Zobi divās rindās

Dog Health

Zobi divās rindās

Postby Bonny Rain » 26 Aug 2017, 12:36

Bijām šodien pie veta. Manai franču buldogmeitenei viens ilknis ir divās rindās. Jaunais jau smuki aug, bet vecais nemaz netaisās krist ārā. Vets teica, ka vēl kādu mēnesi var pagaidīt (tagad 5 mēneši), bet ja neizkritīs tomēr pats, tad jārauj ārā. Un tas darāms pilnajā narkozē. Bet viņam nepatīk taisīt pilno narkozi brahicefālajiem suņiem. Nu mani arī šī doma nevilina.
Kādam ir pieredze līdzīgā situācijā? :neparliecinats:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Zobi divās rindās

Postby Elbe » 26 Aug 2017, 20:26

Manai Patai arī bija tāpat. Gājām pie dr. Ilgaža un viņš uztaisīja rentgenu un izrāva to veco zobu, bet tā kā vecais bija jauno apspiedis un neļāvis augt, īstais ilknis mums ir īsāks un resnāks. Tā ka neiesaku vilkt garumā. Narkozi dozē pēc suņa svara. Tiklīdz zobs bija ārā, tā mana sīcīte arī modās, tādu brītiņu bija tāda apdullusi, bet tas ātri pārgāja. Un arī manējie ir tādi pusbrahicefāļi. Tomēr iesaku atrast iespēju pierakstīties pie Ilgaža.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Zobi divās rindās

Postby Bonny Rain » 26 Aug 2017, 21:31

Cik jums tas izmaksāja, ja nav noslēpums? Un kad atklājāt, ka ir 2 rindās? Uzreiz? Cik ilgi gaidījāt, vai negaidījāt nemaz?
Es šodien pamēģināju visādi to zobu kustināt. Nu tā nav kā betonā, nedaudz tā kā ir kustināms. Moš vēl izdodas pašiem viņu izkustināt... :huh:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Zobi divās rindās

Postby Elbe » 27 Aug 2017, 20:23

Vairs neatceros, cik maksāju, bet principā jau to var noskaidrot, jo manipulāciju izmaksas +/- jau klīnikās vienādas. Jārēķinās ar vizīti, narkozi, rentgenu un pašu operāciju.
Mums bija zobu problēmas no paša sākuma: likās, ka priekšējie apakšējie nenāk ārā, tad viens ilknis nomainījās bez problēmām, bet otrs stāvēja kā miets un jaunais zobiņš tikai gar malu bija pabāzis stūrīti. Kad gājām raut to ilkni, noskaidrojām arī par priekšējiem. Biju sabaidījusies, ka izstādes nespīd, bet rentgenā bija redzams, ka viss kārtībā, tikai tādi lēnaudzīši padevušies. Taču tas apdalītais ilknītis mums reizēm izstādēs samazināja vērtējumu. Tā, ka labāk, lai speciālists paskata un izrauj laikus.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Zobi divās rindās

Postby Varbūt » 27 Aug 2017, 21:04

Bonny Rain wrote:Bijām šodien pie veta. Manai franču buldogmeitenei viens ilknis ir divās rindās. Jaunais jau smuki aug, bet vecais nemaz netaisās krist ārā. Vets teica, ka vēl kādu mēnesi var pagaidīt (tagad 5 mēneši), bet ja neizkritīs tomēr pats, tad jārauj ārā. Un tas darāms pilnajā narkozē. Bet viņam nepatīk taisīt pilno narkozi brahicefālajiem suņiem. Nu mani arī šī doma nevilina.
Kādam ir pieredze līdzīgā situācijā? :neparliecinats:

Jā, mums mazākajai francītei arī nebija izkrituši neīstie zobi. Bet mēs pamatā bijām ar citu vainu, kaujoties aizlauza un atrāva īsto zobu ar visu smaganu, nācās izņemt zobu un piešūt smaganu, nu un pie viena arī tos neizkritušos zobus izvāca.
Es jau ar biju sastresojusies šausmīgi, sēdēju mašīnā un bimbāju, kamēr gaidīju operācijas beigas. Bet viss bija kārtībā, dakterei (mēs savus suņus un kaķus esam uzticējuši klīnikai "Purni" Ādažos) arī nebija nekādu aizspriedumu par narkozi brahicefāļiem. Viss beidzās ātri un veiksmīgi, suņuks tai pašā pēcpusdienā jau grauza savas mantiņas un arī ar prieku noēda vakariņas.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Zobi divās rindās

Postby Bonny Rain » 28 Aug 2017, 07:56

Tas priecē. Nu, es domāju, tas, ka suns pēc tam normāli ēd un nejūtas slikti. Mēs jau vēl cīnamies par to, lai normāli ēd. Iet visādi. Pašlaik atkal ir ok, bet vēl nesen nebija. Un man arī bail par to, ka ja zobu izraus, viņa var atkal atteikties ēst. Cilvēkam tak pēc zoba izraušanas vēl kādu nedēļu var sāpēt...
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Zobi divās rindās

Postby Varbūt » 28 Aug 2017, 12:58

Bonny Rain wrote:Un man arī bail par to, ka ja zobu izraus, viņa var atkal atteikties ēst. Cilvēkam tak pēc zoba izraušanas vēl kādu nedēļu var sāpēt...

Ja atmiņa mani neviļ, tad bija pretsāpju līdzeklis pāris dienas. Nu man frančukiem arī bija neēšanas periods, sevišķi mazajai, un viņa mums ar tāda tieviņa bija. Mazliet jau protams baidījos, bet konservi un gaļas buljoniņš kaut kā to ēšanu ir ievirzījuši sliedēs, tagad gandrīz gada vecumā esmu ar formām apmierināta, bet vēl pavasarī tāda patieva bija. Manējās abas francītes vēl ziemā pavisam jaunā vecumā dabūja bakteriālas dabas zarnu iekaisumu no svaigas gaļas (neizsaldēju, iedevu tikko no tirgus), ko ārstējām ar garu antibiotiku + omeprazola + vitamīnu kursu. Manas vidusāzietes ēda to pašu gaļu, bet viņām kā pīlei ūdens. Izdaru daudz secinājumus par šķirņu atšķirībām.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Zobi divās rindās

Postby Bonny Rain » 28 Aug 2017, 14:54

:soks: nabaga francīši.
Nu mēs jau visu laiku vēl ceram, ka izkustēsies tas zobs pats un nebūs problēmu.
Manai kaķenei visi ilkņi bija 2 rindās. Un visi paši arī izkrita. Tā kā pat nesaskatīju tur nekādu prblēmu pirms neparādīju vetam (bijām par citu lietu pie viņa, ilkņus tikai tāpat parādīju).
Reina ir riktīgs grauzējs - nu šausmīgi patīk grauzt kokus. Varbūt tomēr pats vēl izkrīt un panikai nav iemesla.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Zobi divās rindās

Postby agrita » 28 Aug 2017, 17:59

Man gan šķirne cita, bet fakts paliek fakts. vecākajai sunei, biju jauna un muļķe - vedu raut zobus narkozē. viss ok, bet otreiz laikam tomēr izvairītos. Jaunākajai sunei draudzene, kas ir suņu audzētāja izrāva zobus ar pirkstiem un diegu (kā emīla nedarbos). Sune i neiepīkstējās - ietaupījām i laiku i naudu i suņa veselību :D
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Re: Zobi divās rindās

Postby Elbe » 28 Aug 2017, 20:35

Aha, ja var pakustināt, tad jau nav problēmu, bet man Patai tam piena zobam bija tāaads garš kāts( tak nevar teikt sakne) smaganā, ka pašiem izraut nebūtu cerību. Vismaz rentgenu uztaisīt jau nu vajag. Bet to jau arī dara narkozē, cik atminos.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Zobi divās rindās

Postby Bonny Rain » 29 Aug 2017, 08:05

Nu man tieši par to arī vets teica, ka ilkņiem ir garas saknes. Tāpēc jau arī vajag raut narkozē.
Mēs mēģināsim izkustināt. A ja nu izdodas. Pārējos zobus pati ar mantu graušanu un virves vilkšanu izdabūja ārā. Tik skaties - vai nu mute asiņaina vai zobs mantā palicis :jautri: Bet ar šito tā neizdosies, jo jaunais ilknis jau paliels blakus.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Zobi divās rindās

Postby Bonny Rain » 01 Sep 2017, 18:21

Hei, hei, tas pieninieks riktīgi kustās jau :dejo: . Mana meitene tik cītīgi grauž mantas un spēlē ar striķa vilkšanu, ka būs drīz ārā. :meitenedejo:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Zobi divās rindās

Postby Bonny Rain » 02 Sep 2017, 16:30

Šorīt no rīta izrāvu viņai to zobu. Bija galīgi palicis uz vienas maliņas. Urā. Viss kārtībā. :jiihaa:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35


Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron