Labradora kucēns klibo

Dog Health

Labradora kucēns klibo

Postby Beta » 21 Apr 2010, 10:28

Sveicināti! Mums ir bēdu stāsts ar 5,5 mēnešu jaunu labradora puiku. Prieki par kucēnu bija īsi – 4.5 mēnešos pēc aktīvas palēkāšanas sāka izteikti klibot ar labo priekškāju. Protams uzreiz devāmies pie ķirurga, uztaisīja rentgenu un secināja, ka kājiņa ir sasista, bet galvenais iemesls ir locītavas deformēšanās. Tagad jau mēnesi lietojam zāles, slodze ir aizliegta, tāpēc pastaigas ir minimālas, bet īpašu uzlabošanos neredz :( . Ejot atkārtoti vizītē pie vetārsta mums tika pateikts, ka locītava turpinās deformēties, bet sāpes ar laiku pāriešot. Tas gan mums ir vājš mierinājums, jo kucēns tika iegādāts pie LKF audzētāja, ticot, ka iegādājamies veselu kucēnu.
Padalieties lūdzu pieredzē, ja bijusi līdzīga situācija – kā ārstējāties un kādi rezultāti. Zinu, ka vecajā Dogs forumā bija šādas situācijas aprakstītas, bet diemžēl tas vairs nav pieejams. Tik ļoti gribas uzzināt pozitīvu pieredzi.
Beta
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 21 Apr 2010, 10:22

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Labradora kucēns klibo

Postby Shinshilla » 21 Apr 2010, 11:46

Veseli vecaaki vairaakaas paaudzees diemzheel negarantee veselus kuceenus. Man ir lkf labradors, kura abiem vecaakiem ir A/A, bet sunei D/E. Zinaamaa meeraa taa taada laimes speele peerkot riska kategorijas shkjirnes.
Pamataa taa elkonju displaazija saistiita ar to, ka visi lociitavas kaulinji neaug vienaadi un liidz ar to kaadas lielaakas aktivitaates laikaa var atluuzt kaadi mazi skrimshlju vai kaulu gabalinji un tie berzhas pa lociitavu izraisot saapes, neatgriezeniski izberzhot skrimsli, veelaak rodas arii izaugumi uz kauliem utt. Ja tas klibums stiprs un nepaariet, tad droshvien labaakaa opcija ir opereet, bet nu tas jaaizveertee aarstam. Operaacijas laikaa kjirurgs iztiira lociitavu. Mums kaut kaadu iemeslu deelj shaada situaacija bij ar potiiti arii shaadaa pat vecumaa. Tikai diemzheel aarsti Latvijaa laikus nenoteica iisto kliboshanas iemeslu un operaacija sanaaca noveelota. Izopereejaam 9meeneshos. Peec operaacijas kliboshana praktiski paargaaja. Es pat nonjeemu sunim peec operaacijas pretsaapju zaales, jo leca kaa traka. Peec lielaakaam aktivitaateem vakaraa klibo, bet taa kopumaa, ja saliidzina suni pirms un peec operaacijas, tad vareetu teikt ka suns ir samainiits :D Tagad sunei jau driiz 5g. Mees opereejaam Tallinaa. Tur ljoti labs kjirurgs (mums vinju ieteica kaa labaako), kas specializeejas tieshi lociitavaas. Cenas arii bij zemaakas nekaa sheit. Iesaku aizbraukt kaut vai uz konsultaaciju. Bet nu taa globaali probleema diemzheel nekur nepazudiis pavisam un agri vai veelu liks par sevi maniit. Lai veicas!
aarsta kontakti Garri Tralman
Billy Loomakliinik OU
Ehitajate tee 103a Tallinn
T. +372 657 0310
Shinshilla
Baby
Baby
 
Posts: 50
Joined: 22 Feb 2010, 10:49

Re: Labradora kucēns klibo

Postby Greylove » 21 Apr 2010, 12:30

Pirmkārt jau, nezaudējiet optimismu. Otrkārt, cik sapratu no rakstītā, jūs esat bijuši pie viena ārsta tikai. Es pieņemu, ka pie kāda no Rīgas labākajiem ārstiem. Bet... aizejiet pie vēl kāda cita uz konsultāciju. Ir dzirdēti daudzi gadījumi, kad lielisks un brīnišķīgs ārsts uzstāda nepareizu diagnozi pie locītavu problēmām (tā vienkārši gadās, neviens nav nekļūdīgs) un piemēro nepareizu ārstēšanu, un līdz ar to, uzlabojumu nav. Dr. Drapče un Dr. Avdoško mums laikam skaitās tie labākie Rīgā.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Labradora kucēns klibo

Postby maksis » 21 Apr 2010, 15:34

Beta
Pastāstīšu savu un Juhana story. Mans suns ~5mēn vecumā sāka ĻOTI klibot ar kreiso priekškāju. ĻOTI! Tā ka bezmaz vai nevarēja paiet. Tas notika pagājušā gada janvārī - toreiz bija briesmīga atkala, viss vienā ledū un bija skaidrs, ka kucēns ir kritis un guvis traumu. Bet tā kā klibošana nepārgāja, mēs devāmies pie ārsta. Kā jau te tika minēts - it kā pie viena no labākajiem Latvijā. Uzvārdu publiski tomēr atļaušos neminēt (netaisos tērēt savus nervus kādam vajadzības gadījumā kaut ko pierādot), saukšu viņu par dr.X. Ārsts apskatīja suni un izlēma taisīt rtg locītavām. Tā kā bija vienalga nepieciešama narkoze (tā man teica), tad palūdzu pie viena nofotografēt arī visas pārējās. Dr.X man pēc rtg pateica, ka sunim ir ļoti slikts locītavu stāvoklis, ka ir artrīts, ka nevaram cerēt uz normālām locītavām, sunim pieaugot, ka būs ļoti slikti displāzijas rādītāji. Klibošanas novēršanai tika izrakstīti vairāki spēcīgi un dārgi medikamenti + noteikts "miera režīms" + pateikts, ka viss šis ir jādara līdz kamēr suns izaugs, t.i. ~ līdz gada, pusotra vecumam. Principā, tika dota viela pārdomām, vai ir vērts vispār mocīt kucēnu, kuram vienalga nav perspektīvas normālai suņa dzīvei.
Bet es esmu riebīga, mēdzu šaubīties par ārstu sacīto. Pēc pāris dienām es aizvedu savu suni pie dr.Pihkvas Tallinā. Uzmetis sunim vienu skatienu, dr.Pihkva pateica, ka vaina ir plecā un jātaisa rtg plecam (LV neviens plecam nepievērsa uzmanību). Rtg mierīgi uztaisīja bez narkozes. Juhans bija plecā atsitis skrimšļa gabaliņu, kas tagad tur brīvi kustējās un plēsa locītavu pie katras kustības. Vēl pēc nedēļas dr.Pihkva veica operāciju, izņemot atlūzušo skrimšļa gabaliņu. Pēc tam sunim bija pāris mēnešus miera režīms. Par rtg uzņēmumiem, kas man bija LV veikti, dr.Pihkva pateica, ka viņš tur neko dramatisku neredzot un lai es nesatraucoties.
Kopš operācijas nu jau pagājis vairāk nekā gads, mans suns visu šo laiku skrien, lec, spēlējas un neizjūt nekādu diskomfortu. Bet tā kā tomēr man bija palikusi šaubu ēna par Juhana locītavu stāvokli, es pirms dažām nedēļām aizvedu savu suni uz Tartu klīniku pārbaudīt sirdi un uztaisīt locītavu rtg. Locītavu stāvoklis atbilst burtiņam "B"... Nu ko - sveicieni un visa laba vēlējumi tam LV spīdeklim, kas manu suni praktiski norakstīja 5 mēnešu vecumā + gribēja, lai es vairāk kā pusgadu suni baroju ar ļoti stiprām zālēm.
Ar visu šo - es piederu pie tiem, kas uzskata, ka VAR kļūdīties pat visspožākie prāti, bet... Pēc laiciņa es uzzināju, ka pie šī paša ārsta IDENTISKS gadījums ir bijis vieniem maniem paziņām. Precīzi. Tikai viņi nebija braukuši uz Tallinu, bet pēc tam konsultējušies pie cita ārsta tepat LV. Pēc šī gadījuma konkrētais dr.X manās acīs ir norakstīts.
Aizvediet savu kucēnu pie cita ārsta. Es personīgi varu ieteikt dr.Pihkvu, Tepat tika minēti vēl arī citi labi speciālisti gan EST, gan LV.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Labradora kucēns klibo

Postby Shinshilla » 21 Apr 2010, 19:26

Maksis
Jums tas B bij taads neoficiaalais ? Oficiaalos laikam vareeja tasiit tikai LV, vaacijaa un somijaa? Vispaar man atshkjiiraas Igaunjos teiktais sunja guuzhu veerteejums un LV oficiaalais.
Shinshilla
Baby
Baby
 
Posts: 50
Joined: 22 Feb 2010, 10:49

Re: Labradora kucēns klibo

Postby FANE » 21 Apr 2010, 19:43

[quote="Shinshilla"]
Oficiaalos laikam vareeja tasiit tikai LV, vaacijaa un somijaa?

Tā vis nav, var taisit arī Lietuvā un Igaunijā, vajag tikai norīkojumu no LKFa.
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Labradora kucēns klibo

Postby maksis » 21 Apr 2010, 19:52

Shinshilla wrote:Jums tas B bij taads neoficiaalais ?

Jā, man nevajag nekādus oficiālus slēdzienus un norīkojumus tā vienkāršā iemesla dēļ, ka Jusis ir dīvānspilvens. Es braucu uz pārbaudi tikai, lai iegūtu info priekš sevis.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Labradora kucēns klibo

Postby Beta » 21 Apr 2010, 20:15

Liels paldies par konkrētu ārstu ieteikumiem, mēģināsim zvanīt un pieteikties uz konsultāciju.
Tad vēl problēma - kā noturēt suni miera režīmā, viņš taču ir kucēns, dabiski pārpilns enerģijas. Pirms parādījās problēma, viņam tik ļoti patika dauzīties un draudzēties ar citiem suņiem, tagad tikai izejam nelielās pastaigās, izvairamies no citiem četrkājaiņiem, jo šīs tikšanās jau nekad nav mierīgas. Tā kā nav noguris pa āru, tad uznāk riktīgie trakumi pa māju, ka knapi var noķert un tas jau atkal slikti kājai. Bijām plānojuši sākt apmeklēt suņu skolu, jo raujās pie saites tā, ka knapi var noturēt, bet tagad nevar saprast ko darīt :jaut: , lai netraumētu kāju vēl vairāk. Tā nu es te mazliet padalos ar savām raizēm, jo trūkst informācijas un padoma.....
Beta
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 21 Apr 2010, 10:22

Re: Labradora kucēns klibo

Postby sansanich » 22 Apr 2010, 08:16

Beta wrote:Liels paldies par konkrētu ārstu ieteikumiem, mēģināsim zvanīt un pieteikties uz konsultāciju.
Tad vēl problēma - kā noturēt suni miera režīmā, viņš taču ir kucēns, dabiski pārpilns enerģijas. Pirms parādījās problēma, viņam tik ļoti patika dauzīties un draudzēties ar citiem suņiem, tagad tikai izejam nelielās pastaigās, izvairamies no citiem četrkājaiņiem, jo šīs tikšanās jau nekad nav mierīgas. Tā kā nav noguris pa āru, tad uznāk riktīgie trakumi pa māju, ka knapi var noķert un tas jau atkal slikti kājai. Bijām plānojuši sākt apmeklēt suņu skolu, jo raujās pie saites tā, ka knapi var noturēt, bet tagad nevar saprast ko darīt :jaut: , lai netraumētu kāju vēl vairāk. Tā nu es te mazliet padalos ar savām raizēm, jo trūkst informācijas un padoma.....

Maksim Juhans dziivoja buurii. Citu risinaajumu neredzu. :chura:
http://www.zennenhund.lv
FCI kennel BALTIC SAGA

Aitu un ganu suņi
User avatar
sansanich
Junior
Junior
 
Posts: 873
Joined: 15 Jan 2010, 15:49

Re: Labradora kucēns klibo

Postby maksis » 22 Apr 2010, 08:22

Būrī - tas bija pēc operācijas, kad viņš vispār drīkstēja tikai iziet ārā pačurāt pie īsas pavadiņas un atpakaļ gulēt, gulēt, gulēt...
Beta gadījumā es izlemtu kā rīkoties pēc konsultācijas ar vēl kādu ārstu/ārstiem.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Labradora kucēns klibo

Postby silverequs » 22 Apr 2010, 09:29

Es ieteiktu iegādāties iemauktiņus vai ar to pašu kakla siksnu suni staidzināt tikai un vienīgi īsa pavadā, respektīvi, tur, kur grib doties suns, ejat jūs līdzi, labītim noteikti nav tik stiprs kakls kā bulkam, tad labāk ar iemauktiņiem pastaigas laikā es savu suņa svaru sadalīju uz savu roku un uz viņa pakaļkājām, priekšējās kājas nenoslogojot gandrīz nemaz, nedrīkst ļaut iet lejā un augšā pa kāpnēm, ir jānēsā, nu sanāk tāds apburtais loks, manā gadījumā sunim bija izredzes uz izveseļošanos, bet es pat nezinu, nu tagad jebkurā gadījumā nedrīkst to kāju noslogot nemaz. Mājās mums kategoriski tika aizliegts skriet, tāpēc suns staigāja ar siksnu, nedrīkst kāpt gultās ļaut nu tā kaut kā, tas ir grūti, bet ne neiespējami.
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Labradora kucēns klibo

Postby Beta » 23 Apr 2010, 07:40

Liels paldies par atbildēm :) !
Maija sākumā brauksim vizītē pie ieteiktā ķirurga Tallinā.
Ja nu kas - cik lielu un kādas firmas būri varat ieteikt labradoram?
Jaukas brīvdienas visiem :chura: :) !
Beta
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 21 Apr 2010, 10:22

Re: Labradora kucēns klibo

Postby maksis » 23 Apr 2010, 08:33

Beta
Par būra izmēriem jūs noteikti labradoristi informēs. No manas puses veiksmes vēlējumi. Un uzrakstiet, lūdzu, pēc tam arī te kā jums gāja.
P.S. Es ceru, ka savu audzētāju jūs esat informējuši par kucēna problēmām. Būtu dikti nesmuki, ja ne. ;)
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Labradora kucēns klibo

Postby Beta » 25 Apr 2010, 16:16

Paldies par veiksmes vēlējumiem - cerēsim uz to labāko :pastaiga: .
Došu ziņu pēc daktera apmeklējuma. Ja nu vēl kādam līdzīga pieredze - priecāšos to uzzināt.
Beta
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 21 Apr 2010, 10:22


Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests