displāzija

Dog Health

Re: displāzija

Postby Princese Zeltīte » 18 May 2017, 12:27

Sauleszaķi, Jūsu rīcībā esošā informācija ir maldinoša. Kā jau iepriekš minēju, "Lehmburg" audzētavas pārstāve bija pirmā, kuru informēju par mana suņa diagnozi tajā pašā dienā, kad to uzzināju 12.05.2017. Ētisku apsvērumu dēļ privāto saraksti nepubliskošu. Kā atbildes risinājums tika piedāvāts "dot kucēnu vietā", no kura atteicos. Turpmāk nekādi komentāri, ieteikumi par radušās situācijas risinājumu, no viņu puses nav saņemti :(.
Acīmredzot audzētavā "galva" nezin ko dara "kājas" (vai otrādi), ja reiz informācija nav nonākusi līdz juridiskajam īpašniekam.
Princese Zeltīte
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 15 May 2017, 11:24

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: displāzija

Postby lauva » 18 May 2017, 12:29

Sauleszakis - kas tur ko apmelot? Suns ir bijis pie veta, ar LKF norīkojumu, sunim, jaunam sunim, ir diezgan briesmīgi rezultāti.
Es nesaprotu,kā var darba sunim tādus rezultātus piesiet skriešanai, lekšanai, laukā dzīvošanai? Ja tie ir iemesli - tad tas tikai nozīmē,ka ģenētiski tur ir sačakarēts suns, piedodiet. Kā visdabiskākās kustības var izraisīt tādu displāzijas pakāpi un pataloģijas? :jaut:

Es neredzu nekādu apmelošanu, viss ir skaidri un gaiši uzrakstīts, kurš vets, kurš metiens, kāds ir rezultāts.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: displāzija

Postby madja » 18 May 2017, 13:44

no citas perspektīvas paskatoties- nedaudz īpatnēji,ka pēkšņi forumā ir 3 jauni lietotāji,kas metas tēmu apspriest. kurš no visiem ir trollis?

ja pirmais jautājums bija šāds,
Princese Zeltīte wrote:Jautājums sekojošs ..... Vai LKF netiek veikta nekāda audzētavu uzraudzība?
man tomēr nedaudz nav skaidrs,kāpēc tas bija jāuzdod šeit un nevs klubā/ LKFā, šis nav LKF forums.

vēl liriskākai atkāpei - mani pārsteidz posta autores pārsteigums, ņemot šķirni,kas ļoti daudz kur tiek ierindota slimīgāko suņu topos tieši ar displāziju, kā arī redzot,kādas pakaļas ir audzētavas mājaslapā redzamajiem suņiem.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: displāzija

Postby begemot » 18 May 2017, 14:02

Vispār ar 100% garantiju vien mīksto mantiņu var nopirkt..
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: displāzija

Postby supersuns Bulta » 18 May 2017, 14:17

madja wrote:no citas perspektīvas paskatoties- nedaudz īpatnēji,ka pēkšņi forumā ir 3 jauni lietotāji,kas metas tēmu apspriest. kurš no visiem ir trollis?

ja pirmais jautājums bija šāds,
Princese Zeltīte wrote:Jautājums sekojošs ..... Vai LKF netiek veikta nekāda audzētavu uzraudzība?
man tomēr nedaudz nav skaidrs,kāpēc tas bija jāuzdod šeit un nevs klubā/ LKFā, šis nav LKF forums.

vēl liriskākai atkāpei - mani pārsteidz posta autores pārsteigums, ņemot šķirni,kas ļoti daudz kur tiek ierindota slimīgāko suņu topos tieši ar displāziju, kā arī redzot,kādas pakaļas ir audzētavas mājaslapā redzamajiem suņiem.


Es atvainojos, ja kādu aizvainoju.
Esmu jauniņais, bet sevi, nekādā ziņā, neuzskatu par trolli, nekas aizskarošs no manas puses nav uzrakstīts.
Jo visi tak saprotam, ka 100% veselību garantēt nevar, bet mērķis tak visiem suņu mīļotājiem ir viens - vesels un laimīgs suns, tāpēc arī šī diskusija.
supersuns Bulta
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 16 May 2017, 15:32

Re: displāzija

Postby Princese Zeltīte » 18 May 2017, 14:22

Madja,
jautājumu par audzētavu uzraudzību un informācijas pieejamību par metieniem, kā jau iepriekš minēju, es uzdošu oficiālā vēstulē, kuru adresēšu klubam un LKF.
Jūsu replika par VAS, kā slimīgākā suņa izvēli, manuprāt ir nevietā. Apkopojot publiski pieejamo informāciju, es izvēlējos suni (attiecīgās audzētavas un organizācijas), lai maksimāli izslēgtu slima suņa iegādes riskus. Atgādināšu, ka šī ir mana pirmā pieredze suņa izvēlē. Pilnīgi piekrītu, ka audzētājs nav dievs, 100% garantiju par suņa iedzimtību dot nevar, bet šajā gadījumā, tas nav tikai mans, bet arī kompetentu ārstu viedoklis, ka tāda diagnoze ir ģenētiska iedzimtība, nevis "kāpelēšanas pa trepēm" rezultāts.
Princese Zeltīte
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 15 May 2017, 11:24

Re: displāzija

Postby eldberg » 18 May 2017, 14:29

Princese Zeltīte wrote: tāda diagnoze ir ģenētiska iedzimtība, nevis "kāpelēšanas pa trepēm" rezultāts.

Jā, bet B+B ir pilnīgi ok! Dažreiz nepaveicas un sanāk kāds E... (sorry, mums cilvēkiem arī dzimst slimi bērni).
Ja tāds metiens tiek atkārtots - tad tā ir nolaidība.
Citādi ir tikai jautājums par to kā situāciju piedāvā risināt audzētājs un viņam ir 2x opcijas: tas kas līgumā vai kas cits.
Cik zinu līgumos visi max izvairās no atbildības, tāpēc piedāvāts cits kucēns ir "ok".

Ja vien tas nav atkārtots metiens, dzīves realitāte ir "shit happens"... lai cik tas nebūtu banāli.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: displāzija

Postby Princese Zeltīte » 18 May 2017, 14:42

dzīves realitāte ir "shit happens"... lai cik tas nebūtu banāli...

Neiebilstu, tikai augšminētajā audzētavā šis "shit" , pēc ārstu informācijas, ir sastopams ar zināmu regularitāti.
Manas uzsāktās diskusijas mērķis ir pievērst uzmanību nepilnībām audzētāju radošās darbības uzraudzīšanā .
Princese Zeltīte
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 15 May 2017, 11:24

Re: displāzija

Postby Korland Rein » 19 May 2017, 08:26

Es pateikšu no sava-audzētāja viedokļa: ja es zinātu, kuram kucēnam būs kāda iedzimta kaite (displāzija, sirds un tml), lai aiztaupītu cilvēkiem pārdzīvojumus, klapatas un ciešanas, es to kucēnu iemidzinātu, nemaz nedomājot par pārdošanu... :( Taču - audzētāji nav Dievi vai ekstrasensi...kā to paredzēt?
Vai cilvēkiem nedzimst slimi bērni? Kurus vainojam? Viņu vecākus, vec vecākus vai pārtiku, gaisu, ko elpojam? Nē, protams...nevainojam nevienu, jo bērniņš vnk piedzima slims vai dzīves laikā viņam parādījās kāda ģenētiski iedzimta kaite(mantota arī, ja kas)...tā gadījās...cilvēkiem jau "nav gēnu"...:( , cilvēkiem viss savādāk!
Ar suņiem gan ir vienkārši!!!! Audzētājs - MAITA! :lamajas:
Vai jūs tiešam domājat, ka atbildīgs audzētājs pārdotu jums kucēnu, ja vien zinātu, ka kaut kad dzīves laikā šim suņukam parādīsies kāda veselības problēma?
Ieteikums - sazinieties ar audzētāju, aizbrauciet uz kafiju, izrunājiet visu mierīgi un ticiet man - jums piedāvās risinājumu!!!! Kam šis viss ir vajadzīgs?

Par LKF man ir paliekošs viedoklis - nostagnējusi organizācija, kuras vadītāji un klubu vadītāji sovjetunion kaluma cilvēki - dupsī līdēji un sava labuma meklētāji, kuriem sen vairs neinteresē ne kinoloģija, ne vaislas darba kvalitāte. Darba stils copy paste ar čekas kantori. Šai organizācijai nav nākotnes tādai, kāda tā ir, tā vnk eksistē uz to cilvēku rēķina, kuri atkarīgi no LKF monopola! Tā sevi ir izsmēlusi un darbojas bez intereses jaunieviesumiem vai kam modernam! Tāpēc neko no LKF negaidiet, viņiem viss vienalga! Kaut nē, ja jūsu suņa audzētājs, ko sastrādās viņiem nevēlamu, vai....kā tad viņu sāks kontrolēt :) :) :) Bez atļaujas paelpot nedrīkstēs! Bet patreiz...LKFs ir pūkains un balts un visiem tā ir jādomā, jo visi, kas domā citādi - ir ienaidnieki!!! :koslene:
Brauciet pie audzētāja un risiniet radušos situāciju!
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: displāzija

Postby madja » 19 May 2017, 15:01

supersuns Bulta wrote:Es atvainojos, ja kādu aizvainoju.
Esmu jauniņais, bet sevi, nekādā ziņā, neuzskatu par trolli, nekas aizskarošs no manas puses nav uzrakstīts.

aizvainot? protams,ka nē. un ar man tāds nebija mērķis, taču šķiet nedaudz īpatnēji,ka 2 šīs tēmas bīdītāji reģistrējušies forumā vien pāris dienas pirms šī posta, tikai tas.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: displāzija

Postby Princese Zeltīte » 23 May 2017, 09:40

Kā noprotams no jezgas, kas sacelta ap manu ierosināto tēmu, ir sākusies atsevišķu ieinteresēto darboņu histērsika kustība (par to vēlāk atsaucoties uz datumiem un fiksētām kustībām aprakstīšu portālā), jo laikam temats izrādījies gana nepatīkams un esmu uzkāpusi kādam, bet visticamām kādiem, uz varžacīm. Diemžēl ir jāsecina, ka tā vietā, lai konstruktīvi risinātu jautājumu, kā maksimāli ierobežot potenciāli ģenētiski slimu suņu pavairošanas iespējas, atbildīgie pārstāvji cenšas "izolēties" no tiem neērtiem jautājumiem, mēģinot atbrīvoties no neērtās tēmas aktualizētāja, kā arī sagādāt nepatīkamus brīžus cilvēkiem, kuriem tēmas aktualizētāja varētu būt uzdevusi jautājumus par VAS audzēšanu.
Ja godīgi, tad uzsākot šo diskusiju, vēlējos saņemt kompetentu atbildi no respektablas (kā tā sevi pozicionē) atbildīgās organizācijas. Tādēļ šobrīd, jau redzot mēģinājumus “norakt” man pazīstamus cilvēkus, kuriem ar šo tēmu nav nekāda sakara, esmu nolēmusi izsekot savas kuces radu rakstiem, lai pārliecinātos par viņu radu tālāko likteni un veselību.
Mans lūgums:
Katrs, kas kļuvis par īpašnieku sunim, kas iegādāts no VAS audzētavām “Lehmburg” un vai “Solo Rigoletto” pēdējo sešu gadu laikā un dzīvniekiem ir bijušas, vai joprojām ir veselības problēmas (gan iedzimtas, gan varbūt tikai aizdomas par veselības problēmām), lūdzu uzrakstiet par savu suni man personīgi uz e-pastu princese.zeltite@inbox.lv
No savas puses garantēju konfidencialitāti, jo mērķis ir iegūt sākotnējo izejošo informāciju par suni, bet tālāko informāciju jau iegūšu no citiem dienestiem, lai pārbaudītu faktisko situāciju.
Princese Zeltīte
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 15 May 2017, 11:24

Re: displāzija

Postby Korland Rein » 23 May 2017, 12:55

Princese Zeltīte wrote:Ja godīgi, tad uzsākot šo diskusiju, vēlējos saņemt kompetentu atbildi no respektablas (kā tā sevi pozicionē) atbildīgās organizācijas.

:kanepe: :kanepe: :kanepe:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: displāzija

Postby Retrīvers » 23 May 2017, 22:54

Nebija ko darīt, tāpēc apskatījos XEDGEHOG SOLO RIGOLETTO un ITALIA OGER SCHLOSS ciltsrakstus.
Abiem viņiem BB, kas ir pilnīgi normāli. Apskatījos arī dziļāk ciltsrakstos, abiem šiem suņiem vecākiem, vecvecākiem, utt testi arī ir ok - A kājas un B kājas.
Tikai vienam no XEDGEHOG puses, viņa tēva - mātes - tēvam, ir C kājas.

Vecākiem,kuriem arī abas ir A kājas, var piedzimt kucēns ar silktu displāziju. Bet tas jau nenozīmē, ka viņi-šie vecāki būtu jānoņem no vaislas, īpaši, ja viņi ir teicami šķirnes pārstāvji, ar labām darba spējām un lieliskiem izstāžu rezultātiem. :)
Starp citu, manai vienai kucei ir CC/00 (no vecākiem kuriem ir AA un A/B), - tikai vecvecvecmāmiņai ir CC/00 ;) bet mani tas neuztrauc. Viss pilnīgi normāli un nav un nekad nav bijušas nekādas problēmas viņai. Es gan viņu paņēmu no draudzenes un tad displāzijas rezultātus paaudžu paaudzēs tā tik ļoti nemeklēju.

Vai šis ir atkārtotais metiens? T.i. vai no šiem abiem vecākiem šis ir otrais kopīgais metiens? Un ja jā, vai iepriekšējo reizi arī bija bērniem slikti displāzijas rezultāti?

Apskatījos ar LVASK dispāzijas rezultātu Lehmburg suņiem un tur no visa tā saraksta 2 viņu audzētiem (ar Lehmburg vārdu) ir D displāzija, E nevienam nebija. Pandora Lehmburg un Zed Lehmburg (šis, laikam, Jūsējās brālis?). Un es stipri šaubos, ka klubs noslēptu un nepublicētu sliktus displāzijas rezultātus. Ja Jūs personīgi zināt suņus, kas veikuši šo testu un rezultāti nav publicēti LVASK mājas lapā, varbūt īpašnieki vienkārši ir kāda cita kluba biedri... ?

Es jau saprotu, ka sāpe liela par sunci, man arī būtu.. Es gribu kādreiz atkal sev VASu(mana sunīte aizgāja pagajušogad), bet ne tik tuvā nākotnē. Un ja man sanāktu tā, diezko laimīga jau es nebūtu.. Tāpēc ļoti rūpīgu izskatītu kur un kādu suņi ņemu un veselību izskatītu paaudžu paaudzēs, kā arī novērtētu vecākus.. Un vienalga 100% garantija nebūtu, bet iespējamība mazāka būtu, ka būs suns ar sliktu displāziju.

Pašlaik ko šajā diskusijā redzu ir tikai tas, ka cenšas noķēzāt Lehmburg audzētavu, par to, ka pārojot suņus ar OK displāziju ir sanākuši kucēni ar sliktu...
Es nevienu te personīgi nepazīstu, ne suņus, ne audzētājus, bet nu es īsti vainu Lehmburg neredzu.. Pāroti "uz papīra" veseli un smuki suņi. Uz papīra saku - jo dzīvē neesmu redzējusi Italia. Tēvu esmu dzīvē redzējusi vairākas reizes. ^^


P.s. Es necenšos te nevienu aizstāvēt, vienkārši saku kā izskatās cilvēkam no malas, kas ņemas ar citu šķirni. :snauz:
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: displāzija

Postby Dogfarm » 25 May 2017, 10:49

Princese Zeltīte

Loti zel, ka Jums kaut kam tadam jaiet cauri. Tiesam zel un es loti labi zinu, ko nozime slims sunitis majas.
Diemzel displazija var but ari no veseliem suniem. Pati ari esmu izlasiju loti daudz materialus par displaziju un rakstijusi rakstu ar arsta viedokli- lielakoties ta tomer ir genetiska slimiba. Arts gan diez vai taa noteikti vares pateikt, ka tas tiesam ir genetiski. Vnk. % parojot sunus ar labam parbaudem veselo sunu skaits pieaug (hofavartiem sada veida si slimiba ir gandriz izskausta, jo Vacija paro tikai ar A un B kajam un parasti censas, ja vienam sunim ir B, tad otram jabut A).
Par diplaziju so to var palasities ari te: http://www.goldenretriever.lv/new/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=5&Itemid=9
Lai gan Jusu audzetajs nav mana topa augsgala, ja skatos uz VAS audzetavam, vina piedavajumus iedot Jums vieta kucenu ir loti pareizs un tada prakse ir visa pasaule- taa ari nedara visi...
Par Favorit veidigajiem klubiem, jaa var tad jau nemt ari tur, bet jarekinas, ka tur ka reiz bus daudzi tie, kas del slitiem veselibas parbauzu rezultatiem ir atsijati LKFa un tur vini darbojas uz pilnu klapi.

Ja nu kas, VASiem vel bez diplazijas audzetajiem ir jaskatas ari uz denerativo mielopatiju (to ari sak parbaudit) un muguras problemam- taas diemzel viniem ari ir loti biezi.
Par MBH- es parunatos ar vel kadu arstu. Man sunim pec rentgeniem MBH uzstadija vienu diagnozi, tacu citu valstu arstiem bija cits skatijums.

Lai veicas un veselojaties :)
User avatar
Dogfarm
Puppy
Puppy
 
Posts: 131
Joined: 19 Jan 2010, 18:30

Previous

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests