Displāzijas pārbaude Lietuvā

Dog Health

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby Zuzanna » 04 Jan 2012, 20:31

mēs arī no Viļņas atvedām ED: 33...
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby Dark Amber » 04 Jan 2012, 21:42

Pilniigi jaabriinaas, ka pie Vilnjas kliinikas durviim nav uzrakstiits cenraadis, cik maksaa A, cik B ( ar piebildi, ka skopajiem par velti tiek C !) :kanepe:
Latvijaa nez kaadeelj dazjam labam pilsonim skjiet, ka Polijaa un Vilnjaa displaazijas rezulttatus tirgo "peec deguniem"! :lasu:
User avatar
Dark Amber
Puppy
Puppy
 
Posts: 256
Images: 0
Joined: 14 Jan 2010, 14:01
Location: Liepāja

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby Korland Rein » 04 Jan 2012, 23:54

Dark Amber wrote:Latvijaa nez kaadeelj dazjam labam pilsonim skjiet, ka Polijaa un Vilnjaa displaazijas rezulttatus tirgo "peec deguniem"! :lasu:

Tāda var būt tikai Guru atziņa ar 3.5 pārbaudītiem suņiem.... :jautri: Laikam jau ir pietiekams pamats daļai suņinieku domāt, ka arī tāds tirgus pastāv! :stiligs2: Tādiem apgalvojumiem ir nepieciešams ilgāks "berzes" laiks konkrētās aprindās, kas nu visiem nav dots!
Un tikai ar nožēlu var piebilst, ka ļoooooti daudz kur tā bija/ir/būs! 8-)
Dažviet ārsti pat uz tausti ar roku nosaka HD pārbaudes rezultātu vai uzliek savu zīmogu un parakstu veidlapai, kas aizpildīts ar suņa īpašnieka roku :sajucis: Jo ne visās federācijās pastāv tik stingri noteikumi ka LV ar CLR iesniegšanu, suņa vārda neminēšanu nosūtījumā un tt.
Lielākoties pasaulē sistēma ir visai vienkārša: aizej uz klīniku, kuras ārstam ir tiesības veikt lasijumus, izsaki vēlmi veikt pārbaudi un viss notiek uz vietas, galvenais, lai līdzi ir suņa CLR, pēc kuriem veic suņa identifikāciju.
Nez vai audzētājs vienu suni sūtītu uz Viļņu it kā materiāli izdevīgākas pārbaudes vai labākas attieksmes dēļ ...kā tad! :ripo:
Ar HD pārbaudēm ir līdzīgi kā daudziem ar izstādēm, kas nav "izauguši" no attiecīgā izaugsmes perioda: vinnēja mans suns, eksperts labs, ielika manam sunim A, ārsts labs, ja otrādi - slikts! Ir vnk jāprot augt līdzi un skatīties taisnībai acīs, nevis būt nepārtraukti labākas "dzīves" meklējumos.
Displāzijas rezultātus pēta TIK ilgi....un tas ne pie kāda kopsaucēja nav novedis, kā no D, tā no A būs un bija dažādi rezultāti. Tas ir otrs, kas liek par daudz ko aizdomāties. Kapēc tad tā? Tapēc, ka ieraksti suņu CLR nerunā taisnību!

Par klīnikas un ārsta izvēli - katram uz to ir tiesības, par to vsp nav runas, bet visam šim ir daudz dziļāka sakne. :huh:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby Korland Rein » 04 Jan 2012, 23:57

Zuzanna wrote:mēs arī no Viļņas atvedām ED: 33...

Zuzanna, tīri intereses pēc - vai TM ED 3 ir bieži sastopams? Man domāt, ka ar tādu elkoņa displāzijas pakāpi sunim būtu diezgan grūti pārvietoties, kaut vai tikai tā iemesla dēļ, ka elkoņa locītava ir daudz primitīvāka par gūžām.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby Kriste » 05 Jan 2012, 10:17

Godīgi sakot, esiet mani mazliet sašokējuši... Iepriekš pat iedomāties nevarēju, ka displāzijas rezultātiem ir tik pat "liela" nozīme vai pareizāk sakot - ticamība, kā tituliem... Mjā, būs par ko padomāt....
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby maksis » 05 Jan 2012, 10:28

Kriste
Es teiktu it depends... ;) Piemēram, IW labāku rezultātu dēļ kaut kur vest būtu vnk smieklīgi tā vienkāršā iemesla dēļ, ka viņiem praktiski nav to slikto rezultātu. Reāli, dzīvē. Piemēram, kad man tas bija aktuāli (pirms gadiem 5), LV es nezināju nevienu IW, kam būtu cits rezultāts kā AA;00. Manam sunim tai skaitā. Un droši var apgalvot - bez jebkādas krāpšanās. Ak, jā, atvainojos - viens suns tomēr bija ar sliktāku cipariņu. Jo bija izslimojis vīrusu, kas uz locītavām iedarbojas, suns gandrīz nomira. Pie tādas situācijas šķirnē vnk neatmaksājas kaut kāda niecīgā % "a ja nu" dēļ braukt un mēģināt kaut ko samenedžēt.
Tai pat laikā man neviens neiestāstīs, ka man jātic tam, ka visiem PL podhaliešiem ir AA;00 ne tikai uz papīra. :velnins:
Tā ka - daudz kas atkarīgs no situācijas šķirnē, imho. ;)
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby Korland Rein » 05 Jan 2012, 11:11

maksis wrote:Tai pat laikā man neviens neiestāstīs, ka man jātic tam, ka visiem PL podhaliešiem ir AA;00 ne tikai uz papīra. :velnins:

Polija pastav dīvaina situācija, ko man ir stastījuši vairāki audzētāji. Man jau škiet, ka tas ir pašu audzetāju radīts rezultāts, jo parastie iedzīvotāji šādos jautajumos nevar būt tik izglītoti.
Polijā ir ļoti grūti parodot kucēnus, ja kaut vai kādam no vecākiem būs zemāks lasījums par A. Uz B jau skatās ļoooti skeptiski, nerunājot par citām pakāpēm.
Polija ir vasts, kur var sarunāt visu un jebko visās jomās! Katrs Polis ir sava veida biznesmenis! :jautri:
maksis, esmu pētījusi dažādu audzētavu suņu pārbaužu statistiku, tapēc arī manā sarakstā ir valstis, kuru lasijumiem neticu: konkrēti manā šķirne nevar būt tāda iespēja, ka 15-25 gadus suņiem iekš audzētavas nav HD lasijumu zemāku par B, bet pārdotajiem sazin kas!
Par vīrusu ietekmi uz HD rezultātu! Jā, tāda ietekme pastāv viennozīmīgi, sevišķi pie stipru medikamentu lietošanas ārstēšanas periodā. Pārbaudīts! Vairāk gan gadijumu ir pie RUS ražotām zalēm. Ir man šāds suns audzetavā un viņa pecnācēji(nu jau bērni un mazbērni) ir apliecinājums tam, ka displāzija viņai ir iegūta!

Kriste, no katras situācijas ir vismaz trīs izejas. Šajā gadijumā caur līniju kopējo lasījumu analīzi ir jāizvelk kopsaucējs. Kad to iemācās, tas kļūst ļoti viegli.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby čība » 05 Jan 2012, 11:25

Ezis wrote:starp A un B izvēlas A, tad - man tas neliekas briesmīgi.


Jā, un ja starp B un C jāizvelas, nav jau briesmīgi izvēlēties B. Un ja jaizvelas starp C un D, tad jau var to C izvēlēties. Un ja piemaksajam, tad jau nav atšķiribas starp B un D.

Protams, tas, ka Vācijā displāzija ir A1, A2, B1, B2, B3 utt - iegriba un nevajadzīgi sīkumi, izdomāti aiz gara laika...

Es saprastu, ka ja jāizvelas starp A1 un A2, var izvēlēties A1 pienemot, ka rentgenā kaut kas minimāli pakustejies... Bet ne jau A un B!

Katram ir savi tarakāni un manējie ir veseliba un psihe. Ja man jaizvēlas divi līdzvertīgi kuceni, kuru vecākiem ir kajas AA un BB, visticamāk uz BB kājām pat neskatītos. Līdz ar to, ja tiem vecakiem, kuriem ir pagadījies tads ārsts, kas starp A un B izvēlas A... es to uzskatītu par savu krāpšanu.

Mums kājas parbaudīja Avduško, rewzultats AA ar piebildi, ka nav vispār kur piesieties. Prieks bija, ka no Vācijas atnāca tieši tāds pats slēdziens - A1 :)
Rentgenu nevar uzņemt tā, lai izskatītos labāk, var uzņemt tikai šķībi.

Runājot par Poliju, man jau liekas, ka Polija ir slavena ar saviem veselības parbaužu rezultatu viltošanu... Un ne tikai.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby Ezis » 05 Jan 2012, 12:23

Daži jau gan te nes galīgas auzas :lamajas: Konkrētāk?
Par to, ka piemaksājot vai pēc deguniem var dabūt labāku rezultātu. Es nevienam neko nemaksāju un nevienu tur Viļņā nepazīstu, tad kāds rezons tur kādam būtu likt labāku vērtējumu nekā tas ir patiesībā????? :neparliecinats:

Man patiesībā ir pilnīgi vienalga, ko citi domā. Bet kamēr LV ĀRPRĀTĀ nekvalitatīvā veterinārā nozare prasīs par saviem pakalpojumiem neadekvātu cenu, es izmantošu jebkuru iespēju ārpus LV.
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby Korland Rein » 05 Jan 2012, 12:29

Tā kā šo pārbaudi veic mērot grādos leņķus, tad katram burtam ir pieļaujama robeža no-līdz. Tāpēc es personīgi no A1, A2, B1, B2 un tt - neatteiktos! Tā man būtu extra!
Runājot par dr. Avdoško, viņa mērījumi vnm ir sakrituši ar Vāciju, cik esmu dzirdējusi. Tieši tāpēc mani suņi lasās pēc vienas un tās pašas "stingrās skalas". Un tieši tapēc viāņm ir tiesības lasīt RTG Vācu aitu suņiem, ka tur viņiem precīzi saucās tā sistēma laikam SV bija.
Manā šķirnē Vācijā ir pielaide vaislai ar pakāpi "C", bet otram pārī jābūt ar "A". Tapat arī atškiras lasīšanas sistēmas. Daudz kur Pasaulē, ja viena kāja ir A un otra C, tad galējais rezultāts būs CC, bet pie mums tā nav. Taču tās ir noteikumu nianses.

Ezis, tev neviens nav jāpazīst, tie ir atsevišķi gadijumi , tu vnk tiec peļņas apritē, kur rezultāti lielā mērā nosaka klientu skaitu! Tik elementāra sistēma! ;)

Bet kamēr LV ĀRPRĀTĀ nekvalitatīvā veterinārā nozare prasīs par saviem pakalpojumiem neadekvātu cenu, es izmantošu jebkuru iespēju ārpus LV.

Tā nekvalitāte vērojama VISĀ LATvijā, vai tev arī negribas runāt KONKRETĀK? :jautri: Visas LV klīnikas netaisa RTG HD lasījumiem vai ne? 8-) Mājiens ir skaidrs, bet diezin vai pamatots. Un vsp, ko nozīmē nekvalitate? Nekvalitāte kam tieši?
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby Ezis » 05 Jan 2012, 13:11

Korland Rein wrote:Nekvalitāte kam tieši?
Visam. Izņemot Rtg bildēm ar jauniem aparātiem. :neparliecinats:
(šis apgalvojums nebija saistīts ar šo konkrētu topiku.
Pie mums kvalitatīvi var sapotēt suni, ja paveicas, un varbūt izārstēt audzētavu klepu. Par kaut ko nopietnāku runājot - skats ir ļoti skumjš)
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby čība » 05 Jan 2012, 13:16

Ezis wrote:Par to, ka piemaksājot vai pēc deguniem var dabūt labāku rezultātu. Es nevienam neko nemaksāju un nevienu tur Viļņā nepazīstu, tad kāds rezons tur kādam būtu likt labāku vērtējumu nekā tas ir patiesībā????? :neparliecinats:


Es taču nesaku, ka maksājiet :neparliecinats:

Runāju tikai par pašu principu, ja liekas pieļaujams vienu burtiņu pievilkt, tad nav tālu no tā, lai liktos pieļaujams ari citus burtiņus pievilkt un vel visu ko ko pievilkt. A ir A, šaubu gadījumā tam ir jābūt B. Neviens nav aizliedzis taisīt atkartotu pārbaudi, ja liekas, ka rentgens nav uzņemts kvalitatīvi.
Turklāt es ne vārda neteicu par Viļņu. Par turieni neko nezinu un neko arī nerunāju. Tikai par to, ka audzetājs uzskata, ka starp A un B laikam jau lielas atšķirības nav (jo tieši to es sapratu no Jūsu komentāra).
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby Ezis » 05 Jan 2012, 13:21

čība
Es šodien neomā.
Principā, man ir starpība starp A un B. Es vispār neskatos uz kobeļiem priekš savām sunēm, ar B kājām. Jo īpaši tāpēc, ka dažām no viņām pašām ir B. :lasu:
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby Korland Rein » 05 Jan 2012, 14:01

Ezis wrote:Principā, man ir starpība starp A un B. Es vispār neskatos uz kobeļiem priekš savām sunēm, ar B kājām. Jo īpaši tāpēc, ka dažām no viņām pašām ir B. :lasu:

Ezis, tu esi kādreiz dzirdējusi statistiku par to, ka A+A dod sliktāku rezultatu neka A+C? :jaa: Kāpēc tas tā notiek? :jaut: Man ir atbilde!
Mūsu škirnē ir jariskē...diemžēl, jo citādi rotveileri kā tādi izmirs vai parvērtīsies par sazin ko! Tapēc labāk stingri lasīts un skaidri redzams C, nekā sarunāts A, lai vismaz pāri var atlasīt pareizi, zinot viņu vājākās vietas.
Vienā no pirmā desmitnieka manas audzētavas metieniem, vienai kucei izleca HD D par parsteigumu tolaik mums visiem iesaistītajiem. Es ņēmu izanalizēt CLR, aizgāju līdz 9 pakāpei, kur VISI suņi bija pārbaudīti un zemāka lasījuma par B nebija nevienam. Baigā neraža....vai ne? 8-) Tieši tad, nu jau daudzus gadus atpakaļ, es sāku skatīties šķībi uz visiem lasījumiem + katru gadu nāca klāt informācija un pat savām acīm redzēti dokumenti, publikācijas audzētavu mājas lapās, kas liecināja ne par labu šim lauciņam.

P.S. Stāsts iz dzīves! :koslene: Starp diviem audzetājiem reiz bija saruna:
A: Iesaki lūdzu manai kucei suni pārošanai, lai visam metienam būtu HD A!
B: ...tikai bolīja acis...īsti nesaprotot jautājumu: tas joks vai kā?
Kā Jūs domājat, kuru no viņiem tad var nosaukt par audzētāju? A vai B? :jautri: Es par šo sarunu ierēcu ilgi...kaut vai tikai tapēc, ka pieredze it kā ir abiem. Metienu skaitā un gados nemērīsim, bet būt viņa ir! Tāpat kā registrēta audzētava.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby Zuzanna » 05 Jan 2012, 14:23

Korland Rein wrote:Zuzanna, tīri intereses pēc - vai TM ED 3 ir bieži sastopams? Man domāt, ka ar tādu elkoņa displāzijas pakāpi sunim būtu diezgan grūti pārvietoties, kaut vai tikai tā iemesla dēļ, ka elkoņa locītava ir daudz primitīvāka par gūžām.

Bieži nē, reti, bet regulāri no dažām līnijām izlien...samērā bieži ir sastopams 1. 2 jau retāk.
ED: 33 ir Grantam. Es gan neteiktu, ka viņam būtu īpašas problēmas ar pārvietošanos. Ja ievēro saudzīgu režīmu, tad praktiski nemaz neklibo, ja dikti sadauzās ar citiem suņiem, tad gan stipri klibo, bet pēc neilga laika klibums mazinās. Arī daudziem citiem tibetiešiem ar 2 vai 3, kustībās var redzēt ka īsti labi nav, bet nav arī tāds klibums, kas spēcīgi ietekmētu dzīves kvalitāti.
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby Ezis » 05 Jan 2012, 15:10

Korland Rein
Mani gan nepārsteidz, ka n-tās paaudzēs suņiem ir A, bet pēkšņi vienam izlec D. Un es to nebūt nenorakstu uz šmaukšanos testu rezultātos. Kāpēc 2 veseliem cilvēkiem mēdz piedzimt slimi bērni??? Tu nekad nevari būt drošs par to, kā gēni saliksies. Un es netaisos tāpēc sākt uzskatīt visus audzētājus par rezultātu viltotājiem.
Vienkārši, piemeklējot partneri, es uzstādu savus kritērijus un ar nožēlu varu teikt - ir ļoti maz suņu, kas tiem atbilst pilnībā. Praktiski vienmēr nākas kādu no ierobežojošajiem punktiem mīkstināt vai atmest pavisam...

Manai RR kucei, kurai ir ED 3/3, pagaidām nav nekādu problēmu kustēties. Protams, nezinu kas būs tālāk, šobrīd viņai ir 4 gadi. Lieki teikt, ka abiem vecākiem ir A 0 un citiem pārbaudītajiem no viņas metiena - arī :asaras:
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby Korland Rein » 05 Jan 2012, 15:40

Ezis, es arī visus neuzskatu par rezultātu viltotājiem! :jautri: Man vnk iekš tā visa ir izstrādata sava taktika un viedoklis un HD lasījumu pielietojums vaislas atlasē. Un tas ir kopā ar pieredzes bagatākiem par mani audzētājiem un ārstiem, kam šīs lietas ir tuvas, ne no pirksta izzīsts. :lasu:
Kas attiecas uz šo:
Tu nekad nevari būt drošs par to, kā gēni saliksies.

Jā, gēni ir viltīgi, vienmēr spelē spelītes vai ne? Uz tiem var visas vainas novelt. Un kur tad paliek teorija par A+A, piemēram x9 pakāpes? :neparliecinats: 8-) Vai tas jau nav pretrunā ar pastāvošo teoriju! :tikainesaki:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby Ezis » 05 Jan 2012, 15:51

Korland Rein wrote:Jā, gēni ir viltīgi, vienmēr spelē spelītes vai ne? Uz tiem var visas vainas novelt. Un kur tad paliek teorija par A+A, piemēram x9 pakāpes? :neparliecinats: 8-) Vai tas jau nav pretrunā ar pastāvošo teoriju! :tikainesaki:
Nesapratu - ko Tu ar šo domāji?
Ka pēc 9 paaudzēm, kad visiem ir bijis A, pēcnācējam nevar būt cits rezultāts??? Kāpēc gan ne? Tā mierīgi var būt, pat ja visas 9 paaudzes būs bijušas Taviem personīgajiem un pareizi testētajiem suņiem.

Es nezinu, par kādu teoriju Tu runā. Bet man prātā ir palikusi tabuliņa, kurā bija parādīti procentuāli, no kādiem vecāku rezultātiem rodas kādi pēcnācējiem. Un tur tā aina nebija tik viennozīmīga :flirts:
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby Korland Rein » 05 Jan 2012, 16:19

Redzi, pētīt displāziju sāka ļoti sen. Domāja, izslēgs slimos un veins un divi viss būs štokos! Nekā! Izrādījās, ka tā var iedzimt līdz pat 14-16 pakāpei(kā kurā literatūrā). Tapēc ir šķirnes, kurās ir jāriskē, citādi šķirnē iestāsies "Ievas pārvērtības". Ja vaislā izmantos tikai A+A, tas ne tikai nedos vēlamo HD rezultātu, jo gēni tak jokojas līdz entajai pakāpei :jautri: , bet radīs daudz citu blakus faktoru no sērijas: no vilka mukām, lācīm uzskrējām! :aknee:
Par teoriju: pārojot A un B pastāvot mazāks risks, ka pēcnācēji pārmantos šo slimību, diemžel prakse rāda citu 8-) , kas jau atkal liek atgriezties pie tā paša sarunas temata, kas izskanēja iepriekš. :koslene:
Pārmantojamība ir 3-60%. Secinājums, ka suns var būt šī gēna nesējs un var nebūt, lai arī pašam ir C vai D, tas var tikt mantots un var tikt nematots, jo pārējie 40% jau ir uz suņa saimnieka sirdsapziņas(fiziska slodze, barošana, vide un taml). Respektīvi: kolosālam eksemplāram var būt iegūta displāzija, piem, augot uz slidenām grīdām, nevis iedzimta, bet viņu izsvītro no vaislas pat ar B! Kur prāts???? Kas ir B???? B = gandrīz atbilst teicamam stāvoklim!!
Vajag pētīt dziļāk, analizēt līnijas kopumā un tad pēc vairākiem gadiem, kam lemts, fīča izstrādāsies, kam ne, tad sorry!
Kurās līnijās šis gēns lien ārā vairāk, kurās mazāk! Kādos līniju savienojumos un taml. Vācieši sen tā dara, tāpēc vaislā vairākās škirnēs pāris gadus atpakaļ ielaida arī C!
Tai pat laikā pastāv citi faktori, kas saistīti ar suņa anatomisko uzbūvi un ietekmi uz šo slimību, tiešī šī iemesla deļ kurtiem, kā jau maksis minēja, ir ļoti mazs % slimo suņu.
Man ļoti patīk HD tēma, esmu izpētījusi entos RTG, uztaisījusi veselu kartotēku sev datorā ar katra gadijuma izskaidrojumu, bet tas vairs ne pa tēmu! Tā jau aizpļāpājāmies! Atziņa viena, lai cik stingri pieiet vienai vai otrai lietai: agri vai vēlu visi apdedzinās un tikai tad nāk apskaidrība par realitāti!!! :grr:

Jā, un te būs mana tabuliņa, es šausmīgs briesmonis :velnins: , man pat no D nav bail :jautri: :
1) http://www.rottweiler.lv/lv/jaunumi/ves ... eeni-61353
2) http://www.rottweiler.lv/lv/jaunumi/ves ... unji-61355
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Displāzijas pārbaude Lietuvā

Postby Demix » 13 Jan 2012, 12:39

Korland Rein wrote:
Jā, un te būs mana tabuliņa, es šausmīgs briesmonis :velnins: , man pat no D nav bail :jautri: :
1) http://www.rottweiler.lv/lv/jaunumi/ves ... eeni-61353
2) http://www.rottweiler.lv/lv/jaunumi/ves ... unji-61355

Cepuri nost,KR :roze:
Un redz kā- A+D visbiežāk iedod AA,bet A+A aš DD,nu ļoti interesanti bija papētīt,paldies!!!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests