Apsārtušas lūpas un nieze

Dog Health

Apsārtušas lūpas un nieze

Postby Lazducis » 23 Oct 2015, 13:38

Sveicināti!
Varbūt kāds var padalīties pieredzē...
Stāsts ir mazliet garš, bet īsumā.
Pamanīju, ka sunim ir diezgan apsārtušas lūpas un mēdz tās pakasīt, zelēt savas ķepas (tā it kā niezētu), vairākās vietās tādi kā apsārtumi (padusēs, zem astes pie anālās atveres, ķepās starp spilventiņiem un austiņās) un sācies spalvkritis. Domāju no barības, nomainījām, nekas neuzlabojās.
Aizgājām pie veta, kas ieteica doties pie dermatologa - nākamajā dienā pieteicu vizīti. Dermatoloģe apskatīja, paņēma niezošo vietu paraugus, izmeklēja. Viņas secinājums, infekcija - malasēzija, bet pamatā ir kāda alerģijas izpausme, kas ir ļāvusi saķert infekciju, ērcītes vai kas līdzīgs - nav. Nozīmēja diētu TROVET sausā barība ar rīsiem un trusi, kā arī niezošo vietu tīrīšanu ar speciālām salvetēm, mazgāšanu un ausu tīrīšanu divu nedēļu garumā. Ja labāk nepaliek, tad esot zāļu kurs 3 nedēļu garumā. No tīrīšanas un mazgāšanas mazliet labāk palika, austiņu savedām kārtībā. Nolēmām iziet zāļu kursu 3 nedēļas, divas reizes nedēļa dot pa vienai kapsulai (Intranols). Laikam ejot labāk palika, apsātrumi uz ķermeņa it kā nogāja, spalvas krišana krietni mazinājās, bet apsārtums uz lūpām nav mazinājies. Tagad ik pa laikam parādās apsārtumi uz ķermeņa. Nieze nav liela, līdz asinīm un krevelēm nekasa, beit pāris reizes dienā pakasa niezošās vietas.

Vienmēr ir variants veikt dārgās analīzes, bet šobrīd neredzu tam jēgu, ja netiek galā ar šo draņķi. Un kā ārste teica, ļoti iespējams, ka pašos pamatos arī alerģija vairs nav, vai arī ir minimāla un tā netraucē, bet šis draņķis ir ņēmis virsroku.

Atsāku mazgāšanu un tīrīšanu, bet mani sāk uztraukt lūpas, jo tā ir vieta, ar kuru labāk nepaliek.
Te būs foto.
Image Image Image

Lūgums padalīties, ja kādam ir bijusi līdzīga pieredze!?

P.S. Līdz šim alerģiskas izpausmes nav bijušas, bet saprotu ka tā var parādīties vēlāk no k-kā, sazin kā.
Agnese,Eduards & Margo
Image
Margo bilžu lapa - http://al-dizains.wix.com/beagle-margo
User avatar
Lazducis
Baby
Baby
 
Posts: 40
Images: 0
Joined: 22 Jan 2014, 16:14
Location: Rīga, Dārzciems

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Apsārtušas lūpas un nieze

Postby Bafija » 26 Oct 2015, 11:26

Mums bija līdzīgi, bet analīzes neko dižu neatklāja, barības maiņa arī nē! Sapilinājām divas reizies Advocate, jo tas šķiet nogalina visu :jaa: un uzlabojām imunitāti (ir daudz piedevu). Jau vairākus mēnešus viss ir super!
p.s. noteikti iesaku pakonsultēties pie vairākime NEatkarīgiem ārstiem! Jo mūsu gadīijumā bija 3 ārsti - 3 diagnozes un kaudze ar zālēm (lasi naudu).
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Veteran
Veteran
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Apsārtušas lūpas un nieze

Postby Ane » 01 Nov 2015, 11:17

Domāju, ka tās ir rauga sēnītes, kuras var apkarot ar medikamentiem no cilvēku aptiekas - klotrimazola, lamesila, terbesila, mikoseptīna ziedes, nātrija tetraborāts, nizorala šampūns uc.
Mājas apstākļos var pamēģināt "paskābināt" apsārtušo vietu ar atšķaidītu galda etiķi, knapi skābu pēc garšas; vai otrādi - apstrādāt ar stipru dzeramās sodas šķīdumu, pēc tam nosusināt, jo mitrums veicina sēnīšu attīstību. :jaa:
Te jau teikts, ka jāstiprina imunitāte - laba barība, pastaigas, saule, nestresot. Vēl jāpapēta, vai nav kāda cita, apslēpta kaite. Veseļojaties! :rej:
Ane
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00


Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron