādu variantu.

Jā, pārtiku parasti pērku no vetārsta :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby lauva » 21 Jan 2016, 15:17

es īsti nesaprotu,ko viņi grib,lai Straume dara? Vetiem ir pieejami barības paraugi, ir pieejama visa informācija,etc. Ko viņiem tur iet un plēsties un sākt/turpināt visu šito kašķi.
Es peecis interviju neatradu,kur Straumes pārstāvis "palaidis muti". Manam sunim DOGO nederēja, spalva spīdēja,ka pat tumsā lopiņu ieraudzīsi, bet nekur citur labumā tā barība negāja.
Un ir tak tik daudz suņu,kas DOGO gadiem ēd un viss ok.
Un ir tak mirušie suņi, kuri uz DOGO pat paskatījušies nav...
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby ievish » 22 Jan 2016, 08:48

lauva wrote:Un ir tak tik daudz suņu,kas DOGO gadiem ēd un viss ok.
Un ir tak mirušie suņi, kuri uz DOGO pat paskatījušies nav...


lauva, runa ir tikai par pašu lētāko DOGO veidu un arī ne jau pirms 5 gadiem, bet pēdējos dažus gadus, ja suns šo pārtiku ir lietojis ilgāku laiku. Cik ir dzirdēts "vien tante teica" līmenī, pret Straumi tika vākta lieta, vai ir aizgājis jau līdz tiesai, nepateikšu.
Protams, ka tā slimība nav ekskluzīvi tikai no DOGO, bet, ja saistība ar lētā DOGO lietošanu un slimību paliek uzkrītoša, tad ir pamata padomāt par šo faktu.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby peecis » 22 Jan 2016, 13:07

Sāku rakstīt atbildi, sakautrējos par tekstu ar atsaucēm uz vienu tanti un izdzēsu uzrakstīto, bet izrādās šodien nra.lv ir jauns raksts:
http://nra.lv/latvija/161124-sunu-naves ... editet.htm

raksta beigās bija arī saslimušo suņu saimnieku aptaujas rezultāti:
Ēdināšana
Baro tikai ar zīmola A komerciālo barību 85%
Baro ar zīmola A komerciālo barību un citu barību 10%
Nezina nosaukumu barībai, ar kuru baro suni 5%

Tāpēc vismaz sākumā suņu, "kuri uz DOGO pat paskatījušies nav", visticamāk nemaz nebija.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby ievish » 26 Jan 2016, 15:23

http://suni.lv/viewtopic.php?f=8&t=5715&start=40

Īpaši interesanti man šķiet šie fakti:

Latvijā klīniski apstiprināti jau 140 barības vada dilatācijas gadījumi pusotra gada laikā. Tas ir ļoti daudz. Aprakstā par pētījuma gaitu un rezultātiem vadošā pētniece Ilze Matīse, piemēram, min, ka Pensilvānijas štata universitātes klīnikā 10 gadu laikā savākti un apkopti dati par 136 ME gadījumiem. Tā ir references klīnika – tas nozīmē, ka specializējas darbā ar šādiem sarežģītiem gadījumiem. Salīdzinājumam – pirms 2014. gada Latvijā divās references klīnikās reģistrēti tikai viens līdz divi ME gadījumi gadā.
....
Un šis:

Jāatgādina, ka tieši viena zīmola barība ir visbiežāk konstatētais kopīgais faktors ME skartajiem suņiem gan iepriekšējā, gan tagadējā pētījumā. To ēduši 94% saslimušo. Līdzšinējās bakterioloģiskajās un ķīmiskajās pārbaudēs būtiskas novirzes no normas nav atrastas ne dzīvnieku asinīs, ne barībā. «Šie rezultāti tomēr neļauj secināt par barības pilnīgu drošumu, jo vēl pētījumu plānā ir palikuši izmeklējumi uz organofosfātiem un atsevišķu mikroelementu, piedevu un vitamīnu līmeni zīmola A barībā,» teikts pētījuma atskaitē.
....
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Cresty » 30 Jan 2016, 12:13

Biju klāt tajā sēdē. Beigās jau gribējās mukt prom – agresija, pārmetumi, mantkārība līda pa visām vīlēm.
Kopumā, jā, LOSP pauda pārliecību, ka šo pētījumu vajadzētu izbeigt. Viņiem ir liela „škrobe” uz mājdzīvnieku veterinārārstiem kopumā – skolo Jelgava par valsts naudu, bet pēc diploma iegūšanas laukos kā nav, tā nav zinošu lauksaimniecības dzīvnieku vetu, jo suņi un kaķi ir daudz ienesīgāki. Šo problēmu viņi ik pa brīdim nelaimīgi pakustina, bet tur neko nevar darīt.
Par pašu pētījumu. Pārtikas paraugi ir ņemt 15 reizes, kopumā ir veiktas 40 pārbaudes un NEVIENĀ no tām nav NEKAS kaitīgs paikā atrasts. Pētīts gan BIOR, gan PVD laboratorijās. Pati Veterinārārstu biedrības vadītāja varēja mazliet labāk sagatavoties, jo uz Dūklava jautājumu: „Cik suņi LV ir saslimuši”, viņa nespēja vai arī negribēja atbildēt. Vienīgais ko viņa minēja, ka norma skaitoties 1% slimo suņu no visas suņu populācijas valstī. Domājams, ka mēs īstenībā esam zem šī 1%.
Tukuma Straumes (TS) vadītājs, protams, bija nikns un neapmierināts, bet vetu vadītāja neiebilda, kad viņš pārmeta, ka viņi klāt pielaisti TIKAI pie 4 slimajiem/mirušajiem suņiem. Turklāt nevienam no tiem šī slimība tomēr neesot bijusi – vienam kastanis rīklē esot bijis un kas tur vēl pārējiem (es neatceros, jo tas man nav svarīgi). Vetu vadītāja to visu dzirdēja un neiebilda, kas liek domāt, ka TS vadītāja apgalvojumi/pārmetumi ir atbilstoši. Loģiski, ka viņi (TS) jūtas tā, ka viņus noliek.
Šobrīd tiek gaidītas vēl tikai 2 analīzes no Vācijas un tad varēs apkopot visu. Kad tas būs gatavs, Vetu vadītāja neminēja.
Mīluļu saimnieku mierināšanai (man pašai arī tas patika) – ministrs strikti pārtrauca LOSP vadītāja pretenzijas, ka tiek veltīts laiks un nauda mājdzīvniekiem, sakot, ka neba LOSP ZM diktēs ko pētīt, ko nē.
Savukārt vēl viena problēma esot tā, ka vetārstiem kopš nav psrs, nav pienākums ziņot par neinfekciju slimībām, tādējādi patieso jebkuru neinfekciju slimību apjomu LV mēs nezinām un nezināsim, kamēr nemainīs likumdošanu.
User avatar
Cresty
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 07 May 2015, 18:56

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Creme de la Creme » 03 Mar 2016, 15:42

Pers. zinu faktu kad no šīs pašas kaites nomira suns, kas bija ēdis vienu no populārākajām (un dārgākajām) sausajām barībām. Tā kā neviens vets nevar par 100% pateikt ka tā ir barības vaina, tad zīmolu nesaukšu.
Ja tā pavisam nopietni padomā kas tajās barībās tiek likts iekšā...pat visdārgākajā...tad tā vien gribās saņemties un iegādāties savu mini fermu :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby lauva » 03 Mar 2016, 18:08

*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby brex » 16 Apr 2016, 17:47

vai kads var kaut aptuveni minet, par kadu summu gada/menesi TS pardod to DOGO? es nevaru iedomaties, kas ir tas cipars LATVIJA letaja gala, par kuru butu sadi japlesas
un kaut kas jau notiek, jautajums - kas un kapec?
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Alpina » 16 Apr 2016, 19:35

Cipars noteikti nav mazs, jo lai kāds sū** tas dogo būtu, pieprasījums pēc viņa bija liels. Ar visu to, ka nemaz tik lēts, salīdzinot ar citu ražotāju lēto galu, dogo nav.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Nora » 22 Apr 2016, 12:51

brex wrote:vai kads var kaut aptuveni minet, par kadu summu gada/menesi TS pardod to DOGO? es nevaru iedomaties, kas ir tas cipars LATVIJA letaja gala, par kuru butu sadi japlesas
un kaut kas jau notiek, jautajums - kas un kapec?

Dogo viens pats varbūt arī ne, bet ja runa par graudiem, kas ir gan Dogo, gan lopbarībā, tad gan un pilnīgi noteikti.
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Demix » 24 Apr 2016, 13:33

Es te vienu brīdi atpakaļ taisīju raidījumu par šo problēmu,bijām Straumē,tur vis tiek ražots pēc jaunākajām tehnoloģijām,apklaušinājām veterinārārstus,vairākus audzētājus,kas baro ar DOGO,kam nav bijušas problēmas un mans secinājums,ka nepieciešama izpēte,lai varētu vainot kādu,jāzina cēlonis,kas pašreiz ir izpētes sākuma stadijā,trūkst līdzekļu,es ieteicu Ziedot.lv lūgt savākt šo naudu- nedaudz vairāk 31 tūkst.eiro
Tā kā tie,kas vaino DOGO varētu vairāk ieziedot,lai tiktu pie skaidrības,jo kas zin vrb tā ir tikai cīņa par tirgu....
http://www.ziedot.lv/glabsim-latvijas-sunus-2416
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Nora » 26 Apr 2016, 11:24

Demix, saistība ar barību ir pierādīta, ir jāmeklē slimības izraisītājs, un to veti arī gatavi darīt, pat neskatoties uz valsts institūciju liktiem sprunguļiem (un mietiem). Tas, ka TS viss tiek ražots "pēc jaunākajām tehnoloģijām" acīmredzot nav novērsis faktu, ka ar kādu no izejvielām (piemēram, graudiem) barībā nonācis kāds neirotoksīns, kas izraisa nervu bojājumus.
Kāda cīņa par tirgu, ja jau ir zināmi gadījumi LT un EE, kur ar Dogo baroti suņi saslimuši ar tieši to pašu. Ļaunais āāāārzemju ražotājs nopirka visus Latvijas vetus un tagad sāk uzpirkšanu arī kaimiņos? Pret TS, kuram suņu sausā barība ir tāds nieks, salīdzinot ar produktīvo dzīvnieku barības apjomiem?

(jā, es jau noziedoju).
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby NARDICUM » 27 Apr 2016, 06:44

Tas, ka TS viss tiek ražots pēc super-puper tehnoloģijām, nenozīmē, ka kaut kāds toksīns nevar būt kādā no izejvielām. Un šīs pašas izejvielas tiek izmantotas gan produktīvo dzīvnieku barībā, gan, droši vien, arī cilvēku uztura ražošanā. Ne jau dēļ suņu barības kaut kas tiek slēpts!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Creme de la Creme » 28 Apr 2016, 13:41

Es domāju ka vaina nav tehnoloģijā, bet gan izejvielās. Pieņemsim: graudaugi, kas nav derīgi cilvēku pārtikai un būtu utilizējami, tiek ''pa kapeikām'' uzpirkti un izmantoti lopbarībai/suņu barībai. Vai tad kāds teiks ka tā ir? Loģiski ka nē. Iespējams ka vienā partijā tiek izmantoti labi (kvalitatīvi, mikotoksīnus nesaturoši) graudi, bet citā partijā - figviņzin kas. Es neesmu tik zinoša lai iedziļinātos šajās lietās, bet piekrītu ka izpēte ir jāveic! Un tas būtu jādara pašiem ražotājiem. Vienaldzība patiešām izbrīna...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas slimības uzliesmoju

Postby Demix » 29 Apr 2016, 16:01

Modernās tehnoloģijas ietver sevī arī laboratorijas un citus izmeklējumus un pārbaudes, ne tikai konveijeri no kura birst barības " spiriņas" :)
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests